Şimdi Ara

Dilciyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 11. Sınıfa geçtim ve dil seçtim. Bu yazı kelime ezberi ve gramer ile geçirmeyi planlıyorum. Fakat ingilizce öğretmeni atmasından korkuyorum? Çevremdeki çoğu kişi dil okumama karşı fakat benim sadece dilim iyi diğer derslerim ortlama örneğin 10.sınıf ingilizce ortlamam 86 iken matematik ortlamam 69 sayısalım genel olarak kötü. Dil okuyunca işsiz kalır mıyım?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Up

• Up

• İng. Öğretmenliği bildiğim kadarıyla en çok atanan branş.
  • Baba bak 11. sınıftan çalışmaya başla günlük 1-2 saat boğaziçi ing öğrt çok rahat tutturursun. Ben bu sene eğer bir sıkıntı olmazsa oraya gireceğim %90 ihtimalle. Öğretmenler atanıyor mu atanmıyor mu onu bilemem ama ing öğrt olup özel dersle bile iyi para kazanırsın. Benim tanıdığım hocaların en az maaşı 5k ve 10kya kadar da çıkabiliyor ama hafta sonları da ders vs vermen lazım değmeyebilir. Çok basit tavsiye vereyim sana: 11. sınıfta mat + türkçe bitir ing hayvan gibi kelime kas başka bir şeye ihtiyacın yok. Ama Türkçe 35 mat 20 civarlarına gelmen lazım. İng en azından 65 70 civarlarında olmalı ydt için. Yaz başlangıcında yani. Ha bu seviyelere gelemezsen her şey bitti mi tabii ki hayır 1 sene de bir sürü şey yapılır
  • Onrtmz kullanıcısına yanıt
    Hocam siz ne olmayı düşünüyorsunuz? Bide kelime ezberini nasıl yapmalıyım. Ben kelimeyi ve anlamını 5 defa yazıyorum. Sonra oluyorum ve cümle kurmayı deniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: qpelg54

Hocam siz ne olmayı düşünüyorsunuz? Bide kelime ezberini nasıl yapmalıyım. Ben kelimeyi ve anlamını 5 defa yazıyorum. Sonra oluyorum ve cümle kurmayı deniyorum.
    Hocam ben aslında yazılımcı olmak istiyorum ama şu anki durumumda en uygun meslek öğretmenlik. Çeviri işlerini fazla sevmiyorum yapmama rağmen ve edebiyatlada aram pek yok. Ben kelime ezberleri için kare küçük kağıdın bir tarafına kelimeyi arka tarafına tr anlam ing anlam ve ing örnek cümle yazardım. Ama çok vakit aldığı için bir süre sonra sadece tr anlamını yazmaya başladım. Sana tavsiyem memrise tarzı siteler kullanman onlar daha etkili olabilir.
    Hocam duolingo kullanıyorum fakat bilmiyorum pek faydalı olmuyor gibi. Bide men tyt matematiğini nasıl halledebilirim ki?

• quote:

Hocam duolingo kullanıyorum fakat bilmiyorum pek faydalı olmuyor gibi. Bide men tyt matematiğini nasıl halledebilirim ki?
    Hocam ben geçen yaz oturdum günde en az 5-6 saat sadece tyt mat çalıştım. Çalışmadan olmuyor. Ben kaf 1 ve 2 kullandım üzerine 345 soru bankası 345 genel(hepsini) ve bölüm denemesi(yarısını) ve karekök bölüm denemesi(yarısını) çözdüm. Şu an olsam hayatta karekök çözmem. Geçen sene 1 2 net gelirken 345 denemelerinde 24 25 26 vs geliyordu. Sınavda 1 2 dikkat hatam oldu herkes gibi ve 19.25 geldi ama üzülmedim açıkçası istediğimi az çok aldım.
    Matematik çalışmaya ne zaman başlayayım hocam? Bide ingilizcenin yanına başka bir dil eklemeyi düşünüyor musunuz?

• Dostum emin ol iş garantisi hiçbir meslekte yok (tıp hariç). Saçma sapan bir TM ya da MF bölümü okuyacağına 2 sene sonra bir dili öğreneceğin bir bölüme gidersin en azından. Yani ben o gözle bakıyorum. Ancak ben yukarıdaki arkadaş gibi düşünmüyorum. Okumayı, yazmayı, edebiyatı sevmiyorsan dil pek de size göre bir alan değil. Nihayetinde sürekli edebiyatla ve okumayla ne kadar içli dışlı olursan o kadar karda olacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semachann -- 17 Temmuz 2018; 22:41:20 >
  • https://forum.donanimhaber.com/6-adimda-ucretsiz-ingilizce-ogren--120127902 bu konudaki gibi çalışırsanız ingilizceyi çok güzel halledersiniz. duolingo ile falan olacak iş değil, ben de 11'e geçtim tecrübeli değilim ama dil öğrenme konusunda rat.planete güvenebileceğinizi düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: semachann

Dostum emin ol iş garantisi hiçbir meslekte yok (tıp hariç). Saçma sapan bir TM ya da MF bölümü okuyacağına 2 sene sonra bir dili öğreneceğin bir bölüme gidersin en azından. Yani ben o gözle bakıyorum. Ancak ben yukarıdaki arkadaş gibi düşünmüyorum. Okumayı, yazmayı, edebiyatı sevmiyorsan dil pek de size göre bir alan değil. Nihayetinde sürekli edebiyatla ve okumayla ne kadar içli dışlı olursan o kadar karda olacaksın.
    Hocam okumayı yazmayı severim ama işin edebi boyutunu sevmem. Yazar burada ne demek istemiş? Ana düşüncesi nedir? Bunlar beni sarmıyor
  • quote:

Matematik çalışmaya ne zaman başlayayım hocam? Bide ingilizcenin yanına başka bir dil eklemeyi düşünüyor musunuz?
    Dostum sen daha yeni 11e geçtin o yüzden şimdi sana harıl harıl çalış diyemem. İstersen yazını kafana göre hobilerini yaparak geçir. Ama 11 yazına geldiğinde Türkçe ve Matematiğin iyi seviyede olsun. Sene boyunca günlük sadece 1 2 saat ayırarak temel konuları bitirirsin.

İkinci sorun için cevabımsa: Tabii ki istiyorum Kafamda Almanca ve Rusça var. Üniye geçtiğimde artık yapacağız bir şeyler şu an 31ini bekliyoruz

Hocam umarım layıkınca bir öğretmen olursunuz :D... O konuların kimseyi açtığını zannetmiyorum zaten. ^_^
  • semachann kullanıcısına yanıt
    Hocam hedefim paso derece çıkartmak. Seviyesi 50 olan öğrencileri alıp 80 90 yapmak Adam akıllı bir öğretmen olduktan sonra her türlü öğrenci derece yapar ben ona inanıyorum. Bizim şu anki hocamız olmasaydı bu halde olmazdım. Ben ondan daha iyi olursam öğrencilerim koça da gider bilkentede boğaziçinede
    Hocam size katılıyorum 7.sonıf ta ingilizcem berbattı. 8. Sınıfta bi hoca geldi herşey onun sayesinde gelişti. O olmasaydı dil seçmezdim belki de. Öğretmen gerçekten çok önemli.

• Jeffrey Dahmer kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Bakacağım.

• sana sınavı yok etmenin formülünü veriyorum yaz;

1- ELS inside out al hızlı hızlı bitir gramer eksiğin kalmasın (hızlı hızlı geç çok takılma çünkü çok fazla ayrıntı var yanlış yaptıkça gelip bakarsın sözlük gibi)

2- Akın dil ReadingPlus/ReadingWords ya da ikisini de al yap okumanı çalış kelimeni hayırlı olsun +60 net oldun bile

son sene de canının istediği kaynakları çalış sürekli deneme yap tyt kas bu kadar

ÇOOOK ÖNEMLİ NOT : sakın phrasal verb kitabı alıp onla uğraşma sakınnnn
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.