Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (12296. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tanerakinnn Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 36 Misafir (2 Mobil) - 34 Masaüstü3 Mobil1 iOS
5 sn
349.791
Cevap
2.720
Favori
21.323.533
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
571 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • 2-16 nisan tarihlerinde Epic Store’da Bahar İndirimleri olacakmış

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Grand Theft Auto IV: The Complete Edition 20$ / 20€ / 109 TL'den geri satışa açıldı. Episodes From Liberty City'e sahip olmayıp sadece GTA IV'e sahip olanların sürümleri de The Complete Edition'a yükseltilmiş.

Ana oyun kaldırılmadan önce 20$ / 20€ / 31 TL idi, indirimlerde 8-10 TL'ye düşüyordu:
    https://steamdb.info/app/12210/

Eski oyunun sayfası (artık complete'in sayfası)
    https://store.steampowered.com/app/12210/

Eski EFLC sayfası (pasifleştirilmiş, steamDB çalışmıyor)
    https://store.steampowered.com/app/901583/
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• XanthiN kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni enpara kartları Mastercard. Şahsen benimki de böyle. Sorun olur mu bilmiyorum ama ona da dikkat etmekte fayda var.

Gta 4 ün fiyatı aşırı saçma olmuş. Gta 5 den daha pahalı olarak nasıl çıkartabiliyor aklım almıyor. Sen koskoca Rockstars'sın, Take-two'sun, dünkü acemi şirket değilsin ki. Yok mu bir tane çalışanın "Biz bunu böyle pahalı koyuyoruz ama gta 5 den daha pahalı olması mantıklı değil" diyebilecek? Oyuna mod desteğini kapat, online kısmını kapat, müziklerin lisanslarını yenilemediğin için onları da kaldır. Sonra gel bu oyunu 109 liraya sat. Tebrik etmek gerek, müthiş bir ticari zeka.
  • LuNCoR kullanıcısına yanıt
    Mastercard ise tabii ki onu seçmek gerekiyor. Benim Encard Visa mesela. Bunu ayrıca belirtme gereği duymadım.

GTA IV'ün global fiyatlandırması -Complete yapılmış olmasına rağmen- hala aynı; 20$/20€, sorun TL fiyatlandırmasında. Eski düzen gitselerdi yine 31 TL fiyat çekerlerdi ama 109 TL yapmayı uygun görmüşler. Bir diğer Steam'e yeni çıkmış Rockstar oyunu olan Red Dead Redemption 2'nin fiyatı ise 60$/60€/299TL. Eski oyunlardaki gibi ~1,5 çarpanıyla gelmeyeceği buradan belliydi ama bir istisna olarak oyunun fiyatının eskisi gibi kalacağını düşünmüştüm, olmadı. Sonuçta yeni birşey üretmiyorlar, remaster yapmıyorlar. Alt tarafı altyapıyı değiştirdiler ve oyunları birleştirdiler. Oyun aynı oyun.

Fiyatı evet yüksek ama GTA V'den yüksek değil yahu. Oyunları indirimsiz temel (base) fiyatları üzerinden değerlendirmek gerekir. GTA IV Complete 109 TL, GTA V 169 TL.

Şuan ki fiyatlarından bahsettim. Zaten gta 5 çok sık indirim alıyor. Bu fiyatlandırmayla nasıl gta 4 satmayı planlıyorlar onu anlamıyorum.
  • Rage 2 için Epic beklenir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • saintroyo kullanıcısına yanıt
    Base fiyatı düşmediği sürece alınmaz bu oyun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    tam anlamadım bende liberty city vardı gtaIV yoktu, şimdi complete sayfasına gidince kütüphanende mevcut diyor...
    şimdi GTA IV'de mi sahip oldum?
  • 31 lirayı çok gördüğümden indirim beklediğim oyunu 110 lira yapmışlar... Oynamam olur biter. Biz değil onlar kaybeder. O fiyattan TR'de bir adet bile satamamaları gerekir. Ama çok zenginler alabilirler belki.

Skyrim'den 3 aydır indirim bekliyorum. 60 liraya düştüğünde ikilemde kalmış en son almamıştım. Pişman oldum, keşke alsaymışım.
  • GTA IV'e sahip olup EFLC'ye sahip olmasanız evet derdim. Büyük ihtimalle tersi senaryoda da aynı durum işliyor. İndirip kontrol edin.
  • Episodes From Liberty City sahibi olanlar da GTA IV sahibi olmuş. İndirimde EFLC alarak çok iyi yapmışım.
  • Long Dark 20 liraya düşmüş, aldım. Havalar da ısındı gerçi artık. Tekrar soğusa da oynasam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lifeless. -- 25 Mart 2020; 1:42:10 >
  • Geçen kış almıştım oyunu hala oynamadım

• Daha önce GTA IV ya da EFLC oyunlarından birine sahip olanlar direkt olarak GTA IV: Complete Edition'a yükseltilmiş. Bu açıdan güzel hareket.

Fakat oyunun global fiyatında bir değişiklik olmaz iken, TL fiyatının abartı bir şekilde (3.5 kat) arttırılması hoş olmamış. Tamam ~1.5 çarpanıyla çıkartma ama 12 yıllık oyunu da güncel kur üzerinden çıkartmazsın. Hele ki şu dönemde.

12 yıllık oyun zaten artık ne kadar satabilir? Alanlar şimdiye kadar aldı. Onlar da Complete Edition oldu. Diğer firmalar 3-5 yıllık oyunlarını bu olağanüstü dönemde oyunculara destek olmak için ücretsiz verirken, Rockstar 12 yıllık oyunundan sadece artık çalışmayan online bir hizmeti kaldırdıkları için tekrardan zamlı bir şekilde satışa açıyor. Bu kadar da paragöz olunmaz. Güncel bir oyun olsa bir şey demeyeceğim ama 12 yıllık oyun, 12 yıl. Yazık..
  • Skyrim'in 31 TL'lik normal versiyonunu satın alabiliyorsunuz sanırım.
    https://store.steampowered.com/app/72850/The_Elder_Scrolls_V_Skyrim/?snr=1_5_1100__1100

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wise Grimnir -- 25 Mart 2020; 2:17:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wise Grimnir

Skyrim'in 31 TL'lik normal versiyonunu satın alabiliyorsunuz sanırım.
    https://store.steampowered.com/app/72850/The_Elder_Scrolls_V_Skyrim/?snr=1_5_1100__1100
    Güzel bir öneri, teşekkür ederim. Ama almışken grafiklerin vesaire tazelendiği halini almak isterim açıkçası.

Hemen karşılaştırmalara baktım; ya ben körüm ya da eskisi ya yenisinden daha iyi ama kesinlikle daha kötü değil:
    https://www.youtube.com/watch?v=mczA3LlUyWo

Bu arada steam uygulama üzerinden 31 liralık versiyon kesinlikle bulunamıyor. Bulmayı nasıl başardın, hayret. Helal olsun. Bi düşüneceğim, çünkü 60'a inse bile 2 kat fark var. 2 kat ödemeye ve indirim beklemeye değer mi karar vermeliyim.

Edit: SE bekleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lifeless. -- 25 Mart 2020; 2:45:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lifeless.

Güzel bir öneri, teşekkür ederim. Ama almışken grafiklerin vesaire tazelendiği halini almak isterim açıkçası.

Hemen karşılaştırmalara baktım; ya ben körüm ya da eskisi ya yenisinden daha iyi ama kesinlikle daha kötü değil:
    https://www.youtube.com/watch?v=mczA3LlUyWo

Bu arada steam uygulama üzerinden 31 liralık versiyon kesinlikle bulunamıyor. Bulmayı nasıl başardın, hayret. Helal olsun. Bi düşüneceğim, çünkü 60'a inse bile 2 kat fark var. 2 kat ödemeye ve indirim beklemeye değer mi karar vermeliyim.

Edit: SE bekleyeceğim.

Alıntıları Göster
    Eskisi daha iyi modlarsın takılırsın. Ben yenisini kurdum baktım sonra sildim eskisinden devam ediyorum. Standart versiyonda dlc yok (cd key bularak legendary edition aranabilir) ama onları satın almana gerek yok mod ile kurabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• theHunter: Call of the Wild oyunu kısa süreliğine ücretsiz, sonrası için %70 indirime gelmiş. oynayan var mı ? az biraz av merakım var acaba karantina gününde beni törpüler mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lifeless.

31 lirayı çok gördüğümden indirim beklediğim oyunu 110 lira yapmışlar... Oynamam olur biter. Biz değil onlar kaybeder. O fiyattan TR'de bir adet bile satamamaları gerekir. Ama çok zenginler alabilirler belki.

Skyrim'den 3 aydır indirim bekliyorum. 60 liraya düştüğünde ikilemde kalmış en son almamıştım. Pişman oldum, keşke alsaymışım.
    Skyrim Special Edition'u birkaç ay önce Playstore'dan 27 TL'ye almıştım hocam. İyi ki 60 TL vermemişsiniz.
  • The Frost kullanıcısına yanıt
    Şimdi kontrol ettim, play store’da se’nin satışı şuanda yok. Original ilk oyun var sadece.

27 liraya da nasıl kapatmışsınız hayret. Talih kuşu konmuş resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lifeless. -- 25 Mart 2020; 8:38:2 >
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.