Şimdi Ara

DH Nükleer Enerji Destekçileri Derneği [747 Destekçi] (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.456
Cevap
59
Favori
137.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • birazda füzyona mı kafa yorsak.
  • Bir mühendis adayı olarak, nükleer enerjiyi sonuna kadar destekliyorum. Ancak ülkemizde yeterli güvenlik tedbirlerinin alınıp alınmayacağına emin değilim. Soma maden faciasında gördük olanları. Nükleer santraldeki bir sorun, çok daha büyük olaylara sebep olur. Bir de bir ara akkuyu'nun başına müdür olarak ilahiyatçı doçent atanmıştı. Şimdi ne durumda bilmiyorum.

İmza kullanmak zorunlu değilse, beni de ekleyebilirsiniz.

• beni de ekleyin
  • 1-)Türkiye'de Santralların devreye girmesi ile Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu elektriğin en az yüzde 15’i nükleer enerjiden karşılanacak.

2-)Rusya nükleer enerji teknolojisini Türkiye'ye veriyor:

Nükleer enerji alanında uzman kadro yetiştirmek amacıyla Rusya’nın MEPhI Üniversitesi’ne gönderilen 230 Türk öğrenciden 35’i mezun olmaya hazırlanıyor. Staj dahil 6.5 yıllık eğitimlerini 28 Şubat’ta tamamlayacak olan Türk öğrenciler, Akkuyu nükleer santralında mühendislikten yöneticiliğe kadar farklı alanlarda istihdam edilecek.
  • Rusya'da nükleer konusunda eğitim gören Türk nükleer mühendis:

İlk hedefim, kurulacak olan ilk santralimiz olan Akkuyu santralinde üzerimize düşen görevi layığıyla yerine getirebilmek. Daha sonra nükleer alanda ülkemizi en yüksek seviyeye getirebilmek ve ilerleyen zamanlarda ülkemizin kendi santralini kurma projesinde yer almak.
  • Nükleer Candır Gerisi Heyecandır Ver Uranyumu Ver Çoşkuyu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • elektrikli arabalar Türkiye ye geldiğinde nükleer reaktorler şart olacak
  • Beni de ekleyin lütfen

• Yaz beni de.

• Konu sahibi son gelişmeler ve çıkan haberler hakkında ne yorum yapıyor merak ettim bilgilendirsin bizi. (Catlamalar, zemin sorunlari, güvensiz reaktör vs. Habeeleri)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vay anasını, çernobilde olanlardan sonra, Soma'da olanlarda sonra destekliyorum yazanları gördükçe tüylerim diken diken oluyor. Çernobili'de yüzbinler destekliyordu ne oldu? Kaç yüzbin kişi, kaç ülke etkilendi, kaç ocak söndü? Çernobili destekleyen insanlar vicdanlarıyla baş başa kalınca gözlerine uyku girdi mi?

Bu kadar kolay mı desteklemek? Biz daha kömürü, hızlı treni bile doğru düzgün yapamıyoruz bir sürü ölü çıkıyor, nükleer gerçekten bizim boyumuzu aşmayacak mı? Nasıl bu kadar kendinizden emin destekliyorsunuz?
  • ekle

• beni de ekleyin

• Almanya nükleerden çıktı anında elektriğe %45 zam geldi
    Nükleer enerjinin önemi bu kadar büyük işte

• 
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.