Şimdi Ara

DH İSVEÇ HAYRANLARI (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
352
Cevap
41
Favori
26.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam kısaca hayat standartlarından bahseder misin ( Vergi oranları çok yüksekmiş ) ? Bir de ben de e.e. mühendisliği öğrencisiyim orda ingilizce lisans devam edebilir miyim ve son olarak da mühendislerin maaş durumu hayat standartları ne seviyede ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mode03

Hocam kısaca hayat standartlarından bahseder misin ( Vergi oranları çok yüksekmiş ) ? Bir de ben de e.e. mühendisliği öğrencisiyim orda ingilizce lisans devam edebilir miyim ve son olarak da mühendislerin maaş durumu hayat standartları ne seviyede ?

Merhabalar,

Evet vergi oranlari cok yuksek. Bulundugunuz konuma ve yillik kazanciniza göre vergi diliminiz degisiyor. Ne kadar cok para kazaniyorsaniz o kadar cok vergi öduyorsunuz.

Ingilizce lisans elektrik elektronik icin bilgidigim kadariyla yok. Ancak detayli arastirmak lazim. Bazen erasmus ögrencisisi sayisi yuksek olursa dersleri ingilizce isleyebiliyorlar diye duymustum. Yuksek lisanslar genelde ingilizce zaten.

Yeni mezun muhendis vergiler haric 28 bin SEK civarinda maas aliyor. Vergilerden sonraki rakam 22000-24000 arasinda. Ancak hayat cok pahali. Ev bulmak cok zor özellikle Stockholm de. Ev bulsan kirasi yuksek zaten birde Turkiyede yuzune bakmayacagin köy gibi gelir ilk basta. Yani binalar eski pusku. San söhret ve gösteris bekleme, oldukca minimalist tarzlari var. Burada bulabilecehin en buyuk ev 85 metrekare belki normal sartlarda insanlar 65 metrekare evlerde yasiyorlar. Mustakil bahceli evler 100 metrekare ustu ancak mustakil evler 3-4 milyon SEK. Hayat standardi sanildigi kadar yuksek degil. Cok zengin ve cok fakir sayisi az. Orta gelirli cok. Herkes hafta sonlari eglenebilir, herkes istedigi kiyafeti alabilir. Fuzuli degil ihtiyac olandan bahsediyorum. Stabil ve monoton bir hayat var anlayacagin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• otmotvmhndsi O kullanıcısına yanıt
    Tam benim istediğim gibi işte çok zengin çok fakir olmasın insanlar biraz denk olsun gösteriş olmasın kafa olarak da rahat olayım vay be
  • Ekle.Paradox İnteractive fanıyım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • enerji sektoru nasıl
    ingilizce olduktan sonra enerji sis. muh mezum olsam ıs bulabilirmiyim orada

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benide alabilirsin iskandinav ulkelerını finlandiya ve izlanda haric gezdm norvecle yarısamaz ama danimarkalılardan daha cok severim isveçlileri dilleri biraz daha zor anlasılıyor 2 kere gittim fırsat buldukca gitmek istiyorum :D
  • Ayrıntılı İsveç notlarım ve izlenimlerim, ayrıca bol bol fotoğraf için:http://www.isa-sari.com/isvec-notlarim-ve-stockholm-izlenimlerim/

Faydalı olması dileğiyle...
  • IRKÇI DEVLET.
  • valla isveçte yaptım erasmusumu geçen sene :) Umea da çok güzeldi :D ama ırkçılık biraz fazla :D ama ekle ::)
  • ekleyim hocam

• jag lär mig svenska, någon annan?
  • Ekle

• otmotvmhndsi O kullanıcısına yanıt
    merhaba otomotiv mühendisi misiniz nick inizden öyle bir anlam çıkardım öyleyse pm atabilir misiniz birkaç sorum olacaktı isveçi ve otomotiv sektörünü düşünüyorum bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: volvo94

merhaba otomotiv mühendisi misiniz nick inizden öyle bir anlam çıkardım öyleyse pm atabilir misiniz birkaç sorum olacaktı isveçi ve otomotiv sektörünü düşünüyorum bende

Hayir hocam elektronik muhendisiyim RF Telekom Devre Tasarimi

• yaz benide hocam
  • Ekle Hocam.
  • Keşke direk İskandinav ülkeleri hayranları diye açsaydın Bu arada ekleyebilirsin.
  • Tarihi değerlerine sahip çıkan güzel bir ülke ,benide ekleyebilirsin.
  • beni de ekleyin.
  • Ekleyin bari artik bende kabul ettim....

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.