Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (2269. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.809
Cevap
291
Favori
1.524.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22672268226922702271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tavada yapabilirsin.kabak kavurma diye ara tarifler çıkıyor zaten.Pratik ve lezzetli.

Hiç bilmiyorsan yuvarlak doğrayıp tavada ızgara yapabilirsin.

Bunlardan nefret etmemek için biraz da olsa lezzetli olması lazım.o yüzden çiğ hiç yemem.
  • konudaki mesajları okudum sonra konudışında yazıldığını farkettim, öldürüp gömcekler utanmasalar.

tavuğu ve yumurtayı azalt, meyve-sebze-lifli gıda tüket düzelir. gerekli görürsen de biraz kilo ver, fotoğrafta yağ oranın yüksek duruyor.
  • Selam arkadaşlar konunun son kısımlarını baya gözden geçirdim gördüğüm kadarıyla compaund hareketlerde ve fullbody antrenmanlarda tecrübeli çok sporcu var burada.

Ben 4 ay kadar brosplit tarzı çalıştım vücudumda da tabiki bir değişim oldu fakat makinelerde çok tekrarla çalışmaktan sıkıldım ve ağırlıklarımı tekrar sayısının fazlalığından dolayı arttıramadığımı fark ettim böylece compaund hareketlere ve fullbody çalışmaya geçmeye karar verdim. Son 1 ayda bench press ohp squat deadlift bent over row tbar row barfiks z bar curl gibi hareketlerin doğru formunu öğrendim ve iyice oturttum özellikle form konusunda çok hassas davrandım şuan bu hareketlerde formum gayet iyi ağırlıklar arttıkça bunu korumaya çalışacağım.

Okulumun başlamasıyla yoğun bir sene olduğu için haftada 3 günlük 5x5 tarzı bir program uygulamayı düşünüyorum. 12 hafta devam edeceğim buna.

A

Squat 5x5
    Bench press 5x5
    Barbell row 5x5
    Barbell curl 3x8
    Dips max
    Barfiks max

B

Squat 5x5
    Overhead press 5x5
    Deadlift 1x5
    Lateral raise 3x12
    Face pull 3x12
    Barfiks max
    Dips max

Asistan hareketler biraz fazla gibi gözüküyor fakat başlangıçta asıl hareketler çok zorlamayacağından idare ederim diye düşünüyorum sonra birkaçını çıkartırım özellikle bu konuda önerilere açığım. Kağıt üstünde değil de uyguladığımda barfiks ve dips fazla gelebilir ama 2si de çok sevdiğim işlevsellik katan hareketler çıkartmak istemiyorum açıkçası. Bunlara ayrıca karın için hareket eklemeli miyim onu da bilmiyorum.

Kilom 73 boyum 177 civarı ayrıca squat deadlift ohp bench press ve barbell rowa kaç kg ile başlayacağımı hiç bilmiyorum ne yapmalıyım sizce şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drawesome -- 21 Ağustos 2018; 17:56:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Drawesome D kullanıcısına yanıt
    En az 12 tekrarı rahat çıkartabileceğin bir ağırlıkla başlaman yerinde olur. Bu programa curl felan gereksiz. Ya 5x5 stronglift yap yada Ağırsağlam 5x5 yap. Çabuk tükenmemek için iyi bir programlama şart. Her gün max dips barfiks seni yorar diğer liftleri özellikle benchi olumsuz etkiler.

• semavi7 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler başlangıç ağırlıklarını 12 tekrara göre ayarlarım.

Okuduğum kadarıyla biceps, arka ve yan omuz eksik kalıyormuş bu programda o yüzden ekledim çok tekrar olanları curlu çıkarabilirim gereksiz diyorsanız.

Barfiks ve dips için 2sini de yapmayı seviyorum A gününe barfiks B gününe dips ekleyerek hafifletsem kurtarır mıyım curl de gereksiz ise çıkartırım B günündeki 2 omuz hareketini A ve B olarak bölerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulamadımbirşey

konudaki mesajları okudum sonra konudışında yazıldığını farkettim, öldürüp gömcekler utanmasalar.

tavuğu ve yumurtayı azalt, meyve-sebze-lifli gıda tüket düzelir. gerekli görürsen de biraz kilo ver, fotoğrafta yağ oranın yüksek duruyor.
    hocam yorumlardan sonra korktum biraz açıkcası ya böbrek karaciğere birşey olur mu diye , hocam birde preworkout suz antrenman yapamıyorum neredeyse ya zararlı diyorlar onada bilemiyorum kreatinde zararlı böbrekleri yoruyor kandaki kreatininden belli sanırım
  • Scitec in whey ini nasıl bilirsiniz ? Almayı düşğnüyorum fakat Body**** de falan içeriğinde zararlı şeyler var diyenler olmuş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bidüsün -- 21 Ağustos 2018; 19:53:10 >
    Dips ve barfiks seviyorsanız ağırsağlam 5x5 yapın o daha dengeli. Omuzada gerek yok bence ama programdaki a ve c günlerine yana açış koyabilirsiniz. 5x5 de amaç güçtür görüntü ikinci plan.

• Teşekkürler tekrardan ağırsağlam programı 3 günlük olduğu için haftadan haftaya döndürmek imkansız a-b şeklinde olunca aba sonra bab şeklinde oluyor farklı hareketler arası fazla olmuyor. 2 farklı döngü içinde olmak istiyorum yani

A

Squat 5x5

Bench press 5x5

Barbell row 5x5

Face pull 3x12

Dips 3xmax

B

Squat 5x5

Overhead press 5x5

Deadlift 1x5

Lateral raise 3x12

Barfiks 3xmax

Bu şekilde devam eder gerekirse omuz hareketlerini çıkarırım diyorum.

Omzu çıkarmana gerek yok fakat bir süre sonra dipsi çıkarman gerekebilir benchten çalar çünkü. Bir güne bir press yeterli ikincisi sonraki antremanı yer. Ayrıca döndüreceksen deadliftin iki olduğu hafta cuma günü ya hafif deadlift yada varyasyon yap haftada iki ağır deadlift sinir sistemini yorar.

• Hocam selamlar. Şöyle bir şey buldum bu bizim krom barlardan daha sağlam mıdır? Ben pek anlamam bizimkiler krom bu çelik yazıyor vida spiralide yok. Bizim barlar için en fazla 130 vermiş bu 160. Sen 230 takmıştın bizim bara bu 250 felan alır herhalde?

Tamamdır dipsin benchi kısıtladığını hissedersem çıkartırım döndürürken aynı haftada 2 deadlifti hesaba katmamıştım ağırlıklar arttığında dediğiniz gibi bir ayar çekebilirim ona da sağolun.

Nedir hocam göremiyorum link veya resmi

• https://www.decathlon.com.tr/halter-2m-id_8289900.html

Linki atmamışım

Onlar olmaz ya çünkü 2.8 cm kalınlığında standart bar 2.5 cm kalınlığında. Inceltirsen falan olabilir belki. Biraz daha sağlamdır tabi. Olimpikler de krom çelikten ama daha kalinlar o sebeble dayanma güçleri daha fazla. Bu standart bardan daha kalın olduğu icin biraz daha iyidir. Barin kalitesine göre de değişiyor. Weider standart barlar var adam 250-300 kg i bar bükülmeden kaldirabiliyor

https://www.youtube.com/channel/UCEgV_fnN6_eXsA2ijEXEs0A

https://youtu.be/ytWDYq-PdJw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 22 Ağustos 2018; 18:37:45 >
  • Benim bunu istememin asıl sebebi vida spiralinin olmaması. Plakaları takarken çok ses çıkartıyor vidalılar. Aslında onların sattığı plakalara uyuyordu demekki onların plakalar 30mm. Bakalım inşallah torna işi olur çünkü bar çok iyi.

O beni de rahatsız ediyor. Plakalari çapını artırman daha mantikli olur o zaman çünkü pürüzlü olur

• Tornadan çıkınca prüzlümü olur? Çünkü o kadar plakanın çapını arttırmak zor. Olmadı gidip iade ediyim. Tornadan çıkınca çok kötü olur mu?

Tahminen söyledim hocam sanayide hic calismadim. Olmadi bir sor degistirirsin olmazsa. Decathlonda o hataya düşen bir sürü kişi oluyor :) alınca hepsi gibi 1 inclik zannediliyor da 2.8 cm lik çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 22 Ağustos 2018; 20:10:47 >
  • Ben alırken söyledim zaten getirin iade alırız dediler. 15 gün iade hakkım var. Ama şimdi düşündüm benim barın ağırlık takma yerlerine kalın gri band sarsam baya keser sesi. İade edicem galiba.

• 
Sayfa: önceki 22672268226922702271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.