Şimdi Ara

DH Bisiklet Severler Grubu - 200+ (Yeni imzalar geldi)(Etkinlik rehberi) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.807
Cevap
127
Favori
171.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarışa falan katılmayacaksan çok kapsamlı araştırmana gerek yok. Zaten birkaç model vardır uygun. Dikkat etmen gereken hususlar var. Bunları bilsen yeter. Alüminyum kadro olması, bisiklet türü, kadro boyu, bisikletin ağırlığı, fren tipi ve aksesuarlar. Bisiklet türünü herkes direk dağ bisikleti seçmeye kalkar ama dağa bayıra çıkmayacaksanız yol bisikleti alın ya da çok nadir çıkarım diyorsanız, onda da ağır kullanmam, atlayıp zıplamam diyorsanız şehir bisikleti de uygun olabilir.

Vites ekipmanlarının sıralaması

En düşükten en iyiye Tourney Acera Alivio Deore - Deore Lx - Deore SLX - Deore XT - Deore XTR diye gider. Altusu tam bilmiyorum, tourney ile acera arasında olabilir. Shimano'nunkiler bunlar. Alacağın bisiklete bak bütçene göre. Tipini beğendiğin bir bisikleti seç. Freni mekanik disk olmasın. Dediğin bütçeye en iyi v fren gider. Bu ara yaz sezonu olduğu için bir marka öneremeyeceğim çünkü hepsi pahalıdır şuan. Salcano bile.

Ayrıca 800 lira bütçen varsa 700 liralık bir bisiklete bak. Aksesuarlar ucuz gibi görünse de 100 lira tutar nerden baksan.

Almanız gereken aksesuarlar da

-Kask
    -Eldiven
    -Teker sökme aleti
    -Yama seti
    -Ön arka far
    -Bisiklet çantası
    -Pompa(bisiklete bağlanabilir olan)
    -Suluk - Suluk Kafesi

• Bendede varda geçen yazdan beri hiç çıkarmadım.Kimbilir nerde ama bulup güzel bi temizleyip,koltuğunu yükseltip gezeceğim Bide tak kulaklığı off bee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karakartal57 -- 23 Mayıs 2012; 21:59:13 >
  • Bisiklet sürmek için güzel düzgün yerler lazım yoksa arkadaş lazım.

Evin yanında çok güzel dağlar var fakat tek gezilecek yerler değil arkadaşım olsa hiç durmam ama arkadaş yok.
  • hergün okula gidip gelirken sürüyorum yaklaşık 8km . giderken sırf yokuş sabah sabah kan ter içinde kalıyorum
  • Carraro Daytona 435 aldım bende geçen ay. Arada bi okula git gel yapıyorum dışarı bisikletle çıkıyorum. Gerçi insanlarda şoförlerde tiksiniyor bizden ama olsun.
    Yol kenarına aşırı araba park ettikleri için yolun tek şerite düştüğü bir yerde arabalardan sıyrılmak için mecburen kaldırıma çıktım ağır ağır giderken dengesizin biri kaldırımda da bisiklet mi sürülürmüş bilmem ne dedi şalter attı benim. Döndüm baktım yaşlı başlı namazında niyazında bi adam. Sesimi çıkarmadım. Keşke "Çok sevgili başbakanınız bisiklet yolu yaptı da kullanmadık mı?" diye sorsaydım. Terbiyesizlik olmasın dedik.

İnsanlarda sevmiyor şoförlerde. Bir çözüm bulmak lazım. Adamlar dibime girip kornaya abanıyor yok sürtecek kadar yanaşıp geçiyor falan. Şahinler yanaşıp yarışmaya çalışıyor niyeyse.

• quote:

Orijinalden alıntı: We$t Corgi

benimde yol bisikletim var.durdugum zaman herkes kaca aldin vb gibi sorular soruyor burda 7 70 herkes bisiklet suruyor.oyle yobazlar yok nurda

Hangi yol bisikleti?
  • Bilmiyom la sürmeyi ama bilsem sürmek isterdim ama gerçekten sürmek isteseydim öğrenirdim öğrensem de sürerdim ama neyle sürcem bisikletim yok lan benim olsaydı da sıkılırdım heralde gerçi geçti artık benden ama bisikletin yaşı yok bence her yaşta sürülmeli bilmeyenler öğrenmeli bilenler sürmeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Geometric

Bianchi speed 1000 almayı düşünüyorum ne dersiniz ? Bu bisiklete sahip olan var mı ?
     DH Bisiklet Severler Grubu - 200+ (Yeni imzalar geldi)(Etkinlik rehberi)

Bianchi alma ben aldim pismanim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En son ilkokulda sürüyoduk bisiklet

• quote:

Orijinalden alıntı: Gizli_Kimlik

Bianchi Scorpion-D Yaşım 15 İmkanım Oldukça Her Yere Bisikletimle Giderim İnsana Özgürlük Hissi Veriyor Ve Pedallara Basıp Her Yere Gidebiliyorsun Özgürsün!

Bendede ayni bisiklet var aman allahim sanki ben bisikleti tasiyorum,arkadasimda normal scorpion var benim bisikletle yolda gidis,surus bakimindan daglar kadar fark var.cok agir bisiklet bugun arka jantin gobegi dagildi goturdum servise,servislerde hic umursamiyo.nasil memnun kaldin sastim.
    edit:direksiyn meseleside ayri boy uzun olunca bi garip duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QMechanic -- 23 Mayıs 2012; 22:17:01 >

•  DH Bisiklet Severler Grubu - 200+ (Yeni imzalar geldi)(Etkinlik rehberi)

Ben gidiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: HillHold

quote:

Orijinalden alıntı: Gizli_Kimlik

Bianchi Scorpion-D Yaşım 15 İmkanım Oldukça Her Yere Bisikletimle Giderim İnsana Özgürlük Hissi Veriyor Ve Pedallara Basıp Her Yere Gidebiliyorsun Özgürsün!

Bendede ayni bisiklet var aman allahim sanki ben bisikleti tasiyorum,arkadasimda normal scorpion var benim bisikletle yolda gidis,surus bakimindan daglar kadar fark var.cok agir bisiklet bugun arka jantin gobegi dagildi goturdum servise,servislerde hic umursamiyo.nasil memnun kaldin sastim.
    edit:direksiyn meseleside ayri boy uzun olunca bi garip duruyor.

PM

• Bende Carrefour'un United bisikletlerinden var. İlk bisikletim de Carrefour'dan alınmıştı ve gayet memnundum senelerce kullandım. Yaptığım bir kazadan sonra bisiklet pert olunca birkaç sene yenisini almadım. Geçen sene hiç araştırmadan cebimdeki parayla gittim bir United çift amortisörlü bisiklet aldım, pişmanım. Ne yokuş çıkabiliyorum, ne birşey yapabiliyorum. Düz yolda hız bile yapmıyor ve yorula yorula bir hal oluyorum. Satmaya kalksam alıcı bulamam elimde patladı bisiklet.
  • Bisiklet çok masraflı iş.

Fren padleri bitti.Hidrolik yağı azaldı ekleme yapılması gerekiyor.(ben yenilemeyi tercih ediyorum.)Sadece bu kısım 80-100 tl tutuyor.

Arka kasette ve zincirde yağ neredeyse yok.Temizlenip yeniden yağlanması gerekiyor.Yağ almam lazım artık bir 15 lirada bu tutar.

Gidip bunları alayım edeyim derken 150 lira sırf malzeme parası.İşçilik hariç bir bisikletçide yaptırmaya kalksam vay halime.
  • anadolu yakasinda oturan varsa pm atsin sahil yapariz hafta sonu,cay kahve dondurma molasida veririz

• sabah keçiörende acayip trafik oluyo okula 1 saatte anca gidebiliyom.
    hesap yaptım bisikletle gidersem 20 dakka falan sürer ama bisikletim yok

bende bu bisikleti beğeniyorum 2. el falan denk getirebilirsem alırım belki
  • Bisiklet candır ama tek güzel olmuyor yanında en az 1 kişi daha olacak ve yukarıdaki arkadaşın dediği gibi ekipmanlar için de 100 lira bütçe ayır hiçbirşey almayacaksan bile 40-50 lira kaska ayır.Bu arada bu da benim velespit dışarıya koymaya kıyamadığımdan arka odada ıvır zıvırlarla birlikte duruyorKonyada varsa bisiklet meraklısı yazın turlayalım.

• Ben de seviyorum bisikleti ama sürecek yer yok. Siz nerede sürüyorsunuz ki? Arabaların arasında zor olmuyor mu?

• Bugun 70 km surdum

• Muthis bir keyif,bende hobi olarak basladi sonra bir tutku oldu,profesyonelloge dogru gidiyor. Ozgurluk var,otobana cikip arabalarla kapistigin zaman ki keyif ve sprint atip ruzgarin saclarini oksamasi baska hicbiyerde yok.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.