Şimdi Ara

devletin dezenfektan fiyatına da el atması lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nasıl maskelere üst tavan fiyatı koyduysa buna da el atmalı. madem üretici firmalar covide karşı insanlık namına dezenfektan üretiyorsa karını da fahiş tutmamalı. bence 5 litrelik yerli üretim 70 derece dezenfektan max 90 TL olmalı. bunun için nasıl bir kampanya başlatırız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 3 Haziran 2020; 20:29:30 >

• Önce su sonra kolonya

En son dezenfektan

Kolonya 1 litre 30-35 lira civarı bulunabşliyor artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

Önce su sonra kolonya

En son dezenfektan

Kolonya 1 litre 30-35 lira civarı bulunabşliyor artık
    dezenfektan kolonyadan daha ucuz ve daha etkili. önce dezenfektanı ucuzlatmalı hükümet.
  • Atamaz çünkü ihalesi akpde

• gerek yok.fiyatlar normal
  • Üst taban.. Hem üst hem taban

• Ödevim olan makalelerden araştırdığım üzere yüzde 30 üzeri izopropil alkol veya etanol iceren her türlü solusyon viruse karşı etkili. İzopropil alkol kötü kokar o nedenle etil alkol kullanilir kolonyalarda. Etil alkolun litresi de 30 lira olduğu için 1 litre kolonya fiyati normal, ucuz bile denilebilir

• dilim sürçmüş 🙃
  • Evet

• yahu komşumun çocuğu lösemi zor durumdalar kutusunu 5-10 tl ye aldığı maskelerin kutusu 50 tl oldu nerede bu devlet ? Geçen gittim bim den aldım bir tane de verdim sevindiler.. Dezenfektana ne yapacaklar allah korusun yarın öbürgün savaş çıksa demekki yaaa kendi milletimiz aç kalıcak açç fırsatçılardan geçilmiyor ülke parası olmayan alamıyor.. Yahu maske kıtlığı yaşanırken başka ülkelere maske gönderdik sonra piyasaya tekrardan para ile çıktı.. ben bilmiyorum arkadaşlar rüya mı görüyoruz çözemedim şaka gibi
  • 35 litre kolonya fiyatı, ve bu normal öyle mi?

80 derece Kanzuk 1 litresini 10 tl'ye almıştım Mart'ın başında toptancıdan. 5 litresi de 35 tl idi.

1 ay kolonya kıtlığından sonra, aynı toptancıda fiyatı 55 tl idi, 1 litrelik kolonyanın.
  • Devlet dezenfektan fiyatlarından önce el kremi fiyatlarına el atsın ellerimiz yara oluyor krem alamıyoruz çok pahalı oluyor
  • 44 liraya 1 litre isopropil alkol al. ben sana 1,5 litre dezenfektan nasıl yapılır anlatayım. 5 dakikanı almaz
  • Öncelikle bakanlıgın açıkladığı. %70-%80 arası bir etanol(etil alkol)veya praponal(ipa) derişimi virüsler için ideal. Bunun yanında %2 antibakteriyel malzeme gerekli.QAC gibi. ( Benzalkanyum klorür). Bunada ek % 0.5 gliserin (elleri yumuşatma krem gibi düşün). Alkolün tonu krizden önce 1000$ dı. Önceki haftaya kadar 4500$ dolar civarıydı. Hızlı geriliyor 2500$ civarı şu an. Maliyet 110 tl civarı gelir gerçek kaliteli bir dezenfektan da şu anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inso -- 3 Haziran 2020; 23:40:54 >
  • Daha yeni hijyen ürünlerine vergi zamı gelmemiş miydi, indirim beklemek ondan saçma malesef

• Covid süresince daha maske ve dezenfektana para vermedim. Saolsun belediye arada maske yolladı. İlk zamanlar kolonya almaya niyetlendim 35 lira dediler 400 ml olana. Almadım. Millet stok yaptığı için şişti fiyatlar. Az sakin olsak bunlar böyle yapamazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ExtremeZer0

Daha yeni hijyen ürünlerine vergi zamı gelmemiş miydi, indirim beklemek ondan saçma malesef
    Yurt dışına bir çok yardım yaptık.

Söyleyeceklerim bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PatlıcanMusakka -- 4 Haziran 2020; 2:25:6 >
  • Ülkede o kadar şeye devlet eli değdi ki artık komünist bir ülke olduk , Çin'de bile bu kadar el atma yok bu nedir lan

İkinci el araba fiyatına devlet el atsın diyor çomaryus ama sıfır araba fiyatını dahi bilmiyor

Yok ev fiyatına el at , yok bilmem ne hani serbest piyasa?

Bir elin parmağı kadar yabancı sermaye var onlarda kaçtı gitti ülkede döviz kalmadı hala el atsın diyor

• Litresi 30 tl kolanya bulunuyo artik

• Ancak vergi arttırır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.