Şimdi Ara

devletin dezenfektan fiyatına da el atması lazım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben piyasada çok fazla sahte ve işe yaramaz dezenfektan olduğunu düşünüyorum. Herkes bu işe girdi. Maskelerin de bir çok mendilden hallice. Kalite kontrolün , denetimin çok önemi var bu dönemde. Tavan fiyat uygulaması güzel ancak bazı durumlarda malzemeden çalmalarına neden oluyor. Alkolün ucuzlatılması ardından tavan fiyat uygulamasına geçilmesi gerekir. Kolonyanın pahalılığının nedeni de alkolün çok pahalı olması.
  • Ben korona haberleri tam yaygınlaşmadan kaliteli bir markanın dezenfektanının almıştım. 45 TL idi galiba 1 litreydi. Fiyat birden 90 oldu.
    O 1 litre henüz bitmedi
    Geçen gün bir markette 1 LT ismi bilinmeyen bir dezenfektan gördüm 20 TL idi 1 litre aldım koydum kenara ikinci dalga gelirse diye:
    Ayrıca aynı marketten 1 LT ucuz kolonya aldım. Markası Duru. 34 TL ödedim.
    %80 alkol oranında kolonyanın neden eksiği var dezenfekte açısından bilemiyorum.
    Yabancı kaynaklarda %80 alkollü pek çok ürün aynı işi görür diyor.
    Siz ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

Ülkede o kadar şeye devlet eli değdi ki artık komünist bir ülke olduk , Çin'de bile bu kadar el atma yok bu nedir lan

İkinci el araba fiyatına devlet el atsın diyor çomaryus ama sıfır araba fiyatını dahi bilmiyor

Yok ev fiyatına el at , yok bilmem ne hani serbest piyasa?

Bir elin parmağı kadar yabancı sermaye var onlarda kaçtı gitti ülkede döviz kalmadı hala el atsın diyor
    Virüs başladıktan hemen sonra maske üreticileri 5-6 katına çıkardı

Devlet olaya el atmassaydi bugün maskeleri daha pahalıya alırdık. Bence bir taraftan devletin ipleri eline geçirmesi bizim faydamıza.

Arabaya gelince, serbest ekonomi diye bir şey var. Ben istersem Tofaş arabamı 200 bin liradan satarım devlet buna müdahalede bulunamaz anayasaya aykırıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laylaylaylom -- 4 Haziran 2020; 8:56:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• agarta firmasının 5 lt temizleme jeli 89 tl hem içeriği temiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

dezenfektan kolonyadan daha ucuz ve daha etkili. önce dezenfektanı ucuzlatmalı hükümet.

Alıntıları Göster
    Dezenfektan fiyatları da ucuzlamalı tabi ama kolonya daha güçlü bir dezenfektandır. Dezenfektanların hepsinin etkisi aynı olmayabiliyor ama her 80 derece kolonya virüse aynı etki eder ve virüsü etkisiz hale getirir. Dezenfektanların birçok kşide alerji yaptığını da düşününce kolonya kullanmak daha mantıklıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kergit

44 liraya 1 litre isopropil alkol al. ben sana 1,5 litre dezenfektan nasıl yapılır anlatayım. 5 dakikanı almaz
    maratem m105 70 derecelik dezenfektanın litresini 26 tl ye alıyorum zaten. niye 44 liraya 1 litre alkol alıp, üzerine emeğimi koyup 1.5 litre dezenfektan elde edeyim ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

maratem m105 70 derecelik dezenfektanın litresini 26 tl ye alıyorum zaten. niye 44 liraya 1 litre alkol alıp, üzerine emeğimi koyup 1.5 litre dezenfektan elde edeyim ki?

Alıntıları Göster
    içeriğinden emin olmak için. tercih meselesi memnunsanız sıkıntı yok
  • Radikal ve Sert R kullanıcısına yanıt
    nesi normal... maaşlı troll...
  • Sahte dezenfektanlarada el atılması lazım içinde alkol neredeyse olmayan dezenfektanlar var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.