Şimdi Ara

DEVLET RESMEN HALKTAN HARAÇ KESİYOR.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
4
Favori
12.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
405 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YETER YA BU NEDİR? YETER.... SOYGUN VAR.

Ülkede devlet niye vardır? Düzeni sağlamak ve hizmet etmek için. Bunu nasıl yapar? Halktan aldığı parayla. Devlet halk için vardır. Ama bizim ülkemizde işler biraz karışmış. HALK DEVLET İÇİN VAR olmuş DEVLET RESMEN HALKTAN HARAÇ KESİYOR. 

Arabalara girmiyorum bile hepiniz farkındasınızdır. 50.000-60.000 dolarlık arabaların ülkemizde neredeyse milyon liralardan giriş yaptığını biliyorsunuzdur. Arabalarda dünyanın en çok vergisini toplayan ülke olabiliriz. Onun haricinde her elektronik üründe deli dehşet vergi veriyoruz. 400 dolarlık telefonu, tableti, televizyonu, oyun konsolunu 800-900 dolar ödeyerek alıyoruz. Ürünün üreticisi olan firmadan daha fazla para kazandıracak kadar fazla vergi alınıyor. Bunun adı vergi falan değil HARAÇTIR. IMEI kayıt ücretleri yine zamlandı. Onun haricinde markette, orada burada şurada bütün günümüz her yerde vergi ödemekle geçiyor...

Peki sorarım size her ay bu kadar tonla para verip karşılığında ne alıyoruz? Ulan hani diyeceğim ki helal olsun hizmet var ama öyle bir şey de yok. Hala çoğu hizmette paran yoksa bir halt olmuyor. Köprü yol yaptık diyorlar. E be güzel kafalı kardeşim. Ben zaten tonla vergimi vermişim bir de o köprüden, yoldan geçmek için niye yine fahiş geçiş ücretleri ödüyorum? Ne anladım ben bu işten o zaman? Fsm, boğaziçi gibi eskiden yapılmış projelere bakıyorsun kaç para, bir de hükümetin yeni projelerine bakıyorsun kaç para. Ayıp ayıp.

Resmen halktan haraç kesip o parayı yandaşlara ve ülkede ki belli bir kesime yediyorlar. Türk insanı da gıkını çıkarmıyor. Kimse ne oluyoruz diyemiyor ben böyle koyun bir millet görmedim. Valla yazıklar olsun.

Bu kadar para toplayıp ekonomiyi batırabilmek de ayrı bir başarı. Düşünün ki ne yiyorlar. Vay be. Ülkede ki tüm parayı alın ve gidin. Razıyım valla. YETER Kİ GİDİN ARTIK YETER.

• ingiltereden yayın yapan birini izliyorum

audi a3 2017 model 3 sene önce 10000 pounda almış şimdi 7-8bin eder diyor.

ev interneti 50 pound 950mb download 150mb upload :)

cep internetide 50 pound ama yanında iphone 11 promax vermişler ^^ ve interneti konuşması sınırsız...

haftada 5 gün günde 8-9 saat çalışıyor 2 haftada 1 kere cumartesi 3 saat kadar çalışıyor ve tüm gün maaşını alıyor.

bir markete giriyo öğlen yemeği için aldığı şeyler bizde 20-30 lira ama o 2 pound ödeyip çıkıyor.

eşiyle birlikte 7700 pound kazanıyolar toplamda......

geçende 6200 ppounda 3 monitör 3090 ekran kartlı en iyi amd işlemcili pc aldı :)))))

1 ayda alabiliyor arabasını bilgisayarını......

ve bu arkadaşlar 28-29 yaşında 436bin pounda ev falan alıp evlenmişler.

sen Tr de 28 yaşında kyk kredi borcumu silin diye konu açarsın.

Bizi nasıl soyduklarını bi hayal edin artık.

Etmeyin şükür mükür yaşamıyoruz çünkü...

Şuan iş için İngiltere deyim, Söylediklerinin hepsine canlı şahidim, fabrikada asgari ücret ile çalışanların altında BMW 420, Ford Mustang Cabriolet, Jaguar F type, Mercedes ler bakın landları ve passat mondeo ları saymıyorum, 7 kişi için tam bir haftalık market alış verişini 109 pounda yaptık, En kral et 5 Pound, aracın deposuna 46 galon benzin aldık 53 pound tuttu, anlayacağınız adamlar burada insan gibi yaşar iken, biz Türkiye de yaşama savaşı veriyoruz. Bizi bu hale getirenler ve getirenlere fırsat verenler utansın.

akepe ve erdogan ailesi milli güvenlik sorunudur ağa !!

bu işin başka açıklaması olamaz tayyip ve ailesi alenen ülkeyi soymaktadır ekonomiden sorumlu damadı "dolar/euro'ya bakmıyorum, istesek düşürüz de düşürmüyoruz" vb saçma açıklamalarla alenen aziz türk milleti ile dalga geçmektedir..

çıkardıkları kanunlarla alenen türk milletinin geleceğini çalmaktadırlar (bknz: kıdem tazminatı yasası)

ülkeyi yönetenler alenen ülke'nin sahipleri olan milletin hayrını istemiyor ! !

En önemli noktayı da ben ekleyeyim: Alım gücü şov yapan bu arkadaş ve hemşehrileri gayet iyi biliyorki bundan 3-5 yıl sonra da yine aynı alım gücü sabit kalacak, yine aynı birikim ile yine muadil kalite ve fiyatlı aynı veya benzer ürünleri rahatlıkla alabilecekler. Bizim gibi aydan aya yüzde 50-80-100-200 gibi fiyat artışları ve devalüasyona maruz kalan bir ekonomileri de yok. Ekonomik tasarruf planları tam yerinde yakalıyor hedefi seneler sonra da. Bir de bize bakın. Haftadan haftaya fiyatlar değişiyor, uçuyor.
  • Dünyanın genelinde devletler halkı için varken bizdeki zihniyet halk devleti için kölelik yapmalı, haraç vermelidir şeklinde. O hakir görülen diğer çoğu petrol zengini ortadoğu ülkeleri bile bizden iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kdv en yasal haraç. Sen zengin ülkemisin %18 KDV istiyorsun?!!!

KDV %10 olmalı.
    ÖTV tamamen kalkmalı.
    Serbest ticaret gelmeli.
    Sigorta isteğe bağlı olmalı.
    Maaşlar brüt ödenmeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Dünyanın genelinde devletler halkı için varken bizdeki zihniyet halk devleti için kölelik yapmalı, haraç vermelidir şeklinde. O hakir görülen diğer çoğu petrol zengini ortadoğu ülkeleri bile bizden iyi.

kendisi patron oldu, halk ise onun işçisi(kölesi).

• Başlıkta kelime hatası var harç olacaktı sanırım DEVLET RESMEN HALKTAN HARAÇ KESİYOR. 

• ingiltereden yayın yapan birini izliyorum

cep internetide 50 pound ama yanında iphone 11 promax vermişler ^^ ve interneti konuşması sınırsız...

haftada 5 gün günde 8-9 saat çalışıyor 2 haftada 1 kere cumartesi 3 saat kadar çalışıyor ve tüm gün maaşını alıyor.

bir markete giriyo öğlen yemeği için aldığı şeyler bizde 20-30 lira ama o 2 pound ödeyip çıkıyor.

geçende 6200 ppounda 3 monitör 3090 ekran kartlı en iyi amd işlemcili pc aldı :)))))

• quote:

Orijinalden alıntı: Naganzo

ingiltereden yayın yapan birini izliyorum

En önemli noktayı da ben ekleyeyim: Alım gücü şov yapan bu arkadaş ve hemşehrileri gayet iyi biliyorki bundan 3-5 yıl sonra da yine aynı alım gücü sabit kalacak, yine aynı birikim ile yine muadil kalite ve fiyatlı aynı veya benzer ürünleri rahatlıkla alabilecekler. Bizim gibi aydan aya yüzde 50-80-100-200 gibi fiyat artışları ve devalüasyona maruz kalan bir ekonomileri de yok. Ekonomik tasarruf planları tam yerinde yakalıyor hedefi seneler sonra da. Bir de bize bakın. Haftadan haftaya fiyatlar değişiyor, uçuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 7 Kasım 2020; 15:5:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• başkanlık sistemi dedikleri bildiğimiz patronluk sistemi. Bizler de çalışanlar olarak onun kölesiyiz. İstemiyorsan işten(ülkeden) çıkarsın kardeşim diyor kısacası.

Ha çıkmıyor musun o zaman da sana mobbing(bunu da istediğiniz gibi çevirebilirsiniz. Haraç gibi vergi getirme, terörist söylemleri ile dışlama vs gibi örnekler verilebilir) yaparım diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 7 Kasım 2020; 15:11:26 >
  • Öşür vergisi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Dünyanın genelinde devletler halkı için varken bizdeki zihniyet halk devleti için kölelik yapmalı, haraç vermelidir şeklinde. O hakir görülen diğer çoğu petrol zengini ortadoğu ülkeleri bile bizden iyi.

Devlet için varız Devlet bizim bugün haksızlık olan 85.000.000 5 mütahiti doyuramıyoruz karısına 750.000 nafaka ödüyormuş bu insanlar nasıl hayatlar yaşıyor acaba

• Bu zamanında anlatıldı. Ama biz dedik başkanlık sistemi iyidir.

• Ben bu söylediklerinizi biraz abartılı buldum açıkcası. Alın bir keyif çayı için DEVLET RESMEN HALKTAN HARAÇ KESİYOR. 

DEVLET RESMEN HALKTAN HARAÇ KESİYOR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 7 Kasım 2020; 17:8:56 >
  • Devlet denen şey yasal mafyadır, sözünü hiç mi duymadınız yahu...

• Türkiye'de bunun adına sosyal devlet deniyor...

• İşyeri toplantılarında devletten hep “büyük ortak” diye bahsederdik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

Ben bu söylediklerinizi biraz abartılı buldum açıkcası. Alın bir keyif çayı için  

sesli güldüm hocam tamda keyif çayı içiyordum DEVLET RESMEN HALKTAN HARAÇ KESİYOR. 

• Naganzo N kullanıcısına yanıt

Şuan iş için İngiltere deyim, Söylediklerinin hepsine canlı şahidim, fabrikada asgari ücret ile çalışanların altında BMW 420, Ford Mustang Cabriolet, Jaguar F type, Mercedes ler bakın landları ve passat mondeo ları saymıyorum, 7 kişi için tam bir haftalık market alış verişini 109 pounda yaptık, En kral et 5 Pound, aracın deposuna 46 galon benzin aldık 53 pound tuttu, anlayacağınız adamlar burada insan gibi yaşar iken, biz Türkiye de yaşama savaşı veriyoruz. Bizi bu hale getirenler ve getirenlere fırsat verenler utansın.

• Naganzo N kullanıcısına yanıt

Aynen öyle HAKLISINIZ... Şükür ediyor insanlar. SALAK MISIN KARDEŞİM. Seçtiğin adamlar Yüzbinler kazanırken 2300TL kazanarak yaşamaya çalışıyorsun. Nerde adalet? HA BİR ŞEY DE YAPMIYOLARKİ HELAL OLSUN DİYELİM. HARAM HEPSİ. GÖRECEKLER... DEVLET RESMEN HALKTAN HARAÇ KESİYOR. 

• ötv haraçtır

• DEVLET RESMEN HALKTAN HARAÇ KESİYOR.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.