Şimdi Ara

DEVLET RESMEN HALKTAN HARAÇ KESİYOR. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
4
Favori
12.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
405 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Düşündüklerine katılıyorum fakat fsm ve boğaziçi köprüsüne bakıyoruz kısmına katılmıyorum. Bu köprülerinde yapılırken maliyeti çıkınca ücretsiz olacağı söylenmiş. Ama hala para alıyolar. O köprülerde ücretsiz olmalı. Devlette üretim yok, çarklar vergiyle dönüyor ve her geçen gün vergilerle beslediğimiz kişiler çoğalıyor ama üretim sıfır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ateşli Silah Tüfek vb üreten fabrikalardan %25 ötv % 18 kdv % 2 orman payı alınıyor BIKTIK..

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt

Bu dediklerin olsa kamudakilerin maaşları 3. ayda kesilir.

Emekliler maaşı iptal olur :D

• Sana şöyle söyleyeyim yaşadığım şehire Antep den polis aramışlar bütün esnaflara para cezası kesmek için. (alkol) saat 10 dan sonra satışı yasak ama en çok satılan esnafın para kazandığı saat orası 10 a kadar zaten süpermarketler bütün işlerini alıyor 10 dan sonra da polis el koyuyor. En az 55k lira dan 300k ya kadar cezası var. Komşum 2 gün önce dahil 2 defa ceza yedi ve bunun gibi 100 tekel market desek büyük para ayrı olarak Antep in heryerine ceza yazıp gelmiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yine konunun altına arabalar elektronik aletler karşılaştırarak analiz yapanlar dolmuş. Sonuçlarını değil nedenlerini mi konuşsak artık. Yorulmadı züğürt çeneniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şşşş.. Benden duymayın ama memurun, işçinin emeklinin maaşı şuan karşılıksız basılan paralarl ödeniyor. Durum o kadar vahim. Bu da doğal olarak enflasyonu körüklüyor

Daha biden kısmı gelmedi. Kongrede S400 yaptırımları hayata geçirilecek. Senin belki de oy bile vermediğin adam çoğunluk seni seçti diye, tüm hayatına karışıyor ve seni dünyadan yok etme durumuna getiriyor. Adına da Demokrasi diyolar. Bu hala iyi günlerimiz.

5,690 tl ye imza atılmış KYK borcu faizlerle 21bin tl ye çıkabiliyor. İş arayan ama bulamayan üniversite öğrencisine bu kadar faiz niye? iş ver demiyor kimse bırak bari teşvik et, köstek olma. Adam ödemeyeceğim demiyor. iş adamlarının milyon dolarlık vergi borçları siliniyorken.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu arkadaşlar ülkenin ekonomi bakanı doları düşüremiyor ama istifa edince dolar 50 kuruş birden düşüyor. Düşünün boş koltuk ekonomi bakanından daha çok işe yarıyor. Daha ne diyim ben size

• "Biz dağları delerek Şirin'e ulaşıyoruz. Biz Ferhat'ız, Şirin de millet"

Demişti bir mitingde. Düşün ulaşmak için dağları delen adam yakaladığında neler yapar...

• Genel sağlık sigortası diye saçma birşey var bilen varmı bilmiyorum ama yaşadıklarımı kısaca özet geçeyim o zaman ne olduğunu anlarsınız.

Sigortasız olarak çalışan biriydim. Gss çıktıktan sonra sigortasız olan herkesi kapsamı altına aldı. Yani devlet diyorki sağlık hizmetlerinden yararlanmak için bize aylık olarak para ödemen gerekiyor. Hayır deme şansın yok çünkü zorunlu bir sistem. Eğer ben ödemiyorum dersen bile sgk her ay borç yazıyor.

Neyle vakit geldi geçti derken benim 3bin tl borcum olmuş ama buraya gelmeden önce bir kaç şey anlatmam lazım.

Hastalandığımda her hastaneye gittiğimde muayene ücretini kendim ödedim. İlaçlarımın parasını ben ödedim. Madem zorunlu bir sağlık sigortası var. Madem her ay borç yazıyorsunuz. O zaman muayene ve ilaç parasını sgk nın karşılaması gerekliydi ama karşılamadılar. Hem beni zorunlu sigortaladılar hem muayene parasını ödettiler hem ilaç parasını ödettiler hemde sgk borcumu ödettiler.

Şimdi soruyorum. Madem zorunlu sigortaladınız o zaman muayene ve ilaç parasını karşılamanız gerekmezmiydi. Madem bu sağlık sigortasının bana bir faydası yok o zaman bana neden borç yazıyorsunuz. Bu ne perhiz ne lahana turşusu! Bunun adı haraçtır. Ayrıca öyle önlemler alıyorlarki elinizi kolunuzu bağlıyorlar. Sağlık sisteminden yararlanamıyorsunuz. Elin suriyelisine her şey beleş ama gel görki kendi milletinden haraç kesen bir zihniyetle karşı karşıyayız

• siz değil, ülkeyi çöp haline getirenler utansın. koskoca 20 yılda o kadar geriye gittik ki.

• Türk insanı sapına kadar sömürülüyor hele işçi kesimi resmen köle modunda şuan.2300-2500 TL ye bugün ne alabilirsin ? Ev kirarı sadece 1,5 lira. Et in kg di 80-100 TL.

Araba elektronik alkol sigara aşırı vergi var dünyada benzeri dahi yok.

Vergilerimiz en refah ülkelerden kat kat fazla.Kazançlar Afrika modunda...

Türkiye'de bırakın ÖTV yi KDV bile %10 olmalı. Deli gibi üreten ve yılda 3 milyon yeni araba tüketen Almanya'da bile KDV %19 dan %16 ya çekildi.

Türkiye nin normal bir ülke olması için en kısa zamanda ÖTV sonsuza dek kaldırılmalı.Kdv %10 olmalı.Asgari ücret 400 dolara çıkmalı memur maaşları işçi maaşları ile benzer olmalı.Sosyal uçurum asla olmamalı.Bu şekilde bir nebze ülke normale döner.Sonraki adımlar ona göre atılır.Başta eğitim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 9 Kasım 2020; 17:3:21 >
  • Gss haracından bahseden olmamış hiç ilginç.

• Haraç, bizim yerli ve milli kültürümüzde de vardır. Deli Dumrul köprü yapıp köprüden geçenden 30 akça, geçmeyeni önce dövüp sonra onlardan da 40 akça alırdı... İşte bu yerli ve milli ruh, elhamdülillah Akp sayesinde devletimizin bütün kurumlarına sirayet etti. Tabi siz gayrımilliler bunu anlamazsınız!..

• Uretin arkadaşım uretin calisin mis gibi keyfini surunun. Hepimiz tembeliz kimse kusura bakmasin . Hazira alismisizm elin johnysi uretiyor satiyor her konuda uretim olabilir.

• 5 dakikalık araç muayenesi 422 TL . B sınıfı ehliyetim varken A2 sınıfı eklettim. Zamanında B sınıfı ehliyet alırken 330 TL vergi ödemiştim. Buna rağmen yine 500 TL vergi aldılar. Motosiklet sigortası 500 TL. İlk aracım alt tarafı 3500 TL ' lik motosiklet. Keyifle motosiklete bineyim dedim. Bu şartlarda bırak keyif almayı lanet etmeye başladım. Bizi evire çevire soyuyorlar. Bilmem farkında mısınız?
    İsyan etmemek için neyi bekliyoruz diye sormadan edemiyorum kendi kendime. Zaten şartlar kötü ne olacaksa olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: Tornado of Souls

kendisi patron oldu, halk ise onun işçisi(kölesi).

Alıntıları Göster

Ve alkışlandı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ctntas

Genel sağlık sigortası diye saçma birşey var bilen varmı bilmiyorum ama yaşadıklarımı kısaca özet geçeyim o zaman ne olduğunu anlarsınız.

Sigortasız olarak çalışan biriydim. Gss çıktıktan sonra sigortasız olan herkesi kapsamı altına aldı. Yani devlet diyorki sağlık hizmetlerinden yararlanmak için bize aylık olarak para ödemen gerekiyor. Hayır deme şansın yok çünkü zorunlu bir sistem. Eğer ben ödemiyorum dersen bile sgk her ay borç yazıyor.

Neyle vakit geldi geçti derken benim 3bin tl borcum olmuş ama buraya gelmeden önce bir kaç şey anlatmam lazım.

Hastalandığımda her hastaneye gittiğimde muayene ücretini kendim ödedim. İlaçlarımın parasını ben ödedim. Madem zorunlu bir sağlık sigortası var. Madem her ay borç yazıyorsunuz. O zaman muayene ve ilaç parasını sgk nın karşılaması gerekliydi ama karşılamadılar. Hem beni zorunlu sigortaladılar hem muayene parasını ödettiler hem ilaç parasını ödettiler hemde sgk borcumu ödettiler.

Şimdi soruyorum. Madem zorunlu sigortaladınız o zaman muayene ve ilaç parasını karşılamanız gerekmezmiydi. Madem bu sağlık sigortasının bana bir faydası yok o zaman bana neden borç yazıyorsunuz. Bu ne perhiz ne lahana turşusu! Bunun adı haraçtır. Ayrıca öyle önlemler alıyorlarki elinizi kolunuzu bağlıyorlar. Sağlık sisteminden yararlanamıyorsunuz. Elin suriyelisine her şey beleş ama gel görki kendi milletinden haraç kesen bir zihniyetle karşı karşıyayız

Akıl alır gibi değil!

Bir örnek daha;

Öyle bir ülke düşünün ki, SİGORTA PİRİMİ YATIRIYOR DİYE, EMEKLİ MAAŞI DÜŞSÜN!

• Bu halka herşey müstehak inşallah 1 dolar 20-30 tl Reiscileri ekmek dilenirken görmek istiyorum, yanlaarına gidip şunu demek istiyorum şürkedin reis e yoksa daha kötü olacaktınız diyip kebap yapmak istiyorum.... İnşallah ÖTV %80 lere çıkar kdv %60 a....

İnşallah amerika lı biden türkiyeyi nato dan kovar..... AB ve Abd irana uygulanan ekonomik ambargo yu türkiye için uygular.... Bunların hepsi allahım izin ver 2021 de olsun....

iBRETlik olsun ki bu zübük gibiler bir daha asla din naraları ile oy toplayamaasın..

• Aklımdan geçenleri yazmışsın valla.

Geçen gün bir hesap yapayım dedim. İnsanlar bir satış yapıyorsa vergisini versinler diyorlar ya onu düşündüm. Bu adam şahıs şirketi açıp 5000 gelir gösterse bu 5 bin liranın kaçını vergiye ödüyor diye merak ettim...

-Aylık KDV

-3 aylık geçici vergi beyannamesi

-Yıllık gelir vergisi

diye 3 vergi var...

Hazır olun yazıyorum... Bu kişi 5000 TL nin tam 2650 TL sini vergi olarak vermek zorunda...

Yazık günah yahu. Namuslu insan olmayı bu kadar cezalandırmayın...

Yazık...

(Hesap hatası varsa düzeltin lütfen)

• Üstadım yazdıklarınızın hepsine katılıyorum. Lakin, bunu +50 yaş üstüne anlatamazsınız. Çünkü adamların kafası "kötünün iyisi konumunda." AKP de daha önceki krizleri, gecelik faizleri bahane edip yandaşlarını zengin ediyor. Olay bu kadar basit.

Bakın çok inançlı bir insan değilim. Yine de yaradana inanırım, doğaya ve imtihan denen olguya inanırım. Bu yönetime, bu haksızlıklara karşı dik durmayan ve İslam dininin ismini kullanıp bunca haksızlık ve kural tanımazlık yapan insanlara tepki göstermediği için bu halk çok büyük imtihan edilecek.

Biz özellikleri 1990-2000 doğumlular sanıyor ki bu ülkede refah içinde yaşayacağız. Son 80 sene ekonomiye bakın yanılmıyorsam 12 defa Stand-by anlaşmaları var, kaç kez darbe olmuş, ülke iç savaşa düşmüş.

Önümüzdeki yirmi sene içerisinde olacaklar :

- Güneyde Surilerin ayaklanması / Doğuda PKK nın kendini evirdiği YPG nin ağır tahribatı, belki bir devlet kurması. AKP bugün terörü bitirdik dese de eskiden 2011 de 10 bin seviyelerinde olan YPG mensubu sayısı şuan 125.000. Bakın bildiğiniz ordu var. Sürekli eğitim verilip, lojistik destek alıp Avrupa ülkeleri başta olmak üzere siyasi kazanımlar elde ediyor.
    - Tarım ve Su ürünleri kıtlığı
    - Doğanın aşırı tahribatı sonucu TR de artan afetler
    - Ağır ekonomik sorunlar : ambargo, yaptırımlar. En önemlisi iç savaş.
    Kimse bu topraklardan Avrupa reformları, hayat standartları beklemesin.....

Yazık yaşayamadığımız hayatlara, sevdiklerimizi mutlu edemeyişlerimize, düştüğümüz geçim derdinin çaldığı hayatlarımıza...

Buyrun atın fava bekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoXVII -- 9 Kasım 2020; 20:1:33 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.