Şimdi Ara

Devlet memuru başka ülkede ticaret yapabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 gün 14 saat 12 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Why Shy (3 mesaj) ozbey08 (2 mesaj) shegenli chingen (1 mesaj) holden12 (1 mesaj) forumunjantiabisi (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (8 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Kamu Personeli >> Devlet memuru başka ülkede ticaret yapabilir mi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    5155 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    657 sayılı kanun devlet memurlarının ticari faaliyette bulunmasını yasaklıyor. peki bir devlet memuru e-estonya vatandaşlığı alıp estonya da e-şirket kurup e ticaret yapabilir mi? sonuçta o ticari faaliyeti Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak değil estonya vatandaşı olarak yapılıyor. ve şirket Türkiye'de değil. yani başka bir ülkenin sanal vatandaşlığı ile sanal şirket üzerinde e-ticaret yapmak 657 ye aykırı mı?

|
    |

Sorunuzun cevabını buldunuzmu ? Bende merak ettim.

|
    |

Kanun gelir getirici iş yapamaz diyor, istersen Mars'ta yap. Gelir getiriyorsa yasaktır. Haa ben belli etmeden yapıcam dersen, yap, ülkeye döviz getirirsin.

soruyu tam anlamamışsın. o kanun Türkiye'de geçerli ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kimliği ile değil estonya vatandaşı kimliğiyle yapılırsa ne olur diyorum?

|
    |
    Why Shy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ozbey08

soruyu tam anlamamışsın. o kanun Türkiye'de geçerli ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kimliği ile değil estonya vatandaşı kimliğiyle yapılırsa ne olur diyorum?

Yazdığım yorum aynen geçerli. Tespit edilirse başın belaya girer, edilmezse sorun yok. Hangi ülke kimliği ile ticaret yaptığının bir önemi yok.

|
    |

Hocam merhaba, 657 ticareti yasaklamıyor, yasal sorumlu/yetkili oldugun ticari faaliyetlere izin vermiyor.Devlet memuruyum, ankara merkezli anonim sirketim var, yonetim kurulunda yer almıyorum, antalyada irtibat ofisim de var.Şahıs firması kuramazsin yada limited sirkette yer alamazsın, onun dısında bir sorun yok bilgin olsun,saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: holden12

Hocam merhaba, 657 ticareti yasaklamıyor, yasal sorumlu/yetkili oldugun ticari faaliyetlere izin vermiyor.Devlet memuruyum, ankara merkezli anonim sirketim var, yonetim kurulunda yer almıyorum, antalyada irtibat ofisim de var.Şahıs firması kuramazsin yada limited sirkette yer alamazsın, onun dısında bir sorun yok bilgin olsun,saygılar

Kanunda memur ofis açamaz yazıyor, nasıl açtın?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/73/cf/75/73cf75dc9271dd9762f2e7e879682f03.png&t=0&width=480&text=1
    |
    |

• Binbaşı
    1016 Mesaj
    başka ülkede nasıl ticaret yapıcan burda otururken
    |
    |
  • Yüzbaşı
    285 Mesaj

estonya orda çifte vatandas olanı tr ye bildiriyomu ? bildirmiyosa o kişini sen oldugu tespit edilmez...orda kazanacagın para direk burdaki banka kartınamı yatıcak ?

|
    |
Reklamlar
Sohbet
Webtures SEO;SEO Nedir?
Web Tasarım
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.