Şimdi Ara

Amazon Türkiye'de bunu yapıyorsa bu ülkede etik ticaret kalmamıştır.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amazon.com.tr'den bir Under Armour ayakkabı sipariş veriyorum (SİPARİŞ NO 402-2804841-4443541). Prime üye olduğum için ekspress teslimat 1 günde teslim edilir falan diyor. Tabi amazon'a güvenerek veriyorum siparişi. 1-2-3 gün geçiyor sipariş kargoya verilmiyor. Ulaşıyorum amazona diyorum işte kardeşim noldu bizim sipariş. Diyorlar ki temin ediliyor biraz bekleyin. Tamam diyorum ve tak bir gün sonra aynı ürün aynı numara aynı renk 489 liradan satışta. Ben 330'a almıştım. Amazon'la hemen iletişime geçiyorum durum bu diyorum. Bana verdikleri cevap şu : Siparişi iptal edelim yeniden alın :) Diyorum ki kardeşim fiyat yükseldi stokta olan bir ürünü neden göndermiyorsunuz diyorum ve zaten hazırlanmış gönderilecek yakında depoda kargoya hazır diyorlar. Eyv diyip mutlu şekilde sohbeti kapatıyorum. Fakat 3 gün geçiyor ürün hala stokta ve benim ürün hala kargoya verilmemiş. Tekrar bağlanıyorum tekrar aynı cevapları alıyorum. Sanki insanla değil gerizekalıyla konuşuyorum gibi bir şey arkadaşlar. Hayır bir de sinirleniyorlar temsilciler kısa cevap falan veriyorlar. İnanın gayet mantıklı bir şekilde diyorum ki kardeşim ürün stokta benim ürünü gönderin artık daha yüksek fiyattan alamam diyorum. Tamam zaten depoda kargoya hazır diyorlar. Sonuç ne mi? SİPARİŞİ İPTAL ETMİŞLER :)

Kısacası adamlar sırf ürünü 150 lira ucuza aldım diye bana yalanlar söyleyip siparişi iptal edecek kadar kalitesizleşmişler. Adam gibi biz bu ürünü ucuza aldın diye sana göndermeyeceğiz başka yerden al desinler defolup gidip başka yerden alayım. Ama adam ürün kargoya veirlmek üzere diyip siparişi iptal ediyorlar. Ben amazon ingiltere, almanya, fransa, ispanya, amerika'dan alışveriş yaptım daha önce. Yani aldığım ürünlerde 300 500 lük değil 3 bin 5 binlik laptop, konsol vs. Yaşadığım sorunlarda adamlar kesinlikle çok dürüst ve ahlaklılar. Dedim amazon tr'de eminim iyi işler çıkarır ama yok kardeşim. Demek ki firma ne kadar kaliteli olursa olsun o ülkeye göre muamele çekiyor. Bunlar zaten her pisliğe alışık bir pislikte biz yapalım kimse sesini çıkaramaz diyorlar :) Ben bir daha bunlardan alışveriş yapmam. Prime üyeliğimi de sonlandırıyorum. Biliyorum bana muhtaç değiller ama eğer diğer rezil tTürk firmaları gibi yapacaklarsa benim için her ay prime'a para ödemenin mantığı yoktur. Yani arkadaşlar amazon bu çok iyi hehehe diyip o kadar çok güvenmeyin. Ben yıllardır Amazon sitelerinden alışveriş yapan biri belki 300 alışveriş yaptım. Son 5 alışverişim amazon tr'den oldu ve sonuç ortada. Bu kıssadan hisse ile anlamış oluyoruz ki bu devirde kimseye güvenmeyeceksin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.