Şimdi Ara

DEV ANKET - SURİYELİLER GÖNDERİLSİN Mİ KALSIN MI ? (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
375
Cevap
4
Favori
34.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
358 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki

DEV ANKET - SURİYELİLER GÖNDERİLSİN Mİ KALSIN MI ?

(En Son Oy Tarihi: 27.6.2022)
Giriş
  • Kalsınlar tabi. Kalsınlar ki bazılarımız akıllansınlar. %51imiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5553807FB -- 8 Ocak 2019; 10:31:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Gönderilsin" diyenlere bir lafım var: Umarım Avrupa'da, Amerika'da, Avustralya'da ve Dünya'nın diğer yabancı ülkelerde yaşayan Türkleri de gönderirler.
  • Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Göndersinler Türkleri de. Oy kullanıp içişlerine dışarıda el ense yaşarken müdahale edilmesi beni rahatsız eden şeylerden birisidir.

Adam Almanya'da 30 euro benzin parası verip konsolosluktan oy kullanmış, burada parti savunuyor. Özellikle bu tiplerin gönderilip "dışarıdan" seçtiği partinin yönetiminde yaşamasını özellikle isterim.
  • tarihi savaşlarla kanla yazılıp kazanılmış bir millet, savaştan kaçan vatan hainlerini besliyor.
  • Savaş tamamen bittikten sonra bölge güvenli hale gelince gitsinler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Max_Tate kullanıcısına yanıt
    Bencede olay bundan ibaret en çok hata yaptığımız yerde burası iyi kötü demeden hepsini aynı kefeye koymak. Birgün Ahmet Kaya bişeler söyledi diye linç ediliyordu ve adam öldükten sonra onu linç etmeye çalışanlar ağladılar biz hata yapmışız dediler. Şimdi burada gitsinler diyenler yarın orada katledilen insanları görünce bu seferde ağlayacaklar keşke kaldalardı diyecekler. Benim bildiğim kadarıyla Suriyelilerin suç oranı türklere göre çok düşük ama azınlık oldukları için göze batıyorlar. Koca öğretmenler çocuk taciz eder kimse öğretmenler sapıktır zihniyetine bürünmez ama bi suriyeli hırsızlık yapar birini yaralar vs bi çok insan ver yansın eder.

İşi biraz daha adil bi şekilde ele alacak olursak bu adamlara savaştan kaçmışlar demek bence haksızlık olur adamlar resmen katliamdan kaçtılar çünkü bütün dünya devletleri yeni silahlarını ve tarihi geçen yada artık kullanmayıp imha etmek istediği silahları Suriyelilerin üzerinde kullandı ve bütün dünya devi ülkeler gelip bu coğrafyada kan içti.

Laflarımı çarpıtmayın bu ülkede Suriyeliler yüzünden bende fazladan ev kirası ödüyorum onların gereksiz olanlarından bende çok rahatsızım genel olarakta rahatsızım ama kendi menfaatlerimiz bizleri adaletsizliğe sevk etmemesi lazım.

Hatta 3 suriyeli çocuk yaşları biri 10 biri 13 biri 15 benim oğlumda 9 yaşında bunların üçü kuzenler oğlumu dövmüşlerdi ve Bende çok sinirlendim ve çekip gitselerde kurtulsak demiştimnevet bende aslında gitmelerini istiyorum ama orada o orantısız güç kullanılan savaşı görünce vicdan azabı çekiyorum.

Bi dönem atılan kimyasalları düşünün yada diri diri cinsel organı kesilen çocukları ve empati kurun.

Gitsinler diyenlere de bişe diyemiyorum dediğim gibi bende bu durumdan rahatsızım bana kalsa bugün gitsinler.

Göndersinler...

Benim ülkemdeki anayasa değişikliği için oy verip; Almanya, ABD, Kanada anayasası altında yaşayan herkesi göndersinler...

Ancak şu varki; Suriyeliler konusu ile bu konu arasında zerre kadar ilişki yok.

Hadi buradan bir amele, eşini ve 6 çocuğunu alıp hiç bir birikimi olmadan Almanya'ya gitsin, Kanada'ya gitsin. Bakalım sokuyorlar mı? Savaştan kaçtı mülteci olarak gitti bakalım Berlin'e Toronto'ya girebiliyor mu? Hadi girdi diyelim, bakalım o devletler onlara ücretsiz sağlık hizmeti, evine erzak, cebine para, çocuğuna okul veriyor mu?

Dünyada bunu bizim kadar şuursuzca yapan hiç bir devlet yoktur.

Ama nedeni herkesin malumu; siyasi iktidar burada ülkenin huzurunu ve geleceğini düşünmeden bu göçmenler üzerinden siyasi rant sağlıyor. Yavaştan acısını çekmeye başladık ileride daha fazlasını çekeceğiz. Bugün saray dese ki bunlar artık geri dönemez, Esad savaşı kazandı. Bunlar giderse zulüm görür ben hepsini vatandaş yaptım. Kim ne diyebilir? Al sana mis gibi milyonlarca blok oy. Birde TV lerde ümmetin sahibi muhhabbeti geçer, ordan da gelir milyonlarca oy... Bitti gitti...

Türkler yük olarak değil Avrupada Amerika'da vatandaş olarak yaşıyor türk iş gücü olmasa Almanya'da iş yapacak genç nüfus yok haberin var mı acaba 🤔 bizde tam tersi genç nüfus aşırı fazla dışarıdan eleman alacak kadar geniş değiliz maalesef.

• bulgaristana yollansın birazda avrupayı karıştırsınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cei

Göndersinler Türkleri de. Oy kullanıp içişlerine dışarıda el ense yaşarken müdahale edilmesi beni rahatsız eden şeylerden birisidir.

Adam Almanya'da 30 euro benzin parası verip konsolosluktan oy kullanmış, burada parti savunuyor. Özellikle bu tiplerin gönderilip "dışarıdan" seçtiği partinin yönetiminde yaşamasını özellikle isterim.
    Aynen katılıyorum. Secmenlikte yeni düzenleme olmalı aslında mesela bir Almancı düşünelim adam seçime kadar 5 sene boyunca sadece yaz aylarında 3 ay Türkiye'ye gelmiş yılın 9 ayı Almanya'da yaşamışsa Almanya'da oy kullanabilmeli Türkiye'de kullanamamalı. Çünkü turistten farkı yok.

• Bu kalsın ve suriyeliyim diyenleri ip den bulacaksın tutacaksın kolundan götürüp suriyeye bırakacaksın.

Şu ülkede bunların var olmasını isteyen bir kişi bile varsa yazıklar olsun. Benim lafım tüm suriyelilere değil. Benim lafım oradan gelip burada keyif çatıp bu milletin parasını yan gelip yatarak yiyenlere.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanert21

Türkler yük olarak değil Avrupada Amerika'da vatandaş olarak yaşıyor türk iş gücü olmasa Almanya'da iş yapacak genç nüfus yok haberin var mı acaba 🤔 bizde tam tersi genç nüfus aşırı fazla dışarıdan eleman alacak kadar geniş değiliz maalesef.
    Türkler ALmanya'da yük. Bunu bizzat bir Türk söylemişti. Almanlar kadar onuru olmayan Türklerden bahsetmişti. Bir yandan işsizlik maaşı alıp bir yandan kayıtsız çalışanlardan bahsetmişti. İki ülkeden de maaşlı olanlardan bahsetmişti. Devletin ne kadar sosyal imkanı varsa yararlandıklarından bahsetmişti. Dürüst ve açık sözlü varsa Almanya'da yaşayan benim bilmediklerimi de yazsın.

Almanya'da aşırı sağcıların söylemlerine bakın bakalım, onlara bakarak da anlayabilirsiniz yük olduklarını.Türklerin birçoğu yük değil elbette, nitelikli olanları ve işyeri sahibi olanları var.

• İş, insani boyutu aştı. Bizi mağdur etmeye döndü. Ahlâksız işverenler, bu durumdan en fazla nemalanan kesim oldu. Asgari ücretin bile altına ve üstelik sigorta ve vergi maliyeti olmadan, ortalama 1/3 maliyetle işçi çalıştırmak, onlar açısından büyük kazanç oldu elbette.

Bu hâlde, Suriyeliler ne için getirildi buraya? İnsanlık îcâbı olarak mı, ucuz işgücü olarak mı, bu milleti işsiz bırakmak için mi, demografik yapıyı bozmak için mi? (tüm ülkeye, neredeyse orantılı olarak dağılmış olmaları tesadüf mü)

Görün bakın; bunlar ileride örgüt kuracak ve tüm ülkenin başına bela olacaklar.

Nasıl bi trolsün? Mülteci mi ordaki Türkler burda sgk sı bilmem nesi her türlü devlete millete zarar olan köpek gibi ürüyen işsiz olan namusumuza göz diken baş belalarıyla bir tutuyorsam Allahda seni ıslah etsin.

• Nusayri Esad
    Şii Hizbullah ve İranlı militanlar
    Dinsiz PYD-YPG-PKK (dinsiz k*rdler)
    Suriye'yede söz sahibi olacaklar ve bir daha asla
    sünni arap+türk+k*rd'leri ülkelerine kabul etmeyecekler.
    demografi değiştirildi, amaca ulaşıldı.

Suriye'de oluşturulmuş bu üçlü dengeyi kırmalı
    ve Suriyede sünni müslümanları bunların karşısında dengeleyici bir güç
    olarak konumlandırmalıyız. eğer bunu yapamazsak sünni suriyeliler asla suriyeye dönmez.
    stratejimizi doğru kurgulamalıyız.
  • Misafire git denir mi?

Misafirligini bilmeyen misafirin k*çına tekme basılır ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elk.de

AKP yı beğenmezsiniz

Sürileri beğenmezsiniz

Dini beğenmezsiniz

Sorun sizlerde bence

Dua ile

Alıntıları Göster
    Sayın kişi.. saydıklarınızdan birini veya birkaçını beğenmek zorundamıyız.. AKP + SURİYELİLER = BELADIR.. çok net.. sen dua ile bu ülkeyi ve ekonomiyi kurtaracağını sanıyorsan çok yanılıyorsun.. Önce amel demişler.. İcraat... Sen veya çocukların önce oku bilim öğren sonra ülkeni Allah c.c nun izniyle yücelt...
    İslamı kullanan dinci kan emiciler kimdir bellidir.. Bunları önce ayırmayı öğren dindar ve dinci nedemek.

• Anket için teşekkürler ama gerek yok.

Türkiye Türkler'indir. Tarihe dar değil geniş pencereden bakanlar içini ferah tutsunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Daimon88

"Gönderilsin" diyenlere bir lafım var: Umarım Avrupa'da, Amerika'da, Avustralya'da ve Dünya'nın diğer yabancı ülkelerde yaşayan Türkleri de gönderirler.
    Türk ü ağzına almadan önce destur çekeceksin... Senin sarımsak kokulu suriyelilere benzemez.. Aynı kefeye koyamazsın..
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.