Şimdi Ara

Detay Maxinet Hakkında.. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
10
Favori
71.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakanlık açıklamasını yaptı girmeyin böyle sistemlere artık

https://www.gtb.gov.tr/duyurular/detay-maxinet-denetim-sonucuna-iliskin-basin-duyurusu
    Kamuoyunda “Detay Maxinet” ismiyle bilinen sistemin işleticisi olan “Detay Telekom Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi” ve “Detay Maxinet Teknolojileri Sanayi ve Dış Ticaret Anonim Şirketi” unvanlı şirketler nezdinde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde yapılan denetim neticesinde;

Detay Maxinet sistemine üye olacak kişilere, sisteme dahil olunması ve satın almış oldukları paketler çerçevesinde bilgisayarların, tanımlanan süreler içerisinde online kalması halinde günlük gelir elde edebildiğinin ve sisteme yeni kullanıcıların tavsiye edilerek kazandırılması halinde ayrıca tavsiye kazancı elde edilebildiğinin vurgulandığı,Sisteme üyelik işleminin Referans Anahtar Kodu olarak ifade edilen ve sisteme daha önce üye olan kişinin tavsiye etmesine dayalı olarak gerçekleştirildiği, 06/01/2017-16/02/2018 tarihleri itibariyle Detay Maxinet sistemine üye olan toplam 18.352 adet katılımcıdan “Gümüş ve Altın Paket” bedeli olarak 16.256.624,00 $ toplandığı, buna karşılık 5.606.814,60 $ ödeme yapıldığı, Sistemin, Google SEO ve Digital Reklam gibi hizmetlerden elde edilen gelirler yaklaşık olarak 3.296.603,64 $ iken, Detay Maxinet sistemine üye olan kişilere taahhüt edilen yıllık gelir ve prim ödemelerinin 57.586.554,68 $ tutarında teşekkül ettiği, sistemde yer alan üyelere taahhüt edilen günlük gelir, prim ödemeleri ve kariyer bonusları gibi gelir kalemlerinin ödenebilmesi için daha yüksek oranlarda Google SEO ve Digital Reklam Hizmet gelirinin elde edilmesi gerektiği, dolayısıyla sistemde yer alan üyelere vaat edilen ödemelerin gerçekleştirilebilmesi için gereken Google SEO ve Digital Reklam Hizmeti gelirlerinin taahhüt edilen ödemeleri karşılamada sınırlı kaldığı, Google SEO ve Digital Reklam hizmetlerinden elde edilen gelirlerin, sisteme kayıt olan kişilere taahhüt edilen ödemeleri yetecek ölçüden uzak kaldığı, belirlenen kazanç sisteminin üye genişlemesine dayalı bir piramit sistem olduğu, 
    Detay Maxinet sistemi kapsamında kurgulanan satış ve pazarlama sisteminin 6502 sayılı Kanun kapsamında değerlendirilmesi sonucunda, “Detay Maxinet V3” Programı ile gerçekleştirilen Google SEO ve Digital Reklam hizmetlerinden elde edilen gelirler ile sistemde yer alan üyelere günlük gelir, prim geliri ve kariyer bonusların ödeneceği hususunun gerçeklikten uzak olduğu, sistemde esasen yeni üyelerin kazandırılmasının temel amaç olduğu, alt kollarda yer alan üyelerden elde edilen gelirlerin sistemin üst basamaklarında yer alan diğer üyelere aktarıldığı, kariyer ilerleyebilmesinin sağlanabilmesini diğer üyelerin de belli koşullara uygun davranmasına bağlı kılan, gerçekleşmesi çok güç olan kazanç beklentisi sistemi şeklinde oluşturulmuş tipik piramit sistem özelliklerinin bulunduğu tespit edilmiştir.

Tespit edilen hususlar doğrultusunda konu Türk Ceza Kanunu çerçevesinde değerlendirilmek üzere ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirilmiştir.

Diğer taraftan, Bakanlığımızın 6502 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat kapsamında yaşanan ihtilaflara ilişkin bilirkişi, hakem ya da mahkeme gibi davranarak bir çözüm getirme yetkisi bulunmadığından uyuşmazlıkların çözümünde genel hükümler çerçevesinde yargı makamlarına başvurulması gerektiği değerlendirilmektedir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Gitti sistem, geçmiş olsun.
  • BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
  • Valla bunlar bakanlığın raporuna gore su anki mevcut üyelere yaklaşık 58 milyon dolar vadetmis bu arada 18 bin kusur üyesi var her neyse su ana kadar da yaklaşık 4 milyon reklam ve seo geliri elde etmiş her neyse bakanlık vadedilenden gelir az demiş sistem boyle olursa piramide girer demiş. Her neyse az önce bir firma yetkilisi canlı yayın yaptı bende dinledim şöyle dedi vadetrigimiz rakam 58 milyon dolar yıllık ama bizim gelirimizi yıllık hesaplamadilar biz yılın geri kalani o parayı kazaniriz dedi ve şöyle bir hesap yaptı maxivizyon projemiz ile 5 günlük reklam alıyoruz reddi 5 günlük reklam ortalama 307 dolarmis ama bn 177 den hesaplayim dedi her ilden 5 gunde 300 reklam aksak dedi 300*177=53100 5 günlük tabi aylık için bunu 6 ile çarptı 6*53100=318600 aylık bir ilden gelir bütün iller için 81 ile çarptı 81*318600=25806600 dolar yani her ilden aylık 25 milyon dolar kazaniriz diyor artik ne kadar gerçekleşir bilmiyirum hele küçük şehirlerde her 5 gunde 300 farklı firmadan reklam alsa aylık 1800 farklı yerden reklam almalı küçük şehirlerde bu kadar reklam alacak yer var mi hadi var diyelim sonra ki ay ne yapacak bana bayağı hayali geldi heeee bu arada geri kalan zamanlarda sisteme 10000 altın paletli üye alsa her altın paketin yıllık vaaddi 5 bin kusur dolar yani yıllık 50 milyon dolar eder bu da verilen vaadin 50 milyon dolar daha artması yani 108 milyon dolar olması demek artik siz hesaplayin heeee bnm fikrimi sorarsanız buradan firmayı kurtaramaz kurtarırsa firmayı şuradan kurtarırlar avukatlar bakanlığın raporuna savunma Yazmış yazdigi savunmada sunu demişler biz 6502 tüketici kanununa gore yargilanamayiz çünkü uywlr tüketici değil firma ile arasinda kiracı ilişkisi var demişler bu da 5102 sayılı kanun kapsamında incelenir demişler. belki buradan kurtarırlar yoksa hayali verilen reklamlar kurtarmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• https://www.memurlar.net/haber/740091/bakanlik-detaymaxinet-raporunu-acikladi.html?utm_source=headlines

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
    = 06/01/2017-16/02/2018 tarihleri itibariyle Detay Maxinet sistemine üye olan toplam 18.352 adet katılımcıdan "Gümüş ve Altın Paket" bedeli olarak 16.256.624,00 $ toplandığı, buna karşılık 5.606.814,60 $ ödeme yapıldığı,

= Sistemin, Google SEO ve Digital Reklam gibi hizmetlerden elde edilen gelirler yaklaşık olarak 3.296.603,64 $ iken, Detay Maxinet sistemine üye olan kişilere taahhüt edilen yıllık gelir ve prim ödemelerinin 57.586.554,68 $ tutarında teşekkül ettiği, sistemde yer alan üyelere taahhüt edilen günlük gelir, prim ödemeleri ve kariyer bonusları gibi gelir kalemlerinin ödenebilmesi için daha yüksek oranlarda Google SEO ve Digital Reklam Hizmet gelirinin elde edilmesi gerektiği, dolayısıyla sistemde yer alan üyelere vaat edilen ödemelerin gerçekleştirilebilmesi için gereken Google SEO ve Digital Reklam Hizmeti gelirlerinin taahhüt edilen ödemeleri karşılamada sınırlı kaldığı,
    """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

benim de sürekli yazdıklarım bunlardı.
    - sistemin devam etmesi için yeni üye girişi şart.
    - havuzda biriken hakedişleri şirketten talep ettiğinizde, şirketin tüm bu talebi ödemeyi gerçekleştirecek nakiti olmazsa sistem çöker
    - havuzdaki parayı, SEO hizmetinden gelen para karşılamıyor

vs... yukarıda bunları yazmıştım. rapor da aynı böyle çıkmış.
    sizi sisteme sokan, sizi kandıran, sizin üzerinizden prim kazanarak, parasını çıkaran belki kar eden kişilerden, sizlere referans olan kişilerden şikayetçi olun. nitelikli dolandırıcılık suçu olur, sizi sisteme sokanlar da Türk Ceza Kanununa göre, "nitelikli dolandırıcılık suçuna iştirak veya yardım etme" zanlısıdır.
    para kaptıranların tamamı, kendisini sisteme sokanlardan şikayetçi olsun... ve maddi tazminat davası açsın. parayı başka türlü kurtarma şansınız yok.

• Çalışmadan para kazanmak isteyen kerizleri tokatladılar. Dandik tablete 590 $ ödediniz. Şimdi kapanınca kime ne diyeceksin kerizler.

• Zuahahah :)))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bytaskin

quote:

Orijinalden alıntı: tayfun_aslan

Ne zamandır yapıyorsunuz bu işi?Birde kabataslak anlatirmısıniz bu işi?

Benim yaklaşık 2 ay oldu.590$ yatırdım ve her gün 5$ geliyor. Şu an için çekim talebi vermedim hiç biriktiriyorum gold pakete yükseltmek için.Ben kayıt olmadan önce baya araştırdım hakkında kötü bir yorum bulamadım firmayı da araştırdım bana baya mantıklı geldi. En önemlisi de firma sırf bu iş için kurulmuş bir firma olmamasıydı.

Alıntıları Göster
    @Bytaskin, firmanin hesaplarina bloke kondu. Icerde alacaginiz varsa buhar oldu diyebiliriz. Net kar_zarar durumunuz nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: People01

Bana yardımcı olur musunuz? Autürkü düşünüyorum sizce ömrü nedir nekadardır tahmini? Yada başka önereceğiniz yeni oluşumlar var mı veyahut olacak mıdır ? İletişim halinde olursak çok sevinirim 🙏🏻
    Batmaz denilen, ponzi degil denilen Detay Maxinet batti. Tum hesaplarina bloke kondu hatta Gumruk ve Ticaret bakanligi sitesinde aciklama yapti.

Butun bu olanlarin yaninda hala Auturk gibi dolandirici firmalara paranizi kaptirmak istiyorsaniz buyrun.

Sizin paraniz bol, bizim de basiniza gelecekleri gorup "biz demistik". Diyebilecegimiz vaktimiz bol

• quote:

Orijinalden alıntı: Wanker

Patlamış mısırımı aldım bekliyorum, bakalım ne zaman ateşli savunucular mesajlarını tek tek silmeye başlayacak...
    Film başladi. Misir ve kolayi getirdim

Hadi izlemeye baslayalim. Bak reklam neyin de yok direk KORKU,KOMEDI karisik bir film :)

• O degilde sunu anlamiyorum ponzi veya degil nasil bir akil fikir ki yeni sistem diyerekten uyelerine yerel firmalardan dolandiricilikla para almalarini saglayacak

Oyle bi bilgisayar sistemi dusunun ki kullanicilari gun boyu sistem ekranlarina bakmiyorlar bunu gosterim olarak sayip yerel firmalara reklamcilik hizmeti saticaklar cok garip

Google siralamasi veya seo hizmeti her neyse o ayri bi olay

Neyse yerse diyerekten devam edermi... yerse

• aliseçkin A kullanıcısına yanıt
    Birde liderinden biri şöyle hesap yaptı yukarıda da yazdım 5 günlük reklam yapıyoruz dedi her ilden 5 günde 300 reklam rahat alırız dedi sonra 6 ile çarptı aylık her ilden 1800 reklam olur onuda reklam başı 177 dolardan çarptı her neyse bir anda sirketin aylık gelirini 25 milyon dolar yaptı bu da yıllık 300 milyon dolar birde videoda diyirki gecen sene sadece bir ayda 42 sehir gezdim ulan gezmissin ama bos gezmissin dedim ulan çoğu şehirde 1800 isletme bile yok hadi birde reklamı uyeler alacakmis aldığı reklamdan uyelerde pay alacakmis ulan dedim hesap fiyasko onu anladım da bu reklamları b.sayar basinda kim izleyecek zaten adamlar b.sayari açıyor o çalışırken ekrana bile bakmıyor zaten 18 bin üye varmış coguda çıkar zaten bu saatten sonra

• Bu dolandırıcılara parasını kaptıranlar sisteme girişinize vesile olan kişiyi de savcılığa şikayet edin

• Haberden alıntı

DETAY MAXİNET’TEN 5 MİLYON TL

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında Maliye Bakanlığı’ndan İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen bir bilgilendirme yazısında da çarpıcı bir detay ortaya çıktı. Çiftlik Bank’tan sonra ortaya çıkan ve yine saadet zincirine benzer bir oluşum olan Detay Maxinet isimli şirketin, Mehmet Aydın’ın hesabına farklı tarihlerde toplam 5 milyon 96 bin TL gönderdiği anlaşıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/her-sey-boyle-baslamis-iste-tosuncugun-hikayesi-40798850

• Detay üyelerinin watssapp gruplarından bir tanesine üyeyim.
    Şirketi savunmalar, şirketin arkasında durmalar,

Bu iş bitince şirketin SEO işine devam edeceğini düşünüyorlar ve ciddi ciddi gelen paranın SEO'dan geldiğini düşünüyorlar.

Bir zamanlar KAIROS vardı o zamanda DH'de dedik yapmayın etmeyin diye.....

Sonuç yine Hüsrannnnn
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosef

Detay üyelerinin watssapp gruplarından bir tanesine üyeyim.
    Şirketi savunmalar, şirketin arkasında durmalar,

Bu iş bitince şirketin SEO işine devam edeceğini düşünüyorlar ve ciddi ciddi gelen paranın SEO'dan geldiğini düşünüyorlar.

Bir zamanlar KAIROS vardı o zamanda DH'de dedik yapmayın etmeyin diye.....

Sonuç yine Hüsrannnnn
    hocam

merak ettim , sisteme üye değilsen grupta ne işin var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: macerhan

hocam

merak ettim , sisteme üye değilsen grupta ne işin var :)

Alıntıları Göster
    Ben Kaioras'a da üye değildim. BEni üye yapmaya çalışanlar oldu. Dedim bu iş yalan dolan olmaz öyle şey sonuç ben haklı çıktım
    Arkadaşım 10.000 tl zarar etti

Bunda da yine aynısı. Üye yapmaya çalıştılar falan yok olmaz öyle şey dedim yine aynı şey. Hüsrann

Salak saçma bu tür şeylere para harcayanların halini görüp gülüp eğlenmek hoşuma gidiyor.
    Çünkü defalarca uyarı yapıldı bu konularda.

SEO işini biliyorum. GOogle'a reklam verdim reklam aldım. 10.000 tlik reklamı googleda 500 tlye yaptırdım.
    Millet çok akıllı biz aptalız .....

• Evet uyarmış olabilirsiniz ama insanların müşkül duruma düşmesiyle gülmek eğlenmek hiç uygun bir hareket değil...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: macerhan

Evet uyarmış olabilirsiniz ama insanların müşkül duruma düşmesiyle gülmek eğlenmek hiç uygun bir hareket değil...
    Peki insanların bu kadar uyarıya rağmen müşkül duruma düşmesi uygun bir hareket mi?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.