Şimdi Ara

Detay Maxinet Hakkında..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
10
Favori
71.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Detay Maxinet Network sistemi diye bir olay var biraz inceledim... Online para kazanma sistemi hakkında aşağıda detaylı bilgi var. ben giriş yapmayı düşünüyorum 8 aydır üye olan ve sürekli ödeme alan arkadaşım var.

http://www.piyasacafe.com/detay-maksinet-uyelik-ve-giris

• sanıyorum ocak şubat 2017 de sistem açılmış,
    çevremde o kadar çok tanıdıgım bana bu sistemi sordu ki, hepsine ponzidir, piramittir dedim sokmadım hiç birini.
    bu akşam aklı basında bi arkadasım anlattı beraber girelim dedi. genellikle referansla üye toplayan daha fazla kazanç vaadeden sistemler bi yerde patlıyor.
    keşke ilk açıldıgı zamanlarda haberım olsaydı o zaman girerdim. çogu kişi böyle sistemler için 1 yıldır ödeme yapıyor sağlam, işte 2 yıldır ödeme yapıyormuş sağlam diye över ama bana göre bu sistemlere ne kadar geç başlanırsa o kadar risk taşıdıgını düşünürüm. çünkü illa patlayacak. bunu sende biliyorsun bende biliyorum. ömrünü ne zaman tamamlayacak asıl soru bu. ben girdikten sonra yatırdıgımı amorti ettikten sonra daha ne kadar devam edecek. veya amorti edebilecek mi?
    bunun benzeri binbir türlü sistem çıktı ve kapandı, kimi 6 ay dayanbildi, kimi 2 yıl dayandı.
    şimdi sisteme baktıgımda gerçekten çalışıyor adamlar. bize bilgisayarı verdiklerinde bilgisayarı kullanıyorlar, işlemler yapıyorlar. bu güzel amma, kendilerinin belirli bir iş yükü var, şu anda bu iş yükünü karşılıyorlar veya karşılamıyorlar bilmiyorum, ama elinde iş olmayan biri işçi almaya neden devam etsin? veya calıştıkları firmalar ben artık senle çalışmayacam derse işten atmalar nasıl olacak????
    laptop gönderiliyor, istesende istemesende. bu kötü. ben kendi pc mi kullanmak istiyorum sadece program ücreti vermek istiyorum diyebilmeliyim. laptopu size sistem fiyatına satmış gibi gözüküp hapse girmeden fıyabilirler.
    sistemin adresi vs var. gidenler olmuş görüşenler olmuş. bunun pek etkisi yok aslında. daha önce benzer sistemlerinde vardı ama sadece iş ponzi oldugu anlasılınca hapse girebilecekler.
    referans ile piramit kuruluyor, daha fazla ek kazanç sağlanıyor. bu kötü. bir sistemde bu olay varsa o sistemin belirli bir ömrü olduğu anlaşılıyor. ve birbini seven değil s***n kazanır mantığı ortaya çıkıyor.
    diğer yerlde araştırdığım kadarıyla 2-3 ay önce bi devir işlemi gerçekleşmiş şirkette.
    şirket daha önce kendi adına paraları gönderirken şu an paparayı kullanıyor sanırım [bu papara da ne kadar benzeri sistem varsa aracılık sağlıyor bddk onayı verdikten sonra şunu ayda 1 kontrol edeyim neler yapıyor demiyor sanırım, güzel ülkemin buglarından birisi]
    turkcelle felan anlasması var bilgisi dolanıyor ortalıkta, bunu bahane ederek sokmaya calısanlar olabilir cevrenızde. turkcelle anlasması olan firma detay telekom. ki olsa bile bu ponzi olmadıklarını belırtmez. detay telekomun web sıtesı vs farklı ve kapalı su an.

arkadas zaten bunlar şirket degıl mı? şirket.
    bankadan faizle para çekilse kendi kendini 5-6 ayda ödeyip kara geçebilecek bir sistemden bahsediyoruz.
    alsın o zaman kendisi şirketi adına krediyi. insanın başında durması gerekiyor mu? gerekmiyor.
    kursun kendi sistemini.
    farklı şehirler farklı bölgeler mi gerekiyor. farklı şehirlerde kursun sistemini. çok mu zor?
    alsın 10.000 tane bilgisayar, kursun programını. her 100 bilgisayarın başında açıp kapatsın diye 1 er adam koysun.
    ne diye milletle ugrasıyor bu adamlar. ne diye bize adam getirin size fazladan kazanç sağlayalım diye yırtınıyor.

İNSAN GÜCÜ GEREKTİRMEYEN, KENDİ KENDİNİ 4-5 AYDA AMORTİ EDEN BİR SİSTEMDEN BAHSEDİYORUZ.
    NEDEN ŞİRKET OLARAK KENDİLERİ YAPMIYOR BU İŞİ....
    Detay Maxinet veya diğer piramit sisteme girenler genelde hep aynı şeyleri söylerler.

- Ben paramı çıkardım sistemde sıkıntı yok: Tamam sen paranı çıkardın ama kuzenini, berberini, bakkalını, iş arkadaşını, komşunu, sana güvenen sevenlerini kandırarak onları sisteme ekleyip onlardan sana gelen primlerle çıkardın. Utanmadan bir de paramı çıkardım diyerek sisteme laf ettirmiyorlar.

- Bu tip saadet zinciri sistemlerine gerçekten cahillik ile girip bilgisayar açık kalsın para kazanayım diye girenlere lafım yok cahil sonuçta bilgisayarın gerçekten bir iş yaptığını sanıyor, araştırmıyor kendini sisteme ekleyene güveniyor.

- Ama bu işin ponzi olduğunu saadet zinciri olduğunu bilip bilgisayarın açık kalma olayının tamamen düzmece olduğunu bilerek eşini, dostunu, akrabalarını kısacası bütün yakın çevresini bu işe sokup onların primlerinden kar edip patlayınca da ben kara bile geçtim diyecek kadar yüzsüz insanların yaptığının hırsızlıktan farkı yoktur. Güvenlerini 5 paralık ettiklerinin farkında değiller.

- Devletin saadet zincirinde üst kademede olup sistemin esas çarklarını oluşturanları da cezalandırması gerekmektedir.
    İşin etiği zaten en başta kural dışı.
    Sahte tık üreten bir yazılım çalıştırıp para kazanacaksınız, var mı böyle bir olay?

Sahte tıklama yaptığınız ve google aramalarında yükselttiğiniz siteden de para alıyorlar ilk girişte sizden de oh ne güzel.

Siz 5 $ ın hesabını yaparken elemanlar bavulu çoktan doldurmuş oluyor.
    Google bu kadar keriz mi botların yaptığı tıklamayı anlayamıyor mu?
    Eninde sonunda patlar bu iş.
    Biz uyarılarımızı yaparken yapmayın etmeyin şu şu şu nedenlerden dolayı bu olay Ponzidir. Bu adamlar dolandırıcıdır derken
    sana ne bizim paramızdan; bu işte çok para var . Biz kazanırız biz kaybederiz seni ilgilendirmez diyorlardı.
    Yakın arkadaşlarım dahi bana bunu diyordu.

Buna rağmen millet girdi ve sonuç ortada.

Düşünün araba almaya gidiyorsunuz bir arkadaşınızla beraber gidiyorsunuz değil mi?
    Arabanın bir tarafında sıkıntı problem varsa ben görmessem o görsün diye

Beni üzen ben uyarırken ,yapmayın derken detaycıların çok bilmesi.
    O yüzden bende şimdi film izler gibi onların bu halini izliyorum. Tasvip edip etmemeniz kendi yorumunuz saygı duyarım

Ama ben size 5. kat pencereden atlayın dersem atlamazsınız ama böyle bir şeye körü körüne gidersiniz kusura bakmayın bende patlamış mısır ve kola ile izlerim sizi..
  • Bunun NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK sayıldığın biliyorsunuz değil mi?

Şayet birisi para yatırıda kaybederse 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası var
  • Ödeme almakta bende sorun yaşamadım açıkçası tereddütlerim vardı 700 dolar çektim kendisini bana kanıtlamış oldu Detay Telekom. Açmış olduğum konuyu profilimden bulup inceleyebilirsiniz
  • qwsehmus kullanıcısına yanıt
    kairosla binlerce kişi dolandırıldı şu anda afiyetle yiyorlar savcıların çoğu ponzinin ne olduğunu bilmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazyboy2099

kairosla binlerce kişi dolandırıldı şu anda afiyetle yiyorlar savcıların çoğu ponzinin ne olduğunu bilmiyor

Böyle düşünmeniz doğru değil.

Hesap hareketlerinizi ve arama kayıtlarınızı savcılığa söyleyi soruşturma başlatılır.

Ayrıca maddi zararı gidermek için Tazminat Davası açmak gerekiyor.

1,5 2 yılda dava sonuçlanıyor.

Avukat parasıda karşı tarafa ödetiliyor.

Bende dolandırıldı ve dava açacağım.
  • Big Meech kullanıcısına yanıt
    Ne zamandır yapıyorsunuz bu işi?Birde kabataslak anlatirmısıniz bu işi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfun_aslan

Ne zamandır yapıyorsunuz bu işi?Birde kabataslak anlatirmısıniz bu işi?

Benim yaklaşık 2 ay oldu.590$ yatırdım ve her gün 5$ geliyor. Şu an için çekim talebi vermedim hiç biriktiriyorum gold pakete yükseltmek için.Ben kayıt olmadan önce baya araştırdım hakkında kötü bir yorum bulamadım firmayı da araştırdım bana baya mantıklı geldi. En önemlisi de firma sırf bu iş için kurulmuş bir firma olmamasıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bytaskin -- 7 Nisan 2018; 13:25:49 >
    şu anda en az 2 bin kişi oda en az diyorum savcılığa suç duyurusunda bulundu aradan nerdeyse 1 sene geçti hala tık yok dolandıranın yanına kar kalıyor
  • Bu konuylamı il gibi dava var peki?
  • tayfun_aslan T kullanıcısına yanıt
    kardeş sorunu tam anlayamadım?
  • Ne gibi bir suçlama davası var?
  • tayfun_aslan T kullanıcısına yanıt
    yasa dışı piramit ponzi sistemi davası yani saadet zinciri insanlara bir senede şu kadar para kazanacaksınız deyip her üye bulduğunda yatırdığı paranın belli yüzdesini üyeye veren ve yeni üyeler gelmediğinde çöken bi sistem şu anda kairostan kredi çekip 50 bin lira kaybedenler var bunu ülkede tanıtımını yapan hakan sanin vardı onun annesine o kadar üzülüyorumki kadıncazın yemediği küfürler kalmamıştır oğlunu doğurduğuna pişman ettirmiştir öyle küfürler ediyorlar
  • Bytaskin B kullanıcısına yanıt
    ben %100 ponzi diyemem ama benzerlik var dedim kairosta 597 dolarlık paketin 290 dolarını üst sponsorlara dağıtıyodu facede kairos dolandırıcılığı diye bir sayfa var kairosun 2017 yılını göremeyeceğini söylüyordu ve dediği gibi 2016 ekimde ödemeler durdu şimdi yeni paylaşım yapmış detay maxinet yerli kairos diyor ama öyle mi değil mi zaman gösterecek zaten 6 ay daha devam ederse ponzi olmadığını kanıtlar
  • quote:

şu anda en az 2 bin kişi oda en az diyorum savcılığa suç duyurusunda bulundu aradan nerdeyse 1 sene geçti hala tık yok dolandıranın yanına kar kalıyor

Hocam siz şikayetinizi yaparken;Bana olmayan bir ürün satarak beni dolandırdı deyin.

Ayrıca takipsizlik verilirse olayı üst mahkemeye taşıyın.
    ben dolandırılmadım dolandırılan arkadaşlarım var 1. şikayette 1 sene sonra takipsizlik kararı verildi 2. dava toplu açıldı ama yapacak pek bişey yok gibi şikayet ettiği kişilerin tanıdığı milletvekilleri varmış o yüzden sonuç olarak takipsizlik kararı verilir yine
  • quote:

ben dolandırılmadım dolandırılan arkadaşlarım var 1. şikayette 1 sene sonra takipsizlik kararı verildi 2. dava toplu açıldı ama yapacak pek bişey yok gibi şikayet ettiği kişilerin tanıdığı milletvekilleri varmış o yüzden sonuç olarak takipsizlik kararı verilir yine

Hocam Takipsizlik verildi ise İtiraz etselermiş.

Ayrıca maddi bir zarar söz konusu bence Tazminat Davası da açsınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

quote:

Hocam Takipsizlik verildi ise İtiraz etselermiş.

Ayrıca maddi bir zarar söz konusu bence Tazminat Davası da açsınlar.

kardeş boşa uğraşırlar örneğin çiftlik bank var oda patlamak üzere ve daha bir çok saadet zinciri var bunun sebebi bunun reklamını yapan paraları götürene caydırıcı ceza verilmemesi bir çoğu bırakın hapse girmeyi yargılanmadı bile

•  Detay Maxinet Hakkında..

Kayıt olurken size bilgisayar veriyor. Şimdi en düşük pakete bir yıllık için 590$ günde 8 saat çalıştırınca 4$ para kazandırıyor size. Basit bir hesap yapalım. Yıllık 1488$ dolar kazandırıyor ama bu parayı kazanmak için 365gün boyunca hergün 8 saat açık olması lazım programın. @Erdal Celebi az çok biliyordur. Günlük olarak senden 1,6$ para alıyor ve 4$ para veriyor. Yani 2,4$ kazanıyorsun. Günde 8 saat boyunca organik olarak reklam izlenmesi sağlasam bu firma kaç para ücret talep eder. 2,4$ sana komisyon vermesine değer mi? Elektrik, internet faturası yok bu işin içinde. Çalıştırmadığın günler de para kaybedeceksin. 1 yıl sonra gene senden 590$ talep edecekler. Orada yazıyor yıllık. Bir kere mahsus değil.

1,5 yıldır para kazanıyorum diyenlere gelecek olursak. Şirket 2017 yılının başında kurulmuş. Web siteside aynı şekilde.

Oluşturulma Tarihi 2016-12-20T11
    Son Değişiklik Tarihi 2017-01-23T07

2002 yılında kurulması gelecek olursak. Şirket madrabazların tabiriyle ölü şirket. Eski tarihte kurulmuş şirketleri toplayıp yeni şirket açıyorlar ve eski bir şirket gibi gösteriyorlar. Şirket 2002 de kurulmuş. 2016 ve 2017 de iki kere el değiştirmiş. Şirket ltd şirketi görünüyor ama işlemleri anonim olarak yapıyor.

Detay Maxinet Hakkında..

Size bilgisayar görünümlü laptop satıyor işi hediye ediyor. Yarın bir gün kapanırsa hiç bir talepte bulunamazsınız çünkü onlar size bir ürün sattı ve laptop da elinizde. Referans oluşturdukça 590$ yerine daha fazla para vereyim deyip daha büyük hesaplar almaya yöneleceksiniz. Tahminen bu yüzden ilk yıl olarak giriş paketi veriyorlar. Altın, platin paketleri satıp parayı topladıktan sonra şirketin ortadan yok olup gitmesi muhtemel.

Araştırmalarım sonucunda benzer bir şirketleri buldum. Kairos teknoloji 2016 sonunda 2 yıllık olunca paraları alıp kaçmış. Get My Ads 1 yılda paraları alıp kaçmış, Epitelyum 5-6 ay sonra kayıplara karışmış.

Adamlar hem para topluyorlar hemde üstünden para kazanıyorlar. Güzel sistem bulmuşlar.

Kairos Teknoloji ile Türkiye'de 25 Milyon Dolar Topladılar

Detay Maxinet Hakkında..

Londra’da Kurulu bir tabela firması üzerinden hareke geçen Kairos, Türkiye’de 10 ayda 50 bin kişiden 25 milyon dolar para topladı. Piramit satış sistemi ile faaliyet gösteren Kairos, belirli tutarda paket satışı yaptığı üyelerinden, bilgisayarlarını günde 10 saat açık tutmasını istiyor.

Saadet zinciri sistemlerinin Türkiye’de en şöhretli olanı kuşkusuz, 1990’lı yılların sonunda ortaya çıkan Kenan Şeranoğlu’nun kurduğu Titan’dı. Ancak,Londra’da ‘Kairos’u kurdular Türkiye’de 50 bin kişiden 25 milyon dolar topladılar. İnternete erişimin giderek hız kazandığı son yıllarda, farklı bir dizi ‘kazanç’ modeli hayata geçiriliyor.

Son aylarda Türkiye’de hızla yayılan sistemin adı Kairos Planet. Özellikle Facebook üzerindeki paylaşımlar ile sisteme üye kazandıran Kairos, İngiltere’de kurulu bir şirket.

‘TABELA’ LONDRA’DA

Londra’da bulunan şirketin kayıtlarına göre Kairos Teknoloji, Temmuz 2014’te kuruldu. Kayıtlara göre şirketin iki personeli görünüyor. Esasında bir tabela şirket konumundaki Kairos’un adresi her ne kadar Londra olsa da telefon numarası Ukrayna’ya ait görünüyor. Şirketin kurucusu olarak Ukraynalı bir çift görünüyor. Kayıtlara göre bu çiftin, Kairos gibi onlarca şirketin kurucusu oldukları görülüyor. Bir başka ifade ile şirketin kurucularının işi, Kairos gibi bir dizi şirketi birileri için kurmak.

10 AYDA 25 MİLYON DOLAR

Kairos’un Türkiye’de kurulu bir şirketi olmadığı gibi bakanlıktan alınmış doğrudan satış belgesi de bulunmuyor. Hikmet G., Hakan S., Barış Ö., Atilla S., Tayfun U. gibi isimlerin ‘lider’ olarak tanıtımını yaptıkları Kairos’a son 10 ayda Türkiye’den 50 bine yakın kişi üye yapıldı. Bu kişilerden toplanan paranın tutarı ise 25 milyon dolar olarak hesaplanıyor. Çeşitli illerde yapılan otel toplantıları ile üye kazandırılan Kairos’a, daha fazla kazanç elde etmek için, kimileri evini, arabasını, altınlarını satarak dahil oluyor.
    Londra’da ‘Kairos’u kurdular Türkiye’de 50 bin kişiden 25 milyon dolar topladılar

“BİLGİSAYARINI GÜNDE 10 SAAT AÇIK TUT PARA KAZAN”

Sistemin işleyişi ve kazanç modeli ise şöyle açıklanıyor: “Kairos Teknoloji, dünya devi kimi şirketlerin verilerinin güvenli bir biçimde korunmasını sağlıyor. Kairos’a teslim edilen şirketin verileri, Kairos’un sunucularında tutuluyor, bu verilerin şifreleri ise dünyanın çeşitli yerlerindeki üyelerin bilgisayarlarında tutuluyor. Böylece, bu verilere yönelik bir siber saldırı imkânsız hale geliyor.” Yine, yapılan sunumlara göre, Kairos, kendisine üye olan kişinin bilgisayarında bulunan hard diskindeki boş alanı kiralıyor ve bunun için saatlik ücret ödüyor. Kairos’da öne çıkan söylemi ise, “Bilgisayarını günde 10 saat açık tut para kazan” şeklinde.

PAKETE GÖRE KAZANÇ VAADİ

Sistemin kazanç modeli de ayrıntılı olarak paylaşılıyor. Buna göre, Kairos’a dahil olmak isteyen kişi, şirketin sunduğu 4 paketten birini satın almak zorunda. Her bir paketin ücreti ve vaat ettiği kazanç miktarı da farklı.* Buna göre, standart adı verilen ve girişte 125 dolar olarak alınan ücreti yatıran kişi ayda 26, yılda ise 312 dolar kazanıyor.* Kira geliri en yüksek paket olarak tanıtılan, ‘platin’ paketin bedeli 2 bin 777 dolar. Bu paketi alan ve sisteme giren kişi, ayda 578, yılda ise 6 bin 936 dolar kazanıyor. Platin paket sahiplerine yıllık 7 bin doların yanı sıra, her ay 200 dakikalık konuşma paketi de bonus olarak veriliyor. Konuşma paketi için “Kriptolu, takip edilemez, dinlenemez” deniliyor.

EVİNİ ARACINI SATAN DA VAR

Dört paketten birini alanların elde ettiği kazanç ‘pasif kazanç’ olarak ifade edilirken, bir de yüksek kazanç imkanının olduğu belirtiliyor. Bu da, sisteme üye kazandırarak elde ediliyor. Üye olan kişi, başkasının da sisteme girmesini sağlarsa, bu kez de yüzde 15 komisyon alıyor. Bu şekilde, daha fazla kazanç elde etmek için sisteme giren kişi bu kez çevresindeki kişileri üye yapmaya başlıyor. Sisteme dahil edilen üye sayısına göre de kariyer unvanları alınıyor. Sisteme girmek için bazı kişiler ev, araba, altın satarken, kimileri de kredi çekiyor. Kairos’un Türkiye’deki ağı ağırlı olarak Facebook hesapları üzerinden ve otel toplantıları sayesinde oluşturuluyor. Anılan toplantılardan birinin de 24 Temmuz’da Ankara ATO Congresium’da yapılması planlanıyor.

BAKAN: ÖZEL DÜZENLEMELER YAPILDI

Türkiye’de Kurulu herhangi bir şirketi bulunmayan Kairos ile ilgili Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Tüfenkci, “Son yıllarda şikayet yoğunluğunun giderek artması ve çok sayıda insanın mağdur olması gerekçeleriyle 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve uygulama yönetmeliklerinde; network marketing, çok katmalı pazarlama, ağ pazarlama vb. isimlerle adlandırılan, ancak zaman zaman tüketici mağduriyetine yol açabilen ve geleneksel satış-pazarlama yöntemleri dışında olan organizasyonlara ilişkin olarak özel hüküm niteliğinde düzenlemelere yer verilmiştir” dedi.

PİRAMİT SATIŞ SİSTEMİ YASAK

Bakan Tüfenkci, en çok mağduriyeti piramit satış sistemlerinin yarattığına dikkat çekerek anılan satış sisteminin yasak olduğunu aktardı. Bakan Tüfenkci ilgili kanunun 80’inci maddesinin birinci fıkrasının “Katılımcılarına bir miktar para veya malvarlığı ortaya koymak karşılığında, sisteme aynı şartlar altında başka katılımcılar bulma koşuluyla bir para veya malvarlığı kazancı olanağı ümidi veren ve malvarlığı kazancının elde edilmesini tamamen veya kısmen diğer katılımcıların da koşullara uygun davranmasına bağlı kılan, gerçekçi olmayan veya gerçekleşmesi çok güç olan kazanç beklentisi sistemi’ şeklinde düzenlendiğini hatırlattı. Aynı maddenin ikinci fıkrası ise “Piramit satış sisteminin kurulması, yayılması veya tavsiye edilmesi yasaktır” şeklinde düzenlenmiş.

“SATIŞI DA REKLAMI DA YASAK”

Bakan Tüfenkci “Söz konusu sistemlere dayalı satış ve pazarlama faaliyetlerinin işletilmesi ve reklamı yasaklanmıştır” dedi.

“O İŞİN CEZASI DA VAR”

Bakan Tüfenkci, piramit satış sisteminde sorumluları ile ilgili ceza hükümleri de olduğuna işaret ederek “Kanunun ‘Ceza hükümleri’ başlıklı 77’inci maddesinin 17’inci fıkrasında yer alan; ‘… Piramit satış sistemini başlatan, düzenleyen veya toplantı, elektronik posta veya diğer birçok kimsenin de katılımını sağlamaya elverişli yöntemlerle yayan veya böyle bir sistemin diğer bir şekilde yayılmasını ticari amaçlarla destekleyenler hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümlerinin uygulanır” hatırlatması yaparak “Bu düzenlemeye aykırılığa ilişkin cezai müeyyide öngörülmüştür” şeklinde konuştu.

“KAİROS BİZE DE İHBAR EDİLDİ”

Bakan Tüfenkci, Kairos ile ilgili kendilerine de bir dizi başvuru olduğuna işaret ederek “Bakanlığımıza son dönemde ulaşan başvurularda Kairos Teknoloji ya da Kairos Planet unvanlarıyla ifade edilen sistemin yasal olup olmadığı sorulmakta veya sistemin esasen bir piramit yapı olduğuna yönelik ihbarda bulunularak gerekli denetimlerin yapılması talep edilmektedir” dedi.

“ŞİRKET YURT DIŞINDA, İNCELEMEYE ALDIK”

Bakan Tüfenkci açıklamasının devamında “Bu kapsamda yapılan araştırmada, ülkemizde sistem faaliyetlerini yürüten ticari bir işletme bulunmadığı ve adı geçen şirket merkezinin İngiltere olarak gözüktüğü bununla birlikte kendisini sistemin Türkiye distribütörü ya da temsilcisi olarak tanıtan çok sayıda kişi olduğu tespit edilmiş olup, şikayet konusu uygulamalar Bakanlığımızca 6502 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde incelenmek üzere denetim programına alınmıştır” dedi.
    [simage][/simage][simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocker_tr -- 3 Ocak 2018; 20:16:14 >

• Bakıyorum da sistemi övenler 1-10 mesaj sayısı aralığında ki üyeler
  • Girsem mi girmesem mi diye kafa patlattığım olay aslında. Araştırmalarım sonucu mantıklı geldi ve diğer saadet zinciri ile kıyaslamak saçma olur. Seo hizmeti diyor ama yazılım sonucu bitcoin madenciliği yapılıyor gibi geldi bana. Sana bana verdiği bilgisayarları kullanarak madencilik yapıyor. Mantıklı ama 15.000 TL'ye bilgisayar toplayım sağlam ekran kartlı kendiniz de yapabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.