A

Yüzbaşı
05 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
İyi akşamlar arkadaşlar

Kullanmış oldugum samsung 42f5070 tv nin aşağıda belirttiğim gibi ekranın üst kısmı gölgeli oldu. İşin garip yanı tvyi kapatıp tekrar açtıgımda ilk açılışta 1 sn den kısa bir süre ekran normal görünmekte sonrasında yarısı gölgelenmekte. Sizce nasıl bir arıza olabilir. Düşündüğüm ve umduğum panel arızası değil gibi geldi.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
İyi akşamlar arkadaşlar

yeni evleniyorum ve oturacagım eve pek uyduramadıgım mobilya aldım yatak odası gardrobu biraz büyük geldi sonuç olarak priz ve anahtarı kapattı.

priz için 3 lü uzatma kablosuyla dolabuın altından kullanımla çözüm bulduk ancak lamba anahtarı için sağlıklı veya delme oyma işi olmadan bi çözüm bulamadım.

bir kaç fikir var aklıma gelen ama öyle bir çözüm aracı üretilmiş mi bulamadım.

1.si uzaktan kumandalı anahtar . Direk uzaktan kumandalı lambalar çok uzun ömürlü görünmüyor tam sistemlerinide bilmiyorum her patladıgında komple yeniden bi uzaktan kumandalı lamba mı almak gerekiyor. neyse dediğim gibi bi anahtar varmıdır acaba

2.si de slim bir arapuvar veya çıt çıt anahtar ile 15 cm kadar yana dışardan kabloyu gizleyerek taşımak istiyorum uygun dekoratif bi ürün bulamadım .

anlatım pek iç açıcı olmayabilir yardım ve fikirleriniz için teşekkür ederim.
s.a. arkadaşlar okadar pc cahili değilim ama yinede bilmedigim veya bozulan bişey var yardımlarınızı bekliyorum sorunu aşağıda belirtiyorum.

normal bir ses veya video dosyasını media playerda açtıgımda ses çıkmıyor. mpc veya vlc gibi uygulamalarda açtıgımda ses çıkıyor.
youtube gibi sitelerde açtıgım videolardada ses çıkmıyor.

işin garipi dota 2 oynuyorum. oyunda kendi hero sesim çıkıyor ancak düşman veya takım arkadaşımın sesi çıkmıyor. ayrıca oyunda menü deki ses çalmasına rağmen button sesleride yok

daha bir çok ayrım vardır belki fark edemediğim çok saçma bir ses problemim var veya ben bilmediğime bana öyle geliyor.
İyi günler

(Öncesi)
Dün elime geçen kuzenin sorunlu pcsini çalışır hale getirmek için uğraşmaya başladım. Bilgiayarın sistem dosyalarında bozulma olduğu için bilgisayar başlatılamıyordu. xp cd'si ile onarım veya format atayim diye boot ettim ancak sistem HDDyi görmüyordu (F3'e bas çık ekranı ). Sata driverini aradım bulamadım. sonrasında HDDyi kendi pcme taktım (güncel bir anakart olduğundan sata sorunu olmuyor) güzelce format attım herşey normal çalışır durumda hddyi kendi kasasına taktım. Pc normal şekilde açılıyor ancak kalvye mause çalışmıyor, bios ekranında çalıştıklarını teyit ettim. Bir ihtimal windows 7 de sorun olmaz diye windows 7 dvdsi ile boot ettim ancak oda hddyi görmüyor. Ayrıca usbden windows kurulumuda denedim hddyi görmüyor ancak usbyi görüyor mavi ekranda

(Öngörülen sorun)

---Sata driver yüklenmeli veya işletim sisteminde bir bozukluk var

Anakart marka model

Anakart üstünde yazan
faxconn p4m9007mb-rs2h

HWİNFO ile baktığımda

Anakart model Faxconn p4m900-8237A
Anakart chipset VIA p4m900/cn896/vn896

Faxconn'un sitesinde p4m900 modelinde 3 farklı anakart var ordaki driverler ile denediğimde viax64.sys dosya bozuk hatası alıyorum mavi ekranda o dosyayı atmadığımda yine hddyi görmüyor

Çözüme ulaştırabilecek hertür öneri, fikir ve yoruma ihtiyacım var arkdaşlar ben tıkandım
Arkadaşlar biz interneti 3 ortak hane olarak kullanıyoruz ve modem bende değil öncelikle son 1 haftadır internet bağlantısı acayip bir şekilde akşamları kesilip duruyor. Bu kesilme normal bir kesilme gibi değil hiç bir şekilde anlam yükleyemedim. Bağlantı ayarlarımda normal bağlı görünüyorum. Bir siteye girmeye veya herhangi bir internet bağlantısı gereken işlem yaptırdığımda hiç bir şekilde internetten gelen paket yok ( cfosspeed ile sürekli kontrol ediyorum )

Ancak önceden kullandığım bir proxy programı ile önceden çalışırlığını bildigim bir proxy adresi ile bağlandığımda normal şekilde sitelere giriyor hatta online oyunlara bile giriyor ancak tabi proxy free ve yüksek pingli olduğu için daimi kullanılabilecek bir seçenek değil. proxy programını kapatıp normal bağlanmaya çalıştığımda yaklaşık 5 dk kadar bağlantım devam ediyor sonrasında yine gidiyor.( proxy programı kapatıldıktan sonra tüm işlevsel bağlantıları sonlandırıyorum ). Bu konuyuda proxy kullanarak açıyorum. Bu sorun nasıl bir şeydir nasıl çözümlenebilir fikri bilgisi olan varsa yardımlarınız çok yerinde olur
Arkadaşlar yeni bi ekran kartı almıştım ve psudan çıkan güç kablosu sayısı yetersiz kalmıştı gidip bi yenisini almştım ancak 4-5 ay sonra yani şu sıralar pc kendini kapatmaya başladı bir baktım aldgm kablonun bir ucu yanmış kalitesiz birşeymiş sanrım. koca tekirdağda inanırmsnz 1 yerde bulmuştum şimdi yine gidip aynısından almak istemiyorum belkide pc donanımlarına zararbile verme durumu olur düşüncesizyle daha kalın bir kablodan kendim onarayım düşüncesi var ancak kabloyu incelediğimde uçlarını çıkarmak imkansız duruyor. pinlerin arkasında bulunan dişler tek taraflı ve tersten müdahale edebilecek bir boşluk yok en azından ben bilmiyorum. Alternatif veya bir şekilde onarım yapabilirmiyim bu kabloya ? ürün aşağıdaki linkte verdiğim ürün gibi tabi çin malımı belli değil bendeki

http://www.basarimcorpus.com/index.php?route=product/product&path=24_71&product_id=203

arkadaşlar 2 adet yeni 1650 aldm ancak birnin ekranı çok garip menüde ekran değiştiğinde eski yazılar çok yavaş siliniyor böylelikle oraya gelen yeni yazı ile karışıyor bu sorunu aldığım kişiye nasıl anlatacagımı bilemedim acaba başka bir tabiri varmı bilen veya başına gelen varmı ?
İyi akşamlar arkadaşlar çok garip bir sorunum var.

Normal bir şekilde max hızla 2-3 saat download yapıyorum internette hiç sorun yok ancak hemen akabinde call of duty modern warfare 2'yi multiplayer olarak açtığımda 5-10dk'ya internetim kesiliyor kendiliğinden geri geliyor ancak oyun oynatmıyor. Bu tarz kesilmeyi sadece bu oyunda yapıyor.

İnterneti 3 hane ortak olarak kullanıyoruz 4mbit limitsiz olarak

-Güvenlik duvarından oyuna izin verdim sonrasında güvenlik duvarını kapattım ama sonuç aynı değişmedi.
-Bendeki oyun virüslüdür vs sorun vardır dedim yenisini indirdim ama sonuç aynı değişmedi
-Oyunu uyumluluk modunda çalıştırdım farklı olarka yönetici olarak ama sonuç değişmedi
-Bilgisayarıma format attım ve ekran kartını yükleyip oyunu denedim yine sonuç aynı kesilme devam etti

Sadce cod mw2 de bu sorunu çıkardığı için sürekli sorun benim bilgisayrımdaymış gibi gelio ve çözüm üretmeye çalışıyorum ama bi çözüme henüz ulaşabilmiş değilim

İnternet kesildiğinde lan'a girip kaç bilgisayar ve hangileri olduğuna bakıyorum sürekli ve dikkatimi çekti ağda belirli bir bilgisayar gözüktüğünde oyunda internet kesilmesi yapıyor. Dün gece geç saatlerde ağda tek başımaydım ve 3 saat kadar oyun oynadım hiçbir kesinti ile karşılaşmadım. Ondan öncesinde 8 tane silkroad online clienti açık iken lag olmadan normal pingte cod mw2'yi online olarak oynadım tabi ağdaki bilgisayarlara ozmn dikkat etmemiştim.

Sorun benim pcmde değilde ağdaki o pcde olduğunu düşünüyorum. Ancak gidip başkasını kesin bişey olmadan rahatsız etmek istemiyorum. Bu virüsmüdür nasıl bir virüstür veya sorun nedir. Sorun kimdedir nasıl çözülebilir.

Sistem özellikleri

Windows 7 64 bit ultimate
İntel core2quad 9300 2.5ghz
4+4 8gb ddr3 1333mhz ram
Nvidia gts250 e-green 256bit 1gb ekran kartı
Xsliencer 500watt psu

Not: Ağdaki diğer bilgisayarların hangi işletim sistemlerini kullandığını bilmiyorum

Keşke sorunu kendi başıma çözebilsem kimseyi rahatsız etmeden. Yardımı dokunan dokunmayan herkesten allah razı olsun.
Biraz önce yeni aldığım işlemciyi takmak üzere pcmi söktüm kendi işlemcimi güzelce çıkardım ancak pcyi kapatıp işleme başlamştm yani macun vs daha ılıktan ziyada akışkandı sanırım ki işlemci koruyucusuna bulaşmış olan termal macun anakartın işlemci slotundaki pinlere bulaştı neredeyse 4e 2 pin kadar bir bulaşıklık var macun olarak az miktar ancak kapladığı alan geniş soketimi nasıl temizleyebilirim ne yapmam gerekiyor sıçradıktan sonra telaşla 1-2 dk dolandıktan sonra macun daha fazla içlere akmasın diye kasayı çevirdim o şekilde şuan duruyor bir anlık dikkatsizliğimden 3 ay önce aldığım yeni anakartı çöpe atmak istemiyorum pinlere dokunmadım lütfen yardımlarınızı bekliyorum ne yapmalıyım

anakart 3 ay önce gold bilgisayardan alındı

iyi günler sistemimde windows 7 64 bit yüklü ve bu ay 2bit internetten 4 mbite geçiş yaptm bilgisayarımda cfos speed programı kuruluydu ve son sürat çok güzel 2mbiti kullanıyordum ancak 4bite geçince 1 kere 500kb/s hıza ulaştım sonrasında 257 kb ile sürekli download yapıyordum :( programın hızı sınırladığını düşünüp programı kaldırdım ancak nafile download yaptığım dosyanın seri ile alakası olduğunu düşünmüyorum premium hesap kullanıyorum ve download programı ile download yapıyorum max hıza ulaşmamak için tek engelin bilgisayarım daki ayarlar olarak görüyorum bunun nerden nasıl değiştirilebileceği hakkında yardıma ihtiyacım var.

Not: normalde 40kb ile upload yaparken cfosspeed ayarlamasından sonra 20kb a düştü upload hızımda
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
test
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 674
İkinci El Bölümü Mesajları: 12
Konularının görüntülenme sayısı: 38.652 (Bu ay: 271)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 18 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.