Şimdi Ara

Detay Maxinet Hakkında.. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
10
Favori
71.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sen görevini yapmıssın insanlara sağol ama müşkül duruma düştüğünde sende takdir edersinki dalga geçilmesi alay edilmesi kimseye yakışmaş benim şahsi fikrim bu arkadaşım...gerisi senle vicdanın arasında artık...üstelik detayla ilgili sonuçlanmış bir şey yok...bende takip ediyorım şirket sahipleri kaçmadı...olaylar çıkmaya başladığında gayette mehmet aydın gibi kaçacak zamanlarıda vardı paralarıda...sonuçta türk şirketi insallah böyle bir durum yokturda vatan millet kaybetmez

SaygılAr

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: macerhan

Evet uyarmış olabilirsiniz ama insanların müşkül duruma düşmesiyle gülmek eğlenmek hiç uygun bir hareket değil...
    Biz uyarılarımızı yaparken yapmayın etmeyin şu şu şu nedenlerden dolayı bu olay Ponzidir. Bu adamlar dolandırıcıdır derken
    sana ne bizim paramızdan; bu işte çok para var . Biz kazanırız biz kaybederiz seni ilgilendirmez diyorlardı.
    Yakın arkadaşlarım dahi bana bunu diyordu.

Buna rağmen millet girdi ve sonuç ortada.

Düşünün araba almaya gidiyorsunuz bir arkadaşınızla beraber gidiyorsunuz değil mi?
    Arabanın bir tarafında sıkıntı problem varsa ben görmessem o görsün diye

Beni üzen ben uyarırken ,yapmayın derken detaycıların çok bilmesi.
    O yüzden bende şimdi film izler gibi onların bu halini izliyorum. Tasvip edip etmemeniz kendi yorumunuz saygı duyarım

Ama ben size 5. kat pencereden atlayın dersem atlamazsınız ama böyle bir şeye körü körüne gidersiniz kusura bakmayın bende patlamış mısır ve kola ile izlerim sizi..

• cosef kullanıcısına yanıt
    Bi doktora gorunmenizde fayda var.. kaale alınmama psikolojisi pasif intikam hissine dönüşmüş sizde.

Para da zevkte kararda kişinin kendisinin size ne?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • remy...Bu sisteme giren bir arkadaşı uyardığımda aldığım cevap şu;"it ürür kervan yürür"..Ben de bu ve bunun gibi düşünenlere beter olun diyorum..İtmiş..Al sana bile bile sisteme girsin diye arkadaşlarını dolandırma düzeni."Ben de bilmiyordum" diyorlar..Yalan..Hele patladıktan sonra savunanlar (ya zararda, ya da daha yeni artıya geçenler) aynen şunu düşündü, kimse şikayet etmiyor, devlet karışmasın, sistem devam etsin.Batarsak size ne..Yani halen kim batarsa batsın ben kazanayım derdinde, hala siteme üye için referans olayım diyen vardı bana..Eeee..Ben batınca kime ağlayacağım.Aman devlet baba bizi kurtar mı diyeceğim, ya da asıl suçlu arkadaşıma mı?..Sizlerin telaşı; bir sürü arkadaşınızı ikna (dolandırarak) ederek esasen onların parasını almak.Reklam geliriymiş... Yazın google a seo hizmeti, bu site kaçıncı sırada bakın.Ben 3 sayfaya baktım hala yoktu.Kelin ilacı olsa başına sürer..Tabii ki saf olan en alt çemberdekilere demiyorum.Ama altında referans olan sondan ikinci ve daha yukarıdaki çeberlerin tamamı sistemi fark edip "bana ne Alla'sen (Allah'ını seversen manasında), ben de yolumu bulayım" diyen ileri zekalılar, ben onlara beddua ediyorum.Zaten kazanalar, safların parasını alanlar. Ama halen o saflar da bu sistemi savunuyorsa bilin ki yeni saflar gelsin de ben de yolumu bulayım diyenlerdir.İşte onlara müstehak. Beter olun..Kim kendini nereye koyarsa koysun. Yazdıklarım gayet net..Hadi size başka soygunlarda başarısızlıklar dilerim..Not:site şu an kapalı, yine okumaktan korktuğunuz raporlarda bir ibare" Mehmet AYDIN isimli şahsa toplam 5 milyon üzerinde doğrudan kişisel hesabına detaymaxinetten para gönderilmiş.Yani tosuncuğa..Buyrun...El cevap!...Çatlayın işte..Ha ha haahaaaa..Mağdurmuş..

• Bu sistem akraba eş dost arkadaş kandırıp birbirinin cebindeki parayı aklama oyunu dedik inanmadınız, bu işe bulaşmayın dedik sövdünüz saydınız ben paramı çıkardım sana ne oluyor dediniz. Gözünü para hırsı bürümüş aç gözlü kendini aşırı zeki sanıp kısa yoldan hemde en yakınlarını kandırarak zengin olacağını sanan insanlar çıkmış şimdi de mağduruz edebiyatı yapıyor. Siz mağdur değil üç kağıtçı dolandırıcısınız. Hemde size en çok güvenen en yakınızdakileri kandırp prim alıp zengin olacağım derken kursağınızda kalanlarsınız. Adammısınız lan siz adiler. Devlet resmi olarak savcılığa suç duyurusunda bulunmuş bunlar dolandırıcı şirket diye hala zart zurt edenler var.
  • ufukistfb U kullanıcısına yanıt
    Senin de içeride olman gerek çünkü dolandırıcılık şebekesinin bir üyesi gibi savunuyorsun.
  • quote:

Evet uyarmış olabilirsiniz ama insanların müşkül duruma düşmesiyle gülmek eğlenmek hiç uygun bir hareket değil...
    Müşkül durum nedir kendimce anlatayım.
    Yıllardır para biriktiriyorsunuz iyi kötü bir araba alıyorsunuz. Gözünüz gibi bakıyorsunuz.
    Sonra kafası güzel h.yarın biri gelip sizin arabanıza vuruyor kaportayı göçürüyor felan.
    Sabah bi kalkıyorsunuz araba leş.
    Eyvah diyorsunuz o kadar para verdim şu hale bak.
    Sonra polisti, zarttı zurttu uğraşıyorsunuz.
    Arabanız kullanılamaz halde, yaptıracak paranızda yok.
    Sigorta içinde bekletiyorsunuz karşınızda yaptırım yapacağınız kimse yok.
    3 günlük tamir için belki bürokrasi yüzünden 3 ay bekliyorsunuz.
    Ve arabanıza zarar veren adamı alıyorlar 2 gün besleyip salıyorlar.
    Olan size, arabanıza, psikolojinize oluyor.
    Bu durum müşkül durumdur. Kimse dalga geçmez, hatta yardımı dokunur çoğu kişinin.
    Şuraya bak ya adam bi araba aldı başına gelmedik kalmadı derler.

Bu ve bunun gibi piramit sistemler için inanmayın-kanmayın ponzi vs dendiğinde sonunuzu görenlerle alay ettiniz.
    Siz ne anlarsınız SEO yapıyor firma dediniz. Para bizim dediniz.
    Bu sisteme giren 100 kişiden 95'i asgari ücretle çalışıp kredi çekip para kazanacağını 100 verip 1000 alacağını sanan tipler. Baştada parası yoktu, şimdide yok üstelik eksiye düşmüş durumda.
    100 kişiden kalan 5 kişide açgözlü olanlar, yada kafası çalışmayanlar.
    Sizi uyaranlara, siz ve sizin gibi tipler yamyam gibi saldırdınız. Çok iyi biliyorsunuz ya böyle şeyleri.
    Şimdide sizi uyaranlara ağzınızı bozmalar, kendinizi acındırmalar, insanlar para kaybediyor neden dalga geçiyorsunuz demeler.
    Siz ve sizin gibiler müşkül durumda felan değilsiniz.

Kendinizi acındırmayın.
    Düştüğünüz duruma dert yanın.
    Sizin zamanında salak yerine koyduğunuz insanların sizlerin para kaybetmenizi tiye alması kadar doğal birşey yok.
    Çünkü zamanında siz bu adamlara sisteme girmiyor diye tiye almıştınız, şimdi onlar sizi tiye alıyor.

Etme-bulma dünyası derler.

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    O zamam madem öyle allah sanada elini kolunu bağlayarak izleyeceğin bir durum görmeyi nasip etsin...ne kadar meraklıymışssınız akıl vermeye ...kimsenin acımasını filan beklediğimiz yok kardeşim...istersen bundan sonra maaşlarımızı senin hesabına atalım finansal koçumuz ol veya...dolar al ne bileyim hisse senedi al-sat ....kurtar bizi...ben tekrar söylüyorım bu durum kimseyi ilgilendirmez herkes kendi başına bir bireydir...3. Şahışları ilgilendiren bir durum yoktur...bunu senin söylediklerine karşı değil bu işin gerçekten böyle olması gerektiği için söylüyorum...bilgilerini kendine sakla olurmu

Hayırlı günler dilerim

• Bir de şu mağdur meselesini açayım; Mağdur; bir etken ya da edilgen olaydan zarar gören kimsedir.Örneklersek; birisi bir yere bir çukur açar ve siz içine düşerseniz edilgen, ya da biri sizi bir çukura iterse etken nedeniyle zarar görürseniz mağdur olursunuz.Ve bu zarar sağlık, maddi ve manevi olabilir. Ama burada atlanılan detay şu."Detay" dediysem lafın gelişi..:)).Bu uyanıkların da itiraf ettiği gibi tek bir şikayet yok..Eeeee...Şikayet etmiyorsan mağdur değilsindir..Neden savcılığa suç duyurusunda bulunmuyorsunuz? Yok hep dediğiniz gibi halinizden memnunsanız neden mağdursunuz?..
  • quote:

O zamam madem öyle allah sanada elini kolunu bağlayarak izleyeceğin bir durum görmeyi nasip etsin...ne kadar meraklıymışssınız akıl vermeye ...kimsenin acımasını filan beklediğimiz yok kardeşim...istersen bundan sonra maaşlarımızı senin hesabına atalım finansal koçumuz ol veya...dolar al ne bileyim hisse senedi al-sat ....kurtar bizi...ben tekrar söylüyorım bu durum kimseyi ilgilendirmez herkes kendi başına bir bireydir...3. Şahışları ilgilendiren bir durum yoktur...bunu senin söylediklerine karşı değil bu işin gerçekten böyle olması gerektiği için söylüyorum...bilgilerini kendine sakla olurmu

Hayırlı günler dilerim
    Sizde zamanında bilgilerinizi kendinize saklayıp 3-5 kuruşu olupta bu işe soktuğunuz garibanları kandırmasaydınız. Yazık şimdi para kazansak diye bakıyorlar.
    Akıl makıl verdiğimiz yok, ziraa o akıl zamanında verilmiş sizlere. Ama kullanamamışınız.
    Kendim ettim kendim buldum mantığı olduğu sürece elimi kolumu bağlayıp izlemem gereken birşey olmaz merak etme.
    Siz kendiniz edip kendiniz buldunuz elinizi kolunuzu bağlamanız yersiz.
    Ben akıl hocalığı yada finans danışmanlığı yapmıyorum.
    Benim param geçimime, borçlarıma yetiyor merak etme. Yattığım yerden yüz verip bin almak gibi bir niyetimde yok. Zaten öyle bir dünyada yok kendiniz görüyorsunuz işte.
    3. şahısları ilgilendiren durum yok mu? Zamanında burda sizin gibiler konu açıp referans kodu veriyordu. Demek ki 3. şahısları siz ilgilendirmişsiniz zamanında. Şimdi o 3. şahıslarda sizi hedef almış gayet normal.
    Sağda solda görüyoruz, eşim-dostum-akrabam üye yaptıklarım yüzüme bakmıyor diye yazanlar var.

Kairos-Mega holding vs zamanındada bu durumlar yaşandı yine sizin gibiler kendini acındırmaya başlamıştı. Ne oldu? Artık esamesi yok bitti gitti. Parası gidenler parası gittiğiyle kaldı.

Birde Lyones vardı bir zamanlar, işte bilmem kaç üyeye ulaşınca kartımız çıkacak tüm dünyada geçecek tv de reklamlar dönmeye başlayacak felan filan. Seminere davet ettiler, kırmamak adına gittim arkadaşlarımı dedim ki inanmayın. Ne oldu esamesi yok, bitti gitti...

Çiftlik Bank muhabbeti açıldı eve gelen misafirlerimizde batmadan önce.
    Ya işte şöyle böyle sende al bi inek, tavuk vs.
    Dedim ki arkadaş muhabbetimiz devam etsin kapat bu konuyu, hiç girmeyelim kandırmayalım birbirimizi.
    Bana dedi ki sen salaksın ne anlarsın bu işlerden kafan bassa zaten girersin.
    Dedim ki bak misafirsin ağzını topla.
    Kavga çıkacaktı neredeyse.

Olay patlayınca arkadaşı aradım, dedim ki sen benimle dalga geçtin şimdi ben senle dalga geçeyim mi? Bana salak dedin etmediğin hakaret kalmadı. Ne olacak şimdi, yada ne yapmamı istersin dedim.
    Ne desen haklısın dedi.
    Sen gerizekalısın dedim.
    Bu adam benimle, benim evimde dalga geçti.
    Şimdi bende onunla dalga geçiyorum.
    Ve bu durumda karşımdaki adam müşkül durumda değidir.

Benim burada demek istediklerim sana ithafen değil. Siz diyorum farkındaysan. Yani çiftlikbank gibi sistemi savunup insanlarla sisteme niye girmiyorsun diye dalga geçenlerle.
    Sisteme sokamayıp insanlara salak, sulak diyenler dalga geçenler şimdi onlarla dalga geçtiğinde müşkül durumdakilerle dalga geçmeyin demek kendinizi acındırmaktır.

Çünkü aynı çiftlikbank muhabbeti gibi bana arkadaşlarım felan dalga geçti gel gir diye.
    Şimdide benim onlarla dalga geçmek en doğal hakkım.

• 1. paragraf dışında yazdıklarını okumadım...çünkü klasik '' ben dediydim , söylediydim , arkadaşım şöyle yaptı'' gibi boş cümleler benim için. ben kimseye referans kodu filan vermedim bu bir...sizin gibiler derken , benzetme yapacaksan somut örnekte göstermen gerekir...senin gibi uzun uzun yazamayacam kusura bakma... bizim aklımız sizin kadar iyi değil... ama bir insan başka bir insana '' müşgül '' durumdayken gülüyorsa yaa psikolojik sorunları vardır yada bu işe girecektir ucundan yırtmıştr kendinin çok zeki olduğunu düşünüyordur...senle bu konuda daha fazla konuşmak istemiyorum...tekrar söylüyorum bilgilerini , hayat becerilerini kendini geliştirmek için harca..tanımadığın insanlar hakkındada böyle yorumlar yapma...gülünecek hale gelirsin bir gün, nerde hata yaptım beddua aldım dersin ok
  • Bir sistemin saadet zinciri- ponzi sistem olduğunu bilip bu sisteme giriyorsanız ve buda yetmezmiş gibi daha fazla para kazanmak için sistemi övüp 1 kişiyi bile bu sisteme soktuysanız dolandırıcıdan bir farkınız yoktur.
  • macerhan ;"nerde hata yaptım beddua aldım dersin" cümlesini düstur edinecek insanlar bu sisteme girmezdi zaten. Haram paraıyı çocuklarıma yedirdikten sonra, onlara da bir şey olunca ne beddua aldım acaba diye düşünmeyecek miyim. İşin en başında olduğu gibi her şeye de dini duyguları bulaştırmayın.Bu adamlar da zaten bu dille insanları ikna ediyor.Allah rızası için yapıyoruz, hep birlikte kazanalım diyoruz, Türkiye kazansın diyoruz, Miili proje vs.vs..Olay şu an itibari ile bitti,ama bilmiyorsan söyleyeyim, taa 3 hafta önceden hazırlanan alternatif sisteme kaydılar bile.Adı bile hazırdı ve aynen "alternatifimiz bile hazır, teleşlanmayın" diye Faceden ilan bile etmişlerdi...Neyse olan oldu..Hırsızlık olarak tescillendi bile.Bakalım 36.000 (inceleme 18.000 iken başlamış) mağdurdan kaçı şikayetçi olacak, kaçı akrabasıyla, arkadaşıyla kanlı bıçaklı olacak. Çünkü firmaya hesap sorunca " kardeşim en başından uyardık.Bu bir yatırım.Riski var.Uyarmıştık" diyor zaten...Uyarılarıma karşı, direk yüzüme karşı, ya da bu mecrada da olduğu üzere sosyal mecralarda hakaret eden veya dalga geçenlerle dalga geçiyorum..Gerçek mağdurlar bellidir.Onlar üzerlerine alınmasın..

• quote:

1. paragraf dışında yazdıklarını okumadım...çünkü klasik '' ben dediydim , söylediydim , arkadaşım şöyle yaptı'' gibi boş cümleler benim için. ben kimseye referans kodu filan vermedim bu bir...sizin gibiler derken , benzetme yapacaksan somut örnekte göstermen gerekir...senin gibi uzun uzun yazamayacam kusura bakma... bizim aklımız sizin kadar iyi değil... ama bir insan başka bir insana '' müşgül '' durumdayken gülüyorsa yaa psikolojik sorunları vardır yada bu işe girecektir ucundan yırtmıştr kendinin çok zeki olduğunu düşünüyordur...senle bu konuda daha fazla konuşmak istemiyorum...tekrar söylüyorum bilgilerini , hayat becerilerini kendini geliştirmek için harca..tanımadığın insanlar hakkındada böyle yorumlar yapma...gülünecek hale gelirsin bir gün, nerde hata yaptım beddua aldım dersin ok
    Yaaaa öffff tanımadığın insanlar hakkında yorum yapma bla bla blaaaaaaa
    Anasını satayım sorsak hepinizde para çok ek gelir olsun diye girdiniz demi?
    Yav ilk paragraftan sorasını okumamışşşş mışşş. Aman yesinler senin tripli, tavırlı hallerini.

Bile bile lades dediğiniz birşey ile dalga geçince bende mi bu durumda düşeceğim illa ki. Gülünecek hale gelirmişim Sen şimdiden gülmeye başla nolur nolmaz boşa gitmesi.
    Müşgul durumdalardamış aaaayyy canım ya.. Muşgüllüğünüzü yerim sizin muşgulluğunuzüüü.

Klasik diyorsun ya heee sizinkide klasik.
    Çok para kazanacaz, gel sende gir haydiii hobbaaaaaa parayla oynuyoruz.
    Sonra battı gitti Allah belanızı versinler..

Bak sizin ki daha klasik

Ucundan dönmüşümde, zekiymişimde yaaaaa hadi ordan bi git ya

• Bu nasıl çirkin bir cevaptır....bende bir an akıllı başlı biri sandım seni...sen daha 15 yaşındaymıssın...bende karşıma almışım sana laf anlatıyorum...haydi sana hoşçakal...git üniversite sınavına çalış sen...burda vaktini harcama.

• Bana cevap yok mu macerhan. 46 yaşında iki üniversite mezunuyum.Bir de dışarıdan devam ettiğim var.İki çocuk sahibi bir kamu kurumunda yöneticiyim..Bekliyorum..
  • ee şeref yoksunları yeni tosuncuklar ne oldu ? içeriye mi alındınız ?
  • Ne oldu bu detaycılara? Patronları dolandırıcılıktan içeri tıkıldı. Bence sadece patron değil sosyal medyada bu işi ölümüne öven kişilerde bu dolandırıcılık şebekesinin birer üyeleridir. Acilen Emniyetin bu kişileri tespit ederek gözaltına alıp soruşturmaya dahil etmesi gerekir.
  • Phileo Sophia kullanıcısına yanıt
    Ankaway sahibi Eren düzyol gibi içeri girdiler. Yüksek ihtimal "Ödeme şartıyla tahliye" kararı verilir, mağdurlara ödemesi yapılana kadar çalışır ve dışarıda kalır.

sonuç olarak 1000-5000 tl gibi rakamları ödersin bir şekilde, ödeyebileceğin rakamlar yüksekse ömürboyu çalışsanda ödeyemezsin..
  • Detaycılar sizin mahkeme ne zamandı?
    Var mı bir gelişme?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.