Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mini dvd-r lara kayıt yapan sony marka bir kameram var. kayıt yaptığım mini dvd-r ları bilgisayarıma ve laptopumun dvd sine taktığımda içinde kayıtlı olan videoları görmüyor. sağ tuş özellikler dediğimde ise bütün değerleri 0 gösteriyor. dvd ye koyup kapağını kapattığımda otomatik çalıştır başlıyor ve yazılabilir cd klasörünü ac vb. seçenekler çıkıyor. acaba kameranın kayıt yaptığı formatı benim bilgisayardaki dvd-rom tanımıyorda okuyamıyormu.
  • Arkadaşlar benim video aktarmayla ilgili bir sorunum var, Sony HC3 kameramdan (firewire yandığı için) HDMI çıkışından aktarma yapmak için Avermedia nın Capture HD kartını aldım. Videoyu aktarıyorum, ancak bilgisayardan izlediğimde pürüzsüz bir görüntü yok, video kesik kesik, sanki birileri aradan bazı film karelerini kırpmış da görüntü akıcı değil atlaya atlaya ilerliyor, aynı Lorel-Hardi filmlerindeki gibi... PC nin konfigürasyonu gayet iyi AMD X2-5200 işlemci ve işletim sistemi olarak Windows 7 var, codecler bellek vs herşey gayet yeterli durumda, ancak tık yok. Neden(ler)i ne olabilir, bu kartı kullanan arkadaşlar varsa veya bu konuda bir fikri olanlar varsa yardımcı olabilirler mi?

İlginize şimdiden teşekkürler.
  • arkadaşlar

sony DVDirect Express VRD-P1 alsak bu kadar zahmete girmeden dvd ye aktarsak
    iyi olabilir mi ?

daha önce deneyen var mı bu ürünü ?
  • Arkadaslar bende vhs kasetlerimi dijital ortama aktardım ama kasetlerdeki bozulmalardan dolayı videoda karıncalanmalar var bunları nasıl yok edebilir yada azaltabilirim buna göre filtresi olan bi program varmı birde bu videoların keskinliğini arttırıp o sekilde kaydedebileceğim bir programda lazım bilgi verirseniz sevinirim
  • SONY DCRSX30E marka kameramın lcd görüntüsünü notebook üzerinde yakalamak istiyorum
    USB bağlantısı çok yavaş olduğu için bu obsiyon işimi görmüyor. Bu yüzden notebook çıkışı üzerinden
    IEEE 1394 bağlantısını kullanmak istiyorum.

Kameranın sadece TV çıkışı mevcut ki bu da analog bir çıkış. RCA (KIRMIZI SARI BEYAZ) kablodan IEEE 1394'E geçiş varmıdır?

KAMERANIN VİDEO ÇIKIŞ KABLOSU
     DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA

NOTEBOOK IEEE 1394 ÇIKIŞI

• bende jvc gr-d21e vaar ama kamerayı dahaca pc bilr tamımıyor bunu nasıl halledeceğim
  • bilgililere bir sorum olacak: dijital kameram var, av çıkışından bilgisayara canlı olarak (yani sürekli) görüntü almak istiyorum. bu mümkün mü? mümkünse nasıl? teşekkürler.
  • bir usb kablosuna 6 lık firewire başlık taksak veri aktarımı yapılabilirmi? Çünkü pc'de 1394 girişi yokta..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manero -- 29 Ağustos 2011; 23:49:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hadron

bir usb kablosuna 6 lık firewire başlık taksak veri aktarımı yapılabilirmi? Çünkü pc'de 1394 girişi yokta..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mios

arkadaşlar kullanımı kolay bir prg öneriyorun ULEAD 2.5 deneyin beyeneceksiniz

saol
  • quote:

Orijinalden alıntı: atlatma

mini dvd-r lara kayıt yapan sony marka bir kameram var. kayıt yaptığım mini dvd-r ları bilgisayarıma ve laptopumun dvd sine taktığımda içinde kayıtlı olan videoları görmüyor. sağ tuş özellikler dediğimde ise bütün değerleri 0 gösteriyor. dvd ye koyup kapağını kapattığımda otomatik çalıştır başlıyor ve yazılabilir cd klasörünü ac vb. seçenekler çıkıyor. acaba kameranın kayıt yaptığı formatı benim bilgisayardaki dvd-rom tanımıyorda okuyamıyormu.

KAYIT İŞLEMİN BİTTİKTEN SONRA KAMERADAN DVD Yİ KAPATMALISIN KAPATMAZSAN HİÇBİR OKUYUCU OKUMAZ KAMERA HARİCİNDE :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan5971

bilgililere bir sorum olacak: dijital kameram var, av çıkışından bilgisayara canlı olarak (yani sürekli) görüntü almak istiyorum. bu mümkün mü? mümkünse nasıl? teşekkürler.

Elbette mümkün bir capture kartına ihtiyacın var sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan_5202

bende jvc gr-d21e vaar ama kamerayı dahaca pc bilr tamımıyor bunu nasıl halledeceğim

Pc nin bi şey tanıması için capture kartı olması lazım olmazsa tanımaz bildiğim kadarı ile o kamerada USB bağlantısı yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: d4cad

SONY DCRSX30E marka kameramın lcd görüntüsünü notebook üzerinde yakalamak istiyorum
    USB bağlantısı çok yavaş olduğu için bu obsiyon işimi görmüyor. Bu yüzden notebook çıkışı üzerinden
    IEEE 1394 bağlantısını kullanmak istiyorum.

Kameranın sadece TV çıkışı mevcut ki bu da analog bir çıkış. RCA (KIRMIZI SARI BEYAZ) kablodan IEEE 1394'E geçiş varmıdır?

KAMERANIN VİDEO ÇIKIŞ KABLOSU

NOTEBOOK IEEE 1394 ÇIKIŞI

O kameradan çıkış olarak gösterdğin post bağlantı olarak adlandırılıyor senin post'dan Dv'ye bağlantı hubı alman gerek karaköyde yada perpada bulabilirsin iyi çalışmalar

• quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

Arkadaslar bende vhs kasetlerimi dijital ortama aktardım ama kasetlerdeki bozulmalardan dolayı videoda karıncalanmalar var bunları nasıl yok edebilir yada azaltabilirim buna göre filtresi olan bi program varmı birde bu videoların keskinliğini arttırıp o sekilde kaydedebileceğim bir programda lazım bilgi verirseniz sevinirim

Edius ile yapabilirsin iyi çalışmalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: attillam

Arkadaşlar benim video aktarmayla ilgili bir sorunum var, Sony HC3 kameramdan (firewire yandığı için) HDMI çıkışından aktarma yapmak için Avermedia nın Capture HD kartını aldım. Videoyu aktarıyorum, ancak bilgisayardan izlediğimde pürüzsüz bir görüntü yok, video kesik kesik, sanki birileri aradan bazı film karelerini kırpmış da görüntü akıcı değil atlaya atlaya ilerliyor, aynı Lorel-Hardi filmlerindeki gibi... PC nin konfigürasyonu gayet iyi AMD X2-5200 işlemci ve işletim sistemi olarak Windows 7 var, codecler bellek vs herşey gayet yeterli durumda, ancak tık yok. Neden(ler)i ne olabilir, bu kartı kullanan arkadaşlar varsa veya bu konuda bir fikri olanlar varsa yardımcı olabilirler mi?

Ben kartı kullanmadım ama şöyle bi düşünürsek bahsettiğin şeylere bakılırsa yazılımsal olabilir diye düşünüyorum kullandığın video edit programı ne dir acaba programda capture ayarlarının FramePerSecond ayarlarını bi kontrol etmeni tavsiye ederim neden böyle düşünüyorsunuz derseniz sd formatta 24 hd formatta ise 28 yada 50 fps olmalı seninki yarı yarıya düşük gibi sanki. İyi çalışmalar.

• ARKADAŞLAR VİDEO EDİTİNG KONUSUNDA BAYA BİLGİM VAR BU KONUNUNDA YENİ FARKINA VARDIM YARDIM İSTEYENLER OLURSA ELİMDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞIRIM SÜREKLİ TAKİP ETMEYE ÇALIŞICAM KONUYU
  • quote:

Orijinalden alıntı: sofion

vallahi tembellikten değil. dostum yaşadığım durum şu aynen;
    ben 34. sayfada gördüğüm, 'bilmem ne kabloyla aktarımı yapabilirim' yazısını, 37. sayfada gördüğüm 'bilmem ne programıyla editlerim' diye okuyorum. bu sırada da; 41. sayfada 'yok onları yapmayın asıl bu daha iyi' diye yazan başka birini görüp, 44. sayfada ' aslında 11. sayfada ben hepsini anlatmıştım' diye yazan başka bi yazıyı anlamaya çalışıyorum. e haliyle insan da ne akıl kalıyor ne fikir. bir de hd kamera kaydından (yani yuvarlak 2 seneden bahsediyoruz) ama aynı konu üzerinde hem kaset, hem dvd kayıt, hem vhs hem de dshc hayıt soruları olunca, samanlıkta iğne aramaktan insan bıkıoyr haliyle.. hayır konunun ustası olsam oturup yazacam teker teker. ama bilgime güvenmiyorum. ve bilen birilerine tekrar rica ediyorum; 2009 ve sonrası itibariyle yeni kameralardan veya hd hanycam lerden alanlar için

HD KAMERALAR SORULAR VE ÇÖZÜMLER ya da
    HD KAMERA KULLANANLAR ya da
    HD KAMERA KAYIT VE AKTARIM vs......

gibi yeni bir kaynak sayfa oluştursak. biliyorsunuz bilgi paylaşılabildiği kadar, sürekli gelişen ve değişen bir şey de aynı zamanda. hani çağı yakalayalım hesaaaabbbı :))
    sustum ben ya, anladınız siz işte derdimi

YA DOSTLAR BEN BAYA GEÇ GİRMİŞİM BU KONUYA. Sofion dostuma ve diğer arkadaşlara kesinlikle katılıyorum. Öncelik le burada cevap bekleyen arkadaşlar şu konuda yanlış yapıyor, herkes kendi kamerası hakkında bilgi almaya çalışıyor. Aslında kameraların ve kayıt sistemlerini belli başlı konulara ayırabiliriz. Örneğin SD tabanlı sistemler (kameralar vs) HD sistemler (kameralar vs) gibi bunlarında alt başlıkları olabilir. SD pal (Türkiye pal formatında yayın yapıyor) kendi arasında farklı formatlarda kasetlere kayırlar yapabiliyor. Lakin burada yardım istemekte olan değerli arkadaşlarımız bir VTR yardımı alarak görüntü capture yapmadıkları için kasetlerden konuşmak biraz faydasız kalıyor. O zaman biz bağlantı kaplolarına ve tiplerine odaklanmalıyız.
    Yani arkadaşların kameraları yerine kameralarının bağlantı şekillerinin neler olduğuna göre cevaplar verilmeli iyi çalışmalar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caycii -- 4 Eylül 2011; 11:05:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: caycii

quote:

Orijinalden alıntı: attillam

Arkadaşlar benim video aktarmayla ilgili bir sorunum var, Sony HC3 kameramdan (firewire yandığı için) HDMI çıkışından aktarma yapmak için Avermedia nın Capture HD kartını aldım. Videoyu aktarıyorum, ancak bilgisayardan izlediğimde pürüzsüz bir görüntü yok, video kesik kesik, sanki birileri aradan bazı film karelerini kırpmış da görüntü akıcı değil atlaya atlaya ilerliyor, aynı Lorel-Hardi filmlerindeki gibi... PC nin konfigürasyonu gayet iyi AMD X2-5200 işlemci ve işletim sistemi olarak Windows 7 var, codecler bellek vs herşey gayet yeterli durumda, ancak tık yok. Neden(ler)i ne olabilir, bu kartı kullanan arkadaşlar varsa veya bu konuda bir fikri olanlar varsa yardımcı olabilirler mi?

Ben kartı kullanmadım ama şöyle bi düşünürsek bahsettiğin şeylere bakılırsa yazılımsal olabilir diye düşünüyorum kullandığın video edit programı ne dir acaba programda capture ayarlarının FramePerSecond ayarlarını bi kontrol etmeni tavsiye ederim neden böyle düşünüyorsunuz derseniz sd formatta 24 hd formatta ise 28 yada 50 fps olmalı seninki yarı yarıya düşük gibi sanki. İyi çalışmalar.

Sorunu ancak sistemi sil baştan yükselterek halledebildim.

AMD bu tür işlemlerde yayan kalıyor, eğer video düzenleme, aktarma, yakalama işlemleri yapılacaksa İntelden şaşmamak lazım.

Bu işi örneğin İntel Core2 Duo E8400 ile yapabilirmişim, ancak AMD deki muadiliyle yapamadık, ancak bir gömlek üstteki Phenom işlemci
    ile halledebildim.

• attillam zaten editing yapıcaksan sistemin özellikleri yüksek olmalı editing programları artık yüksek performanslara gereksinim duymakta. Bu program üreticileri her nekadar düşük sistem gereksinimleri ile çalışılabileceğini de yazsalar düşük performanslı sistemlerde senin yaşadığın gibi yada fazladan rendiring gibi veya daha az görüntü ve ses kanalı kullanımı gibi eksi tarafları oluyor. sonuç olarak ben i7 Extreme işlemci kullanmayı tercih ediyorum sebebi ise ben after effeckt ve 3 ds max gibi daha yüksek performanslar gerektiren programlar kullanmaktayım. Lakin bu yazılımları kullanmasam da sadece bi edidting yazılımı kullansam örneğin edius, avid veya promier gibi o zaman düşük performanslı bi sistem düşünebilirim ama editing yarı profosyonel de olsa anime programlarına ihtiyaç duyuyorsun. Kaldıki mesela edius sistem gereksinimlerini

İşlemci Intel ® Pentium ® II veya AMD K6 300 MHz (önerilen: AMD Athlon ™ 600 MHz Intel Pentium III 500 MHz veya daha yüksek, çok tarafından desteklenen işlemci sistemleri)

128 MB RAM (256 MB önerilir)

240 MB disk

Windows 2000/XP/Vista/7

1024 x 768 çözünürlük ile – Video adaptörü 24 veya 32-bit video

diye sıralamış lakin tekbaşına editin programı çokda bi işe yarama bunun yaması var plugini var vs onları yükleyince programla eş zamanlı çalışıyor, nasıl kasacağını siz düşünün ya kusuruma bakmayın bunlar benim bu üreticilere birazda sitemlerim açıkcası :) neyse iyi çalışmalar dilim ben hele :):):)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caycii -- 6 Eylül 2011; 9:30:37 >

• 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.