Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • üzerine hdv kayıt yapılmış bir minidv kaseti hdv çekimi olmayan normal mini dv bir kamera ile bilgisayara aktarırsak hdv özelliği gider mi? normal dv ile çekilmiş gibi mi olur, yani görüntü kaybı mı olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: piert34

üzerine hdv kayıt yapılmış bir minidv kaseti hdv çekimi olmayan normal mini dv bir kamera ile bilgisayara aktarırsak hdv özelliği gider mi? normal dv ile çekilmiş gibi mi olur, yani görüntü kaybı mı olur?

kendim cevabını vereyim. evet kayıp olur. hdv destekli bir kamera ile aktarman lazım. aktarınca da kemeranın menüsünden hdv çıkış ayarlanmalı ve capture ettiğin programda proje hdv olarak açılmalı.

ben özellikle 24p hdv çektim. aktarmak çok prolemli oldu. premiere cs3 te hdv 24p desteği göremedim. vegas ile aktardım. onda da preview yoktu. hdvsplit vardı o da beceremedi. en iyisi yine vegas.
  • Merhaba arkadaşlar.Ben de bu konu hakkında 2 aydır falan uğraşıyorum.Elimde SAMSUNG VP-D371 marka model bir kamera var. Bu kamera ile yapmadığım kalmadı.Canımdan bezdim desem doğru olur.
    1 - Firewire kart aldım kablo sorunu yaşamadan bilgisayara bağladım ancak driver sorunu yaşadım, çünkü kameranın driverları şu an SAMSUNG da bile yok.Size bir link veriyorlar orada da sadece codecler mevcut.
    2 - Avermedia TV kartı alıp capture yapmaya karar verdim ancak Avermedia ların S-video girişleri 4 pinli olduğu için ve component bulamadığım için onu da başaramadım.
    3 - En sonunda EASYCAP GÖRÜNTÜ&SES KAYDEDİCİ ADAPTÖR CAPTURE bu aleti buldum.Ve bu alet sorunumu çözdü.Hem usb çıkışlı olması hem de girişlerin problemsiz ve dişi olması benim bütün derdimi ortadan kaldırdı.

Umarım bu bilgi size de yardımcı olur...

• Merhabalar.

Ben Canon HV30 aldım ve görüntüyü dv kalitesinde aktarmak içinde firewire kablosunuda dün aldım. Ancak sorun şu ki ben Macbook kullanıyorum ve firewire girişine taktığımda hiçbir şey değişmiyor laptopda. Firewire ayarlarına baktığımda HV30'u bağladığımı gösteriyor orda ekranda ancak ben kameraya dair hiçbir şey göremiyorum. Her modunda denedim bunu (play yada camera).

Şimdi sorun ne olabilir diye düşündüğüm de; kameranın yanında verdiği cd'de programlar var sanırım 3 tane onları yükledim bilgisayara, acaba o programlar bu iş için değil mi? Programların isimleri; EOS Utility, CameraWindow, ZoomBrowser Ex.

Eğer bu programlardan bi tanesi video düzenleme yazılımıysa sorun kamera ayarlarındamı acaba? Kamera'nın ayarlarından menusunden birşeyler ayarlamam gerekiyor mu acaba?

Bu konuda yardımcı olabilecek birileri vardır umarım.
  • Buradaki yazılanlar tamamen windows ortamı içindir. MAC için bir bilgim yok. Muhtemelen onda da video yakalama ve düzenleme programları vardır. Bahsettiğiniz programlar MAC içinse kurup deneyebilirsiniz.
  • arkadaşlar bende de SONY DCR-HC44 var pc de 1394 girişi var aygıt yöneticisine baktığımda sorunsuz çalışıyor ama ne yaptıysam kameramı görmüyor laptop da denedim gene aynı kameraya dair hiç bir işaret yok anakart ayarlarından dahi acık ama sorunu cözemiyorum yardım edebilirmisiniz.
  • Kameranın menüsünde gezinerek bağlantının açık olup olmadığı ile ilgili bir ayar/seçenek var mı kontrol etmek lazım.
  • yok orada da ilgili bir ayar bulamadım nasıl cözücem bilmiyorum en son care kamerayı servisine götürüp kameranın bağlantı cıkışında sorun varmı diye baktırıcam. bu arada bu bağlantı ile ilgili detaylı bilgi nerden bulabilirim özellikle bu sorunlarımı detaylı anlatan bir yer
  • merhaba arkadaşlar.
    Elimde sony dcr-hc44e kamera var.

Önceden bilgisayarıma 1394 ten görüntüyü istediğim kaliteden aktarabiliyordum.
    Şimdi yeni laptop aldım ve 1394 girişi yok.
    Usb den görüntü atmak istemiyorum kalite düşük oluyor.
    geçenlerde 1394-usb çevirici aldım fakat onuda bilgisayarım görmedi.

Bilgisayarıma görüntüleri atmam için bana yardım edebilir misiniz?
  • beyler benim sorunumla ilgili birşey bulamadığımdan soruyorum. mini dvd ye kayıt yapan bir kamera buldum . kayıt yaptım. kamerada videoları izleyebiliyorum. ama bu dvd yi pc de okutamıyorum. bana bunun için yardım ederseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiko273

merhaba arkadaşlar.

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA

Şu giriş yok mu?

• Kameramın DV girişi bozuk o yüzden TV kartı ile aktarmayı düşünüyorum.TV kartı alacağım,hangi modeli önerirsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

Orijinalden alıntı: fiko273

merhaba arkadaşlar.

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA

Şu giriş yok mu?

Yok ne yazıkki

• Herkesin yaşadığı problem bendede var.İnternettede araştırmama rağmen kimse çözememiş neredeyse problemi.Bende Panasonic NV-GS27 MiniDV kamera var.Şu başıma bela olan I1394 6-pin girişi ise anakartımda mevcut.Kamarada 4-pinlik giriş olduğu için 4/6 kablo aldım.Aygıt yöneticisinden ve ağ bağlantılarımdan baktığımda I1394 sorunsuz çalışıyor.Fakat en ufak bir tepki yok.Ne kamerada ne bilgisayarda.2 farklı kablo ile denedim.Olmadı.
    Belki anakarttaki girişte bir problem vardır diye yeni bir firewire kartı aldım.Taktım pc'ye,driverını kurdum sorunsuz.Yine bağladım ve yine en ufak bir tepki yok.Movie Maker ve Ulead ile denedim.Tahmin edileceği üzere programlarda bağlı aygıt yok uyarısı veriyor.
    Usb ile görüntü kalitesi berbat olduğu için işime yaramıyor.Kafayı yedirecek bana Aynı şikayetler 2004 yılındaki postlarda bile var.Fakat çözüm adına ne burada ne internette birşey bulabildim.Çözümü yok anlaşılan

• Kameranın ayarlarından bir kontrol etmek lazım. USB yi kapatınca I-1394 e bağlantı veriyor olabilir.. Sadece tahmin..

Ya da I_LINK / Fireware / I-1394 ü açacak bir ayar olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rsimsek

Kameranın ayarlarından bir kontrol etmek lazım. USB yi kapatınca I-1394 e bağlantı veriyor olabilir.. Sadece tahmin..

Ya da I_LINK / Fireware / I-1394 ü açacak bir ayar olmalı.

Maalesef benim kameramda o tarz bi ayar yok, öyle elimde kaldı kamera, hiç bir işime yaramıyor pc'ye atamadıktan sonra
  • Kamerada firewire/i-link/1394 (4 pin) olduğuna göre bir şekilde bağlantı yapması lazım. Servisine sorulabilir. Yalancıktan firewire bağlantısı yapılacak değil ya! Dizüstülerde 4 pin firewire bağlantı yeri oluyor 4p to 4p kablosuyla bir de bu şekilde denemekte fayda var. Hem mevcut 4p to 6p kablo da sorunlu olabilir.
  • arkadaslar pc de win xp var iken mini dv kameramdan i 1394 kablomla goruntu aktarabılıyordum. simdi makıneme win 7 kurdum. ama aynı kabloyl aktaramıyorum. acaba sorun win 7 den kaynaklı olabilirmi?
  • Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. elimde Samsung marka eski kasetli video kamara var.
    Aver medya TV kartıma bağlıyorum beyaz kablo dışarıda kalıyor ses alamıyorum pcde anakart üzerinde yada tv kartında beyaz kabloyu bağlayacak yer yok. S video siyah kablo ilede aynı sorun devam ediyor..
    Tüm bu işlermleri movie makerle yapıyorum. Kısaca ses alabilmem için ne yapmalıyım
  • Yukarı sayfalarda da belirtildiği gibi tam modelini vermediğin kamerada I-LINK/1394/Firewire bağlantısı varsa, önceki yedinci mesajdaki kablo ile bağlantı yapıp sorunsuz aktarma yapabilirsin. Bunun için dizüstüye aktaracaksan 4p-to-4p firewire kablosu, PC ye ve Firewire PCI kartı ile yapacaksan 4p-to-6p firewire kablosu alman gerekiyor. Eğer kamerada firewire çıkışı yoksa s-video üzerinden de tv veya capture kartları aracılığı ile görüntüyü sesiyle birlikte bilgisayara aktarman mümkündür.
  • 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.