Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (148. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhabalar, bu işten para kazanıyorsanız hard diskli mega pixel full hd bir kamera almanızı öneririm. Çekim bitince de çektiğiniz videoyu kolayca bir kaç dvd ye kaydedip müşterinize verebilirsiniz. Muhtemelen kameranın yanında bu işi yapan programlar da gelecektir. En kötü ihtimal Windows Movie Maker ile montajlama yapıp dvd ye çekersiniz. Bir miktar sıkıştırma yaparak çekim süresine de bağlı olarak tek bir dvd ye de sığdırabilirsiniz...
    İyi günler dilerim..
  • Merhabalar,

Hi8 analog kamera kasetlerini (az miktarda degil 30 tane kadar ve hepsi de kiymetli hatiralar iceriyor) dijitallestirmek istiyorum. PC'm yok, kasetlerin cekildigi oynatabilecegim kameram da yok. Sadece (Samsung NP300E5A-S0NTR Laptop) ve (Pinnacle Studio Moviebox USB Video Capture cihazi) var.

Hizli ve direk bilgisayar baglantisi olan (firewire) ve Hi8 kamera kasedini de oynatabilen bir kamera/cihaz var mi?

Varsa bu kamera/cihazla direk laptop'a analog kamera kasetlerini aktarabilir miyim?

Burada kritik olan PC min olmadigi ve laptop imda oyle ahim sahim bir donanima da sahip degil.

Eger boyle bir cihaz bulamazsam gidip eski bir sony trv228 satin alacagim.
    (kasetler bu modelle cekilmisti.)

sonra da onu pinnacle ile laptop'a aktaracagim. Ancak bu islem inanilmaz uzun surecektir sanirim.

Bilgisi onerisi olan varsa, paylasirsa cok sevinirim.

Tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soner_paker -- 1 Aralık 2014; 9:37:42 >

• ADVC-HD50 model aygıtı alıvericeksiniz iş bitecek.Kamera dan aldığın HDMI görüntü çıkış kablosunu cihazın HDMI in kısmına takıyorsun.şu işlemi yaptımız vakit HD kalite Sinyali Cihaza aktarmış olduk. yettimi ??? yetmedi. Cihaza aktardığımız görüntüyü orada bırakmayıp bilgisayara aktaracağız ama nasıl. Cihazın üzerinde ki Firewire yani nam-ı diğer 1394 portu (sony bu port'a i link ismini veriyor) ile görüntüyü 6 pin lik kablo ile bilgisayara aktarıyoruz. Burada şu sorun ile karşılaşabilirsiniz. bilgisayarınızın üzerinde 1394 portu olmayabilir veya dizüstü ise 4 pinlik küçük 1394 portu konulmuş olabilir.Buna çare olarak da piyasada PCI girişli Masaüstü bilgi-sayar'lar için PCMCIA portuna takılan 1394 portu da mevcut. yani diyeceğim oldu bu iş... :)

Tabi bir sorun var: ADVC-HD50 cihazını henüz TR'de satanı bulamadım.sanırım bu da en büyük sorun ki bu işin yatacağı anlamına geliyor.

Cihazla ilgili örnek videolar :

http://www.youtube.com/watch?v=5GD2WhXesj4
    http://www.youtube.com/watch?v=LxNhFigm3RU

e-postam: aydin1876@gmail.com

• aydin1876 A kullanıcısına yanıt
    http://www.grassvalley.com/products/advc-hd50
  • ADVC HD50: HDMI’den HDV’e Çevirici
    ADVC HD50, HDMI sinyali HDV formata çeviriyor. Bilindiği gibi pek çok yarı-profesyonel HD kameranın HD-SDI çıkışı yok. Onun yerine HDMI çıkışları var. Bu HDMI sinyallerin HDV bir kayıtçıya veya görüntüleyiciye aktarılması problem oluşturuyor. ADVC-HD50 işte tam bu ihtiyacı görüyor ve HDMI sinyali HDV’ye kodluyor.

Kolay kullanış için tasarlanmış bu ürünlerin fonksiyonlarına ön panellerinden ulaşabiliyorsunuz. Cihazlar Windows ve Macintosh platformları ile uyumlu ve herhangi bir sürücü veya uygulama kurmanıza da gerek yok. 50Hz. ve 60Hz. desteğine sahip ürünler her türlü stüdyo ve TV ortamı ihtiyacı için ideal.

Dünya çapında şimdiye kadar 250.000 den fazla satmış bu ürün ailesi çok sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip.

http://www.akratek.com/GrassValley-ADVC-HD50,PR-173.html

• aydin1876 A kullanıcısına yanıt
    ADVC-HD50 cihazını google arama motorundan aratarak türkiye satıcısını bulamamıştım ancak şimdi buldum.

ADVC HD50: HDMI’den HDV’e Çevirici
    ADVC HD50, HDMI sinyali HDV formata çeviriyor. Bilindiği gibi pek çok yarı-profesyonel HD kameranın HD-SDI çıkışı yok. Onun yerine HDMI çıkışları var. Bu HDMI sinyallerin HDV bir kayıtçıya veya görüntüleyiciye aktarılması problem oluşturuyor. ADVC-HD50 işte tam bu ihtiyacı görüyor ve HDMI sinyali HDV’ye kodluyor.

Kolay kullanış için tasarlanmış bu ürünlerin fonksiyonlarına ön panellerinden ulaşabiliyorsunuz. Cihazlar Windows ve Macintosh platformları ile uyumlu ve herhangi bir sürücü veya uygulama kurmanıza da gerek yok. 50Hz. ve 60Hz. desteğine sahip ürünler her türlü stüdyo ve TV ortamı ihtiyacı için ideal.

Dünya çapında şimdiye kadar 250.000 den fazla satmış bu ürün ailesi çok sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip.

• DCR-HC 23e hakkında bazı sorularım olucak bana bu konuda bilgi sahibi arkadaş varsa numaradan caldıra bilirmi
  • 5 4 5 2 8 1 24 48 numaranda caldıra bilirmi.mailde aabilir.halil.bilgic@hotmail.com cok acildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: soner_paker

Merhabalar,

Hi8 analog kamera kasetlerini (az miktarda degil 30 tane kadar ve hepsi de kiymetli hatiralar iceriyor) dijitallestirmek istiyorum. PC'm yok, kasetlerin cekildigi oynatabilecegim kameram da yok. Sadece (Samsung NP300E5A-S0NTR Laptop) ve (Pinnacle Studio Moviebox USB Video Capture cihazi) var.

Hizli ve direk bilgisayar baglantisi olan (firewire) ve Hi8 kamera kasedini de oynatabilen bir kamera/cihaz var mi?

Varsa bu kamera/cihazla direk laptop'a analog kamera kasetlerini aktarabilir miyim?

Burada kritik olan PC min olmadigi ve laptop imda oyle ahim sahim bir donanima da sahip degil.

Eger boyle bir cihaz bulamazsam gidip eski bir sony trv228 satin alacagim.
    (kasetler bu modelle cekilmisti.)

sonra da onu pinnacle ile laptop'a aktaracagim. Ancak bu islem inanilmaz uzun surecektir sanirim.

Bilgisi onerisi olan varsa, paylasirsa cok sevinirim.

Tesekkurler

Uygun ortamda muhafaza edilmeyen manyetik kasetten aktarılacak görüntüler için fazla beklentiniz olmasın. 10-15 sene gibi sürelerde bariz bozulmalar oluşmaktadır. Yine de iyi şanlar dilerim.
    Vaktiniz var kendim yapabilirim derseniz eskicilerden çalışır halde bir oynatıcı bulabilirsiniz. Tabi ki bilgisayar bağlantısını da çözmeniz gerekiyor. En kolayı güveneceğiniz bir digitalciye verip çevirtmek.

• Pinnacle 18 kullanıyorum ancak Vhs'den görüntü aktarmayı başaramadım. Seçeneklere baktım ama capture vs. bulamadım.
    Magix'de var ancak görüntüyü bilgisayar ortamına aktarmak istediğimde mpeg olarak aktarmıyor. Kendi formatı var ya bunu kullanacaksın yada satın alıp mpeg uzatında kaydeceksin diyor.

Pinnacle konusunda yardımcı olacak var mı? Kullanmadığım bir program olduğu için arayüzü vs. aşina değilim.
  • Arkdaşlar chs kasetlerinizi dijital ortama aktardıktan sonra bir temizleme işlemi yaptınız mı?
    Ben Magix ile görüntüleri pc'ye aktardım ama menüleri karıştırırken bir sürü seçenek gördüm ve ses ile ilgili olanlara biraz bakayım dedim. Değişiklikleri yaparken canlı bir önizleme de yapabiliyorsunuz. Sesteki noise oranını azaltabiliyor mono sesi stereo sese çevirebliliyor. Görüntü kısmı ise daha karmaşık. Anlamını bilmediğim bir sürü teknik terim var.

Acaba sizler böyle işlemler yaptıysanız neler yaptığınızı yazar mısınız?
  • Arkadaşlar Easy Capture Usb aktarımı ile Mini Dv kasetimi bilgisayara " DVD 720x576 PAL " formatında bilgisayara aktarıyorum.Pinnacle Studio 12 ile de " MPEG-2 DVD 720*576 6000 kb/s " formatına dönüştürüyorum.Sorunum şu kayıt esnasında önizleme görüntüsü çok net olsa da bilgisayara aktardığım görüntü de Studio programı ile dönüştürdüğüm görüntü de kötü oluyor.Sebebi nedir sizce?Ayarlarda mı yanlış yapıyorum yoksa Mini Dv kameraların çözünürlüğü bu kadar mı oluyor.Görüntüyü USB ile televizyonda izlemek istiyorum.Mini Dv kasetteki görüntü de HD destekli değil oynatıcı kamerada HD destekli değil.
  • Merhaba arkadaşlar

1 aydır uğraştığım bir konu hakkında sizden fikir almak istiyorum

Ben öğrencilerime skype ile canlı ders anlatmak istiyorum bunun için logitch c270 webcam da aldım ancak defter kitap yada benim yazdıklarımı net çekmiyor uzaklaşınca anca netleşiyor ozamanda uzaklıktan dolayı okunamıyor. Hatta logitech c930 e yi bile denedik o bile yakınlaşınca bulanıklaşıyor ki 500 tl lik bir webcam

şenol hoca gibi kağıdı/kitabı yukarıdan net bir şekilde nasıl çekerek canlı bir şekilde skype üzerinden ders anlatabilirim acaba bilgisi olan varmı

bende bir de sony nin hdrcx240 dijital kamerası var onlada denemeler yaptım ama bir türlü webcam gibi açamadım yani bilgisayar kamerayı görmüyor.hdmi ile denedim olmadı.kamerada multi diye bir çıkış var ne işe yarar bilmiyorum ama aynı samnsung telefonlara giren şarj çıkışı boyutunda bir yer var şarj kablosu ile onuda bilgisayara bağladım hareket yok.

nasıl istediğim şeyi yapabilirim.bu sony kamerayı mümkün değilmi webcam olarak kullanmak yada webcam özellikli dijital kamera diye birşey varmı ondan mı almak lazım.çünkü mutlaka kamerada zoom özelliği olması lazım

Eski dijital fotoğraf makinelerinde pc cam diye bir özellik varmış .aranızda bu tür bir fotoğraf makinesini web cam olarak kullanan varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan99 -- 21 Ekim 2016; 17:13:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Üstatlar merhaba elimde sony ccd-trv23e kamera var bunun 3 taene çıkışı var rfu dc out auido ve cideo başkada çıkışı yok bu aşamada ne yapmam lazım bundaki görüntüleri kayıpsız şekilde pc ye aktarmak için...

• Abdullah_C@N kullanıcısına yanıt

USB Capture 2.0 Video Edit * S-Lınk SL-VD017,buna benzer aparat edinin ücretsiz yazılım olan OBS-Studio-29.0.2 indirip yakalamanızı yapın.Kolay gelsin.

• M.T.A kullanıcısına yanıt

3 farklı cihaz aldım belirli bir zaman sonra görüntü siyah beyaz olmaya başladı üstat baktım olmuyor fotoğrafçıya götürdüm verdim bende bütün kasetleri...

• 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.