Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (144. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili Rsimsekeski model VP-W90 pal Hİ 8 video kasetli kamaram var. S video girişinden TV kartıma bağlıyorum Siyah beyaz oluyor sesi ayarlayamıyorum. Diğer A/V out cıkışından pc iki giriş var sarı kabloyu bağlıyorum ama beyaz olan uc (ses) dışarı da kalıyor. bana önerebileceğin kablo varmı.
  • HI-8 önceki kuşak bir kamera olduğundan ezberden bir şey demek zor. Sonuçta bir çaresi vardır. Kendim mini DV ile tecrübe ettiklerimi paylaştım. firewire ile olay gayet kolay. Bunda da bir çözüm vardır elbet. Çünkü çok daha eski kameralardaki görüntü ve ses aktarılabiliyorken bunda neden bir çözüm olmasın. Uygun bir aparatla (3.5 stereo çevirici) bilgisayarın Line-In (mavi giriş) inden sesi de alabilmen gerekiyor. Sendeki kablonun ucunu elektronkçiye gösterirsen bir çevirici bulabilirsin.

Kolay gele..
  • Sevgili arkadaşlar,
    Benim biraz kafam karıştı da bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Bende analog Sony CCD-TR380E Hi8 kamera var üstünde sarı-siyah av çıkışı var dizüstü olarak da aspire 5520g var bunda da Firewire,S-Video, DVI-D ve VGA çıkışı var.Şimdi benim öğrenmek istediğim kamerayla kaydettiğim kasetleri dizüstüne kaydetmek konusunda işimi görecek kablo ve yöntem nedir?
    Saygılar
  • Merhaba arkadaşlar. Bu işlerden hiç anlamıyorum. Şuan elimde Panasonic VDR-D250 kamera var. Fakat bunun firewire kablosu takılacak yeri olup olmadığını resimlerden anlayamadım. USB yuvası var, A/V ve Mic var. USB işareti olan yer sanki firewire şekline benziyor yani tam pc üzerindekiler gibi değil. Bu kameradan firewire ile aktarım yapılıp yapılamayacağı konusunda bilgili bir arkadaş var mı?
  • Merhabalar,
    bende de DV kamera var, sony hc96. ilink bağlantısı var ama ben de ilink bağlantılı bilgisayar yok. kameradan görüntüleri nasıl capture edeceğim?
    - yeni kamera alabilirim, hdmi bağlantısı olur ve bilgisayara hdmi'den bağlarım. maliyet 700 TL
    - yeni bir notebook alırım. yeni nesil nb'larda ilink girişi yok, sony olabilir. iyi birşey de 1.500 TL'den fazla
    - yeni external ekran (tv, capture) kartı alabilirim. kaliteli birşey 500 TL
    - notebook için pcmcia kartı alırım, ilink girişi olan. performans konusunda ciddi şüphelerim var. 150 TL
    - harddiskili dvd kaydedici alırım. ilink girişli. harddiskinden datayı bilgisayara aktarırım. 500 TL
    - kasetleri kadıköyde bir mağazada, harddiske aldırırım. kaset başına 20 TL. 30 kaset var ve bana maliyeti 600 TL
    - biraz daha bekleyebilir ve kayıt özellikli mediaplayer alırım. şuan ilink girişli olanlar yok ama belki yakın gelecekte piyasaya sürerler

ben kameramı seviyorum, oldukça da kaliteli bir kamera. görüntüleri kaliteli bir şekilde capture etmek istiyorum. kullandığım NB Fujitsu lifebook s serisi. işlemci i5 ram 4gb. yeni bir nb almak istemiyorum. kaliteli capture yapmak için ne önerirsiniz bana.

yusuf

• quote:

Orijinalden alıntı: synthelo

Merhabalar,
    bende de DV kamera var, sony hc96. ilink bağlantısı var ama ben de ilink bağlantılı bilgisayar yok. kameradan görüntüleri nasıl capture edeceğim?
    - yeni kamera alabilirim, hdmi bağlantısı olur ve bilgisayara hdmi'den bağlarım. maliyet 700 TL
    - yeni bir notebook alırım. yeni nesil nb'larda ilink girişi yok, sony olabilir. iyi birşey de 1.500 TL'den fazla
    - yeni external ekran (tv, capture) kartı alabilirim. kaliteli birşey 500 TL
    - notebook için pcmcia kartı alırım, ilink girişi olan. performans konusunda ciddi şüphelerim var. 150 TL
    - harddiskili dvd kaydedici alırım. ilink girişli. harddiskinden datayı bilgisayara aktarırım. 500 TL
    - kasetleri kadıköyde bir mağazada, harddiske aldırırım. kaset başına 20 TL. 30 kaset var ve bana maliyeti 600 TL
    - biraz daha bekleyebilir ve kayıt özellikli mediaplayer alırım. şuan ilink girişli olanlar yok ama belki yakın gelecekte piyasaya sürerler

ben kameramı seviyorum, oldukça da kaliteli bir kamera. görüntüleri kaliteli bir şekilde capture etmek istiyorum. kullandığım NB Fujitsu lifebook s serisi. işlemci i5 ram 4gb. yeni bir nb almak istemiyorum. kaliteli capture yapmak için ne önerirsiniz bana.

yusuf

"- notebook için pcmcia kartı alırım, ilink girişi olan. performans konusunda ciddi şüphelerim var. 150 TL "

notebook'un varsa en kolay çözüm. PCMCI girişli IEEE 1394 kartı. Seninde yukarıda belirttiğin seçenek gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: vozer

Merhaba arkadaşlar. Bu işlerden hiç anlamıyorum. Şuan elimde Panasonic VDR-D250 kamera var. Fakat bunun firewire kablosu takılacak yeri olup olmadığını resimlerden anlayamadım. USB yuvası var, A/V ve Mic var. USB işareti olan yer sanki firewire şekline benziyor yani tam pc üzerindekiler gibi değil. Bu kameradan firewire ile aktarım yapılıp yapılamayacağı konusunda bilgili bir arkadaş var mı?

Kardeş sendeki kamera zaten DVD ye kaydettiği için I-LINK/Fireware/1394 bağlantısına gerek yok. Kaydettiğin DVD yi kapatarak doğrudan bilgisayarda veya DVD oynatıcıda izleyebilirsin. USB olması yeterli.

Sitesindeki özellikler:http://www2.panasonic.com/consumer-electronics/support/Cameras-Camcorders/Camcorders/DVD-Camcorders/Technical-Specification/model.VDR-D250.T#ts

• Arkadaşlar çok vaktim olmadığı için tüm forumu okuyamadım. Elimde Panasonic HDC-SD10 video kamera var. Çektiğim görüntüleri kaydetmek istediğimde bilgisayara çok rahat atabiliyorum. Ama DVD'ye kaydetmek istediğimde sıkıntı yaşıyorum. DVD formatına getiremiyorum görüntüleri. Bunun için ne yapmam lazım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar JVC GR-D50 kameramla hem ulead video studio hem de dvd movie factory programlarını kullanarak bilgisayarıma avi formatında kayıt yapmak istediğimde "Captured Failed, the file may be corrupt, Delete this file? mesajını veriyor ve dosyayı evet yada hayır desen de siliyor. DVD formatında kayıtda sorun yok yani mpeg uzntılı olarak video kaydı yapıyor fakat birtürlü avi formatında kayıt yapamadım, yardımlarınızı bekler saygılar sunarım...
  • Arkadaşlar merhaba,

1998 yılında SONY CCD TRV 23 E model bir video kamera satın almıştım. Yanında şarj cihazı ve tv bağlama aparatından başka bir şey vermediler. Tüm çekimleri kasete yapıyor tv de izliyordum. Ancak tüm bu çekimleri bilgsayara aktarıp cd ya da dvd yüklemek istiyorum.

Ne yapmam gerektiği hususnda yardım ederseniz inanın çok sevinirim.Yıllardır oluşturduğum o güzel çekimleri daha sağlıklı bir ortamda muhafaza etmek istiyorum.

Lütfen yardım :)
  • Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar ,

Benim sizlerden bir ricam olacak , Çalıştığım mağazada kameranın çektiği görüntüleri usb belleğe atıp evimde sorunları takip etmek istiyorum.
    Ancak bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.
    Bana Bu konuda aciiiiil olarak yardımcı olabilirmisiniz.....
  • hocam ben en başından almak istiyorum öncelikle kamerayı pc ye nasıl bir kablo ile bağlayacağım.bende samsung klasik 8mm video kamera var (model no :VP-M53)
  • merhaba. jvs kameramda jlip diye bir çıkış var bunun hakkında bilgi alabilir miyim nasıl kullanabilirim?

kamera modelim gr-ax240s vhsc secam
  • quote:

Orijinalden alıntı: zippo90

hocam ben en başından almak istiyorum öncelikle kamerayı pc ye nasıl bir kablo ile bağlayacağım.bende samsung klasik 8mm video kamera var (model no :VP-M53)

o kamera 8mm değil video8 analog kamera. kısaca cevap analog capture kartı almalısın.
  • Mesajım bulunsun
  • sony handycam ccd-trv78e pal 560x digital zoom Video Hi8 Kameram var Acaba negibi bir aparat kullanarak evde bilgisayarıma aktarabilirim görüntüleri yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: usnn

sony handycam ccd-trv78e pal 560x digital zoom Video Hi8 Kameram var Acaba negibi bir aparat kullanarak evde bilgisayarıma aktarabilirim görüntüleri yardımcı olursanız çok sevinirim.

Avermedia Ekran kartımda var nasıl bir kablo almam gerekir v hangi programı kurmamı tavsiye edersiniz Bayadır kimse mesaj yazmıyor kusurabakmayın 3 mesaj üstüste oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: dargmen

S.a. arkadaşlar bende Sony 106E DVD camera var.GörüntüLeri dvdye kaydediyorum HQ AYARLARDA ama pc ye aktaramıyorum.Nasıl aktarabileceğimive hangi programla oluyor.Bsplayer,GOMplayer gibi programlar codec istiyor.Codecini de bulamıyor. bunu nasıl halldecehiz hic bu sorun yaşan varmı aranızda arkadaşlar

Bende de Sony DCR-TRV355E PAL mode kamera var ve işletim sistemim xp sp3 aldığım kablo markasız ve aynen ne kamerada nede pc de tık yok dediğin kabloyu bulup deneyeceğim bende kablodan şüpheleniyorum inşallah hallolur kabloyu denedikten sonra foruma sonucu yazarım..
  • arkadaşlar cok teşekkür ederim baya bilgilendim sayenizde ancak ben daha yeni başlayacağım bu işe

elimde Sony DCR-HC36E Marka Kamera Var

Bununla Kameradan Bilgisayara Görüntü Aktarabilirmiyim?
  • MPEG-1 VCD 352*288 çözünürlük 1150 kb/s video data rate
    MPEG-2 SVCD 480*576 çözünürlük 2400 kb/s video data rate
    MPEG-2 DVD 720*576 çözünürlük 6000 kb/s video data rate
  • 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.