Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkürler cayci. peki capture kartı hakkında biraz bilgi verirmisin?
  • Merhabalar elimde canon hv 40 kamera var fire wire kartım ve kablomda mevcut daha once çekimleri d90 ile yapıyordum gayet rahat mınısd karttan bılgısayara atıyordum bu cekımlerı hv40 ıle yaptım ve capture'da baya sorun yaşadım şöyle izah edeyim(cekımlerı hd25 sınema modunda ve hdv modunda yaptım)

kadir abinin premier videolarında ki işlemlerin aynısını takip ettim ama olmadı play stop calısıyor aslında yanı kameraya sınyal yolluyor playe bastıgımda kamerada kaset calısmaya baslıyor ama capture yapamıyorum goruntu olusmuyor premıer'In ustunde log clıp olayıyla yapmaya calıstım sectrım aralıkları sonra batch capture yaptım ama goruntu gene gelmedı yanı elımde bı vıdeo olmadı
     DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA

Uploaded with ImageShack.us

bana boyle dıyo premier resetlıyorum kamerayı kabloları takıp cıkarıyorum bılgısayarı cıkarıp takıyorum gene aynı seyı soyluyor bunu soylerkende gene playe bastıgımda kameraya sınyal gonderıp kameradan oynatabılıyor ama program uzerınde kayıt yapamıyorum ve bı goruntude gelmıyor

sonra yılmadım pıyasada kı butun capture programlarını denedım bunların basında ulead video studıo gelıyo ulead'da gayet guzel capture yapabılıyorum goruntude gozukuyo ama ulead mpeg olarak kaydedıyo oda hıc bır ısıme yaramıyor sonra nero 7yı denedım oda gayet capture goruntusu geldı ve oldu oda mpeg2 olarak kaydedıyo oda bı ısıme yaramaz sonucta goruntuyu ısledıgımde kalıte dahada dusecek

hdv splıt kullandım ama bana verdıgı goruntu cok berbattı windv calısmadı bulunamıyor aygıt dedı (canonhv40ı goruyo sectırıyo ama capture yaparken bulunamadı dıyor)
    movie maker vıdeo capture vesaıre bır ton kucuk programlarıda denedım olmadı hıcbırıne bazısı gormuyor bazısı goruyor ama mpeg ya da dvd vcd olarak capture edıyor benım ıstedıgım avi olarak kaydetsın kı kalıtelı goruntuyu montajlaya bılım ? windows 7 kullanıyorum bunlarla bı ılgısı olabılır mı cunku bır cok program wındows 7de sorun cıkarıyor yardımcı olabılecek arkadaşlar varsa şimdiden çok teşekkur ederım aralıksız 8 saat ugrastım yapamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: tezat06

Merhabalar elimde canon hv 40 kamera var fire wire kartım ve kablomda mevcut daha once çekimleri d90 ile yapıyordum gayet rahat mınısd karttan bılgısayara atıyordum bu cekımlerı hv40 ıle yaptım ve capture'da baya sorun yaşadım şöyle izah edeyim(cekımlerı hd25 sınema modunda ve hdv modunda yaptım)

kadir abinin premier videolarında ki işlemlerin aynısını takip ettim ama olmadı play stop calısıyor aslında yanı kameraya sınyal yolluyor playe bastıgımda kamerada kaset calısmaya baslıyor ama capture yapamıyorum goruntu olusmuyor premıer'In ustunde log clıp olayıyla yapmaya calıstım sectrım aralıkları sonra batch capture yaptım ama goruntu gene gelmedı yanı elımde bı vıdeo olmadı
     DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA

Uploaded with ImageShack.us

bana boyle dıyo premier resetlıyorum kamerayı kabloları takıp cıkarıyorum bılgısayarı cıkarıp takıyorum gene aynı seyı soyluyor bunu soylerkende gene playe bastıgımda kameraya sınyal gonderıp kameradan oynatabılıyor ama program uzerınde kayıt yapamıyorum ve bı goruntude gelmıyor

sonra yılmadım pıyasada kı butun capture programlarını denedım bunların basında ulead video studıo gelıyo ulead'da gayet guzel capture yapabılıyorum goruntude gozukuyo ama ulead mpeg olarak kaydedıyo oda hıc bır ısıme yaramıyor sonra nero 7yı denedım oda gayet capture goruntusu geldı ve oldu oda mpeg2 olarak kaydedıyo oda bı ısıme yaramaz sonucta goruntuyu ısledıgımde kalıte dahada dusecek

hdv splıt kullandım ama bana verdıgı goruntu cok berbattı windv calısmadı bulunamıyor aygıt dedı (canonhv40ı goruyo sectırıyo ama capture yaparken bulunamadı dıyor)
    movie maker vıdeo capture vesaıre bır ton kucuk programlarıda denedım olmadı hıcbırıne bazısı gormuyor bazısı goruyor ama mpeg ya da dvd vcd olarak capture edıyor benım ıstedıgım avi olarak kaydetsın kı kalıtelı goruntuyu montajlaya bılım ? windows 7 kullanıyorum bunlarla bı ılgısı olabılır mı cunku bır cok program wındows 7de sorun cıkarıyor yardımcı olabılecek arkadaşlar varsa şimdiden çok teşekkur ederım aralıksız 8 saat ugrastım yapamıyorum

Sayın tezat06, bende canon hv20 kamera var, sanırım kameralarımız hemen hemen aynı. Ben de ilk defa olarak sony vegas pro 11 (deneme sürüm) programı ile firewire kablosu ile capture yaptım. Capture yaparken çevirdiği format m2t formatı. Bu formatı bilgisayarda windows media player oynatabiliyor. Ancak 6 dakikalık görüntüyü program 18 ayrı clip olarak bilgisayara kaydediyor. Bunu tek clip halinde nasıl kaydedebilir veya nasıl birleştirebilirim? Bir bu kaydı lg full hd televizyonun usb girişine taktım ancak televizyon bu formatı görmedi. Ben ilk defa capture işini yaptım sonuç istediğim gibi olmadı. Bu konuda bilgi verecek arkadaşların cevabını bekliyorum. Kasetli kamera ile uğraşmak hakikaten zormuş...

• eger kalıteyle ılgılı bı derdın yoksa nero 7'yı ındır dırek dv kamera olarak goruyor kamerayı avı olarak capture edersın tek parca halınde ıstedıgın sekılde ızlersın

kusura bakmayın bıraz daha ugrastıktan sonra sorunumun farklı oldugunu anladım yanı şöyle daha acık bı dılle anlatmam gerekırse kameradan dv cıkısı menusunden hdv/dv ayarını yaptıgımda yazılımlar gormuyor hd capture alamıyorum(ustte gosterdıgım gıbı sorunlar cıkıyor) o yuzden ama sadece dv ayarına aldıgımda kamerayı gayet guzel capture yapılabılıyor butun programlarda(premıerde kı sorunda bununla gıtmıs oluyor)

ama dv cıkısıyla aldıgım goruntulerın hepsı 720*480...1980*1080 kayıt alan bı kamerada kı cekımlerı aceleye getırıp boylesıne kotu bı cozunurlukte montajlamak ıstemıyorum forumda okudugum uzere 1440*1080 alabılıyormus buna razıyım gene ama anlattıgım gıbı sorunuma cozum bulamadım yardımcı olabılecek arkadaşlar varsa cevap beklıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tezat06 -- 20 Ekim 2011; 3:40:29 >
  • Ben Canon hv20 kameramla tek parça halinde m2t formatında capture yapmak istiyorum. Sony vegas pro 11 ile denedim ama 6 dk. görüntü 15-20 ayrı clip halinde capture ediliyor. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qarakedi

Arkadaşlar nette bayağı bir araştırmama rağmen bir türlü şu sorunuma cevap bulamadım. Dv kameradan pcye görüntüyü aktarıyorum ama görüntüyü DVD'ye kaydederken tarih ve saatinde gözükmesini istiyorum. Çözümü varmı acaba ? Kullandığım program:Pinaccle Studio Ultimate

arkadaşım bende bulamadım
    DV kameradan firewire ile görüntü aktarımı yaparken hiçbir şekilde o videoya tarih ve saat olayı çıkmıyor.
    belki vardır ama ben bulamadım kamerada ayarı.
    kamerada ayarını bulamadıysam bilgisayara aktardıktan soınrada bulamam.

bunun için şöyle birşey olabilir. benim kendi çözümüm.
    en basit ve kısa yolu.
    tarihe göre ayrı ayrı capture yapıyorum. istersem saatide yazarım dosya ismine.
    bu kısa ve pratik olan.

daha öncede video edit programı ile ulead video studio gibi. program vasıtası ile ekleme yaptım.
    ama bu uğraştırdı.
    işimi basit birşekilde bu şekilde halletiğim için. bu sefer bu şekilde hallettim.
    çünkü 8 kaset için ayrı ayrı montaj vs yapacak vaktim yoktu.

zaten dosya olarak bıraktım hepsini dvd ye menülü bir şekilde göndermiyeceğim.
    ama illa tarih ve sat mutlaka olsun isterse . bildiğim kadarı ile anlatırım.

• DV veya diğer kameralarda saat ve tarih pinnacle studio proğramı ile capcure yapıldığında kaydedilir. Kaydedilen filmi Edit'te çağırdığımızda üzerine sağ tıklayıp "Detech scenes by Shooting time and data" üzerine tıkladığımızda saat ve tarih bilgileride kaydolur. Ama film üzerinde görülmez. Saat ve tarihi ayrı olarak film üzerine kaydetmeniz gerekir.
  • premiere de nasıl oluyor arkadaşım bu dediğin ? bi bilgin var mı ? pinacle hiç kullanmadım.
  • bende de panasonic nvgs 21 var tv de kameradan izlediğimde çok net bi görüntü ede ediyorum yalnız aktarma sırasında bulanmalar ve renklerde matlaşma var bunları hangi programda aşabilirim ?

kullanığım işlemler mini dv kamera

pc =2.5 ghz asus laptop

bağlantı kablosu firewire direk ana karta minik girişi olandan laptoplar için

kayıt yaptığım program ulead movie factory dvd format mpeg 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wtersad -- 18 Mart 2012; 10:59:55 >
  • Merhaba;

Sporcu arkadaşlarımın antrenmanlarında video kamera kullanmak istiyoruz. Yapıcağımız işlem teknik uygulanırken videoyu canlı olarak bilgisayara oradan da projeksiyona aktarmak ve kaydetmek. Hemen ardından tekrar izleyebilmek. Gerekirse ağır çekimde izleyebilmek.

Yada bunu sadece kamera üzerinden hızlı bir şekilde yapabilirmiyiz. Kaydet, duraklat, geri sar, izle ve kayda devam et şeklinde...

Bunu en düşük maliyette yapmak için donanım ve yazılım olarak nelere ihtiyacım var.

Teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rok54 -- 4 Nisan 2012; 13:07:52 >
  • Kinovea adlı ücretsiz bir program buldum. Kamera olarak da sanyolar biraz daha uygun gibi 60fps den dolayı
  • Selamlar Arkadaşlar

Asus N53Shttp://www.asus.com.tr/Notebooks/Multimedia_Entertainment/N53SN/ laptopum ve sonyhttp://www.amazon.com/Sony-DCRHC30-Digital-Handycam-Camcorder/dp/B0001BVXJK bir kameram var ...

Sorunum ise laptopumda 4 usb 1 hdmı girişinden başka bir giriş yok
    Mini kasetlerdeki görüntüyü nasıl bilgisayarıma aktaracağım bana bu konuda yardımcı olurmusunuz ?

• iyi günler caycii arkadaş.sorunumu internette araştırırken benzer konudaki cevabınızı okudum.
    benim soni marka anolog cameram var.zamanında çok sayıda video çektim.şimdi bu videoları kameradan
    windows xp yüklü laptopa aktarmak istiyorum.bunun için internetten easycap capture kartı aldım.drıver cd si olmasına rağmen bir türlü capture kartını laptopa tanıtamadım.
    şimdi sizden ricam anolok cameradan xp yüklü laptopa videoları nasıl aktarabilirim.teşekkürler.
  • ıyı gunler

sony DCR-HC 19E DV KAMERAM VAR.

KASETTEN PC YE GORUNTULERI NASIL AKTARIRIM.

WIN 7 ICIN YAZILIMI NASIL BULURUM.

USB ILE ATABILIRMIYIM .

YADA BASKA BIR YOLU VAR MI .

TESEKKURLER
  • Sony tvr 140 kamerada 4 pin 1394 yuva mevcut ama laptopta bu ilink denilen giriş mevcut değil.Usb veya Hdmı girişler var.Yani ilink kablo ile 4 pin 4 pin bağlantı yapamıyoruz.O halde nasıl bir dönüştürücü olmalı ki bir taraftan kameraya 4 pin takalım diğer taraftan laptop HDMI girişe (olur mu bilmiyorum) de bir 4 pine dönüştürücü
    takalım.
    Yoksa laptop bozulana kadar kasetleri dvd ye çeviremiyeceğiz anlaşılan.Ki 1394 girişli bir laptop alınana kadar.
  • benim elimde sony FCB-EX1010P kamera var. onunla ilgili bir projem var seri haberleşmeyle kameraya zoom/focuss komutları göndermek istiyorum visual c# da kodları yazdım fakat kameradan herhangi bir tepki alamadam komutları algılamıyor. eğer bilen biri varsa yardımcı olabilir mi?
  • Arkadaşlar merhaba bende Sony DCR 37E kamera var. Ayrıca bende Dexonic medya player var.Playerin kayıt özelliği bulunduğu için, kameramdan çıkış olarak, kamerayla birlikte verilen kabloyu kullanıyorum.Yani üç uçlu kabloyu.Dexonic cihazınında girişi bu şekilde olduğu için bağlantıyı bu şekilde yapıyorum ve tv ekranında görüntüyü izlerken aynı zamanda da kayıt yapıyorum.Kayıt yaptığım görüntüler tv ekranında gördüğüm şekilde kayıt yapılıyor. Bu sebeple bilgisayarla uğraşmak zorunda kalmıyorum.Yapılan kayıt mpeg2 formatında yapılıyor.Kayıt değeri 720x576@25 Kare olarak yapmaktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimnenasıl

Sony tvr 140 kamerada 4 pin 1394 yuva mevcut ama laptopta bu ilink denilen giriş mevcut değil.Usb veya Hdmı girişler var.Yani ilink kablo ile 4 pin 4 pin bağlantı yapamıyoruz.O halde nasıl bir dönüştürücü olmalı ki bir taraftan kameraya 4 pin takalım diğer taraftan laptop HDMI girişe (olur mu bilmiyorum) de bir 4 pine dönüştürücü
    takalım.
    Yoksa laptop bozulana kadar kasetleri dvd ye çeviremiyeceğiz anlaşılan.Ki 1394 girişli bir laptop alınana kadar.

Geçenlerde bizim usta pcmcıa yuvasından da 1394 ile kayıt yapamazsın dedi.Dönüştürücü olmuyor anladığım kadarı ile.Halbuki kamerada 1394 var.Laptopta ise usb,hdmı giriş var.
  • Merhaba arkadaşlar bende Sony DCR-TRV265E var size soracağım soru belli ama ilk önce ne yaptığımı söyleyeyim ilk önce sony nin sitesinden driver ı indirdim [işletim sistemim win7] uyumluluk modunu xp yaparak yükledim ve masaüstüne ne kısayol oluştu ne de program files a klasör. yüklendiğini düşündüğüm için bilgisayara bağladım usb stream modunu yes yaptım ve aygıt kullanıma hazır dedi nasıl videoları aktaracağımı bilmiyorum. konunun 30. sayfasında bi arkadaşımız da böyle bi şeyden bahsetmişti cevabı geldi mi bilmiyorum ama dv kablosu diye bi şey gördüm ama hala ne olduğunu veya kaç para olduğunu filan bilmiyorum size sorum şudur fotoğrafcıya deli gibi para bayılmadan videoları bilgisayara aktarabilme gibi bi imkanım var mı varsa lütfen söyleyin
  • yukardaki arkadaşa cevap verilmemiş ama ben bir umut sorayım?

lütfen yardım. sony handycam dcr-hc24e kameram var.windows 7 pc ye bir türlü tanıtamadım.pc görmüyor kamerayı.

picture package diye bir program var o windows7 yi desteklemiyor.onun yerine Picture Motion Browser Ver.5.6.02 diye bir program çıkarmışlar ama kurmama rağmen usb olarak kamerayı görmüyor.seneler önce xp bir bilgisayarda usb kablosu ile görüntüleri falan alabiliyordum.bu kamerayı bilgisayara tanıtmanın bir yolu var mı?
  • 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.