Şimdi Ara

deposunu fulleyen var mı (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
569
Cevap
3
Favori
27.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kart kampanyası kovalıyorsam,

Acil işim varsa,

O ay sıkışıksam kart kesilmesine az kalmasına rağmen yakıt almam gerekiyorsa

bu 3 durumda fullemem. Lpg kullanırken en gıcık olduğum şeydi zırt pırt yakıt almaya gitmek.

Yakıt almaya ve traş olmaya gitmek bana hep eziyet gibi gelmiştir.

• Full çeken zenginler nerede bakım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt

Bayiden arabayı çıkarttığım hemen dibinde PO istasyonu vardı. Shell ise 1 kilometre ilerideydi. Shell'den almaya gideyim dediğimde yolda kalma ihtimalin olabilir demişlerdi. deposunu fulleyen var mı 

• laylaylaylom L kullanıcısına yanıt

Bu depoyu fullemek neden bu kadar büyütülüyor?

Yani nakitin yoktur, kart kampanyası vardır veya aynı aya iki full depo olmasın diye KK kesim tarihine kadar parçalı alım yaparsın anlarım da, normal zamanda 1 ayda 250 250 verip 4 kere uğramak ile 1000tl verip doldurmak arasında nasıl bir fark var? Ha depo dolu olunca daha çok geziyorum, basıyorum diyorsan, o da o kişinin tuzunun kuruluğundan kaynaklanmıyor mudur?

Ben depomu her ay fullerim ve hesabımı bilirim. Zaten eften püften şeylere araç çıkartmayız. Allah korusun deprem olur, acil işim olur, dolu depo her zaman avantajdır. Öyle bir yazılmış ki gören de her gün sonuna kadar bitirip yine dolduruyoruz sanacak. Son zamlarla birlikte artık zevk de vermeye başladı, gidiyorsun ayak üstü bin liralık oluyorsun. Çoğu eğlence mekanında harcayamazsın bu kadar hızlı.deposunu fulleyen var mı 

• synthesizer kullanıcısına yanıt

Bence eski alışkanlık. Eskiden kredi kartı yaygın değilken depo fulleyecek kadar nakit taşımak gerekiyordu. O kadar nakit de taşıyan zengin görülüyordu demek ki. Depo fullemek zenginlik sayılıyor ama halen sayılıyor çünkü alışkanlık olmuştur.

Şimdi zam haberi gelince herkes fulluyor. Tabi nakiti veya limiti varsa ki çoğu kişide oluyor ikisinden biri.

• haftalık fulluyorum mecbur. 800 dü 1000 tl oldu.

• Geçen gittim 1 litre aldım. Kapıyı açıp adama bakmamla adamın fişi bana uzatması arasında 10 sn belki vardır. Bi 10 sn daha doldursaydın be amca (:
    Not: puanı kullandım (:

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Eski alışkanlık, maaş sonrası depo doldurulur, mümkün olduğunca boş bırakılmaz. Bunun yolda kalması var, deprem sebebiyle arabada sabahlaması var, hastaneye yetiştirken yakıt almak için geçen 5 dakikanın 5 saat gibi gelmesi var.

• CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt

Servis yoksa, toplu taşıma yoksa. Ev iş arası 15 km ise napalim?

• 52 ilk LPG deposu var 42 litre alıyor hep fullerim çok şükür benzin deposunu fullemek yürek ister 😀

• depo yarıya düştü mü, hep fullerim , yıllardır böyle.

• 15 küsürden fulledigim depo halen yarimin biraz ustunde. Hergun arabanin ustundeyim. Dizel saolsun

• Şimdi durumlar nasıl

• Hipersonic kullanıcısına yanıt

Şimdi yapıyor musun :D

• Dark Territory kullanıcısına yanıt

En son 3-4 ay önceydi öyle 15-27 liralar. Dizelin depo 250 litre falan olması lazım ki inandırıcı geldin. 45-60 litre depolu araçta 3-4 ay yarım depo gitmesi için sanırım her gün binip kontak basıp 2 metre ileri geri yapıyorsunuz. deposunu fulleyen var mı 

• maliyet şimdilerde yaklaşık 2000 liralara geliyor,ben de banka kampayanlarını epey takip eder oldum,kampanyaya göre 250 liralık almak makulse o şekilde alıp para puan kazanıyorum.Bir halta yarıyor mu,eh işte fazladan 300 km lik menzil maksimum,durumumuz o kadar kötü..

• Bugüne kadar kullandığım hiç bir otomobili (ilk arabam Mazda hariç, onda benzin ışığı hiç sönmezdi😅)çeyrek deponun altında kullandığımı hiç hatırlatmayorum.
    Benzin pompasının soğutulması açısından yeterli bir miktar olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Podgoritsa

Şirket gezileri hariç şahsi olarak yaklaşık 12.000 TL'lik yakıt alıyorum aylık. Günlük olarak kullandığım aracımın deposu 1.200 TL civarına doluyor yaklaşık 3 günde bir benzin istasyonuna uğramam gerekiyor.

Vay be 5 ayda nereden nereye gelmişiz. Cayenne çok yol yapıyor ve 4.8 motor yakıt olarak üzmeye başladı diye 2.0 dizel X5’e geçiş yaptım günlük kullanımda.

Yakıt masrafım %40 litre bazında azaldı ama fatura bazında tam %50 artış var. Aylık 18.000’i geçiyor artık. Ticaretle uğraşıyorum ne hikmetse benim gelirim %50 artmadı bu son 5 ayda. Sanırım bir süre sonra cepten yemeye başlayacağız.

Daha ayın ortasındayız ve isbankasının söylediğine göre Haziranda aldığım yakıt;

deposunu fulleyen var mı

• Toplamda fark etmiyorsa ve eğer tek seferde o parayı verebiliyorsa(mesela maaş günü) depoyu tamamen doldurur. Haftada 150-200 almak yerine tek seferde depoyu doldurmak çok da garip değil.

Garip olan tiktok tayfanın aç kalacağını bile bile video için depoyu fullemeleri.

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.