Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (422. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.580
Cevap
120
Favori
260.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    çizim ve render için gerekli olabilir ama normal ve oyun kullanımı için yeterli aynı anda 2 emulatör açıp forza horizon 3 ü ve arka planda chrome açık 5-6 sekme çok rahat çalıştırıyor 8gb ile :)
  • sezar61 kullanıcısına yanıt
    Gta vde 13gbye ciktigi oluyor ramin 1saat sonra.

Windows da android gibi ne ram verirsen yiyor

https://youtu.be/CccKh4uOwQI

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakan0725 kullanıcısına yanıt
    8gb ram yeter her şekilde oyun bu ne bulsa kullanır sonuna kadar fazla raminde oyuna pek etkisi yoktur
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan0725

birader videoyu yanlış yorumlamışsın bence.bidaha izle. 8 gb da 16 gb da aynı fps olduğu görülüyor orda. 1080p de gta5 16 gb ram falan istemiyor. kesinlikle. fazla ayar açılırsa ekran kartı yetmediğinden oyun donmaya başlar gta5 için bu laptopta. 16 gb ram istediği için falan değil. o videonun neresinden öyle bir sonuç çıkardın anlayamadım. şuan bu laptopta 8 den fazla ram isteyen bi oyuna rastlamadım. maksimum oynatabildiği grafik ayarlarda..

• quote:

Orijinalden alıntı: dijitalbaskı

quote:

Orijinalden alıntı: hakan0725

birader videoyu yanlış yorumlamışsın bence.bidaha izle. 8 gb da 16 gb da aynı fps olduğu görülüyor orda. 1080p de gta5 16 gb ram falan istemiyor. kesinlikle. fazla ayar açılırsa ekran kartı yetmediğinden oyun donmaya başlar gta5 için bu laptopta. 16 gb ram istediği için falan değil. o videonun neresinden öyle bir sonuç çıkardın anlayamadım. şuan bu laptopta 8 den fazla ram isteyen bi oyuna rastlamadım. maksimum oynatabildiği grafik ayarlarda..

Videoyu yorumlamadim 16gb illa olcak demedim yaziyi tekrar okuyunuz.

13Gb kullandigi oluyor yeri geldimi benim pc gta vde (((android gibi ne verirsen yiyor windows dedim.)))

Videoyuda ole koydum kendi cihazimda 13gbyi gordum tek gta v acik 2saat oynadikdan sonra. Yani bende 16gb sirf ileriye yonelik oldugunu belirtmek istedim videoyuda fark olmadigini gostermek amacli attim zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan0725 -- 25 Nisan 2017; 15:25:15 >

• Merhaba ben 3 ay önce İ.Bilişimden Dell Inspiron I7559-5012GRY modelini satın aldım. Satın aldığımda seste çatırdamalar oluyodu, ayarlardan 16 bit 44100 yaptıktan sonra çatırdamalar durmuştu sesinden oldukça memnundum. Şimdiyse tekrardan çatırdamalar başladı, ses acayip bi şekilde azaldı ve tizleşti. Sanırım altındaki subwoofer çalışmıyor. Pcde her şey güncel bu sorunu yazılımsal bi şekilde halletmemin yolu varmıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itsasin -- 25 Nisan 2017; 23:42:11 >
  • Beyler masaüstünde touchpad'i kullanırken bu fare imleci 1 kere kaydırtırıyorum 2-3 kere kayıyor ve kasma oluyor gibi birde oyunlarda düşük fps alıyorum neden acaba ?
  • Merhaba arkadaşlar ben 6 ay önce 7559 128 ssd li aldım ilk zamanlar CS go da 260 fps filan alıyordum ama son 1 2 aydır 200 fps e zor ulasıyorum arada fps baya düsüyor 70'lere filan bu sadece bendemi oluyor yoksa herkeste aynı sorun varmı?
  • tiggerbrk kullanıcısına yanıt
    Panel 60hz iken neden 60fps ustunu zorlarlar anlamadim.

60Hz panelde 200 300fps alsanizda yirtilmalar olucaktir zaten.

Sorun belki isinmadan dolayi olabilir veya yazilimsal sorun bir cok nedeni var tavseyim sabitleyin fpsyi 65e cs gonun consolundan takilin mis gibi. Ben ole yapiyorum pc fanlari calistirmiyor 4 5 saat oynasamda.

• bende ışıklı klavye siparişini verdim hayırlısıyla.kullanan arkadaşlar türkçe karakter sıkıntısını nasıl çözdüler?veya var mı bir çözümü?tuşa basış hissayatında herhangi bir değişiklik oldu mu?
  • o değilde bu sshd nin performansı ciddi derecede iyi değil mi?

• Merhabalar suan bende 7559 UHD 4K dokunmatik ekranli 16 gb ram ve 240 gb ssd 1 tb hddli olan modeli var. Bu urunu satmak istesem sizce ederi nedir?

Satip bir ust modele gecmek istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wonky

Merhabalar suan bende 7559 UHD 4K dokunmatik ekranli 16 gb ram ve 240 gb ssd 1 tb hddli olan modeli var. Bu urunu satmak istesem sizce ederi nedir?

Satip bir ust modele gecmek istiyorum.

Ederi yüksek aslında ama alıcısını bulamazssınız. Ciddi anlamda zararla vermek istersen satarsın sadece.
    Çünkü;
    Bu fiyat bandında bir laptop için ikinci el almaya karar veren insan ya oyuncudur ya da render işleriyle uğraşan bir kullanıcıdır. Oyuncu adam GTX 960M li bir cihazın ikinci eline bu parayı asla vermez. Render için alacak adam da bu fiyata daha kötü ekran kartlı ama daha iyi işlem gücüne sahip sıfır bilgisayar varken bunu almaz.
    Kısacası sen ederini istersen, aşağı yukarı 4bin tl civarı talep etmelisin ve satamazsın.
    Ederinin altında, oyuncu adamın bile gönlünü fethedecek fiyat istersen satarsın, aşağı yukarı 3bin tl civarı talep etmelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vitaalamode -- 6 Mayıs 2017; 11:25:26 >

• vitaalamode V kullanıcısına yanıt
    Oyleyse elimdekini tutup eger ekran karti yukseltmesi istersem external ekran kartlarina yonelmem mantikli olacak.

• Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 1 aydır laptopun wifi çekim gücünün zayıfladığını görüyorum. Yani aynı evin içinde daha önceleri çatır çatır çeken makina bu aralar çok kötü. Modemde bir sıkıntı yok cep telefonları her odadan rahatlıkla modeme bağlanıyor. İnternet hızındada sorun yok. Laptopla telefonumun mobil internetine giriş yaptığımda telefon yakında olduğunda hız gayet iyi. Ayrıca laptopu modem yakınına getirirsem güzel çekiyor. Dell in sitesindeki güncel intel wifi sürücüsünü de yükledim değişen birşey yok. Son dönemdeki windows güncellemeleri ile alakalı olabilir mi sizce? Çünkü 1 ay içinde yüklenmesi baya uzun süren 1-2 tane sağlam güncelleme geldi malum. Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wonky

Oyleyse elimdekini tutup eger ekran karti yukseltmesi istersem external ekran kartlarina yonelmem mantikli olacak.

Bencede satmamak en mantıklıs.
    Ben bu cihazı alırken oyun için almadım mesela. Hem güçlü şlemci var, hem yükseltmesi kolay, ekran kartı 2018'e kadar tatminkar bir oyun deneyimi verir dedim. Ben alırken güçlü laptoplar arasında en ince ve en hafifiydi ve ayrıca soğutması mükemmel. 480gb ssd aldım, üzerinde m2 ssd var zaten ve 16gb ram kısacası bu cihaz adamı üzmez. Oyunlarlada baş edilmez PC platformunda bunuda unutma.(tabi bu durum Türkiyede böyle, döviz yüzünden)
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre3737

Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 1 aydır laptopun wifi çekim gücünün zayıfladığını görüyorum. Yani aynı evin içinde daha önceleri çatır çatır çeken makina bu aralar çok kötü. Modemde bir sıkıntı yok cep telefonları her odadan rahatlıkla modeme bağlanıyor. İnternet hızındada sorun yok. Laptopla telefonumun mobil internetine giriş yaptığımda telefon yakında olduğunda hız gayet iyi. Ayrıca laptopu modem yakınına getirirsem güzel çekiyor. Dell in sitesindeki güncel intel wifi sürücüsünü de yükledim değişen birşey yok. Son dönemdeki windows güncellemeleri ile alakalı olabilir mi sizce? Çünkü 1 ay içinde yüklenmesi baya uzun süren 1-2 tane sağlam güncelleme geldi malum. Şimdiden teşekkürler...

Aynısı bende de var. Eskiden wifi full çekerken şimdi çok değişkenlik gösteriyor. Bu windowsun güncellemesini yaptıktan sonra oldu bana büyük ihtimalle yazılımsal bir sıkıntı.

• vitaalamode V kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın yazdıgına katılıyorum oyuncular için pek uhd dokunmatikmiş falan farketmez. 5-6 ay önce 3500e almıstım ben uhd olanını. 128ssd ve Hyperx 16gb ram aldıgım arkadaş orjinal ramini cıkarmış 16gb hyperx takmış direk.
    Sıfır almaya kalksam 4bine sadece ramsiz ve ssdsiz alıyordum. Ram ssd falan 4500 kusura gelirdi bana okadarda verilmez gtx960mye.
    Egpu olayını bende düşünüyorum 1-2 sene sonra işlemcisi gerçekden güçlü.
    Şuanlık oyun konusunda sıkıntı çıkarmaz aşırı ultracı biri degilim lowda olmasın yani.
    Birde birşey merak ettim cihazı 4kdamı kullanıyorsunuz ben full hd kullanıyorum 4kda sürekli fan calıştırıyor.
    4kyi alma sebebim Fhd cihazlara göre ışık sızması gerçekden çok düşük yok denilecek kadar az. Ve biraz daha karizma duruyor masada 1.5 sene garantili bulunca almıştım ozaman direk.

• EfsaneFenerli kullanıcısına yanıt
    alalı 1 sene olacak ama hiç bir problem yaşatmadı burada okuduğum sorunların bitanesi denk gelmedi.yani sorunlar biraz kullanıcı kaynaklı kronik değil alacak ve almış olan dert yapmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker369

alalı 1 sene olacak ama hiç bir problem yaşatmadı burada okuduğum sorunların bitanesi denk gelmedi.yani sorunlar biraz kullanıcı kaynaklı kronik değil alacak ve almış olan dert yapmasın

Benim o kadar olmadi ama bende bir sikintisini gormedim. Sadece wifi full cekiyor iken simdi cekim gucu degisiyor ama bu kullanimda bir sorun teskil etmiyor benim acimdan. Almayi dusunenlere bende tavsiye ederim ayrica.

• 
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.