Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (423. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.581
Cevap
120
Favori
260.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar çoğunluk bu cihazı oyun için almış ve yavaş yavaş kötülemeler başlamış :)
    Bakın elinizde bulunan bu dell 7559 laptop çok iyi bir alet. Oyun odaklı düşünmeyin. Kaç yıl oldu çıkalı ve hala oyunlarda sorun çıkartmıyor, daha ne beklenebilir ki bir laptop'tan. Neticede üst düzey bir laptop değil ve 8-10bin tl'lerden başlayan cihazlarlada kıyaslanmamalı. Unutmayın ki, 10bintl de verseniz bir laptop için size asla 4-5 yıl full detay oyun oynatmaz. Almış olduğunuz cihazın soğutması, 3kilo olmaması, en azından fullhd olması, m2 ssd slotu, bataryasının ofis tarzı işlerde çok iyi olması benim için şu anlama geliyor: Hemen hemen aynı özelliklere sahip olup daha güçlü bir ekran kartlı bilgisayara bile değişmem bu cihazı. Soğutma olayı yeter. Bu bilgisayarı ilk satışa sunulduğunda alan insanlar 3 yıldır kullanmakta ve 1 yıl güzel bir ayarla 1 yıl da sizi çıldırtmadan oyun oynatır bu cihaz. Kısacası 5 yıldır oyun oynatabilen cihaz sahibi olacaksınız 2 yıl sonra ve en az bir 3 yılda performanslı bir şekilde genel kullanım yapabileceksiniz. Alın size 8 yıl ve 3-4 bin civarına alınmış bir laptop

• Kötüleyen arkadaşların neden kötülediğini anlıyorum, tamamen ne için kullandığınızla alakalı bir durum. Ben ofis işleri için, ara sıra video-grafik işleri için kullanıyorum. Zaman bulduğumda da oyun oynuyorum. Benim tek sıkıntı yaşadığım durum 8 gb ram olması ve aydıntlatmasız klavye. Bunun dışında cihazın performasından, soğutmasından, pil durumundan ve ses sisteminden çok memnunum.
  • -AhmtOzdmR- kullanıcısına yanıt
    Led klavyeyi garanti bitince takin bence biz takdik garantisi bozulmuyor diye bozuluyormus ama

Gitti yani cihazin garantisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boot ekranında hangi tuşla safe mode veya recovery ye geçerim? Bilgisayara mouse imleci haricinde görüntü gelmiyor ama işlevsel olduğunu anlayabiliyorum imleç sayesinde. Kurtarmanın bir yolu var mı?

Edit : Bilgisayar kendisi geçti direk Recovery ekranına sıkıntı var deyip. Sıfırladım mecburen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Great.Wave -- 8 Mayıs 2017; 16:21:14 >
  • hakan0725 kullanıcısına yanıt
    hocam niye bu kadar sığ düşünüyorsunuz sizin klavyeyi değiştiğinizi nasıl anlayacaklar klavyeyi çıkarırken zarar vermediğiniz sürece garantiyi falan bozmak bu tür işlemler cihaza herhangi bir zarar vermemeniz yeter servisin anlamsı çok zor
  • sezar61 kullanıcısına yanıt
    Hayatımda hiç bir cihazı servise yollamadım çok şükür. Hocam kusura bakmayın böle cins insanlar var sanıyorum
    5-6 yıl önce Nokia 5800üm vardı telefonu satmak için götürdüm telefoncuya telefonun acıldıgını anladı direk ve telefonu ucuzdan aldı baheneyle oradan bilinç altıma kazınmış yani. Telefoncu anlıyorsa servisdeki adam cahil degil herhalde zaten kullanıcı hatası demek icin bin türlü takla atıyor telefon servisleri. Bilgisayar işlerinde durum nasıl bilemem.
    Ordaki klipslere cok iyi bakılırsa farkedilir derece hasar verdim.
    Ek olarak ben degiştirmeden önce garanti gitmiyor diye okudum sonrasında ise garantinin bozulduguna dair yazılar okudum.
    Yazıların 2side var önce bozulmuyor demiş dell servis biz ona göre degiştirdik sonrada bozuluyor demiş. Herhangibi bir sorunda fotoğraflar referansımız olur

• merhaba arkadaşlar 6 aydır cihazı sıkıntısız kullanıyordum son zamanlarda şu seste takılma olayını yaşadım internetten bir video açtığımda cızzırt diye saniyelik takılmalar olmaya başladı ve sıklaşınca rahatsız olmaya başladım. sürücüleri güncelledim ses kartını güncelledim herşeyi yaptım olmadı bilgisayarı sıfırlamaya karar verdim. ayarlar bölümünden sıfırladım sıfırlarken bi takılma falan oldu o arada yeniden başlattım veri kaybım falan oldu tekrar full sıfırlama yaptım neyse sonra açıldı laptop bu

sefer wifide sıkınta var herşeyi yendien güncelledim bir şekilde wifi hiç yok değil bağlantım var ama çok yavaş ve sürekli dalgalanmalar oluyor giriyorum dell detect yapıyorum herşey güncel kendim indirip kuruyorum tekrar yine aynı. üstelik seste takılmalar yine devam ediyor napmam gerek servise vermeden önce başka ne yapabilirim.

• Arkadaşlar selam, bu pc ile WoW oynayıp da saçma bir FPS sorunu yaşayan var mıdır acaba? İnmemesi gereken rakamlara iniyor gereksiz bir şekilde. Bir yerlerde eksik bir şey mi var acaba?
  • Cihazın touchpadi çok hassas gelmiyor bana arkadaşlar sizde durum nasıl? Özellikle 2 parmakla yaptığım kaydırma ya da büyütme küçültme işlemleri için geç algılıyor. Tek parmakta sıkıntı yok ama çift parmakla yapılan işlemlerde çok sinir bozuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jet1X kullanıcısına yanıt
    ben şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım hocam. genelde Mouse ile kullanıyorum ama touchpad üzerinde işlem yaparken de hiç sinir bozucu bir durum yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beratarikan01

merhaba arkadaşlar 6 aydır cihazı sıkıntısız kullanıyordum son zamanlarda şu seste takılma olayını yaşadım internetten bir video açtığımda cızzırt diye saniyelik takılmalar olmaya başladı ve sıklaşınca rahatsız olmaya başladım. sürücüleri güncelledim ses kartını güncelledim herşeyi yaptım olmadı bilgisayarı sıfırlamaya karar verdim. ayarlar bölümünden sıfırladım sıfırlarken bi takılma falan oldu o arada yeniden başlattım veri kaybım falan oldu tekrar full sıfırlama yaptım neyse sonra açıldı laptop bu

sefer wifide sıkınta var herşeyi yendien güncelledim bir şekilde wifi hiç yok değil bağlantım var ama çok yavaş ve sürekli dalgalanmalar oluyor giriyorum dell detect yapıyorum herşey güncel kendim indirip kuruyorum tekrar yine aynı. üstelik seste takılmalar yine devam ediyor napmam gerek servise vermeden önce başka ne yapabilirim.

Arkadaşlar az önce çok acaip bir şey keşfettim. bahsettiğim wifi sorunu devam ederken mobil erişim noktayı açtım ve telefonumla laptopumun internetine bağlandım. o sırada idm indirme yapıyordum 30 40 kb/sn hızı vardı çok düşüktü yani telefon bağlandığı anda bu değer 400 500 kb/sn ye fırladı şok oldum şuan laptopumun hatası nedir hala anlayamadım. Bu 400 500 değerleri normal değerleri zaten benimki sıfırlamadan sonra çok yavaşlamıştı. Anlayan arkadaşlar lütfen bu hataya bi çözüm sunun mobil erişimi açınca laptoptan hızı fırlıyor inanılır gibi değil.

• quote:

quote:

merhaba arkadaşlar 6 aydır cihazı sıkıntısız kullanıyordum son zamanlarda şu seste takılma olayını yaşadım internetten bir video açtığımda cızzırt diye saniyelik takılmalar olmaya başladı ve sıklaşınca rahatsız olmaya başladım. sürücüleri güncelledim ses kartını güncelledim herşeyi yaptım olmadı bilgisayarı sıfırlamaya karar verdim. ayarlar bölümünden sıfırladım sıfırlarken bi takılma falan oldu o arada yeniden başlattım veri kaybım falan oldu tekrar full sıfırlama yaptım neyse sonra açıldı laptop bu

Arkadaşlar az önce çok acaip bir şey keşfettim. bahsettiğim wifi sorunu devam ederken mobil erişim noktayı açtım ve telefonumla laptopumun internetine bağlandım. o sırada idm indirme yapıyordum 30 40 kb/sn hızı vardı çok düşüktü yani telefon bağlandığı anda bu değer 400 500 kb/sn ye fırladı şok oldum şuan laptopumun hatası nedir hala anlayamadım. Bu 400 500 değerleri normal değerleri zaten benimki sıfırlamadan sonra çok yavaşlamıştı. Anlayan arkadaşlar lütfen bu hataya bi çözüm sunun mobil erişimi açınca laptoptan hızı fırlıyor inanılır gibi değil.

Çok garip bir durum. Şimdi denedim bende dediğiniz durum olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneFenerli

quote:

quote:

Çok garip bir durum. Şimdi denedim bende dediğiniz durum olmuyor

Sıfırlama işleminden sonra aşırı yavaşladı bağlantım az önce şans eseri keşfettim bunuda yazılımsal bir hatamı oldu anlamıyorum sürücülerim herşeyim yerli yerinde görünüyor

• Arkadaşlar merhaba, bir süredir 10 günde bir yaşadığım bir problemi paylaşacağım sizinle. Konu içerisinde aynı probleme denk gelmedim açıkçası. Bazen bi anda klavyedeki bütün tuşlar devre dışı kalıyor. Ne açma tuşu ne yan tuşlar hiçbiri hiçbir şekilde çalışmıyor. Masaüstünde değilsem laptop'ı kapatamıyorum bu yüzden. Alt tab falan yapamıyorum zaten. Arkadan batarya gücünü çıkarmak ve tekrardan başlatmam gerekiyor. Bu sorunla karşılaşan var mıdır lütfen olsun çünkü çok sinir bozucu bir problem.
  • Apakk kullanıcısına yanıt
    Bendede olmuştu pc formatladim ve bios güncelledim hic bi sorun yasamadim

• jazzz90 kullanıcısına yanıt
    formatlamak kolay mı acaba? 1 yıl oldu alalı hiç formatlamadım sanırım artık zamanı geldi gibi.
  • Win10 kuruluysa icinde recovery yapin yoksa windows installer indirip orda cihazi sifirlayin cikar ordan halledebilirsiiniz

• PUBG oynayan var mi ? hangi ayarda kac fps aliyorsunuz ? oyunu ona gore alacagim. benim ramim 16 GB bu arada
  • Batmanlı Betmen kullanıcısına yanıt

Yalnız oyunda optimizasyon sıkıntısı var bariz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 16 Mayıs 2017; 11:8:54 >
  • BJK kullanıcısına yanıt
    tesekkurler yalniz ramde etkiliyor olmasi lazim harita yuklemeleri vs.
  • 
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.