Şimdi Ara

[Deleted]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• gt psp portu bir arctaki bug i buldugunuz icin bu kadar sevineceginiz aklima gelmemisti, gt planet a yazayimda diger update de duzeltsinler madem. Sizde rahatlayin bizde.
  • Araçta hata vardır..Gerçekte araç böyle demek..
  • hocam saçmalama ne hatası tam tersine mükemmel bir detaydır bu. frene basılı olduğunda fiziksel olarak daha çok güç harcaması lazım arabanın sonuçta engelleyici bir kuvvet var. sen normalde atıyorum 20 km hız ile koşuyorsun, sırtına 10 kg lık bi çanta koysalar ya da ne bileyim tişörtünden birisi sürekli tutsa durdurucu etki yapacak şekilde sen aynı şekilde mi enerji harcardın daha fazla mı güç harcardın?
  • Ehliyet yok degilmi

Varsa da bana ehliyet veren yerin ismini zahmet yazar mısın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi addidas_85 -- 27 Ocak 2012; 11:31:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: addidas_85

Ehliyet yok degilmi

Hatalı yeri söyle, ayrıca senin ehliyetin varmı?

Ne kadar devir o kadar hız orantısı vardır, bunun yanlış olduğunumu söylüyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E1FC651D -- 27 Ocak 2012; 11:46:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

quote:

Ehliyet yok degilmi

Hatalı yeri söyle, ayrıca senin ehliyetin varmı?

Ne kadar devir o kadar hız orantısı vardır, bunun yanlış olduğunumu söylüyorsun

Debriyaja bas ve 8000 devir yap nolacak sence araba uçacak mı? Sonuçta araba zorlandığı gücün bir kısmı boşa gider, o gördüğün 200-300 devir de bu nedenle böyle oluyor

Bu arada sen benim sorduğum soruya bir cevap versene

• Sıvıyorsun. 1000 devirde 30 la gidiyorsa, 2000 devirde 60, 3000 devirde 90 la gider, baskı balatada bir problem olmadıkça bu değişmez.

Debriyaja bas 8000 devir yap ne demek... sen araba kullanabildiğinden eminmisin? yaş kaç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E1FC651D -- 27 Ocak 2012; 12:11:24 >
  • Pardon Halleluja senmiydin mesaj atan kusura bakma görmemişim,

Neyse sen öyle diyorsan öyle olsun, sana bu koskoca forum bunca yıldır laf anlatamadı ben mi anlatacağım, iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

Bu forumda yazmayı bırakmanın yavaş yavaş zamanı geliyor sanırım. Çocuklara kaldı buralar yazık...

Birde ehilyet varmı diye bana sormuşlar sanırım ?

Sen benim yaşımı biliyormusun ???

Sen niye maydanoz oldun ki

Yaşla adam olunsaydı hepimiz kargalara saygı duyardık
    Saygılar sevgiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Sıvıyorsun. 1000 devirde 30 la gidiyorsa, 2000 devirde 60, 3000 devirde 90 la gider, baskı balatada bir problem olmadıkça bu değişmez.

Debriyaja bas 8000 devir yap ne demek... sen araba kullanabildiğinden eminmisin? yaş kaç

hocam 1000 devirde 30 yapamazsın. her bin devirde araç hızını katlamaz.

ayrıca konuyu açan arkadaşta verilen cevabı okumayıp polemiğe girmiş. git kendi arabanda dene aynısı olursa sen olmazsa ben burda mat olayım ;)
  • Bin devirde nasıl 30 yapamazsın, hatta araç vereyim sana reno broadway 5. vites 3000 devirde 90 yapar, 1000 devirdede 30 yapar, tabi 1000 devire inmek sakıncalı stop etme tehlikesi var... ama yapar...

Her bin devirde araç hızını katlar, siz gerçekten araba kullandığınızımı idda ediyosunuz. Vites oranları denen bişey var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E1FC651D -- 27 Ocak 2012; 21:36:20 >
  • quote:

Bin devirde nasıl 30 yapamazsın, hatta araç vereyim sana reno broadway 5. vites 3000 devirde 90 yapar, 1000 devirdede 30 yapar, tabi 1000 devire inmek sakıncalı stop etme tehlikesi var... ama yapar...

Her bin devirde araç hızını katlar, siz gerçekten araba kullandığınızımı idda ediyosunuz. Vites oranları denen bişey var.

birinci viteste 6000 devir 50 ile de gidersin 2 km sonra motoru eline alırsın bir de o var ;) extrem durumlardan değil optimum olgulardan bahsedelim. kimse şehir içinde en berbat yerde olsa dahi 1000 devirle araç sürmez. 90 yapar ama 180 e çıkması 5 . viteste 2 dk sürer sonra. ya da şöyle düşünelim 6. vitesli fiat bravo nun 250 falan yapması lazım oranlarsan eğer ama öyle bir durumda söz konusu değil ya da 8 vitesli yeni bmw 1 serisinin 300 falan yapması lazım ki bu da mümkün değil.

• Fiat bravonun 250 yapamaması rüzgara karşı gittiğinden dolayı 4000 civarında nefesi kesilir, arabayı dyno ya çıkardığın zaman yapar eğer vites oranı uygunsa.

Neyi tartıştığımızıda anlamış değilim, muhabbet nerdeydi, nereye doğru gitti bende anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E1FC651D -- 27 Ocak 2012; 21:55:21 >
  • quote:

quote:

quote:

Bu forumda yazmayı bırakmanın yavaş yavaş zamanı geliyor sanırım. Çocuklara kaldı buralar yazık...

Sen niye maydanoz oldun ki

Yaşla adam olunsaydı hepimiz kargalara saygı duyardık
    Saygılar sevgiler

Ben size saygı duymuyorum ama...Tabi saygısızlıkta yapmıyorum size karşı...Yaşınızın çokta büyük olmadığını düşünüyorum. Ayrıca bu başlık altında konuşulan konuda yapılan pek çok savunmada çocukça...Basit olarak dişli oranlarından ve fizikten bir çok kişinin haberi olmadığı çok belli...Bilmek var bildiğini sanmak var burdaki durum aynen budur...Bildiğinizi sandığınız içinde yeni bilgiye açık değilsiniz bu kadar basit.

Ben 27 yaşındayım, sen ise ortalık çoluk çocuğa kalmış diyorsun sonra da kalkmış saygıdan bahsediyorsun, tamam yukarıdaki sözüm ağır ama sen de ilk önce kime çocuk diyorsun o yüzden yazdım ama eğer sözünüz bana değilde geneleyse birşey diyemem kusura bakma

• quote:

Bumu gerçek sürüş simülatörü ???

Araç 2004 120d

Abs ayarlarını 10 yapın, 1. viteste 32 km civarına çıkın ama dip gaz ile; sonra frene yarımca basarak 26 km hızda sabit gidin ama 26 dan düşmeyin ve devir saatine bakın yaklaşık 3100 devirde gidecek motor...Şimdi birde freni olduğu gibi bırakın; normal birinci viteste 26 km hızda sabit gidin; devir saati 3000 devirin altında 2900 devir civarında...Hız aynı ama motorun; nereye gitti yaklaşık 200 deviri ????

Cevap: mekanik olarak dünyada böyle bir şeyin imkanı yok...Oyundaki bu durum tam bir epic fail...Çünkü motor şanzıman orantısı gerçek hayatta sabittir. Ne kadar devir o kadar hız orantısı vardır....Ama bu oyunda yok böyle bir kavram....Demekki bu oyunda optimizasyon halen sıfırmış...Simülatörmüş Sağlam bir açık yakaladım....

edit imla

nereye gitti yaklaşık 200 deviri ????

hocam ilk durumda 200 devir frene karşı koymak için harcandı fazladan, 2. durumda ise frene basılma gibi bir durum yok o yüzden ilk duruma göre daha düşük devirde aynı hızla gidebildiniz..

saygılar..

• quote:

Fiat bravonun 250 yapamaması rüzgara karşı gittiğinden dolayı 4000 civarında nefesi kesilir, arabayı dyno ya çıkardığın zaman yapar eğer vites oranı uygunsa.

Neyi tartıştığımızıda anlamış değilim, muhabbet nerdeydi, nereye doğru gitti bende anlamadım.

96 model bmw 3.20 nin sadece chip uygulamasıyla yaklaşık 200 bg ile 250 km hız yapabilmesi rüzgara karşı değil mi hocam? 5. vites üstelik. bu araç da dyno 400 bugatti dyno da 1000 km hız yapar o zaman.

devir-vites-hız oranları sabit bir şekilde katlanarak artıp azalmaz konu bu. neyse uzatmaya gerek yok konuyu açan kişi devir nereye gitti diyor frene karşı uygulanan güçtü o devir kendi arabasında denese -bilmiyorum hiç araba kullandı mı?- aynı sonucu alır. kısacası başlıktaki gibi rezalet değil mükemmel bir detaydır.

• Neyse inanın şu başlıkta yazı yazmamak için zor tutuyorum kendimi, çünklü direk ceza alacağım...

Ama şunu söyleyim; günümüz nesli çok boş yetişiyor; ama neyseki binde bir de olsa mantıklı arkadaşlar da var
  • quote:

bencede yazmasan çok iyi olur dün sana tane tane anlatacaktım bazkurt35 in anlatıklarını ama sağolsun o anlatmış... burda çocuklardan çok kendini bilen arkadaşlarda var ama ehlyeti olupta arabdan anlıyormuş olanda çok sanırım...

• Bu oyun bana hızlanma hissi vermiyor , mesele 300 basıyorum bi araçla ama sanki 50 ile gidiyormuşum gibi geliyor bana ...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.