Şimdi Ara

FM 2008 KEŞİFLERİNİZ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
54.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Football Manager 2008'in üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen hala vazgeçemediğim ve diğer serilerden bana daha çok haz veren bir oyundur.

Netbook'un rahat kaldırması da bir avantaj bence,benim gibi hala Football Manager 2008 oynayan forumdaşlarımız için hoşuma giden gelecek vaadeden futbolcuları yazma gereğinde hisettim kendimi.

Neyse uzun lafın kısası başlıyorum.

Kaleciler

Serkan Kırıntılı:İleride 1 numaralı Türk kaleci oluyor biraz sabretmek lazım yetenekli bir oyuncu oyun başladığında 1.000.000 euro civarlarında takımınıza dahil edebilirsiniz.

Piotr Czaplinski:Polonyalı genç wonderkind bir kaleci fakat kendine gelebilmesi için 3-4 sene beklemek gerekiyor 500.000 euro civarlarına alabilirsiniz.

Marco Amelia:Benim transfer bütçem yüksek ve takımım üst düzey diyorsanız sizin aradığınız kaleci budur 7-10 m euro civarlarına alabilirsiniz.

Defanslar

Muslu Nalbantoğlu:Türk sağbek fazla hızlı olmasa da top kapma markaj özellikleri ile öne çıkmakta Türkiye ligi için tavsiye ederim. 2-3 M Euro'ya alabilirsiniz.

İlhan Demirci:Genç bir Türk yıldız 18 yaşında bile inanılmaz özelliklere sahip fakat tecrübesiz ve ağır olduğu için biraz sabretmek gerekiyor 24-25 yaşlarında çok büyük paralara büyük takımlara satabilirsiniz

Leonardo:Shaktarlı wonderkind defans oyuncusu 3-4 m euroya alabilirsiniz ileride çok büyük kar getirecektir takım oyunu çok iyi hiçbir şikayeti olmuyor şiddetle tavsiye ederim.

Matias Cahais:Hem sol bek hem stopper olarak oynayabilen bir oyuncu 500.000-1.000.000 M Euroya alabilirsiniz 3-4 sezon sabrettikten sonra harika bir defans oluyor.

Breno:Oyunun en iyi defanslarından biri 17 yaşında bile inanılmaz özelliklere sahip 24-25 yaşında R.Madrid-Barcelona-M.United gibi takımlar çok başınızı ağrıtabilir çok büyük kar getirir 5-7 M Euroya alabilirsiniz.

Joe Mattock:İngiliz bir sol bek-sol açık ortalama özelliklere sahip tam bir takım oyuncusu sol bek olarak oynatmanızı tavsiye ederim iyi bir sol bektir.

Koray İçten:Türk sayılı sol beklerden bir tanesi 24-25 yaşlarında üst seviyeye ulaşır ve çok kaliteli bir oyuncu olur.

Orta Saha

Muntari:Hem ofans hem defans özellikleri olan müthiş bir oyuncu kesinlikle göbeğe tavsiyemdir takımı tek başına sırtlar

Gabriel Torje:Çok iyi bir sağ açıktır 3-4 sezon sonra wonderkind olur ve büyük takımlar peşinden koşar

Mika Aarilito:Hem sol açık hem forvet oynayabilen bir oyuncu 2 mevki de de sırıtmaz 1 m euro civarlarına alıp 2 sene sonra 10m euroya çok rahat satabilirsiniz.

Jem Karacan:Türk orta saha sabredince çok güzel bir oyuncu oluyor

Selçuk İnan:Tüm özellikleri orta seviyede bir oyuncu Türkiye liginde tavsiyemdir.

Sezer Öztürk:Sol açık,sağ açık,forvet oynayabilir sabredince arda turan ayarında bir futbolcu olabilir.

Özer Hurmacı:İyi bir sağ açıktır biraz sabretmeniz lazım.

Veli Kavlak:Çok iyi bir sol açık oluyor fakat 4-5 sezon sabretmek lazım çok hızlı gelişme gösteriyor.

Roberto:Kesinlikle bu oyuncuyu transfer etmelisiniz 22 yaşında bir defansif orta sahadır.

İssiar Dia:Çok süratli bir oyuncu olabilir her mevkide sıkıntısız oynar tavsiye ederim.

Forvetler

Mehmet Yıldız: Türkiye liginde çok istikrarlı bir oyuncudur sezonu 20 golden aşağı bitirmez tavsiye ederim.

Gökhan Ünal:Kanatlardan atak stilinde oynuyorsanız kesinlikle transfer etmelisiniz

İlhan Parlak:Çok iyi bir oyuncudur hem hız hemde pivot özellikleri çok başarılıdır biraz sabrettikten sonra çok iyi bir santrfor olur.

Tevfik Köse: Harika bir oyuncudur fakat biraz sabretmeniz gerekebilir

Cem Sultan:Hem hız hem pivot özellikleri olan çok iyi bir oyuncudur 5-6 sezon sabretmeniz gerekmektedir

Eddie Johnson:Amerikalı forvet hızı ve pivot özellikleri 10 numaradır şiddetle tavsiye ederim.

Javier Acuna:Bu oyuncu 3-4 sene sonra çok iyi bir oyuncu oluyor şiddetle tavsiye ediyorum

Micheal Mifsud:Benim fazla bütçem yok forvet arıyorum diyenlerin ilk transfer etmesi gereken kişilerdendir takımınızı sırtlar fakat üst düzey takımlarda işe yaramaz.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar daha sonra editleyeceğim sizde aklınızda kalan oyuncuları yazabilirsiniz

İyi forumlar

• Vay be 2 ay önceye kadar paso 2008 oynardım IBB kariyerim vardı .Şimdi PC yaptırdım 2012 oynuyorum da 2008 hakkaten güzeldi.

İBB kariyerinin başında 200.000 e Kosta Rika'lı Celso Borges diye bi adamı almıştım adam gerçekten takımın efsanesi oldu 2 sene oynatırsınız 3 sene yedek bekler sonra Türk olur çok rahat rotasyona girer.Barça'yı 3-1 yendiğim maçtada 2 gol atmıştı kendileri.
    Sedat Ağçay da çok iyi 500 k civarı bi paraya almıştım orta saha olmasına rağmen 10 golü vardı uzaktan ne borular döşüyodu
    Bi de Tevfik Köse 2 sezon sonra free ye düşüyo kesin alın ben böyle bi gol makinesi görmedim ortalama 25 gol atıyodu sezon başı.
    İlhan Parlak'la kapışıyodu hep gol krallığında ama onu alamadıydım

Sporting kariyerimde Dia'yı almıştım da en az 15 m 'e satıyolar iyi oynuyo fakat 15 m'u hak etmiyo.5 milyona aynı performansı verecek adam bulabilirsiniz .

Şimdilik bu kadar hatırladıkça yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: LannTheClever

Vay be 2 ay önceye kadar paso 2008 oynardım IBB kariyerim vardı .Şimdi PC yaptırdım 2012 oynuyorum da 2008 hakkaten güzeldi.

İBB kariyerinin başında 200.000 e Kosta Rika'lı Celso Borges diye bi adamı almıştım adam gerçekten takımın efsanesi oldu 2 sene oynatırsınız 3 sene yedek bekler sonra Türk olur çok rahat rotasyona girer.Barça'yı 3-1 yendiğim maçtada 2 gol atmıştı kendileri.
    Sedat Ağçay da çok iyi 500 k civarı bi paraya almıştım orta saha olmasına rağmen 10 golü vardı uzaktan ne borular döşüyodu
    Bi de Tevfik Köse 2 sezon sonra free ye düşüyo kesin alın ben böyle bi gol makinesi görmedim ortalama 25 gol atıyodu sezon başı.
    İlhan Parlak'la kapışıyodu hep gol krallığında ama onu alamadıydım

Sporting kariyerimde Dia'yı almıştım da en az 15 m 'e satıyolar iyi oynuyo fakat 15 m'u hak etmiyo.5 milyona aynı performansı verecek adam bulabilirsiniz .

Şimdilik bu kadar hatırladıkça yazarım
    Bu arada nası oynuyosun netbook ta ya ? Bende Sony Vaio var netbooka yükledim bende açılmıyo full screen hatası veriyo ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Randy Marsh

Bu arada nası oynuyosun netbook ta ya ? Bende Sony Vaio var netbooka yükledim bende açılmıyo full screen hatası veriyo ?

Masaüstündeki simgeye sağ tıklayıp Özellikler diyoruz

Kısayol sekmesine gelip hedef bölümünün en sonuna gelip 1 boşluk bırakıp -small_screen -windowed yazıyoruz.

Örneklemek gerekirse:"C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2008\fm.exe" -small_screen -windowed
  • quote:

Kısayol sekmesine gelip hedef bölümünün en sonuna gelip 1 boşluk bırakıp -small_screen -windowed yazıyoruz.

Örneklemek gerekirse:"C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2008\fm.exe" -small_screen -windowed
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

quote:

Hocam ben oyunu kurmadım direk bi dosyadan kurmadan giriyorum dediğini yaptım şimdide You do not have sufficient access rights to run the application diyo kurmam mı lazım oyunu ?
  • quote:

quote:

quote:

Hocam ben oyunu kurmadım direk bi dosyadan kurmadan giriyorum dediğini yaptım şimdide You do not have sufficient access rights to run the application diyo kurmam mı lazım oyunu ?

Başka bir setup bulmanızı tavsiye ederim.Ben sorunsuz oynuyorum bu ayar ile.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Başka bir setup bulmanızı tavsiye ederim.Ben sorunsuz oynuyorum bu ayar ile.

Alıntıları Göster
    listede brenoyu filan görünce anılarım depreşti ilk onu alırdım birde 16 yaşında bi çocuk vardı coco cola oynuyordu heralde fm 09 karıştırıyor olabilirim ama 08 gibisi gelmedi nedense yeri çok ayrı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-293545EA6

listede brenoyu filan görünce anılarım depreşti ilk onu alırdım birde 16 yaşında bi çocuk vardı coco cola oynuyordu heralde fm 09 karıştırıyor olabilirim ama 08 gibisi gelmedi nedense yeri çok ayrı

Alıntıları Göster
    Fm 2008 den sonra fm oynamayı bırakmıştım.Lulinha vardı bi 17 yaşında.Gelecegin ronaldinhosu oluyor
  • Defanslar:Pique ve Sakhoyu ekleyebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Al-Tair

Defanslar:Pique ve Sakhoyu ekleyebilirsin
    Diego Buonanotte ( River Plate ) olmazsa olmaz diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: John___Doe

Diego Buonanotte ( River Plate ) olmazsa olmaz diyorum

Alıntıları Göster
    İBB kariyerimden SS'lerle önerdiğim oyuncuları ekliyim bende maksat konu güncel kalsın.

24K'ya aldığım Bosna'lı stoper.İlk 2 sezonumda çok işime yaradıydı şimdi yabancıdan dolayı oynatmıyorum ama Türk yapınca iyi bi yedek olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: LannTheClever

İBB kariyerimden SS'lerle önerdiğim oyuncuları ekliyim bende maksat konu güncel kalsın.

24K'ya aldığım Bosna'lı stoper.İlk 2 sezonumda çok işime yaradıydı şimdi yabancıdan dolayı oynatmıyorum ama Türk yapınca iyi bi yedek olur.

Alıntıları Göster
    Kaleci olarak; Rapid Bükreşli Coman alınabilir 3.5 M TL gibi bir rakama geliyor. En kral kalecilerinden oyunun, Yine Romen Tatarusanu alınabilir Gloriada oynuyor 850.000 TL ye alabiliyorsunuz. Rui Patricio, Erick Delgado ve Christoper Toselli yine genç ve iyi kaleciler.

Defans olarak; Geovanni Caicedo kesinlikle ilk tercih olmalı. Boca'dan Jonathan Maidana keza yine iyi defanslardan. Cagua ucuz maliyetli bir oyuncu olarak alınabilir. Romanya liginde yine McKain,Sapunaru ve Mardare gibi kaliteli oyuncular var. Steaua'dan Mirel Radoi 'de alınabilir.Aklımda o kadar çok oyuncu varki saymakla bitmez diye yazmıyorum :D hala fm2008 oynuyorum bu arada :D

Ortasaha kesinlikle oyunu açar açmaz almanız gereken iki oyuncu var ; 1-Diego Buonanette 2-Pablo Piatti. Bu arkadaşları her oyun actıgımda her takıma alırım :D Kesinlikle pişman olmazsınız. Tomas Frejlach sağ açık için alınabilir bir oyuncu. Segundo Castillo dm pozisyonu için alınabilir. Costin Lazar ve Adrian Ropotan Dm olarak alınabilir. Fransa liglerinde Guy Moussi dm pozisyonu için alınabilir. Ama benim dm Pozisyonunda favorim Leandro Augusto. 3.8 M TL'ye alırsınız. Ve kesinlikle pişman olmazsınız.

Forvet için 1 numaralı tercihim Bogdan Stancu. Daha sonra Gaston Fernandez kesinlikle alınmalı ama her takımı beğenmiyor arkadaş. Çok oyuncu sayılabilir ama başlıca oyuncularım bu arkadaşlar.

Her lig için ayrı oyuncular kullanılır ama burda yazdıklarımı her ligte kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AngelRa

Kaleci olarak; Rapid Bükreşli Coman alınabilir 3.5 M TL gibi bir rakama geliyor. En kral kalecilerinden oyunun, Yine Romen Tatarusanu alınabilir Gloriada oynuyor 850.000 TL ye alabiliyorsunuz. Rui Patricio, Erick Delgado ve Christoper Toselli yine genç ve iyi kaleciler.

Defans olarak; Geovanni Caicedo kesinlikle ilk tercih olmalı. Boca'dan Jonathan Maidana keza yine iyi defanslardan. Cagua ucuz maliyetli bir oyuncu olarak alınabilir. Romanya liginde yine McKain,Sapunaru ve Mardare gibi kaliteli oyuncular var. Steaua'dan Mirel Radoi 'de alınabilir.Aklımda o kadar çok oyuncu varki saymakla bitmez diye yazmıyorum :D hala fm2008 oynuyorum bu arada :D

Ortasaha kesinlikle oyunu açar açmaz almanız gereken iki oyuncu var ; 1-Diego Buonanette 2-Pablo Piatti. Bu arkadaşları her oyun actıgımda her takıma alırım :D Kesinlikle pişman olmazsınız. Tomas Frejlach sağ açık için alınabilir bir oyuncu. Segundo Castillo dm pozisyonu için alınabilir. Costin Lazar ve Adrian Ropotan Dm olarak alınabilir. Fransa liglerinde Guy Moussi dm pozisyonu için alınabilir. Ama benim dm Pozisyonunda favorim Leandro Augusto. 3.8 M TL'ye alırsınız. Ve kesinlikle pişman olmazsınız.

Forvet için 1 numaralı tercihim Bogdan Stancu. Daha sonra Gaston Fernandez kesinlikle alınmalı ama her takımı beğenmiyor arkadaş. Çok oyuncu sayılabilir ama başlıca oyuncularım bu arkadaşlar.

Her lig için ayrı oyuncular kullanılır ama burda yazdıklarımı her ligte kullanabilirsiniz.

Vay hala oynayan varmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xabir

quote:

Vay hala oynayan varmış.

Alıntıları Göster
    Bana göre gelmiş geçen en iyi seri olmakla beraber, en çok vakitten haz aldığım oyundur.

Rezerve alıp, eklemeler yapacağım akşam buraya. Heyecan bastı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scartor

Bana göre gelmiş geçen en iyi seri olmakla beraber, en çok vakitten haz aldığım oyundur.

Rezerve alıp, eklemeler yapacağım akşam buraya. Heyecan bastı.

Alıntıları Göster
    Vay be duygulandım kaç sene geçmiş Chelsea ile ne kariyerim vardı be

Benimde en zevk aldığım seriydi
  • Xabir kullanıcısına yanıt
    Wallahi 2015 i de oynadım ama hiçbiri bu kadar sarmıyor. CM 03-04 gibi kolay kolay kazanamıyorsun. Her takıma her topçu gelmiyor. Belli başarılar elde etmen lazım.Hem de arayüz olarak en sade ve en anlaşılabilir olan FM oyunu :D Her türlü oyuncu keşiflerinizi bende bekliyorum. Genelde 2.lig takımlarını alıp oynuyorum. Daha çok sarıyor. Büyük takım topçularından çok küçük takımlarda yıldız olabilecek oyuncuları söylerseniz sevinirim :D
  • scartor kullanıcısına yanıt
    Katılmamak elde değil. Şuan Rapid Bükreşle oynuyorum 3.sezon bitti. 3 sezondada şampiyon oldum ama Avrupa'da en büyük başarım bu sezon Şampiyonlar Liginde Yarı Final. Büyük topçu gelmiyor. Kalburüstü oyuncular ve Güney Amerikalılarla iş yapmaya çalışıyorum. Bide lanet yabancı sınırlaması olmasa tadından yenmicek :D
  • quote:

Katılmamak elde değil. Şuan Rapid Bükreşle oynuyorum 3.sezon bitti. 3 sezondada şampiyon oldum ama Avrupa'da en büyük başarım bu sezon Şampiyonlar Liginde Yarı Final. Büyük topçu gelmiyor. Kalburüstü oyuncular ve Güney Amerikalılarla iş yapmaya çalışıyorum. Bide lanet yabancı sınırlaması olmasa tadından yenmicek :D

Böyle anlatınca tekrar başlayasım geliyor yav.
  • Henri Saivet ve Marvin angulo inanılmazdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ottoman -- 17 Temmuz 2015; 1:35:32 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.