Şimdi Ara

Değişen ve boyaya fiyat düşürmenin ölçüsü nedir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İkinci elde değişeni ve boyası olan araçlar malumunuz değer kaybediyor ama bunun ölçüsü nedir. Mesela çamurluk değişti boyandı aracın fiyatını neye göre ne kadar düşüreceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreudeAmFahren -- 4 Temmuz 2016; 10:41:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Değişecek ve boyanacak parçaya göre ve atacın yaşı markasına göre değişir

Mesela 10 yaşında bi araç için çamurluk boyanması veya değişmesi makul karşılanır değeri düşmez fazla
    Ama aynı marka 1-2 yaşındaki araçda direk 2-3 bin düşer

• Kaput, tavan ve kapı (lokal hariç) boyamaları sıkıntılı. Onun dışında çamurluk, tampon ve lokal boyaların sembolik düşürmesi gerekir. Zaten araç ikinci elden dolayı değerini kaybetmiş. Motor ve iç döşemeler daha önemli. İçi temiz tutulmuş, motoru da zorlanmadan güzel kullanılmışsa ufak boyalar hiç önemli değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2001 clio 1.4 16v symbol var. Renk gümüş gri. Alırken güvendiğim için expertiz yaptırmamıştım. Kaput ve sürücü tarafı 2 kapı değişik, tavan hariç boyalı çıktı. Araç 124binde. Motor %88 çıktı. Makul fiyatlandırma sizce nasıl olmalı? Bana haksızlık yapıldı, aynı haksızlığı başkasına yapmak istemem. Bir de expertiz sonuçları %100 güvenilir mi? İzmir Otokent'te 6.sanayide yaptırdım expertizi. Araç vizeden bugün geçti. Klimalı ancak kliması şu an arızalı (sanırım gazı eksik).
  • tampon gibi plastik olan parçalara boya ölçümü yapan görmedim. Yani değişim dışında boyanın bu parçalar üzerinde çok bir değer kaybına ugratacagini düşünmüyorum.

• ben boya aramam kasanın ve motorun diri olmasına bakarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem1907

ben boya aramam kasanın ve motorun diri olmasına bakarım

Kaç doğumlusun sen?

• FreudeAmFahren kullanıcısına yanıt
    91 doğumluyum ve araç sahibiyim boya benim için önemli değil insanlık hali boyasız aldık diyelim tamponu çizdik boyadık gitti boyasız hali kazalı olsa bile resimlerine bakmak isterim
  • quote:

91 doğumluyum ve araç sahibiyim boya benim için önemli değil insanlık hali boyasız aldık diyelim tamponu çizdik boyadık gitti boyasız hali kazalı olsa bile resimlerine bakmak isterim

Peki sen boyalı araca aynı aracın hatasız fiyatını yazsalar verirmisin.

• FreudeAmFahren kullanıcısına yanıt
    pazarlık yaparım araç konusunda ama içime sindiyse ortak fiyatta buluşamazsak almam boyalı boyasız olsun farketmez boya olunca birşey gitmez araçta tabi bu benim fikrim metal yığını hepsi sonuçta
  • quote:

pazarlık yaparım araç konusunda ama içime sindiyse ortak fiyatta buluşamazsak almam boyalı boyasız olsun farketmez boya olunca birşey gitmez araçta tabi bu benim fikrim metal yığını hepsi sonuçta

Bizimde değişen boya takıntımız yok ama adam sürtmeden boya var diyor kaput değişti diyor. İyi tamam diyorsun.

Meğer aracın önü dağılmiş tekeri kırılmış motor inmiş felan filan.

Başka şeylerin üstünü örtüyorlar senin anlayacağın.

• Değişen yada boyanan her parça -3000TL'dir. 5 parça değişmiş veya boyanmış ise kabaca 15000 TL değer kaybı olur. Bu B ve C segment için geçerlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Değişen yada boyanan her parça -3000TL'dir. 5 parça değişmiş veya boyanmış ise kabaca 15000 TL değer kaybı olur. Bu B ve C segment için geçerlidir.

3 parca degisenli, belalti boyali Caddy sahibiyim. 30Bin lira eden aracimi siz boyle yazdiniz diye 3×3bin=9bin.( Boya konusuna hic girmiyorum.) 21 bin liraya mi vermeliyim? Bence fazla. 10 bine satayim yeter :)

• senersongur kullanıcısına yanıt
    O halde 10 bin liralık 5 parça boyası olan bir arabanın sahibi alıcıya 5 bin tl ödemeli yanlış mıyım? Bilirkişi yorumunuz için teşekkürler bu arada

• Emre-45 E kullanıcısına yanıt
    Kendileri trollerin başefendisidir.Ciddiye alıp bir de yanıt yazıyorsun.Neymiş parça başına 3.000 tl boya değer kaybı.Tam komedi.

• Çamurluk 1 kapı 2 bagaj 4 kaput 5. Bana göre değeri bu oranda düşer

• Şöyle özetlemek gerekirse

10 yaşından genç araçlar için boya değişen durumu önemlidir 20 yaşında araca boya değişen soran hödüğe araç satılmaz zaten

mesela 15 yaşında boyalı 2 parça araçta fiyat düşmez çünkü boyasızı daha beter haldedir boyası soluk göçük pas bakımsız...

10 yaşında 2 parça değişen varsa komple boyalı ise de 20.000 tl baz alınıp 2-3 gibi fiyat düşer

bu saydıklarım extrem durumlar için geçerli değildir 20-30 yaşında 20.000 km de boyasız güneş görmemiş rutubetsiz garaj aracı gibi bu tür aracın fiyatını talep belirler klasik fiyatlar değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: dentul

Kendileri trollerin başefendisidir.Ciddiye alıp bir de yanıt yazıyorsun.Neymiş parça başına 3.000 tl boya değer kaybı.Tam komedi.

Kaç para olmasını bekliyorsunuz?

Kazasız boyasız 2.el Golf 60000TL ediyorsa 3 parça değişeni yada boyası olan araç da 51000TL civarı eder.

Gayet de makul bir değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

2001 clio 1.4 16v symbol var. Renk gümüş gri. Alırken güvendiğim için expertiz yaptırmamıştım. Kaput ve sürücü tarafı 2 kapı değişik, tavan hariç boyalı çıktı. Araç 124binde. Motor %88 çıktı. Makul fiyatlandırma sizce nasıl olmalı? Bana haksızlık yapıldı, aynı haksızlığı başkasına yapmak istemem. Bir de expertiz sonuçları %100 güvenilir mi? İzmir Otokent'te 6.sanayide yaptırdım expertizi. Araç vizeden bugün geçti. Klimalı ancak kliması şu an arızalı (sanırım gazı eksik).

bi tanıdığım clio arıyor aklınızda bi rakam var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkdkutalmış

quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

2001 clio 1.4 16v symbol var. Renk gümüş gri. Alırken güvendiğim için expertiz yaptırmamıştım. Kaput ve sürücü tarafı 2 kapı değişik, tavan hariç boyalı çıktı. Araç 124binde. Motor %88 çıktı. Makul fiyatlandırma sizce nasıl olmalı? Bana haksızlık yapıldı, aynı haksızlığı başkasına yapmak istemem. Bir de expertiz sonuçları %100 güvenilir mi? İzmir Otokent'te 6.sanayide yaptırdım expertizi. Araç vizeden bugün geçti. Klimalı ancak kliması şu an arızalı (sanırım gazı eksik).

bi tanıdığım clio arıyor aklınızda bi rakam var mı ?

aklımda bir rakam var hocam ama o rakamı düşünürken aracın değişensiz ve 2 parça boyalı olduğunu sanarak düşündüm. Dolayısıyla aklımdaki rakamın yerini dolduracak hem alıcıyı hem satıcıyı zorda bırakmayacak bir fiyat belirlemek istiyorum.

Araçları şöyle bir inceledim. Pek detaylı yazan olmamış. Sadece bi kişi motora %80 demiş ve 22bin istemiş.

Araçtan genel anlamda memnunum ama elim sıkıştı biraz, ya satacağım ya da kredi kullanacağım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.