Şimdi Ara

Dark rock 4 işlemci soğutucus

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba 460tl gibi bir fiyatı var. Ryzen 5 stock fanın performansını sevmediğim için bunu almayı düşünüyorum. Güç kaynağım yeterli olur mu sizcE?

PSU: FSP Raider 2 750w 80+ Silver

Kasa ATX kendi 2 tane fanı var
    Ana kart: Asus B450 tuf pro
    Ram: 2x 8gb Gskill 3600mhz ram
    Ekran kartı: 5700xt pulse
    İşlemci: Ryzen 5 3600x
    SSD: Adata XPG SX6000 pro

Yazılana göre 200W güç çekiyormuş soğutucu

2 monitör kullanıyorum

• İşlemci soğutucusu veya fanı 200W güç çekmez. Orada üretici firmanın demek istediği bu ürün 200W güç tüketen ve dolayısıyla çok ısınan işlemcileri bile soğutabilir.

Eğer sessiz bir sistem istiyorsanız, kullandığınız kasaya sığıyorsa ve bütçeniz yetiyorsa alabilirsiniz.

https://www.bilisimport.com.tr/urun/be-quiet-bk021-dark-rock-4-kule-tipi-intel-amd-cpu-sogutucu
  • Etmez o kadar. Üstündeki fan piyasadaki en iyi fanlardan birisi. Soğutma blogu ise ortalama üstü. Ancak yine de etmez o kadar. Üstelik 2600 kullanan birisi için fazla pahalı.

Herhangi bir 120mm fan takılabilen kule tipi 4 bakır borulu soğutucu sizi ihya eder zaten. Baktım piyasada Silverstone(iyi markadır) bile 250 TL'ye var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

İşlemci soğutucusu veya fanı 200W güç çekmez. Orada üretici firmanın demek istediği bu ürün 200W güç tüketen ve dolayısıyla çok ısınan işlemcileri bile soğutabilir.

Eğer sessiz bir sistem istiyorsanız, kullandığınız kasaya sığıyorsa ve bütçeniz yetiyorsa alabilirsiniz.

https://www.bilisimport.com.tr/urun/be-quiet-bk021-dark-rock-4-kule-tipi-intel-amd-cpu-sogutucu
    Merhaba başlıca tercih sebebim sessiz olması ve ryzen 4000 serisine geçince de tekrar kullanıp uzun ömürlü olsun istememden dolayı. Peki kasaya uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım?

Corsair Spec Omega kasa

• quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Etmez o kadar. Üstündeki fan piyasadaki en iyi fanlardan birisi. Soğutma blogu ise ortalama üstü. Ancak yine de etmez o kadar. Üstelik 2600 kullanan birisi için fazla pahalı.

Herhangi bir 120mm fan takılabilen kule tipi 4 bakır borulu soğutucu sizi ihya eder zaten. Baktım piyasada Silverstone(iyi markadır) bile 250 TL'ye var.
    Hocam selamlar 3600x kullanıyorum seneye sene sonu ryzen 7 4xxx son neyse onu almayı düşünüyorum. Dolayısıyla aynı soğutucuyu tekrar kullanabilirim. Fiyat önemli değil çokta sadece bu çok aşırı ise biraz daha düşüğünü alabilirim öneriniz varsa fakat dediğim gibi iyi soğutması önemli şu an işlemcim çok ısınıyor. Boşta 39-41 derece
  • 1 sene civarında DRP4 kullandım, çoğu giriş seviye 360mm aio'yu hem soğutma hem de ses konusunda yerden yere vurur.

Düz DR4 ise 240MM aio seviyesinde soğutma sağlar ama çok daha sessiz olur.
  • Fantaziye getek yok.
    Amd uyumlu zalman cnps10x optima performa ustune f psogutucu hala cikmadi..

• 2600 için 420TL ye Fuma 2 aldım ben dark rockdan 60tl daha ucuza geliyorr,.6 ısı borulu,çift kule tipi,birbirinin tersine dönen çift fanlı tasarım.Sıfır ses

Dark rock 4  işlemci soğutucus
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

2600 için 420TL ye Fuma 2 aldım ben dark rockdan 60tl daha ucuza geliyorr,.6 ısı borulu,çift kule tipi,birbirinin tersine dönen çift fanlı tasarım.Sıfır ses

Hocam bu üründe çok güzel duruyor. Fiyat farkı çok azalmış ama yine de tercih etmeli miyim. Dark rock 4 ile karşılaştırmasını bulamadım

• 3600 için maks harcayacağın miktar 250 tl olsun soğutucu için, Gammax400, CM 212 evo gibi ibşeyler al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Urahara0

Hocam bu üründe çok güzel duruyor. Fiyat farkı çok azalmış ama yine de tercih etmeli miyim. Dark rock 4 ile karşılaştırmasını bulamadım

Alıntıları Göster
    Ben çok araştırdım sıvı soğutma düşünüyordum ama bu tip kule soğutucular en üst seviyedeler sıvı soğutmaları aratmıyorlar o yüzden bende Fuma 2 aldım.Fuma 2 ile dark rock arasında hangisini alırsan al üzmez dediğim gibi en üst seviye bunlar.60lira ucuz olsun dersen bunu alabilirsin 60önemli değil dersen dark rock alabilirsin şimdiden hayırlı olsun güle güle kullan.

• quote:

Ben çok araştırdım sıvı soğutma düşünüyordum ama bu tip kule soğutucular en üst seviyedeler sıvı soğutmaları aratmıyorlar o yüzden bende Fuma 2 aldım.Fuma 2 ile dark rock arasında hangisini alırsan al üzmez dediğim gibi en üst seviye bunlar.60lira ucuz olsun dersen bunu alabilirsin 60önemli değil dersen dark rock alabilirsin şimdiden hayırlı olsun güle güle kullan.

Alıntıları Göster
    Webdenal sitesi en uygun satıyor da bu sitede sorun yaşar mıyım acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-26E6B5369

3600 için maks harcayacağın miktar 250 tl olsun soğutucu için, Gammax400, CM 212 evo gibi ibşeyler al.
    Hocam 3600x var da sırf bunun için değil ryzen 7 4700x falan neyse son cikanda da kullanacağım

• Soğutucularda yazan Watt değerleri soğutucunun çektiği güç değildir.Soğutucunun soğutabildiği maksimum TDP değeridir.
    Benim tavsiyem Fuma 2 modeli ya da be Quiet! Dark Rock 4 modelidir.Eğer bütçe arttırılabilir ise be Quiet! Dark Rock Pro 4 modeli de alınabilir.Gelecekte Ryzen 9 3950X modeli ile de kullanılabilir,o kadar güçlü bir soğutucudur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fuma 2 den memnun musunuz? Kara cuma indirimlerinden satın almıştım ama henüz işlemci almadığım için kullanmak nasip olmadı. Öyle duruyor kutuda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bezdumda

Fuma 2 den memnun musunuz? Kara cuma indirimlerinden satın almıştım ama henüz işlemci almadığım için kullanmak nasip olmadı. Öyle duruyor kutuda.
    Memnunum bir sıkıntı yok.Montajı oldukça basitti.Kutu içinden tornavida termal macun extra fan tutucular filanda çıkıyor.Fan profili vs ayarlamadım oyunlarda Ryzen 2600 4.1ghz 55C yi geçmiyor.Sıfır ses diyebilirim kasadaki diğer fanlarım sesli onlar kaliteli olsa hiç ses duymam öyle diyim.
  • quote:

Memnunum bir sıkıntı yok.Montajı oldukça basitti.Kutu içinden tornavida termal macun extra fan tutucular filanda çıkıyor.Fan profili vs ayarlamadım oyunlarda Ryzen 2600 4.1ghz 55C yi geçmiyor.Sıfır ses diyebilirim kasadaki diğer fanlarım sesli onlar kaliteli olsa hiç ses duymam öyle diyim.

Alıntıları Göster
    Bende fuma 2 aldım. Ince hesapta 440tl miş. 20TL de inidirim kuponum vardı eski alışverişten onu bastım. 420ye geldi artık serin serin az sesle oynarım uzun bir süre diyorum umarım montaj konusunda kasa ve ana kart sorun çıkarmaz. Teşekkürler tavsiye için

• DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Hocam ek olarak stok fan takmıştım onun termal macun cpudadir şimdi. Bunu nasıl temizlemek gerekir. Temizlemeden üstüne ihtiyaç varsa sıkıp kapatmak daha mı zararlı olur iki farklı markanın

• quote:

Orijinalden alıntı: Urahara0

Hocam ek olarak stok fan takmıştım onun termal macun cpudadir şimdi. Bunu nasıl temizlemek gerekir. Temizlemeden üstüne ihtiyaç varsa sıkıp kapatmak daha mı zararlı olur iki farklı markanın
    alkol ile temizliyebilirsin,yoksa kolanya damlatıp pecete ilede silebilirsin.karıştırma tek macun sür.
  • Ufak bir detayı düzeltelim, 1 yada 2 adet fanın 200w gibi bir güç çekmesi mümkün olmayacağı ile birlikte totalde 2w harcama yaparlar, oradaki tdp değer termal güç tasarımıdır buda 200w tdp desteğine sahip işlemcileri dahi soğutmaya yeterli gelir anlamındadır gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.