Şimdi Ara

Dark Passage'ın Emeğe Saygısızlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
3.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/2cz6f2/im_getting_my_content_stolent_by_a_professional/

Yukarıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Kısaca özetlemem gerekirse bu kişi kendi youtube sayfası için videolar hazırlayan birisi ve burada tık başına para kazanıyor. DP ise facebook sayfasında bu kişinin videosunu paylaşıyor ancak youtube linki üzerinden değil, videoyu kendi bilgisayarlarına yükledikten sonra kendi kanallarına yükleyerek paylaşıyorlar. Yani videonun asıl sahibi bu sebepten dolayı hiçbir şekilde kendi videosu üstünden para kazanamıyor.

Daha sonra DP'nin facebook sayfasına mesaj atarak orijinal video üzerinden paylaşım yapmalarını rica ediyor,Bunun üzerine DP adamı bir daha mesaj atmasın diye blokluyor.

Şimdi şunu hayal edin gün içerisinde emek veriyorsunuz ve videolar hazırlıyorsunuz hem izlensin, hem de emeğin karşılığında para kazanılsın diye. Birisi bunu izinsiz şekilde alıp kendi sayfasında yayınlıyor, üstüne üstlük mesaj atmanıza rağmen sizi takmıyor ve engelliyor. Bunu yapan da profesyonel bir lol takımı, hem de türkiye'de birincilik kazanmış ve bunun üzerinden büyük paralar bile elde etmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Certhas -- 9 Ağustos 2014; 19:38:48 >

• yaptıkları ayıp inşallah dava falan açar eleman güzel bi tazminat ödemek zorunda kalırlar.
  • Sayfaya baktım da adamın linkini de eklemişler videonun açıklamasına. Ama yine de kendileri kazandıktan sonra bi önemi kalmamıştır.
  • 2500 kişi uplamıs adamın konusunu şuan redditte en üstte her giren görüyor.
  • Çoğu kişi yapıyor ki bunu, her yapan dava açsa Ama sonuçta emeğe saygısızlık .
  • Bu yüzden ahrazlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En üstteki yorumda ne yazıyor biri çevirebilir mi? Steelseries sponsorluğunu bitircek flan tarzı bişey anladım ben.
  • Tr serveri işte ne beklersin ki ?

• bu dp nin kendisiyle ilgili bi durum değil sosyal medyayla uğraşan adam yapıyor bunu. Zaten adam yorumlarda saldırıyor falan değişik biri
  • Turkiyenin adini duyurcaklar guya

• quote:

Orijinalden alıntı: Tihilu

En üstteki yorumda ne yazıyor biri çevirebilir mi? Steelseries sponsorluğunu bitircek flan tarzı bişey anladım ben.

Steelseries üzerinden ulaşıcam demiş.
  • Ayıp mı desem görgüsüzlük mü desem ne desem bilemedim.
  • Bugün konusu açılmıştı bu olayın akşamüstü 5-6 gibi ama silindi, neden anlamadım.
  • Çok fena yorumlar var okumanızı tavsiye etmem ilk yorumdaki adam steelseriesde çalışıyormuş bir şeyler yapacak ama tam anlamadım bende

• takip, dp'den acıklama bekleniyor, adamların bası derde girecek
  • Ayıptır,günahtır.utanmaz mı bu insanlar ?

• Bu emege saygisizlik degil bildigin hirsizlik oluyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bakıyordun bunların face sayfasına saçma sapan şeyler paylaşıyorlardı. Sayfa sorumlusu baya bilgisiz.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.