Şimdi Ara

Dacia Duster eco g kullananlar klübü (60. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.327
Cevap
23
Favori
151.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LPG zammı sonrası benzinde binen var mı?
    Ben LPGde daha performanslı olduğu için yine LPGde biniyorum.
    Ortalama LPG tüketimi ekranda 8.8 gösteriyor. Gazı son zamlarla 5.25-5.45 arası alabiliyorum.
    (Ankara)
    1500 TL Total yakıt hediyesi bu ay başlıyor, eğer LPGde bu hediye geçerli değilse benzin alıp, bir süre benzinde bineceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Carsever kullanıcısına yanıt
    Halen lpg'nin benzine göre azda olsa daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Fakat sıfırdan lpg taktırmanın bir anlamı kalmadı. Kendini amorti etmesi çok sürer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba. 0 km 2021 Dacia Duster 1.0 eco-g prestige araç aldım. 1 aydır kullanıyorum. Araçta kafama takılan 2 şey var.

5 ve 6. Viteste LPG ile rampa çıkarken, çok yokuş olmasa da 2500 devire çıkarken 2400lerde titreme oluyor. 2500 üstünde ve 2400 altlarında yok. Servise bıraktım sorun yok dediler.

Diğer şey ise şu, gaza basıp hızlı sayılabilecek şekilde gazdan ayağımı çekince önden bir yerden bir şeyin sallanma sesi veya şıkırtısı geliyor. Servis bu konuda da bir şey yapmadı. Ses kaydı alıp dinlettiğim halde.

İyi forumlar

• Ali Frt Paşa A kullanıcısına yanıt

Ses, turbo westgate sesi.

Elektrikli turbo tahliye valfi mevcut. Açılıp kapandikca ses yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Ses, turbo westgate sesi.

Elektrikli turbo tahliye valfi mevcut. Açılıp kapandikca ses yapıyor.

Teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla ses normal yani dert edilecek bir durum yok

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, benim aracım 2019 model 1.6 eco-g prestige paket. İlk gelen eco-g lerde bilindiği gibi yol bilgisayarı kapalıydı, şimdi ise yeni modellerde hem benzin hem de lpg tüketim değerleri yol bilgisayarında görülebiliyor. Ben aracımda ddt4all ile yol bilgisayarını açtırsam bu verilere erişebilir miyim? Yoksa yeni modellerde lpg tüketimini de ölçen ayrı bir elektronik donanım gibi bir yenilik mi eklendi?

• Yürüyen Johnnie kullanıcısına yanıt

Yol bilgisayarı verilerini actirirsaniz, benzindeki ortalama değerleri gorursunuz. Lpgdeki degerler için yazılım değişikliği mevcut.

Aslında hallolmayacak birşey değil ama yeni yazılımı Renault servisleri yüklemez, nasıl yükleneceğini de bildiklerini sanmıyorum.

Makyajlı kasalarda ise tamamen farklı bir arayüz mevcut. Siyah büyük ekranla geliyor. Arac LPG moduna geçtiğinde ekranin en alttaki benzin seviye göstergesi LPG seviye göstergesine dönüşüyor.

Dacia Duster eco g kullananlar klübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 21 Ekim 2021; 22:11:26 >

• 1.0 Turbo ECO-G ile yeni yakıt verilerini paylaşıyorum.

Dün akşam 5 yetişkin +full bagaj ile Ankara'dan İstanbul'a
    geldim. İzmitten itibaren yoğun bir trafik vardı, durk-kalk çok olmadı. İzmitte lpg göstergesi kırmızıya gecti.
    İstanbulda 457 km olduğunda LPG deposunu doldurdum.
    31 litre gaz aldı.
    Ortlama tüketim ekranda 6.9 gösteriyordu. Pompa hesabına göre 6.7 lt
    Lpg fiyatı 5.40
    Km başına tüketim: 36 krş

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Çok çok iyi değerler. Kısa mesafede 1.6 eco g çok yakıyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 2019 ekim sonunda aldığım 1.6 eco g prestij aracımla geçen hafta vedalaştık. Bu 2 yıllık süre içerisinde araç beni üzmedi. Garantiden birçok işlem yaptırmak durumunda kaldım ama. Fikir vermesi adına 222.000 TL ye satışını verdim.
    Yerine 2021 0 km Nissan navara platinium 4*4 modelini aldım. Korkunç artan fiyatlara bakınca, ÖTV uygunluğu nedeniyle parasını fazlasıyla hakeden bir araç olduğunu düşünüyorum. Biraz MTV farkı olacak tabiki. Ama 2.3 lt 193 ps güç ile gayet tatmin edici bir araç. Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 222.000 TL ye çok iyi vermişsiniz.ekstralarmi vardı,yeni aracınızı iyi günlerde kullanın..

• Herkese merhaba. Dacia kart sistemli, anahtarsız çalıştırma özelliğine sahip bir Duster'ım var. Camları kapatmak için aracı çalıştırmak gerekiyor. Bunun başka bir yolu yok mudur?

• 2019 Aralıkta sıfır aldığım Duster comfort 1.0 tce kullanıcısıyım.

20000 bakımı yani 2. senesi bakımı için bugun bayiden fiyat aldım bana çok geldi fiyatı.

1595 tl imiş %20 indirim varmış 1276 tl yaptı. fiyat alanlar varmı.

klasik yağ ve filtre değişimleri. özel bir şey yok.

• Aracınız Eco g degil sanırım.yani lpgsiz mi

• ozkan054 O kullanıcısına yanıt

evet eco g değil lpg siz

Dacia Duster II 1.0 TCe Filtre Bakım Seti (2019-2020) Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)

170 tl filtre seti. buna ilave sadece tapa contası değişecek ve yağ değişecek.

nasıl oluyor bu fiyatlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.nfyc -- 1 Aralık 2021; 22:30:48 >
  • Bugün km dolmadığından 2.yıllık periyodik bakımı yaptırdım. 1.500 TL tuttu. Geçen sene ilk bakımdada çıkan eski parçaları vermişlerdi orada büyük metal bir lpg filtresi vardı değişen. Bu sefer ise parçalarda öyle büyük birşey yoktu ama minik çember şeklinde bir filtre vardı. 1.6 eco g lerde 2 adet değişik filtre mi var acaba lpg için bilen var mı?

• 2.bakımda değişen lpg sıvı filtresiymiş, biraz tarama yapınca buldum :)

• arkadaşlar selam 1.6 eco g lpg şehir içi 13 lt yakıyor aracım herkes de böyle mi bu oran çok yüksek değil mi sizce de. ayar yaptıran oldu mu hiç aranızda

• DriveGuard kullanıcısına yanıt
    Merhaba. İstanbul'da yaşıyorum, buradan örnek verecek olursam bende şehir içinde 11-12 litre arasında lpg tüketiyorum. Aracın katalog değerlerine bakılırsa yanılmıyorsam 10.3 litre lpg tüketir yazıyordu. Bence aradaki sapma normal gibi.
    Karşılaştırmak için kendimin yaptığı hesapları da yazayım bir köşede dursun; şehir içi bir depo lpg ile 250-260 km yol gidiyorum, şehirdışı uzun yolda ise 370-380 km arası gidiyor. Şehir dışı yaptığım ölçümlerle sakin kullanımda (90-100 km hız, hız sabitleyici açım halde) en düşük 8 litre tüketim gördüm.

• Hocam bende İstanbul'dayım. dediğin gibi şehir dışında en düşük 8 litreye denk geliyor. insan ister istemez düşünüyor çünkü benzinde araç daha az yakıyor şu an denedim ama benzin pahalı işte :) fırsatım olursa lpg ayarı yaptırıcam bunu deneyen ve olumlu sonuç alan kişiler olmuş daha önceden

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.