Şimdi Ara

Dacia Duster eco g kullananlar klübü (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.326
Cevap
23
Favori
149.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Senin dediğinde doğru, malum son zamlardan sonra aşağı yukarı 40-45 gündür benzinde kullanıyorum bende 😀 Ama sanki lpg de daha performanslı
  • Merhaba, bugün benzin almak için opet istasyonuna gittim. Malum zam gelecek sıra var. 5 dakika bekledikten sonra sıra bana geldi.

Göstergede 3 diş yakıt olduğu görünüyordu (toplamda 8 diş var). Yakıt deposu 50 lt olduğuna göre en fazla 35 lt alır diyordum. Ama tam 45 lt yakıt aldı hemde pompa attıktan sonra tekrar doldurmaya kalkmadı.

İstasyonda zaten sıra var, ne pompa nede çalışan boş duruyor. Yakıtı opetten aldım hile yapma ihtimalleri çok düşük. Neden bu kadar çok yakıt aldı, daha önce başına gelen var mı?

Araç 2020, 1.6sce lpg+benzinli. İstasyondan sadece benzin alındı.
  • kadir_yilmaz kullanıcısına yanıt
    Duster un deposu sanırım 70 litre
  • 038poyraz kullanıcısına yanıt
    Sadece benzinlinin değil dizelin, 1.0'ın 50 litre olarak görünüyor.
  • Arkadaşlar,
    Eylülde sıfır aldığım Duster 1.0 ECO-G aracım bugün tam 8bin km oldu.

Simdiye kadar gözlemim;
    Depo fulken (33 lt gaz alıyor) uzun yolda 450-460 kmde benzine geçiyor. Yani 7.2(7.4) lt
    Ankara sehiricinde ise 350 kmde benzine geciyor. Yani 9.5 lt civarı. Yalniz bu süreçte şehiriçi hep soğuk döneme denk geldi. Belki baharla birlikte şehiriçi tüketimin düşebilir gorucez.
    Ben aracımdan çok memnunum.
    LPGde benzinden performanslı olması da cabası.
  • Aranızda makyajlı kasa dacia duster 1,0 lpg 100 bg kullanan varmdır ay başında alacağım

• merhaba

2021 duster 1,0 eco g makyajlı kasa teslim sıfır teslim alındı.

Araçla ilgili bazı sormak istediklerim var. Duster kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

• Bu araçta çamurluk davlumbazı varmıdır? Bayiyi aradım usta ile görüştüm. Önde olduğunu sadece arka tarafın ön kısmında olmadığını orayada sonradan çamurluk davlumbazı takılamayacağını sadece pütür işlemi uygunacağını söyledi. Sizin dusterlarda bu sorunu nasıl çözdünüz?

• Arka koltuk zemin halısı bir tarafı yukarıda bir tarafı aşağıda duruyor. tam düz durmuyor. bu durum normal mi?

• Bu araçla arka kapı içeriden açılmayacak şekilde nasıl kilitleniyor?

• Motor soğutma sıvısı (yeşil renk olan) arabayı ilk aldığımda minde duruyordu. Hala minde . oraya ekleme yapmam gerekir mi. yoksa iyice bitmeye yakın yeşil antifriz alıp kendim mi koymam lazım

Dacia Duster eco g kullananlar klübü
  • Arkadaşlar bende de 2019 model sandero eco-g mevcut.

40 bin km'ye ulaştım sayılır. ilk bakımda lpg filtresini değiştirmedim. açıkçası gerekte yok. çünkü lpg benzinden daha temiz yakıttır ancak her bakımda benzin filtresi değiştiren duymadım.

40 bin'de lpg filtresini dışarıda değiştirttim. 16'lık olan landirenzo lpg filtresi oluyor. Lpg filtresi ise hava filtresi kabininin hemen alt tarafında gizlenmiş durumda.

150 tl karşılığı halletim. servise dünya kadar para bayılmak istemeyen arkadaşlara bilgi mahiyetinde belirtmiş olayım.

• dusterde 2021-eco g lpgde lpg seviyesi düşük diyince kaç km gider?

• Merhaba arkadaşlar Duster 1.0 turbo 2021 model sıfır aldığım lpg siz 90 hp lik araç ta rolantide dalgalanma sorunu yaşıyorum ,bir kaç servise götürdüm normal dediler pek inandırı bulmadım başka bu sorunu yaşayanlar var mı
  • Arkadaşlar 2019 model 1.6 sce eco g aldım. Fabrika çıkışlı LPG'li olduğu söylendi. Filtre değişimi için servis haricinde biryer bulamadım. Servis çok fiyat verdi. Sizler nasıl yaptırıyorsunuz ve güncel maliyeti hakkında bilgi verebilir misiniz? Ayrıca bu araçta triger zincirli mi kayışlı mı bilgi bulamadım. Buna da yanıt alabilirsem çok teşekkür ederim.

• balci1987 kullanıcısına yanıt

arızone truncu 1.3 comfort 150 hp EDC OTOMATIK SAHIBIYIM BENDE 2021

ARKAYA DAVLUMBAZ YOK BUNLARDA PUTUR ATTIR KEYFINE GORE

KAPI ICERDEN ACILMASIN DIYORSAN KAPIYI ACINCA O KILIT YERINE BIR YER VAR ORAYI CEKINCE KAPIYI KAPAT ICERDEN ACAMAZSIN

Motor soğutma sıvısı hybrid Antifreeze dir, ve turuncu renktedir. Öyle kafanıza göre abuk subuk Antifreeze koymayın, uygun olanı koyun. Seviye minumum da ise saf su ile tamamlayın.

• DACIA 1.0 TCE ECO-G Motor Tedarik Sorunu Bülteni

Fransızca olarak yayınlanan bültende ECO-G TCE motora Avrupa genelinden yoğun bir talep oluştuğu ancak bu motorun yüksek teknoloji içeren parçalardan oluştuğu ve bu parçaların tedariginde yasanan sorunlar nedeniyle mevcut siparişlerde (Bu motorla sipariş edilen Dacia modellerinde) minimum 2 ay teslimat gecikmesi yaşanabileceği, ikinci bir duyuruya kadar bu versiyona ilişkin yeni siparişlerin alınmaması duyurusu yapıldı.

Ayrıca yeni logo içeren Dacia ürünlerinin Ekim ayı sonundan itibaren showroomlarda sunabilmek için çalışmaların başlatıldığı duyuruldu
  • Screetlove S kullanıcısına yanıt

hocam pütür attırma işlemini nereler yapar? yetkili servis yapar mı? pütür attıama yerine arka tarafın ön kısmına davlumbaz taktırsak olur mu?

Pütür atmayı yetkili servis ve ziebart gibi yerler de yapıyor, sanayi de lifti olan bircoky yer de yapar.

Davlumbaz taktiramazsiniz.

• AlcoholedMilk A kullanıcısına yanıt

Landirenzo bayisine git, hava filtesi kabinin altında yeri çok kolay boşuna servise para bayılma

• Carsever kullanıcısına yanıt

Merhaba uzun kullanim ortalamaniz nedir lpg de. Genel olarak tabsiye edermisiniz.

2016 4x2 90hp dizelden 1.0 eco-g ye geçmeyi düşünüyorum. Çekiş iyi deniyor

• 2022 Model 1.0 TCE ECO-G Prestige satın aldım. Çok yüksek ihtimal bayramdan sonra teslim. Faturası kesildi aracın. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

• Engin Cann kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun ne kadara maloldu
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.