Şimdi Ara

Dacia Duster eco g kullananlar klübü (59. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.326
Cevap
23
Favori
150.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun. Biraz kullanın tecrübelerinize ihtiyaç duyacağız. Benim aracı da 1.33 150 tce edc ile değişim düşünüyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Carsever kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun makyajlı kasa değil sanırım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan054

Hayırlı olsun makyajlı kasa değil sanırım

Sağolun, makyajsız kasa.

Makyajlı kasalarda Prestije paket Eylül sonu geliyor ve birkaç opsiyonla 230bin TLyi geçiyor. O yüzden beklemedim, bayilerin elinde kalan 1-2 adet makyajsız ECO-Gler bitmeden elimi çabuk tutmak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Hayırlı olsun. Biraz kullanın tecrübelerinize ihtiyaç duyacağız. Benim aracı da 1.33 150 tce edc ile değişim düşünüyorum

Sizin araç yıl sonuna kadar epeyce ithal edilecekmiş. Fiyatlar artmadan elinizi çabuk tutun derim. En full paket otomatik yakışır artık size

• Benim 2019 model 2020 çıkışlı 17000 km'de prestij eller serbes 180 yapar sanriim turuncu hatasız sizin fiyat bize referans oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkan054

Benim 2019 model 2020 çıkışlı 17000 km'de prestij eller serbes 180 yapar sanriim turuncu hatasız sizin fiyat bize referans oldu

180den de fazla yapar hatasızsa

Aynen dedigim gibi hatasız ama ben araca çok bağlandım şuan satmayı düşünmüyorum hanıma bile vermiyorum.bu sebepten ona bir araç bakıyorum

• sayin duster kullanıcıları
    comfort donanımda arka kapilarda hopörlör varmı?

Bakalım, inşallah olumlu olur. Yarın bayideki temsilci ile görüşmeyi düşünüyorum. İnşallah olur diyelim

• Merhaba arkadaşlar.
    1.0 ECO-G aracımızı İstanbul'dan teslim aldık.
    İki yetişkin Ankara'ya gittik.
    1.6 ECO-G ile en büyük fark şüphesiz alt devirlerdeki çekiş farkı. 1.0 ECO-G uzun soluklu rampalarda dahi sadece 5e cekiyosunuz ve uzuyor. Yol boyunca 2200-3000 devir arası 100-130 km hızla geldik.
    Ankara'ya vardigimizda tüketim ekranı 7.1 LPG ortalaması gösteriyordu. 420 km gelip de hâlâ LPGnin bitmemiş olması da ayrı bir psikolojik tatmin oldu.
    2019 Aralık'ta ilk 1.6 ECO-Gmizi teslim aldığımızda Ankara'ya varmadan gaz almak zorunda kalmıştık (Pompada 8.5 lt çıkmıştı).
    Neyse 1.0daki bu tüketime (7.1), rodajdaki bir araç için mukemmel diyebilirim. Hatta tam tersi guzergahta (Ankara-İstanbul) daha düşük tüketim elde edileceği kesin.

Özetle 2000 devirde gelen 170 tork ve 6. vites oranıyla çok yeterli ve nispeten keyifli bir araç olmuş.

İstanbul'da ilk LPG dolumumuzu yaparken bir resim koyayım.
    Allah herkese dilediği aracı kazasız belasız nasip etsin.

Dacia Duster eco g kullananlar klübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 6 Eylül 2021; 22:41:29 >

• Arkadaşlar benim sizlere bir sorum olacak 2020 model duster eco-g sahibiyim geçenlerde uzun yolda başıma bir şeyler geldi. Araç ile yokuş aşağı giderken vitesi boşa attığınız oldu mu ben ilk defa yaptım bir kaç uyarı verdi araç ve bir daha yokuş aşağı boşa atmayı düşünmüyorum, başına gelen var mı.

• hamza06018 H kullanıcısına yanıt
    Yokuş aşağıya boşa atılmaz en kotu vites büyütüp gaz veremeden inersiniz ne uyarısı verdi

• hamza06018 H kullanıcısına yanıt
    Yokuş aşağıya boşa atılmaz en kotu vites büyütüp gaz veremeden inersiniz ne uyarısı verdi

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza06018

Arkadaşlar benim sizlere bir sorum olacak 2020 model duster eco-g sahibiyim geçenlerde uzun yolda başıma bir şeyler geldi. Araç ile yokuş aşağı giderken vitesi boşa attığınız oldu mu ben ilk defa yaptım bir kaç uyarı verdi araç ve bir daha yokuş aşağı boşa atmayı düşünmüyorum, başına gelen var mı.

Daha önce paylaşmıştım, hareket halinde rolanti devrinde "start/stop uyarısı ver" tanımlı diye.

Dacia Muhendisleri, yüksek suratte sürücü aracı boşta kullanmak istediginde, yüksek miktarda hava girişi sebebiyle aracın LPGde stop etmesinin önüne geçmek istemişler.

Sistem Defult ayarlarını yine paylaşıyorum (1.6 ECO-G)

ECO-G Landirenzo defult ayarları

* Cold startta rolanti 1500 tut, 10 derecede 1300, 15 derecede 1200 , 20 derecede 1000 rpmye sabitle.

*30 derece sicaklikta LPGye geç

*Stop sonrası 30-50 derece arası benzinle start, 1 sn lpgye geç

* Stop sonrası 50 derece uzerinde LPG ile start

* Hareket halinde LPG ile rolanti devrinde devir artır (100-200 rpm)

* LPG ile rolanti devrinde hareket halinde (45 sn uzeri) start-stop'u devreden çıkar/uyarı ver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 8 Eylül 2021; 10:51:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Merhaba arkadaşlar.
    1.0 ECO-G aracımızı İstanbul'dan teslim aldık.
    İki yetişkin Ankara'ya gittik.
    1.6 ECO-G ile en büyük fark şüphesiz alt devirlerdeki çekiş farkı. 1.0 ECO-G uzun soluklu rampalarda dahi sadece 5e cekiyosunuz ve uzuyor. Yol boyunca 2200-3000 devir arası 100-130 km hızla geldik.
    Ankara'ya vardigimizda tüketim ekranı 7.1 LPG ortalaması gösteriyordu. 420 km gelip de hâlâ LPGnin bitmemiş olması da ayrı bir psikolojik tatmin oldu.
    2019 Aralık'ta ilk 1.6 ECO-Gmizi teslim aldığımızda Ankara'ya varmadan gaz almak zorunda kalmıştık (Pompada 8.5 lt çıkmıştı).
    Neyse 1.0daki bu tüketime (7.1), rodajdaki bir araç için mukemmel diyebilirim. Hatta tam tersi guzergahta (Ankara-İstanbul) daha düşük tüketim elde edileceği kesin.

Özetle 2000 devirde gelen 170 tork ve 6. vites oranıyla çok yeterli ve nispeten keyifli bir araç olmuş.

İstanbul'da ilk LPG dolumumuzu yaparken bir resim koyayım.
    Allah herkese dilediği aracı kazasız belasız nasip etsin.

1.3 edc aldık ama eco mod ilk çalıştırmada hep devre dısı el ile devreyebalsam bile stop edip caliştırinca devreden çıkmiş oluyor sizin araclardada böylemi

• B#K B kullanıcısına yanıt

ECO-Mod el ile devreye alınıyor bizde

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Daha önce paylaşmıştım, hareket halinde rolanti devrinde "start/stop uyarısı ver" tanımlı diye.

Dacia Muhendisleri, yüksek suratte sürücü aracı boşta kullanmak istediginde, yüksek miktarda hava girişi sebebiyle aracın LPGde stop etmesinin önüne geçmek istemişler.

Sistem Defult ayarlarını yine paylaşıyorum (1.6 ECO-G)

ECO-G Landirenzo defult ayarları

* Cold startta rolanti 1500 tut, 10 derecede 1300, 15 derecede 1200 , 20 derecede 1000 rpmye sabitle.

*30 derece sicaklikta LPGye geç

*Stop sonrası 30-50 derece arası benzinle start, 1 sn lpgye geç

* Stop sonrası 50 derece uzerinde LPG ile start

* Hareket halinde LPG ile rolanti devrinde devir artır (100-200 rpm)

* LPG ile rolanti devrinde hareket halinde (45 sn uzeri) start-stop'u devreden çıkar/uyarı ver

Alıntıları Göster

Dediklerine aynen katılıyorum 2 sene oldu alalı bunların hepsini yaşadım ama 2 sene içinde ilk defa vitesi boşa attım, ilk uyarı yokuş kalkış sistemi servise başvurun sonra da start stop devre dışı servise başvurun. Aracı müsait yerde durduğumda stop ettim tekrar çalıştırdım uyarı ve mesaj kayboldu start-stop da sıkıntı yok yokuş kalkış destekte bi sıkıntı yok. Bir daha boşa atmam aracı insan korkuyor böyle olunca mesajlar uyarı işareti ne oluyor a döndüm yolda.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza06018

Dediklerine aynen katılıyorum 2 sene oldu alalı bunların hepsini yaşadım ama 2 sene içinde ilk defa vitesi boşa attım, ilk uyarı yokuş kalkış sistemi servise başvurun sonra da start stop devre dışı servise başvurun. Aracı müsait yerde durduğumda stop ettim tekrar çalıştırdım uyarı ve mesaj kayboldu start-stop da sıkıntı yok yokuş kalkış destekte bi sıkıntı yok. Bir daha boşa atmam aracı insan korkuyor böyle olunca mesajlar uyarı işareti ne oluyor a döndüm yolda.

Alıntıları Göster

O uyarılar çıkmamış olsa, olaki yüksek hızda aracınız stop etseydi panik olabilirdiniz. Geçmiş olsun

• Yıldan dolayı 2. Bakımı yapıldı aracın. Bu aralar pek kullanmıyoruz km henüz 24.000 de. 940 TL tuttu. Yağ, filtresi, hava, polen filtresi değişti. Karter tapa contası var yazan. Birde aracın frenleri bırakınca gelen “cıyyk” lama seslerine müdahele etmişler. Arka kampanalar sökülüp temizlenmiş ve el freni ayarı yapılmış. Gıcır gıcır da yıkamışlar sağolsunlar. Fiyat olarak ve hizmet olarak aşırı memnun kaldım diyebilirim.

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.