Şimdi Ara

Dacia Duster eco g kullananlar klübü (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.326
Cevap
23
Favori
149.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce aracına prestige plus'larda bulunan egzoz ucundan takan oldu mu? Bence görünümü çok güçlendiriyor. Alır almaz yapacağım ilk iş olacak galiba. Üstteki prestige donanımdaki görüntü, alttaki ise prestige plus'daki görüntü. Ben gri tampon eklentisini yapmayacağım ama egzoz bence görünümü çok değiştiriyor. Düşünceleriniz neler?

Dacia Duster eco g kullananlar klübü

• ozkan054 O kullanıcısına yanıt

Sağ olun hocam daha iyisi sizin olsun. Oyak ile alındı hocam. 493.000 gibi bir fiyat. Beyaz renk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engin Cann -- 9 Temmuz 2022; 11:49:35 >
  • Herkese hayırlı bayramlar. Bende geçen hafta 2022 Model 1.0 TCE ECO-G Prestige alarak bu kervana katıldım. Benim araç yolculuğum Mayıs ayında kapora vererek başladı. Aracı 2 temmuzda teslim aldım. Allah herkese kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Araç gerçekten çok seri. Motor alt devirlerde işini hakkını vererek yapıyor. Bir sorum olacak. Aracı aldığınızda dikkat edilecekler, rodajlar vb. önerileriniz varmıdır? Kullananların önerileri nelerdir? Varsa tavsiyeleriniz, öğrenmek isterim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • pakman81 P kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun kazasız belasız. Şu video benim için oldukça aydınlatıcı oldu hocam. İzlemenizi tavsiye ederim. Videoda rodajdan bahsediliyor. 1.0'larda rodaj varmış. İlk 1000-2000 KM gibi yağı değiştirmemiz tavsiye edilmiş. Zira videodaki arkadaş, yağda metal parçaları yani çapak gördüğünden bahsetmiş. Bu da rodaj demek Dacia Duster eco g kullananlar klübü  Ben aracımı henüz teslim almadım aldıktan sonra konuya daha fazla yazmaya başlarım. Bilgi paylaşımı yaparım elimden geldiğince.

Dacia Duster eco g kullananlar klübüdevrim tunceryoutube
    dacia duster 1.0 tce ayrintili inceleme
    https://www.youtube.com/watch?v=Q6swvtptecA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engin Cann -- 10 Temmuz 2022; 16:44:8 >
  • Engin Cann kullanıcısına yanıt
    Çok saolsun. Sizede hayırlı olsun.Faydalı bir video olmuş. Çok işime yaradı.

• Bu araçlar sustalı anahtarlar gelmiyor. Düz anahtarı sustalıya çeviren var mı? Bana yapılabilir bir işlem gibi geldi.

• Merhaba Duster 2021 model Eco g model aracımdan bu şekilde ses geliyor normal mi

• balci1987 kullanıcısına yanıt
    Cik cik sesi lpg de yapiyor. Benzine alinca gidiyor. Ama sanki kayış sesimi var. Benzinde video çekerseniz daha iyi anlaşılır

• 2020 1.6 eco g comfort ile ben de aranızdayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalema -- 24 Temmuz 2022; 18:49:31 >
  • Engin Cann kullanıcısına yanıt

2021 eco-g kullanıcısıyım kazık anahtarı sustalı ya çevirdim Megane 4 anahtar alıp kendim uydurdum. Sustalı anahtarlar 2000 TL fiyat çektiler 150 TL ye mal ettim. İkitelli sanayide 250-300 yapıldığını öğrendim sonradan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xcllnc X kullanıcısına yanıt

Elinize sağlık hocam. Ben de tam sizin gibi düşünüyorum. Megane 4 anahtar alayım kendim uydururum diye düşünüyorum. Logosu renault logosu mu? Yoksa logosuz olanlardan mı? Nerden temin ettiniz hocam? Teşekkür ederim. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

• Aracim 3500km de 1.0 eco-g lpg ile ortalama 7.5litre karma kullanim. Beklediğimden cok iyi. Yaz olduğu için de biraz düşük çıkıyordur. Oek benzin kullanmiyor herhalde. Daha benzin hiç düşmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: btekin17

Aracim 3500km de 1.0 eco-g lpg ile ortalama 7.5litre karma kullanim. Beklediğimden cok iyi. Yaz olduğu için de biraz düşük çıkıyordur. Oek benzin kullanmiyor herhalde. Daha benzin hiç düşmedi

Bu uygulama adı nedir

Drivvo

• Aracı bugün teslim aldım. 1.0 eco g prestige. Araç bence parasının üstünde bir araç. Yalıtım olarak eski aracım 2020 model 208'den daha iyi geldi bana. Lastikler 65 yanak olduğu için mi bilmiyorum ama bana darbe sönümlemesi çok iyi geldi. Multimedyayı da beğendim ekran hem hızlı çalışıyor hem de ses sistemi güzel. İlk izlenimlerim bu şekilde. Kullandıkça görüşlerimi aktaracağım.

40 km gittim ama daha bitmeden aldim. 70km kalir deyince gostermez oluyor

• 1900 devir 6. Vites 84km hiz ile dik rampa cikarken yandi. Sonra 30 km yüksek devir kullanınca söndü

• Bu arıza İspanya'da yüksek sicakliklarla birlikte ayyuka çıktı.

Bizde de her geçen gün bu arızaya rastlayanlar mevcut.

Dacia sıcaklık toleransini artiran yeni bir yazılım üzerinde çalışıyor ve bu yazılımı Kasım ayına yetiştirmeye çalışıyor.

Bu arızayla ilgili bazı servisler, cihazda okunan hata kodlarına bakarak;

Buji değişimi, akü değişimi, enjektor değişimi, enjektör kütüğü değişimi, turbo basinc sensörü değişimi gibi işlemler uygulamış ama Dacia arızanın mekanik olmadığı hatalı sensör okuma ile ilgili yazılımsal bir hata olduğunu belirtmiş 📢

Şuan servise başvuran araçlara;

0839 Enjeksiyon Beyni Programı yükleniyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 1 Ağustos 2022; 18:43:57 >
  • Uzunları led'e çeviren oldu mu? Malum makyajlı olanların kısalar led uzunlar halojen garip bir görüntü oluşuyor. Uzunları led yapmak istiyorum. Ürün tavsiyesi olan var mıdır? Ankarada yer tavsiyesi olan var mıdır?

• Arızayla ilgili servis bülteni

Bu hata LPGli H4D kodlu motorlu araçlarda meydana gelir.
    Bu hata aracın gösterge orta ekranında bir hata mesajı veya birden fazla hata mesajlari ile görülebilir (enjeksiyonu kontrol ettirin, motor arızası riski, espyi kontrol ettirin, yokuş kalkış sistemi çalışmıyor gibi).
    Araç CANCLIP cihazına bağlandığında şu hata kodları görülür (DTC226322, DTC148E22)

Servisler bu durumda aşağıdaki kontrolleri yapmalıdır:
    1) Turbo giriş çıkış hortumu
    2) Basınç sensörü
    3) Gerektiğinde turbo degisimi
    4) Enjeksiyon beyni kontrolü
    5) Arıza kodu sil

Ayrıca çok sıcak günlerde aracın benzin modunda kullanılması tavsiye edilir.
    Araçta mekanik bir problem olmadığı, merkezce incelemlerin devam ettiği, muhtemelen sıcaklık sensörlerinin motor işletim haritası tarafından okunurken hatalı bilgi gonderimi veya sıcaklık toleransınının düşüklüğü ile uyarı kodu verdiği, buna yönelik Kasım ayına kadar yeni bir motor işletim haritası üzerinde çalışıldığı ve bu hatadan etkilenen tüm araçlara yeni yazılımın yükleneceği ,servisler tarafından hata kodları silinse dahi bu hata mesajlarının yeniden görülebileceği,
    tüm atölyelere bildirilir.
    Süreçle ilgili tüm gelişmelerin merkeze bildirilmesi önemlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 17 Ağustos 2022; 7:39:56 >
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.