Şimdi Ara

D-Smart D-Fix Ana Konu (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
571
Cevap
18
Favori
84.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen dahili uydu alıcısı yok hocam.eski evimde 37 inç bundan eski toshiba tv var teledünya izliyebiliyordum conaxla ama yeni evimde yapamadım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • siz dsmart mı izleyeceksiniz?

Öyleyse yapacak birşey yok yok harici cı+ kart girişli uydu alıcı alacaksınız.

tv nizde sadece dahili kablo tv ve karasal tv alıcı var.

dsmart ise uydu üzerinden yayın veriyor .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Selam,

Dsmart HD receverim var mülküyeti bana ait, geri verip +3 tl fark 1 yıllık taahhütle D-fix modüle geçmek ne kadar mantıklı.? (kendinden uydu alıcılı tv var)
  • D fix modülünü calistirabilecegim ve f/p olarak en iyi görüntu kalitesini verebilecek uydu cihazi önerir misiniz? Teşekkürler.

• 2010 yılındaki Dünya Kupası öncesi D'smart'ın HD ile değiştir kampanyası ile almış olduğum Next YE-15000 HD uydu alıcısı son yıllarda giderek hantallaşıp, komut algılamamaya, kanal değiştirirken donma derecesine varan gecikme olmaya başlayınca, geçtiğimiz Nisan ayında D-Fix modüllü üyeliğe geçtim. Taahütüm devam ettiği için mevcut paketim D-Fix modüle tanımlandı. Kanal değişme hızı TV'nin kendisine bağlı D-Fix ile kullanınca, o da biraz yavaş. Yine de (uydu anten kablosu direk TV'ye bağlandığından mıdır nedir), görüntü kalitesi daha yüksek. Bazen TV'yi açtığımda D-Fix modülü algılamasa da şimdilik memnunum, idare ediyorum.

Öte yandan; harici uydu alıcıyı farklı odaya, salona, daireye vs taşıyıp kullanma imkanı varken, D-Fix ile CI girişli ve dahili UYDU alıcı bir TV'ye mahkumum. Örneğin 10 yıl önce aldığım diğer (Samsung 50C450 plazma) TV'de CI girişi olsa da dahili UYDU alıcı YOK (sanırım karasal digital veya analog alıcı) var. Bu nednele D-Fix takılabilse de işe yaramıyor. Bu nedenle CI modül girişi olan, performans-kalite/fiyat oranı yüksek bir uydu alıcısı arıyorum ben de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 12 Temmuz 2020; 12:47:56 >

• D-Fix modül takılabilen ve TKGS özelliği olan uydu alıcısı arıyorum. Tavsiyesi olan var mı?
  • D'smart D-fix CI modülün takılabileceği "performans+kalite/fiyat" oranı yüksek bir HARİCİ uydu receiver bulmak biraz zor görünüyor. VU+ veya Gigablue gibi markalar var AMA gözüme pahalı geliyor. BELKİ uzun süre fiyatlardan uzak kaldığım, takip etmediğim içindir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: matandberenice

https://urun.n11.com/uydu-alicisi/redline-ts-5000-ci-hd-plus-modul-girisli-uydu-alicisi-P88370022

Bu ürün ile kullanılabilir mi?
    dsmart modülü 1 yıldır bu cihazla kullanıyorum. ancak cihaz/model 5-6 yıllık bir model ve büyük ekranda nasıl bir görüntüsü vardır bilmiyorum. 32 inç tv de işimi görüyor. Yayınları usb den flash belleğe kaydediyorum. powervu, tandberg, cccam de destekleyen bir cihaz.

Bu cihazla Astra 4.8e deki discovery europe kanallarını powervu ile açıyorum. Discovery Science europe da gömülü inglizce altyazı var. Ordan altyazısına kadar kayıt yapıyorum

Tandberg de çözüyor malum 6 kanal.

Telefondan mobil internet veriyorum aliexpress den aldığım Cccamle yabancı Kanalları açıyorum.

En önemlisi belgesel arşivi yapıyorum 2 tb'a yakın belgesel var. Usb diske kayıt yapıyorum.

Modül girişi var dsmart modül kullanıyorum.

8 li disqec taktım Türksat harici 6 yabancı uydu (thor 0.8w,Astra 4.8e, Hotbird 13e, eutelsat 16e, Astra 19.2e ve Astra23e) izleyebiliyorum.

İlk harici uydu alıcımdır. 5 yıldır kullanıyorum bazı kısıtlamalarından arada arıza çıkarmasından dolayı önermiyorum ama baya baya kullanıyorum bu cihazı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhan515

dsmart modülü 1 yıldır bu cihazla kullanıyorum. ancak cihaz/model 5-6 yıllık bir model ve büyük ekranda nasıl bir görüntüsü vardır bilmiyorum. 32 inç tv de işimi görüyor. Yayınları usb den flash belleğe kaydediyorum. powervu, tandberg, cccam de destekleyen bir cihaz.

Bu cihazla Astra 4.8e deki discovery europe kanallarını powervu ile açıyorum. Discovery Science europe da gömülü inglizce altyazı var. Ordan altyazısına kadar kayıt yapıyorum

Tandberg de çözüyor malum 6 kanal.

Telefondan mobil internet veriyorum aliexpress den aldığım Cccamle yabancı Kanalları açıyorum.

En önemlisi belgesel arşivi yapıyorum 2 tb'a yakın belgesel var. Usb diske kayıt yapıyorum.

Modül girişi var dsmart modül kullanıyorum.

8 li disqec taktım Türksat harici 6 yabancı uydu (thor 0.8w,Astra 4.8e, Hotbird 13e, eutelsat 16e, Astra 19.2e ve Astra23e) izleyebiliyorum.

İlk harici uydu alıcımdır. 5 yıldır kullanıyorum bazı kısıtlamalarından arada arıza çıkarmasından dolayı önermiyorum ama baya baya kullanıyorum bu cihazı.

Alıntıları Göster
    Güzel bilgiler hocam. Teşekkürler.

TKGS konusunda nasıl hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: matandberenice

Güzel bilgiler hocam. Teşekkürler.

TKGS konusunda nasıl hocam?

Alıntıları Göster
    TKGS var mı yok mu bilmiyorum.

Cihazda online güncelleme ile yazılım, kanal listesi, emu k.y güncellemeleri yapılabiliyor.

ilk aldığımda kanal listesini güncelledim sonrasında
    hep manuel tp tarayıp ekledim. yeni uydu eklediğimde otomatik tp taramadan kanalları eklettim.
    kendi hazırladığım kanal listesini kullanıyorum.

Yabancı uyduları eklediğimde 5000'e yakın kanal oldu fırsat buldukça kanallara bakıp, sildim, taşıdım, sıraladım şu an 1900 civarı kanal var listemde.

• Selam, bende dsmartın humax cihazı var. Kanal geçişlerinde filan yavaş ve 4k desteklemiyor. Bu cihazı dfix ile değiştirmek istiyorum. Görüntü kalitesi olarak bir fark var mı?
  • Şu ünlü 90-100 liralık kampanyalar ile ilgili hiç haber göremedim. Bunların belli bir zamanı var mı yoksa eskiden olan bir durumdu artık göremiyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

siz dsmart mı izleyeceksiniz?

Öyleyse yapacak birşey yok yok harici cı+ kart girişli uydu alıcı alacaksınız.

tv nizde sadece dahili kablo tv ve karasal tv alıcı var.

dsmart ise uydu üzerinden yayın veriyor .
    Hocam tv Ci destekliyor görünüyor Ci+ yazmıyor, (awox3200str) Çalıştırmaz mı Dfix i şimdi

• The Tenth Doctor kullanıcısına yanıt
    eskiye uyumluluk var sanırsam.çalıştırır diye tahmin ediyorum hocam .
    https://forum.donanimhaber.com/ci-modullu-uyelere-ci-degisim-teklifi--93127017
    https://www.turke****.com/satforum/archive/index.php/t-660766.html
    Bende awox 49' vardi ve modulu calistiriyordu. Sizde durum ne olur bilemiyorum. Yalniz tv de dsmart modu yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

eskiye uyumluluk var sanırsam.çalıştırır diye tahmin ediyorum hocam .
    https://forum.donanimhaber.com/ci-modullu-uyelere-ci-degisim-teklifi--93127017
    https://www.turke****.com/satforum/archive/index.php/t-660766.html
    Teşekkürler hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: pharm4vita

Bende awox 49' vardi ve modulu calistiriyordu. Sizde durum ne olur bilemiyorum. Yalniz tv de dsmart modu yok
    Yani kanallar aynı şekilde gösteriliyor sadece kilitleri mi açılıyor, nasıl dsmart modu yok

Dsmart kanal siralamasini kullanamayacaginiz anlamina gelir. Tarama yapip kanallari siz siralayacaksiniz. Yalniz bazen kanallar cift cikiyor.Bunlardan bazilari digiturke gibi diger platformlara ait.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pharm4vita

Dsmart kanal siralamasini kullanamayacaginiz anlamina gelir. Tarama yapip kanallari siz siralayacaksiniz. Yalniz bazen kanallar cift cikiyor.Bunlardan bazilari digiturke gibi diger platformlara ait.
    Tamamdır hocam o sorun olmaz, teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.