Şimdi Ara

CS:GO | Hakkında tüm sorularınızı cevaplıyorum. (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
34
Favori
138.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Natsu Dragneel

Bu rütbe atlama olayları neye göre oluyor ? Her 10 tane competive match kazandığımızda 1 rütbemi yükseliyoruz ? Şu ana kadar bana öyle oldu. Belkide şansına öyle olmuştur.

Rütbe karşı takımın MMR'ına göre artar ya da azalır.

Yani sen Master Guardiansın karşı takıma da Legendary Eagle geldi o maçı kazanırsan normalde 2 maçta rütbe atlayacaksan 1 maçta atlayabilirsin çünkü karşı takım yüksek.
    Aynı şekilde kaybedersen 3 maçta rütbe düşecek isen 4 maçta düşersin çünkü karşı takım senden daha iyi, karşı takım zayıfsa tam tersi.

İlk 10 maçı kazandığında rütbe atlatmaz o ilk 10 maçına göre bir rütbeye koyar seni.

Rütbe atlamak için Win Streak yapman gereklidir örneğin 4 maç kazandın 5ci maçı kazanırsan rütbeyi atlatıcak ama kaybedersen seri bozulur ve rütbe atlaman 1 maçtan 2 ve ya 3e çıkar. Tabi burada karşı takımın rütbesi önemli.

Tek başına oyuna girersen seninle aynı rütbe adamlar gelir ortalama 4-5 kazanma serisi yaparsan atlatır sanırım ben hep arkadaşlarımla girdiğim için bilmiyorum.

• Biraz araştırdım ve bulduğum birkaç şey şu:

Öncelikle rütbe atlamada Win almak en önemli olay. Bunun dışında kazandıktan sonra oyun içindeki skorunuzda (kill, assit, dead, bomba kurma veya çözme gibi) önemli.
    Bunun dışında Win Streak yapma ve karşıdaki kişilerin rütbelerine göre rütbe atlama oranlarıda doğru. ^^

Yarımınız için teşekkür ederim ^^
  • @LetnaErt 2. sayfada paylaştığım görüntü ayarlarını uygulayın. Orjinal CS:GO değilse eğer böyle yapabilir.

@Natsu Dragneel Bir kaç bilgi verilmiş ve verilen bilgiler doğru. Yıldız'da önemli. Ne kadar çok yıldız kazanırsan o kadar iyi.. c4'ü sen çöz veya kur. Sona kalmaya çalış. Ölmemeye çalış zaten yıldız alıyorsun rahatlıkla..
    Genelde 5 maç üst üste Win alırsan ve scorboard'da orta-üst sıralardaysan rütbe atlıyorsun. Daha hızlı rütbe atlamak için sağlam ve üst rütbe olan arkadaşlarını alıp maça giriceksin. Bir kaç maç kazanırsan eğer normalden daha kısa sürede rütbe atlarsın.. Rütbe atlama olayına çok takılmanı önermem zaten iyi bi oyuncuysan legandery eagle'dan aşağıya düşmüyorsun. Bu rütbenin üstünde durmak mümkün değil. Ben supreme'e çıkıp inmekten bıktım artık. Çünkü tamamında hile geliyor..

@SevimliKedicik Verilen bilgilder doğru

• Arkadaşlar, Counter Strike : Global Offensive oynayıp ayarlar hakkında bilgisi olan birileri varsa lütfen yardım etsin. Sorum şu... Bazı ünlü oyuncuları izliyorum twitchden dikkatimi bir şey çekti. Adamlar ateş ederken silah ın ön kısmı yukarı arka kısmı aşağı iniyor. Ve bu çok güzel bir şeydir. Fakat bu bende olmuyor. Buda bir consol ayarı anlamına geliyor. Örnek videolar atacağım size. Silah ateş ederken silaha iyi bakın...

http://www.twitch.tv/officialgetright/b/435641515
    http://www.twitch.tv/officialgetright/c/3124497

Ateş ettiğinde hemen sağ sol yapıyor ve silahın arka kısmı aşağı doğru iniyor, burun kısmı yukarı kalkıyor. Böyle bir ayar var mıdır ?????
    ve tekrar söylüyorum ateş ederken ki hareket değil. ateş ettikden sonra sağ sol yapıyor ve o kısımda silahta değişik bir olay oluyor açıklayabilecek varmı ;??? lütfen :(

• demo oyunlar kalksın
  • Oyun orjinal ve ayarlarda aynı.
  • Ekran kartı güncelleyin, Oyun dosyalarını doğrulayın, Sync kapatın. Eğer yine düzelmezse konu hakkında internette araştırma yapın malesef nvidia kullanmıyorum o nedenle bilgim yok

Ekran kartı üzerinde Aşağıdaki ayarları uygulayın.
     CS:GO | Hakkında tüm sorularınızı cevaplıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morphinz -- 17 Şubat 2014; 23:02:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: karakoyunn

quote:

Orijinalden alıntı: sheyhzade26

quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz

.

@sheyhzade26 Update ile ilgili bi sıkıntıydı muhtemelen çözülmüş olması lazım. Çözülmedi ise dosya doğrulama yap.

Güncelleme ile düzelmedi, dosya doğrulama ile de düzelmedi.Zaaten güncellemeden sonra başlamıştı.

aynı sorun bendede var, bütün silahlarımda stattrack 0 görünüyor. ayrıca başka oyuncuları izlerken onların silahlarıda 0 görünüyor.

2 günlük araştırma sonucunda çözdüm sorunu.steamde oyuna sağ tıklayıp özellikleri seçiyorsun sonra. Çalıştırma seçeneklerini ayarla yazan yere tıklayıp -threads 1 yazıyorsun stat traklar artık çalışıyor.

• sheyhzade26 S kullanıcısına yanıt
    İyide threads oyunda kullandığın işlemci çekirdek sayısını belirlemek için yeni koyulan (son güncelleme ile geldi) bir komut Bir yanlışınız olmasın?

-threads komutu ile oyunun kullanıcağı çekirdek sayısını belirlersiniz.
    İşlemciniz 2 çekirdek ise 2 / 4 çekirdek ise 4 yazmanız gerekir.

İntel
    i7 has 4 cores and 8 threads(virtual cores)
    i5 has 4 cores and 4 threads
    i3 has 2 cores and 4 threads

Amd
    83XX series = -threads 8
    63XX series = -threads 6

Benim çalıştırma seçeneklerim ise aşağıdaki gibi;

-noforcemparms -noforcemaccel -novid -tickrate 128 -console -threads 4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morphinz -- 18 Şubat 2014; 4:43:40 >
  • Arkadaşlar ben steamden hiç alışveriş yapmadığım için pazara eşya koyamıyorum. Bunun açılması için illa oyun mu almam lazım yoksa cs den anahtar alsam yada sadece cüzdana para eklesem 1 ay sonra açılır mı?
  • correct kullanıcısına yanıt
    para eklersen veya anahtar alırsan açılır.
  • quote:

İyide threads oyunda kullandığın işlemci çekirdek sayısını belirlemek için yeni koyulan (son güncelleme ile geldi) bir komut Bir yanlışınız olmasın?

-threads komutu ile oyunun kullanıcağı çekirdek sayısını belirlersiniz.
    İşlemciniz 2 çekirdek ise 2 / 4 çekirdek ise 4 yazmanız gerekir.

İntel
    i7 has 4 cores and 8 threads(virtual cores)
    i5 has 4 cores and 4 threads
    i3 has 2 cores and 4 threads

Amd
    83XX series = -threads 8
    63XX series = -threads 6

Benim çalıştırma seçeneklerim ise aşağıdaki gibi;

-noforcemparms -noforcemaccel -novid -tickrate 128 -console -threads 4

Ben de steam forumlarında gördüm ve yazdığımda stat traklar çalışıyordu.

• 64 ve 128 tick dedikleri serverların durumu ve farkları nedir ? girdiğim her sunucuda 64 tick verisi alıyorum netgraph ekranında
  • logistics kullanıcısına yanıt
    En basit şekilde Bant genişliği olarak düşün.
    64 tickrate ile aynı kapasite üzerinde 128'e göre 2 kat daha fazla sunucu açabilirsin.
    Tabi buda doğal olarak kaliteyi düşürür..
    Saniyede up'ladığın ve indirdiğin veri yarıya düştüğü için oyunun akıcılığı bozulur ve tabiri caiz'se "MERMİ GİTMİYOR" olayı yaşanır.
  • Benim sorun dosya doğrulaması ile giderildi. Sanırım updatelerden birinde eksik yüklenmiş. Nvidia'nında yeni sürücüsü çıkmış onuda kurdum aslında :D
  • usta 3 mavi 4 sarı 2 siyah 3 tane turunca ici kağıt dolu kutu var bunların hangisi en değerli takas sitesine 3 mavi 4 sarı 2 siyah koydum. 4 sarıya ak verdi adam mavi ak giderleri nedir bunların
  • quote:

@mdxceed Çünkü çözünürlük arttıkça kare sayısıda artar. Ne kadar az kare sayısı varsa adamı vurman okadar kolaylaşır. Bu yüzden neredeyse bütün profesyonel oyuncular 1280-1024 veya 960 oynar.

Normalde haftalık 4 drop olarak belirlenmiştir.
    Fakat Steam level artırarak bunu çoğaltabilirsin.
    10 level üstü %20
    20 level üstü %40
    30 level üstü %60
    50 level üstü %100
    Yani sen 4 alırken 50 level olan bi kişi haftalık 8 drop alır.
    Level'in drop düşen silah kalitesiyle bir ilgisi yoktur.
    Satamadığın silah'a steam envanter üzerinde bak. PAZARLANAMAZ ibaresi görürsen bunu belli bir müddet satamazsın.
    Tarih vermişse eğer o tarihe kadar satamazsın.

Bir yanlışlık var. Oyun içinde ki drop sistemi steam levele göre çalışmıyor herkesde bu sayı aynıdır. Oyun dışında ki drop sistemi böyle çalışır.

Ayrıca da ne kadar az kare sayısı varsa adamı vurmak o kadar kolaylaşmıyor. Bu bir tabiri caizse hurafedir. Sadece adamlar daha büyük gözükür o kadar. Ben 1080p ve tüm ayarlar en yüksek düzeyde oynuyorum. Oyun akışını bir nebze yavaşlatsada adam vurma konusunda bir fark olmuyor. Hem göz zevkim bozulmuyor hem de adamları net görüyorum yani aslında daha da kolay benim için. Profesyonel oyuncuların böyle düşük ayarlarda oynaması alışkanlık yani yıllarca 1.6 oynayan adama en kötü görüntüde Cs:Go oynatırsan fazla fark hissetmez. Bir kaç ms nin bile onlar için önemli olması nedeniyle en yüksek performans almak için böyle yapıyorlar, mouse çevirdiği zaman ve ya ateş ettiği zaman en ufak takılma olmasın diye.

Bildiğim bir oyuncudan örnek vereyim hani jw best dediğimiz çocukdan (Jesper "jw" Wecksell)... Yalnızca bir kaç sene önce CS 1.6 oynamaya başlayan Cod gibi BF gibi kaliteli bir fps oyunu oynamamış hatta başka hiç fps oyunu oynamamış ve hala oynamamakta olan, 1080p de yüksek grafikte ki görselliği bilmeyen, hiç 60 fps de falan oyun oynamamış biridir. Yani hangi diziyi taip ettiğini bile biliyorum. Alıntı yapabilirsiniz bu bilgileri hiç bir yerde bulamazsınız. Kendisi bir ara açıklamıştı. Yani şimdi bizde mi bunun gibi oynayalım, yani binlerce lira bilgisayar alalım ama ayarları düşürelim öyle mi! Gelsin o bizim gibi oynasın niye özeniyoruz ki bazı insanlara?

• quote:

Orijinalden alıntı: mdxceed

quote:

@mdxceed Çünkü çözünürlük arttıkça kare sayısıda artar. Ne kadar az kare sayısı varsa adamı vurman okadar kolaylaşır. Bu yüzden neredeyse bütün profesyonel oyuncular 1280-1024 veya 960 oynar.

Normalde haftalık 4 drop olarak belirlenmiştir.
    Fakat Steam level artırarak bunu çoğaltabilirsin.
    10 level üstü %20
    20 level üstü %40
    30 level üstü %60
    50 level üstü %100
    Yani sen 4 alırken 50 level olan bi kişi haftalık 8 drop alır.
    Level'in drop düşen silah kalitesiyle bir ilgisi yoktur.
    Satamadığın silah'a steam envanter üzerinde bak. PAZARLANAMAZ ibaresi görürsen bunu belli bir müddet satamazsın.
    Tarih vermişse eğer o tarihe kadar satamazsın.

Bir yanlışlık var. Oyun içinde ki drop sistemi steam levele göre çalışmıyor herkesde bu sayı aynıdır. Oyun dışında ki drop sistemi böyle çalışır.

Ayrıca da ne kadar az kare sayısı varsa adamı vurmak o kadar kolaylaşmıyor. Bu bir tabiri caizse hurafedir. Sadece adamlar daha büyük gözükür o kadar. Ben 1080p ve tüm ayarlar en yüksek düzeyde oynuyorum. Oyun akışını bir nebze yavaşlatsada adam vurma konusunda bir fark olmuyor. Hem göz zevkim bozulmuyor hem de adamları net görüyorum yani aslında daha da kolay benim için. Profesyonel oyuncuların böyle düşük ayarlarda oynaması alışkanlık yani yıllarca 1.6 oynayan adama en kötü görüntüde Cs:Go oynatırsan fazla fark hissetmez. Bir kaç ms nin bile onlar için önemli olması nedeniyle en yüksek performans almak için böyle yapıyorlar, mouse çevirdiği zaman ve ya ateş ettiği zaman en ufak takılma olmasın diye.

Bildiğim bir oyuncudan örnek vereyim hani jw best dediğimiz çocukdan (Jesper "jw" Wecksell)... Yalnızca bir kaç sene önce CS 1.6 oynamaya başlayan Cod gibi BF gibi kaliteli bir fps oyunu oynamamış hatta başka hiç fps oyunu oynamamış ve hala oynamamakta olan, 1080p de yüksek grafikte ki görselliği bilmeyen, hiç 60 fps de falan oyun oynamamış biridir. Yani hangi diziyi taip ettiğini bile biliyorum. Alıntı yapabilirsiniz bu bilgileri hiç bir yerde bulamazsınız. Kendisi bir ara açıklamıştı. Yani şimdi bizde mi bunun gibi oynayalım, yani binlerce lira bilgisayar alalım ama ayarları düşürelim öyle mi! Gelsin o bizim gibi oynasın niye özeniyoruz ki bazı insanlara?

26 levelim. günde max 2 drop alırsın. Ben haftada 6 drop alıyorum.

Çözünürlük olayına gelince kendinizle çelişiyorsunuz.
    Ayrıca da ne kadar az kare sayısı varsa adamı vurmak o kadar kolaylaşmıyor. Bu bir tabiri caizse hurafedir. Sadece adamlar daha büyük gözükür o kadar.

10 cm hedefi vurmakmı daha kolaydır 20 cm hedefimi?
    Buda demek oluyor ki çözünürlüğü düşürmek daima işe yarar.

FULL HD oynamak sizin tercihiniz. İsterseniz 2K çözünürlükte oynayın beni alakadar etmez.
    Siz muhtemelen görüntü kalite ayarlarını medium ve üstü ayarlıyorsunuz. Nuke B plant'de yerden çıkan buhar yüzünden görüşünüz bozulur bırakın vurmayı görmekte dahi zorlanırsınız. Ama sizin tercihinizdir bu.
    Ben oyuna başladığım gün kendi çözünürlüğümü tek tek tüm çözünürlükleri arıyarak kendim buldum..
    Kimseye özenmem çünkü hiç kimseyi benden üstün görmem.

• Beyler bana tavsiye edeceğiniz bi crosshair ayarı varmı acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyunda maça "girmediğimiz" ana menüsünde durduğumuz vakitlerde steamdaki toplam oynanış süresi artıyor mu ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.