Şimdi Ara

Crysis 2 (2011) [ANA KONU] (246. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.994
Cevap
2
Favori
250.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oyunu daha yeni biterebildim o zaman bir şeyler yazalım laptop cayır cayır oldu ama olsun biterebildim şöyle söyleyeyim bende crysis 1 sevmemiştim ama bu oyun olmuş arkadaş patlama efektleri olsun grafikler silahlar olsun bir tek sevmediğim şey oyun çok çizgisel ilerlemesi olsun o kadar dan bir şey olmaz her neyse online nickim terriblewhisper ekleyin kapışırız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mulli_55

arkadaşlar crysıs 2 yuklerken seri numarası istiyor..seri no olan varmı acaba ?

daha önce bukadar hiç bir şeye gülmemiştim, ağa biz okadar parayı o senin istediğin şeye veriyoruzda alıyoruz oyunu zaten. kaldıki kopya cd key istiyorsanda burası yeri değil.
  • BEYLER FORUMDA TURNUVA MI NE YAPSAK BENİM ID:terriblewhisper
  • quote:

Orijinalden alıntı: Captain55

Oyunu az önce bitirmiş bulunuyorum da, senaryoyu hala tam olarak çözebilmiş değilim. En sondaki konuşmalar iyice kafamı karıştırdı.Tam olarak orada neler diyor özetle?
    Bu yüzden bazı sorularım var;
    -Şimdi Prophert aslında ölmedi mi?
    -Yoksa biz oyunun sonunda onu, kafamızda bir anı olarak mı görüyoruz?
    -Oyunun en başında kıyafeti Prophert bize vermese aslında ölmüş müydük?
    -Hargreave bizimle irtibata neden geçiyor, yani o sırada Gould'a bir şey mi oluyor da bir süre Hargreave yönlendiriyor bizi? ((Hargreave'in kendi amacını sormuyorum, zaten orasını biliyorum, bizimle nasıl iletişime geçti Gould varken?))
    -Oyunda Kaptan Lockart ve askerler neden bizi yok etmeye çalışıyorlar. Ortak amacımız canavarlarla (seflerle) mücadele etmek değil mi?
    -Bir de biz harbiden kimiz, Prophert mi Alcatraz mı? Oyunun sonunda "Adım, Prophert" dediği için soruyorum.

En çok oyunun en başında ve sonundaki videolarda neler anlatılıyor, bunu çözmeye çalışıyorum.

Biraz geç oldu ama oyunu yeni bitirmiş olduğum için sorulara cevap vereyim,bu arada oyunu ingilizce bitirdim anladıklarım kadarıyla cevaplıyorum

Öncelikle evet,Prophet bize kıyafeti vermese ölmüştük,hatta Alcatraz zaten hala bir ölü.Oyunda hiç konuşmamasının sebebi bu büyük ihtimalle.Nanosuit sayesinde hareket edebiliyor.Prophet giysiyle bağlantısını kesmek için kendini öldürdü ama bu işe yaramadı,yani oyunun sonunda Prophet,Alcatraz'ın vücudu içinde yaşamını sürdürüyor,tek bedende iki ruh gibi yani.Hargreave olayını bilmiyorum maalesef.Lockhart'ın ve askerlerin bizi öldürme sebebine gelirsek,bu uzaylılar bir virüs salıyorlar,bu virüs insanlara ve Prophet'a da yayılıyor(Zaten yanlış anlamadıysam Prophet da kendini bu yüzden öldürdü zaten) virüsün tedavisi var ama buna rağmen Lockhart ve askerler bu insanları öldürüyor,Prophet da bu yüzden onlarla savaşıyor.Son sorun için de yukarıda dediğim gibi Alcatraz'ın vücudunda Prophet ve Alcatraz var diyebiliriz.Oyunun sonunda Alcatraz ile 'biz' diyerek konuşuyor ama bahsettiği şey Alcatraz'ın bedeni yoksa ruhu mu orasını anlamadım,ama Prophet ölmedi yani

Sanki biraz karmaşık oldu ama umarım biraz daha anlamana yardımcı olmuşumdur

Bir de internetten bir hikaye buldum,gerçeğe en yakın ve doğru anlatan bu haberin olsun

Aslında bu sef'ler yüzyıllardır dünyamızda yaşamaktadırlar sadece Lingshan adalarında değil bütün dünyada..fakat insan ırkının bundan haberi yoktur..Bir kişi hariç Hargreaves...Hargreaves bu yaratıkları keşfeder ve bunların yapılarından (dna'larından nanosuit'i üretir..) amacı ölümsüzlük..(oyundada görceğiniz gibi nano dna'lar hasar almış hücreleri onarıyor birkaç replik de var:''adamım bu adam tam bir yürüyen ölü'' gibi)..Aslında hargreaves ölmüştür ancak bir kapsülün içinde yaşayarak bilgisayardan insanlarla iletişim kurar...Ve herkes onu yaşıyor sanar..Aslında hargreaves nano suit'i kendi için üretir amacı o giysiyi giymek ve bir ölü halinde aslında en güçlü olmaktır...Fakat giysi işe yarıyormu yaramaz mı bilmediği için Prophet komutasındaki Raptor ekibini giysiyi test için Lingshan adalarına yollar..(yani herşey hargreaves in başının altından çıkar aslında Crysis 1 de amacımız doktoru kurtarmak yada korelileri öldürmek değildi)Tabi ekibin bundan haberi yoktur..Ama prophet olayıçözer ve aslında oyunun sonunda uçakla gittiinde adaya deil new york'a gider hargreaves'i bulmak için..(gittiğinde replikleri hatırlarsınız:Adamlarımı göz göre göre ölüme attın vs.)..Fakat prophet ordan ayrılır sefler tabi bu sırada istila etmiştir her tarafı bunu çözebilcek tek kişide prophet ve nanosuittir..(Prophet spor damarlarının(spor damarları=seflere enerji sağlayan asıl kaynak) patlatılması gerektiğini bilir..)..Fakat bu görev üstündeyken sefler'e yakalanır ve vücuduna bir sef molekülü girer..Yavaş yavaş giysinin hakimiyetini kaybetmeye başlar..Bu sırada şans eseri o sırada gemi kazasından çıkmış olan biz(Alcatraz)'ı bulur bizi sığınağına götürür ve giysisini bize verir çünkü biz onu kontrol edebiliyoruz..Fakat burda garip bir olay vardır Prophet intihar eder ama aslında ölmez...Giysiyi iki kişi kullanır biz beden olarak giysiyi kullanırız ancak giysi 2'li yaşama olanak sağladığı için teknik olarak bizi prophet yönetir...(işte giysinin alt katmanlarındaki garip enerji prophet'ın enerjisidir) normalde biz oyunda 100 kere ölürdük ancak prophet'ın sayesinde ölmedik..(mesela replikler:Giysi konuşur Hadi kalk asker şimdi ölme vakti değil vs. aslında bunlar prophettır..)İşte bu yüzden anılarada ulaşabiliyoruz prophet'ın...Ve kalkdığımızda haatırlarız bize Nathan Gould'u bulmamızı söyler çünkü o giysi hakkındaki bilgi sahibidir..Bu sırada cell askerleri ve komutanı Lockhart Hargreaves'in emri altındadır Hargreaves e giysi lazım olduğundan emir açıktır Prophet'ı öldürün ama giysiye zarar vermeyin...Sonrası açık zaten Gouldun yanına gidiyoruz ve prophet olmadığımız açığa çıkıyor...Bize sefleri yenmek için tek çare bizim olduğumuzu söylüyorlar..Sonra eski özel harekketten arkadaşımız Chinoyla buluşuyoruz...böyle devam ediyoruz bir diğer önemli nokta ise...Lockahrt hargreaves in emrinden çıkıyor (replik:bundan sonra artık senin köpeğin olmayacaım vs..)bu nedenle artık işi hargreavesin halletmesi gerekir bizimle iletişim kurar ve giysiyi ona götürmemiz için buluşmamız gerektiğini söyler...Bize Lochartın emp'lerini(emp=nanogiysiyi devre dışı bırakan manyetik şok bir bakıma) devredışı bıraktırır ve Lochart'ı öldürttürür..Fakat giysiyi almak için asıl tuzağı o hazırlar ve kapıyı açtığımızda oraya bir emp koymuştu ve biz yere düşeriz sonra Tara ve askerler bizi alarak nanogiysinin çıkartılmasını sağlayan laboratuvara götürür..Orda aslında prophet sayesinde bilincimiz yerine gelir dayanıklılık ve kuvvetimiz artar(replik:Hargreaves:Aslında buraya geldiğinde bilincinin kapalı olmasını umuyordum)Bu sırada giysiyi almak için askere öldür emri verir fakat Nathan Gould Tarayı ikna etmiştir tek çarenin bizim olduğumuza dair Tara bizi ordan kurtarır.Ve Nathan prophetın anılarında yeni bişi bulur Prophet olayı çözmüştü ve Asıl yuvanın Central Parkın altında olduğunu biliyordu..Gene hedef bellidir Spor yuvaları Central parka gideriz ve seflere enerji sağlayan damarları yok ederiz...Bu sefler üzerinde ölümcül etki yapar....Ve New york'a nükleer füze gönderilmeden oradaki insanların kurtarıldığı videosu girer(kahramanlık videosu gibi birşey)..Tabi biz anlarız aslında Prophet sayesinde yaşadığımızı ve bunları başardığımızı Anı açılıyorya orda prophet açıklıyor aslında ben ölmedim sürekli senin yanındaydım...Ve biz bu nedenle kendimizi Prophet olarak tanıtırz ee bir nevi Prophet ismi daha bir ünlü alcatraz'a göre..:,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho90 -- 5 Temmuz 2012; 3:29:56 >

• Crysis 3

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Crysis 2 (2011) [ANA KONU]

Bu şerefsizi nasıl yok edeceğiz
  • yav multi bir sürü hileciyle doldu taştı ! hiç mi denetleme yok.. liseliler ve küçük çocuklar kol geziyor resmen. .sanki point blank anasını satayım

edit: aylar önce 1.9 update almıştı hala daha yeni update bile yok. illa crysis 3 ü bekleyecez yani. böylede üvey evlatlık yapılmazki bir oyuna yahu

@ulusalonur: JAW kullan ya da C4 detonator lerle patlat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 15 Temmuz 2012; 22:04:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ulusalonur

Crysis 2 (2011) [ANA KONU]

Arkasına geçip kırmızı bölgesine 4-5 tane RPG salla bitiyor işi Oyunun devamında daha var onlardan

• beyler yeni konu açtım 75% indirim var crysis oyun paketinde steamde. ama bir sorum var, benim 36 level charım var standard char ben maximum edition alınca 0 dan mı başlayacam multiye ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: psycho90

quote:

Arkasına geçip kırmızı bölgesine 4-5 tane RPG salla bitiyor işi Oyunun devamında daha var onlardan

c4 le daha kolay ölür

• quote:

Orijinalden alıntı: devilkingcry

quote:

quote:

c4 le daha kolay ölür

Oyunda hiç kullanmadığım tek şey c4'tür belki de Bu arada benim değil de arkadaşın mesajını alıntı yapsaydın keşke,sonuçta yardıma ihtiyacı olan o yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho90 -- 20 Temmuz 2012; 4:10:28 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: devilkingcry

quote:

quote:

c4 le daha kolay ölür

Oyunda hiç kullanmadığım tek şey c4'tür belki de Bu arada benim değil de arkadaşın mesajını alıntı yapsaydın keşke,sonuçta yardıma ihtiyacı olan o yani

ama böyle konu tekrardan canlandı

• arkadaşlar oyunda konsolu nasıl açıyoruz ? (single playerda) Sınırsız cephane yazmak istiyorum olmuyor bir türlü herhangi bir patch yüklemedim oyuna konsolu açamıyorum yardımcı olabilecek var mı ?
  • arkdaşlar crysis 2 orjjinal aldım..ttnet..ama oyuna multiden giremiyorum..sunucu bulamıyorum..nedeni ne olabilir..
  • Arkadaşlar psn den crysis 2 almak istiyorum.Dil seçme ekranında türkçe dil seçeneği varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guardian97

Arkadaşlar psn den crysis 2 almak istiyorum.Dil seçme ekranında türkçe dil seçeneği varmı?

Dostum bunu Playstation bölümündeki arkadaşlara sorsan daha sağlıklı bir cevap alırsın
  • Crysis in grafikleri çok övüyorlar heryerde ama ben öyle ahım şahım birşey göremedim.

8800 gTs ile oynarken diyordum efektleri açamadığım ve tesellation'ı aktif edemediğim için kötü grafikle oynuyorum diyordum.AMD 6850 aldım extreme de 1600x1200 de oynuyorum kasmadan grafiklerin tek farkı partikül efektlerinin daha iyi olması su yasıması ve alev efektleri daha iyi onun dışında mükemmel bir grafik yok texture kalitesi olarak.

Ayrıca oyundaki yapay zeka unrealden sonra çok komik geliyor.unreal tournament ilk oyunundaki yapay zeka bile daha iyi bu oyundaki yapay zekadan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guardian97

Arkadaşlar psn den crysis 2 almak istiyorum.Dil seçme ekranında türkçe dil seçeneği varmı?

Benim bildiğim eğer hesabın TR ise Türkçe dil seçeneği oluyor ama eğer UK hesap ise Türkçe seçeneği olmuyor ben de Crysis 1 var hesabım TR ve Türkçe dil seçeneği vardı InFamous 2 de de aynı şekilde Türkçe dil seçeneği vardı yani PSN oyunlarında Türkçe dil seçeneği oluyor.
  • Oyunun SP modu çok kötüleniyordu ama açıkçası ben beğendim. Zevkle oynuyorum.
  • 
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.