Şimdi Ara

CREATIVE X-FI TITANIUM PCI-E SES KARTI ve Console Launcher Ayarları (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
332
Cevap
9
Favori
32.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @Sedat.: valla titanium hd çok iyi bir kart. AUZEN X-Fi HOMETHEATER HD ise ayrı bir canavar. ama sadece analog bağlaaycaksanız karta yazık olur 2005 model x-fi xtreme music bile size yeterli gelir o zmaan.

birşey daha buldum ne tesaüdtürkü 2006 dan beridir hala kullandığım creative media source player hakkında biri bunu demiş
    quote:

My Creative X-FI Xtreme Music card has a program that came with it called Creative Media Source Player, that gives audibly superior results to any other playback program,due to bypassing the Microsoft Mixer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 27 Haziran 2012; 0:46:13 >

• @X-Fi
    Tekrar merhaba,
    Ben işin müzik kısmıyla ilgileniyorum diyorum, sen audio creation mode diyorsun
    CREATIVE GIGAWORKS G500 gibi film ve oyun odaklı bir sistem kullanıyorsun dolaysıyla sen ASIO kullanırsan bu sana elbette plasebo etkisi gibi gelir.
    5.1 sistemlerde müzik dinlenmez hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sterilsenfoni

@X-Fi
    Tekrar merhaba,
    Ben işin müzik kısmıyla ilgileniyorum diyorum, sen audio creation mode diyorsun
    CREATIVE GIGAWORKS G500 gibi film ve oyun odaklı bir sistem kullanıyorsun dolaysıyla sen ASIO kullanırsan bu sana elbette plasebo etkisi gibi gelir.
    5.1 sistemlerde müzik dinlenmez hocam.

tamamen haklısın dostum biliyorum, G500 ün kutusunun üstünde bile Ideal for Movies and Gaming diyor ama yinede müzik dinliyorum niye dinlemyeyim yahu ? gayette tatmin ediyor. 5.1 sistemlerde müzik dinlenmez biraz hakaret olmuş

Senin derdin tamamen doğal müzik sesini almak değil miydi ? e o zaman niye entetainment mode ve crystallzier kullanıyorsun ? onlarda sesi işliyor güzelleştiriyor (doğallığnı mahvediyor). Madem doğal ses istiyorsun, sana diyorum işte Audio Creation Mode a alacaksın bit-matched playback i açacaksın.. Ha ASIO yine istersen yap ona karışımıyorum ama playbacklere öyle böyle bir etkisi olmadığını önceki mesajımda belirttim.

• @X-Fi
    Haklısın 5.1 kullanıcıları beni linç etmeden sıvışayım

Şaka yana 5.1'ler müzik için uygun sistemler değildir; temel amaç midi bir sinema ortamı simule etmek ve çevresel ses deneyimi ile oyun oynamak olduğundan, müzikle uğraşan, dinleyen vs.. kime sorarsanız size benzer bir yanıt verecektir.
    Müzik için illa pahalı stereo sistemler alınmalı iddiasında da değilim, zaten bunlar lüks hobiler, Türkiye şartlarında zor. Kaliteli bir stereo kulaklıkla müzik dinlemek bile 5.1 dinlemekten iyidir.
    Şahsen ben herhangi bir 5.1/7.1 sistemde yarım saatten fazla müzik dinleyemem, kafam şişer, resmen yorulurum.
  • @sterilsenfoni: doğrudur zaten en barizi hi-fi lar... dayımalrda var, benim 5.1 kadar güçlü değil fakat çıkardığı ses öyle böyle değil çok çok temiz kristal gibi sesi var, sanki stüdyodaymışsın gibi geliyor ses.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 1 Temmuz 2012; 16:54:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Bu ses kartını dün vatandan aldık 235 TL'e.... hiç beğenmedim bugün iade edicem... Ne yaptiysam tatmin edici ses alamadım hoparlörden.. basslar iyi ama tiz mid rezalet.. Övüldüğü kadar kaliteli bi ses kartı değilmiş... filmlerde sesler acayip boğuk.. Anakartimin onboard sesine yakın ses aldım... böyle olacaksa ses kartı almanin bi mantığı yok zaten.. cizirti hışırtı ne ararsan vardı dinledigim müzikte... 5 sayfa boyunca herşey okudum ve yapmam gereken herşeyi yaptım... Güzelim bilgisayarim dün gece yazı tahtasına döndü.. o yazılımı kur şunu sil bunu kaldır yeniden kur pc hosaf oldu.. Yinede onboard sese yakın sesler aldım.. Creative YINE insanları salak yerine koymaya çalışmış.. Karttan değilde yazilimsal iyileştirmelerle insanlari kandirmaya çalışmış.. bi daha creative alirsam ne olayım... Asusun ses kartlarını bekliyorum şimdi.. Onlar bi gelsin de ancak o zaman kaliteli ses dinleriz..

İşletim sistemim windows 7 Ultimate 64 bit.. ses sistemim de logitech x-530...

Gayet güzel bir kart, filmlerde duymadığım sesleri duymaya başladım, çatır çatır da performans veriyor.
    Kulaktan kulağa değişiyor, ince ayar yapmayı bilseydiniz bu sorunla karşılaşmazdınız.

Not: Benim de logitech x-530

• bayağı bi işime yaradı bu konu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jokě

quote:

Bu ses kartını dün vatandan aldık 235 TL'e.... hiç beğenmedim bugün iade edicem... Ne yaptiysam tatmin edici ses alamadım hoparlörden.. basslar iyi ama tiz mid rezalet.. Övüldüğü kadar kaliteli bi ses kartı değilmiş... filmlerde sesler acayip boğuk.. Anakartimin onboard sesine yakın ses aldım... böyle olacaksa ses kartı almanin bi mantığı yok zaten.. cizirti hışırtı ne ararsan vardı dinledigim müzikte... 5 sayfa boyunca herşey okudum ve yapmam gereken herşeyi yaptım... Güzelim bilgisayarim dün gece yazı tahtasına döndü.. o yazılımı kur şunu sil bunu kaldır yeniden kur pc hosaf oldu.. Yinede onboard sese yakın sesler aldım.. Creative YINE insanları salak yerine koymaya çalışmış.. Karttan değilde yazilimsal iyileştirmelerle insanlari kandirmaya çalışmış.. bi daha creative alirsam ne olayım... Asusun ses kartlarını bekliyorum şimdi.. Onlar bi gelsin de ancak o zaman kaliteli ses dinleriz..

İşletim sistemim windows 7 Ultimate 64 bit.. ses sistemim de logitech x-530...

Gayet güzel bir kart, filmlerde duymadığım sesleri duymaya başladım, çatır çatır da performans veriyor.
    Kulaktan kulağa değişiyor, ince ayar yapmayı bilseydiniz bu sorunla karşılaşmazdınız.

Not: Benim de logitech x-530

Karti boş yere övüp yalan söylemenize gerek yok...

X 530 da Berbat ötesi ses veriyo işte niye kasiyosun arkadaşim.. Bu ses kartini alacak insanin optik şekilde bağlanabileceği bir ses sistemi olmasi gerekiyo analog bağlanti kulağa işkence..

Ayriyetten yemişim ince ayarini.. Hadi ben bilmiyorum benim alakam yok 1-2 senedir ayni ses kartini kullanan arkadaşlarimda mi bilmiyor.. Onlar bile Bu sistemde bu kartla alabilecegin ses budur demişken senin yorumunun şuan kusura bakma Zerre kadar bi önemi yok benim için.. Ben gördügüm dinledigim sese inanirim.. inciğini minciğini en ince detayina kadar ayarlayip bi ses duymaya kasmak bana göre degil.. Atom parçalamiyoruz alti üstü az biraz kaliteli ses istiyoruz.. Onuda ses karti degil Yazilimsal yapiyolar..

Herşeyi geçtim Alinti yaptigin yorumumdan sonra yazdigim yorum gerçek düşüncelerimi En net şekilde yansitiyo... Creative alsin o ses kartlarini,,,, başina çalsin.. Driver yazilimla insanlara çeyrek veya yarim milyarlik ses kartlarini kakalamaya çalişan (yakinda inş BATAR İFLAS EDER) bi markaya Zerre para kazandirmam..

Bak güzel kardeşim, anladık senin işine yaramadı kart, herkesi kendi kulak yapında mı zannediyorsun da harlayıp tersleniyorsun ? Kimsenin kastığı falan yok, çatır çatır kart. Ne bu şiddet bu celal anlamıyorum ki.

Ayrıca biraz saygılı ol yok efendim "senin yorumun benim umrumda değil, yemişim ince ayarını".. Üzerindeki transistörleri görmüyorsun galiba kartın, ne için yapılıyor zannediyorsun o kadar ıvır zıvır ? Analog sistemler için.

x530, z5500 ve z906'dan sonra gelen bir ses sistemidir, herkes de bilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jokě -- 2 Temmuz 2012; 4:32:17 >

• quote:

Bak güzel kardeşim, anladık senin işine yaramadı kart, herkesi kendi kulak yapında mı zannediyorsun da harlayıp tersleniyorsun ? Kimsenin kastığı falan yok, çatır çatır kart. Ne bu şiddet bu celal anlamıyorum ki.

Ayrıca biraz saygılı ol yok efendim "senin yorumun benim umrumda değil, yemişim ince ayarını".. Üzerindeki transistörleri görmüyorsun galiba kartın, ne için yapılıyor zannediyorsun o kadar ıvır zıvır ? Analog sistemler için.

Bende bir ses kartiyla nasil olursa böyle sevişebiliyosunuz onu anlamiyorum ? Övee öve Neyini gördünüz de Bitiremiyosunuz onu anlamiyorum.. Creative çalişani olsaniz Ancak bu kadar olabilir zaten.. Bu Sözüm sadece Özellikle size degil bu ve diğer konularda gördügüm yorumlar üzerine söylüyorum.. Böyle öve öve bitiremiyolar.. 240-250 TL'e alan adam ''Aman elimden çiksin '' derdiyle 140-150 TL'e ikinci el forumlarinda Zorla satmaya çalişiyo ses kartini.. İkinci el forumu 2 tık ötenizde buyrun bakin.. SİRF Bu bile kartin Aslinda bekleneni Veremediğini, Değerinde bir kart Olmadiğini gösteriyo...

Ayrica Saygisizlik etmiyorum Yorumunun benim için Çokta önemli Olmadiğini söylüyorum.. Çünkü ayni ses kartini ayni ses sisteminde bende kullandim.. Aman aman farklar oluşmasi için Farkli donanim yok ikimizinde elinde..? Yemişim ince ayarini derkende senin ses kartinda yaptigin ince ayarlari Kasdetmedim.. Kaliteli ses almak adina HERKESİN YAPMAK ZORUNDA KALDİĞİ o kadar para verip Adam gibi ses almak için Yapilan Yok o programi kur yok onu sil yok bunu taşi yok bunu kaldir diye yirtinilan ince ayarlardan söz ediyorum.. Ayriyetten Kartin üzerindeki transistörlerin Yetersiz kaldiği Aşikar. Transistörlerin Çok kaliteli olmadiği Yabanci forumlar dahil bi çok sitede tartişildi..

Türk halki olarak İlla para verip bişiy alininca En iyi damgasi veriyoruz Berbatta olsa '' çok iyi bence alin ben beğendim '' demeye başliyoruz.. Değil arkadaş değil.. Optik bağlanti sağlayabileceginiz bir Ses sisteminiz yoksa Bu karta para vermek Akıl Kârı Değil...

Siz beğenmişseniz İyi günlerde dinlemeye devam edin.. Allah sorun yüzü göstermesin sizlere.. Ancak İlla bişiyi övücem diye de işin yağini çikarmayin... X-530- X-fi Titanium iyi bir ikili Değil.. Yine yazmakta Yarar vardir diye yine yazayim.. '' Optik bağlanti sağlayabileceginiz bir Ses sisteminiz yoksa Bu karta para vermek Akıl Kârı Değil... ''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 2 Temmuz 2012; 5:03:24 >

• quote:

quote:

Bende bir ses kartiyla nasil olursa böyle sevişebiliyosunuz onu anlamiyorum ? Övee öve Neyini gördünüz de Bitiremiyosunuz onu anlamiyorum.. Creative çalişani olsaniz Ancak bu kadar olabilir zaten.. Bu Sözüm sadece Özellikle size degil bu ve diğer konularda gördügüm yorumlar üzerine söylüyorum.. Böyle öve öve bitiremiyolar.. 240-250 TL'e alan adam ''Aman elimden çiksin '' derdiyle 140-150 TL'e ikinci el forumlarinda Zorla satmaya çalişiyo ses kartini.. İkinci el forumu 2 tık ötenizde buyrun bakin.. SİRF Bu bile kartin Aslinda bekleneni Veremediğini, Değerinde bir kart Olmadiğini gösteriyo...

Ayrica Saygisizlik etmiyorum Yorumunun benim için Çokta önemli Olmadiğini söylüyorum.. Çünkü ayni ses kartini ayni ses sisteminde bende kullandim.. Aman aman farklar oluşmasi için Farkli donanim yok ikimizinde elinde..? Yemişim ince ayarini derkende senin ses kartinda yaptigin ince ayarlari Kasdetmedim.. Kaliteli ses almak adina HERKESİN YAPMAK ZORUNDA KALDİĞİ o kadar para verip Adam gibi ses almak için Yapilan Yok o programi kur yok onu sil yok bunu taşi yok bunu kaldir diye yirtinilan ince ayarlardan söz ediyorum.. Ayriyetten Kartin üzerindeki transistörlerin Yetersiz kaldiği Aşikar. Transistörlerin Çok kaliteli olmadiği Yabanci forumlar dahil bi çok sitede tartişildi..

Türk halki olarak İlla para verip bişiy alininca En iyi damgasi veriyoruz Berbatta olsa '' çok iyi bence alin ben beğendim '' demeye başliyoruz.. Değil arkadaş değil.. Optik bağlanti sağlayabileceginiz bir Ses sisteminiz yoksa Bu karta para vermek Akıl Kârı Değil...

Siz beğenmişseniz İyi günlerde dinlemeye devam edin.. Allah sorun yüzü göstermesin sizlere.. Ancak İlla bişiyi övücem diye de işin yağini çikarmayin... X-530- X-fi Titanium iyi bir ikili Değil.. Yine yazmakta Yarar vardir diye yine yazayim.. '' Optik bağlanti sağlayabileceginiz bir Ses sisteminiz yoksa Bu karta para vermek Akıl Kârı Değil... ''

Kardes yol yok ferrariye biniosun ondan sonra 80 i gecemiyorum diyosun normal mi bu?

dersinki analog sistemi olan hic bulasmasin fark goremiceksiniz cikarsin bukadar anlamsiz yorum yapmanin luzumu yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: el_nino_09

quote:

quote:

Kardes yol yok ferrariye biniosun ondan sonra 80 i gecemiyorum diyosun normal mi bu?

dersinki analog sistemi olan hic bulasmasin fark goremiceksiniz cikarsin bukadar anlamsiz yorum yapmanin luzumu yok

Zaten bazilarinin Anlayamayacağini çözdüğüm için Yazinin sonunda özellikle İki kere belirttim... Önceki yorumlarimda da yazdim.. Ama baktim Yine Anlaşilmiyo dediklerim Yaziya Anlaşilir şekilde yayarak, Yavaş zikretsin beyinlere diye kelimelere yaya yaya uzata uzata yazdim.. Yine anlaşilmiyosa yapacak bişiyim kalmadi..

İyi Yorumlar Sizlere.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 2 Temmuz 2012; 5:32:00 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: el_nino_09

quote:

quote:

Zaten bazilarinin Anlayamayacağini çözdüğüm için Yazinin sonunda özellikle İki kere belirttim... Önceki yorumlarimda da yazdim.. Ama baktim Yine Anlaşilmiyo dediklerim Yaziya Anlaşilir şekilde yayarak, Yavaş zikretsin beyinlere diye kelimelere yaya yaya uzata uzata yazdim.. Yine anlaşilmiyosa yapacak bişiyim kalmadi..

İyi Yorumlar Sizlere.....

en bastan yazman gereken seyı daha sımdı yazıosun senın yaptıgın ısın ozetıydı ferrarı muhabbetı bıdaha anlamaya calıs su dakıkaya kadar yaptıgın yorumlara ozet bır yorumdu.sende farkındaysan kartın bes para etmedıgı konusunda kendın celısmıssın.

kolay gelsın

• @Sedat
    Bir çok açıdan haklısın; Creative kendi ürünlerinin arkasında durabilmeyı becerebilen bir firma değil. Yeni nesil kartlarını ön plana çıkarabilmek için bir önceki kartlara olan yazılım desteğini bir anda kesiyor. Sonra millet 3. parti yazılımlarla uğraşmak durumunda kalıyor.
    Kart profesyonel bir kart değil, giriş üstü bir kart; 250 ytl lik bir aletten mucize beklemek zaten yanlış olur. Ancak bu kartın kötü bir performansı olduğu anlamına kesinlikle gelmez. Bununla ilgili yaptığım bazı testler var, yakında paylaşacağım. Kartın müzik performansı fiyatına göre çok iyi, yabancı forumlara göz atarsınız benzer bir görüşün hakim olduğunu görürsünüz.
    Kaldı ki TR şartlarında pek fazla alternatif yok, kutulu, doğrudan ithalatçı garantili ürün almak istiyorsanız Creative'den başka alternatif yok.
    Pek yakında Asus ürünleri pazara girecekmiş, pek çok kişi Asus'un mükkemmel kartlar çıkaracağına inanıyor, ancak devre yapılarına bakarsanız Creative'den çok da farklı olmadığını görürsünüz, o açıdan şimdilik büyük konuşmak istemem ama Asus konusunda büyük beklentiler içine girenler ileride çok büyük hayal kırıklığına uğrayacaklar gibime geliyor. Mesajım burada, ileride haksız çıkarsam alıntı yapınız lütfen
    Bir diğer konu da şu; elinizde dünyanın en iyi kartı olsa bile kötü bir yazılım ve yanlış bir konfigürasyon ile onu ac97 seviyesine indirrebilirsiniz, o yüzden işin yazılımsal boyutunu tamamen es geçmek doğru olmaz. Yapılan paylaşımların temel amacı da budur, yani kartın gerçek gücünü ortaya çıkarmak.
    Konu şu ana kadar iyi ilerliyordu, umarım aynı üslup ve kalite ile devam eder.

• takip
  • arkadaşlar kartın thx i varmı,varsa nasıl aktif edilebilir?
  • farklı bir sorunla karşı karşıyayım.. windows ses ayarlaması resimdeki gördüğünüz seviyeye geldiğinde hoparlörden ses kesiliyor? çözümü nedir

%4 de ses yok
    %5 de ses var

CREATIVE X-FI TITANIUM PCI-E SES KARTI ve Console Launcher Ayarları
     CREATIVE X-FI TITANIUM PCI-E SES KARTI ve Console Launcher Ayarları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armax -- 8 Ağustos 2012; 18:18:36 >

• keyifle okuduk
  • Oku oku bitmedi. hepinize verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar. yanlız creative den soğudum açıkcası. 200 - 300 TL arasında bir bedel ödeyipte aldığım bir üründen tam performans faydalanabilmek için bu kadar ayrıntı olması hiç normal değil.Bu fiyata aldığım bir ürünü sistemimime takıp CD sinden kurup paşa paşa kullanabilmem lazım. Creative ses kartlarının oyunlarda, müzikte ve Filmlerdeki performansını XP de test etmiş biri olarak özlem çekiyorum . Asus Xonar DS, D1, D2, DG gibi kartların W7 64 bit deki performansları hakkında bilgisi olan arkadaşlardan deneyimlerini paylaşmasını bekliyorum...

Açık arttırmada ürüne teklif verdim umarım teklifim geçilir de almak zorunda kalmam. Windwos 8 de geldi. ''Creative windows 8 sorunu'' Başlığını okumayı sabırsızlıkla bekliyorum :) Her yeni çıkan işletim sistemde mutlaka bir creative sorunu oluyor.
  • quote:

Windwos 8 de geldi. ''Creative windows 8 sorunu'' Başlığını okumayı sabırsızlıkla bekliyorum

win8 kurdum ve creative nin sitesinden win8 64 bit driveri indirdim dendim ama nafile pc yi yeniden başlatınca ayarlar sıfırlanıyor..5+1 e ayarlıyorum ayarlar geri sıfırlanıyor.. win8 driver beta driver umarım yakında düzeltirler...

evet xp deki performansı windows7 de vermiyor malesef..
  • Beyler Bu kart ile winamp kullanmayı düşünmüyosunuz galiba .. winamp kadar ses kalitesi berbat program yok galiba piyasada ,
    İTunes kullanın ses kalitesindeki değişimin ve güzelliğin tadına varın diyorum ben bayadır itunes kullanıyorum ve sesin midleri bassları tizzleri inanılmaz değişiyor ..

saf ses kalitesi isteyenler bütün ayarları kapatsınlar cmss3d eax v.s. hepsini kapatsınlar sadece ve sadece X-Fi Crystalizer'i %65 e getirin ve öyle kullanın

ve bir ekleme daha ,kartı kart yapan driverdir ,driver sesi güzelleştirir rengini değiştirir %60 işi driver yapar ekran kartlarındada durum böyle driver yüklemezsen hiçbi işine yaramaz , ama driver yüklersen süper iş çıkartır ..

bu yüzden kartı iade ettim anakarttanda ayni sesi alıyorum demek saçma olmuş birkere anakarttan kartı sökerseniz audio panel açılmaz hata verir .. sesin zaten siz sadece karta değil yazılımada para veriyosunuz işin asıl noktası yazılım zaten .. kartla yazılım bir bütün ikisi birbirini tamamlar

ayar yapamazsanız , beceremezseniz ses kalitesini beğenmemen normal ,ses kalitesi ayara bakar ikinci olarak 128 yada 320 kps müzik dinleyipte kartın kötü olduğuna karar vermek bence ahmaklık .. bu işin dts,oyun,flac,surround v.s. performansı var ..

Senin o anakartındaki ses kartına 32 ohm bi ultrasone hfi 580 bağlayalım bakalım sürebilicekmi ?? bırak bass ayarı yapmayı kulaklıktan ses yüksekliği alamazsın bass ayarı yapmaya kalksan ses sonda olsa bile tek değişen şey boğukluk olucak bass veremicek , ama bu kart çatır çutur sürüyor ... istediğin bass ayarını yap resmen deprem etkisi yapıyor , ses sisteminde ise amfinin sınırlarını zorluyor..

sadece mp3 dinlemek için alan kesim zaten almasın madem bu işlerden anlamıyor hiç bulaşmasın gitsin sedat. gibi iade etsin kartlarını..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Momo-Oz -- 6 Kasım 2012; 2:02:56 >

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.