Şimdi Ara

CREATIVE X-FI TITANIUM PCI-E SES KARTI ve Console Launcher Ayarları (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
333
Cevap
9
Favori
32.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dark Templar

quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

daniel_k forever.

bulamadım bunun driverini?
    kartım x-fi titanium

şöyle bir şey varda bu mudur acaba?

http://forums.creative.com/showthread.php?t=698949

audigy yazıyor orada, görmedim deme.

http://forums.creative.com/showthread.php?t=587995

bu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dark Templar

quote:

daniel_k forever.

bulamadım bunun driverini?
    kartım x-fi titanium

şöyle bir şey varda bu mudur acaba?

http://forums.creative.com/showthread.php?t=698949

audigy yazıyor orada, görmedim deme.

http://forums.creative.com/showthread.php?t=587995

bu.

teşekkür ederim..
  • beyler 8.1 pro x64 official son sürüm msdn yüklemiştim, windows update de yaptım full, eskiden 8.1 lerdeki ayar save problemini sleep ile çözüyorduk ya artık gerek kalmadı ayarlar artık kayıtta kalıyor her zaman.

ilginç sanırım updatelerle çözülmüş..
  • Çok teşekkürler Hocam, kartı akşam fırsat bulur bulmaz takacağım vermiş olduğun bilgilerden faydalanacağız...
  • Ben Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion aldım 2. elden kartın gelmesini bekliyorum yazılanları okudum burada bir fikir sahibi oldum yalnız şöyle bir sorum olacak. Ben kartı guitar rig ve benzeri programlara gitar bağlayıp kullanacağım sorum şu creative in kendi asio driveriyla bu programları kullanabilir miyim ve bu programlar açıkken arkadan başka müzik dosyaları açıp dinleyebilir miyim?
  • 2. el aldığım titanium fatality pro ses kartımı burda yazılanlara göre ayarladım, ses daha da değişti. konu sahibine ve paylaşımcı arkadaşlara sonsuz teşekkürler. bimden aldığım z506 ile kullanıyorum, seste çağ atadım resmen. internetten radyo açıyorum ses %14 ama masa titriyor çok hoşuma gidiyor. sıra geldi film izlemeye, hiç film izleyen birisi değilim ama bu ses izletmeye zorluyor. müzikleri bile flac olarak dinler oldum. kalite buymuş demek ki.
  • ztalan kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim kardeşim , bilgi paylaştıkça çoğalır. Sizinde bilgileriniz yeri gelir bize yardımı dokunur.
  • wituy W kullanıcısına yanıt
    Beyler merhaba.X-Fi titanium mu X-Fi Surround Pro harici Usb model mi ?

Ses sistemim Z906.Surround Pro nun THX desteği var.Titanium'un THX desteği var mı ?

İkisininde aynı fiyat olduğunu sayarak hangisini önerirsiniz.
  • Arkadaşlar bazılarınız bu Consol Launcher ayarlarını kaydedememe sorunu yaşıyor olabilir. Çünkü bende yaşamıştım lakin creative'e mail attım bu sorunla alakalı ve geri dönüş aldım.

başlangıç ayarlarından CTXFIREG.exe yi devredışı (disable) yapın ve sorununuz çözülsün.
  • Artik bu ses kartlari xfi degil sbx olarak satiliyo. Boyle bass ve treble ayarlari yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mert535 M kullanıcısına yanıt
    x-fi kartlarda var... şu an piyasa daha mobile gittiği için creative değiştirmiş yolunu..
  • beyler bir sorum olacaktı ama bende sistem olarak z 5500 var kart olarakta x fi titanium var sorum şu mp3 dinlerken sadece subwoofer sağ ön ve sol önden ses geliyor neden acaba? yokmu bir ayarı bunun hepsinden ses gelmesi için youtubedan videoları dinlerkende aynı şekilde yardımcı olursanız sevinirim burda okuduğum ayarları denedim test yapınca hepsinden sağlıklı şekilde ses geliyor acaba normalmi yoksa bir yerde hatamı yapıyorum? bana burdan yada pm den anlatarak yardımcı olursanız sevinirim.
  • çok normal çünkü mp3 ler stereo dur.. youtube unda surround desteği yok o da stereo dur. 5.1 ses için dts/dd5.1 film izle ya da çok ender 5.1 flac müzikler oluyor (örnek: inception bluray ost) vs.

ama sen dersen ki stereo sesi upmix yapmak istiyorum yani 5.1 yapmak istiyorum, creative cmss3d teknolojisini aktif et console dan. fakat uyarayım, bu aktif ettiğin teknolojiler (crystalizer, cmss, eq vs) dinlediğin şeyin doğallığını örtecektir.
  • Hoparlörlerden bi uzun bi kısa bip sesleri geliyor bu daha önceden yoktu. Ne yapabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben "What U Hear"ın ayarıyla oynadım. Ses biraz bozuldu. Arttırınca ses artıyor ama bozuluyor. Default ayarı neydi bunun hiç dikkat etmedim. Kaç olmalı düzey?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetcalisan -- 17 Mart 2015; 17:02:20 >
  • X-FI X kullanıcısına yanıt
    X-Fİ dostum selam nasılsın

Senin kullandığın Console launcher'da graphic equalizer ayarlarını resim şekilde verirmisin ne gibi ayarlarda kullanıyorsun
  • MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    İmzadaki konuda dediğim gibi, o ayarların hepsi bende kapalı... Kartın DSP'si kapalı yani. Doğal ses alıyorum.
  • quote:

İmzadaki konuda dediğim gibi, o ayarların hepsi bende kapalı... Kartın DSP'si kapalı yani. Doğal ses alıyorum.

X-Fİ Kafama takılan birşey oldu ne demek istediğimi sen anlıyacaksın, ya video siteleri olsun youtube olsun site üzerinden videonun ses açma ve kısma yaparken mesela sesi kapatıp birlen açınca pıt pıt inceden ses gelmesi normalmidir yada pc'den tv izliyorken felan ?
  • MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    Normal değil.
  • quote:

Normal değil.

Anlamadım dostum tam açıklama yaparsan sevinicem
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.