Şimdi Ara

CREATİVE GIGAWORKS THX S750 7.1 Mİ YOKSA Z5500 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
12.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ahmetzeybek35

arkadaşlar o değerli yorumlarınız için öncelikle herkese teşekkür ederim yorumlarınızdan anladığım kadarıyla film için z5500 müzik için ise s750 almam gerekiyo ben kararımı verdim s750 almaya karar verdim en kısa zamanda alcam alınca yorumlarımı yazarım

güzel karar dostum şimdiden hayırlı olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: sekerpare9
    Beyler Bence Bu Konuyu Kapatın Soran Kişi Ortada Yok Ama Siz Hala Setlerin Birbirinden Üstün Yönlerini Tartışıyorsunuz Yok Yere...

Haniii Delinin Biri Kuyuya Taş Atmış .

Yöneticiler İlgilenir umarım

Öncelikle bir yöneticinin bir durumla ilgilenmesini istiyorsanız, imzamda da bulunan Şikayet Et butonunu kullanmalısınız. Onbinlerce mesajın tek tek takip edilmesi mümkün değildir.

Konuya gelince, konuyu açan üye burada olmayabilir. Zaten verilen cevaplar da kişiye hizmet amaçlı değil, genelin faydalanması için. Konular işi bitince silinirse, sonradan gelenler nasıl bilgi edinecekler ?

Diğer yandan, bu konuda daha önce de uyarmama rağmen çok fazla kişisel tartışma yapılıyor. Birbirimizi hedef almadan, kimseyi rencide etmeden fikirlerimizi beyan etmek bu kadar mı zor ? Eğer bu sürekli yapılırsa bunda kasıt aranır; huzurun, düzenin sağlanması için gereken yapılır.

Son olarak, konuda biraz temizlik yaptım ve konuyla doğrudan ilgisi olmayan, kişisel tartışma içeren mesajlardan gördüklerimi sildim.

• 2 tane höparlör alıp denemiş veya ses sistemleri satılan yerde çırak olarak çalışmış adamlar uzman edasıyla burada atıp tutuyor.
    ben bu forumu seviyorum
  • Geniş alanda s750 daha iyi diyen, yaklaştıkça s750 bassı daha iyi vuruyor diyen arkadaşlar yapmayın yaa bu kadarda olmaz insanlar bukdr yanlış bilgilendirmeyin buraya bakıp alanlar oluyor. z5500'ün bass'ı kadar kuvvetli bassı asla megada yada gigada bulamazsınız yakın uzak farketmez ben kullandım biliyorum zamanında Wolverine adlı arkadaşımız 2tane mega birleştirdi yine bass olarak 1 tane z5500'de elde ettiğim bassı elde edemedim dedi yani kafanıza göre yazıyorsunuz resmen.bassları herzmn daha yumuşak ve güzeldir z5500'ün. Diğer üstün olduğu konu ise filmlerdir DD ve DTS çözüyor + olarak Dolby pro logic movie ve music donanımsal olarak mükemmel şekilde işleniyor ve en basit cihazı dahi bağlasanız sistem size profesyonel bir kullanım sunuyor. Oyunlarda 2 çeşit oyun var pc ve konsol olarak, konsolda ztn s750'nin şansı yok pcdede zaten oyun oynarken asıl marifet ses kartında bitmekte ben xfi ile kullanıyorum çokta kullanışlı. ayrıca oyunlarda bir nevi film gibi sayılırlar konsollar bunu anladı sonunda ve DD destekliyorlar pcdede artık bunu bekliyorum ses direk dijital olarak iletilirse ozmn yine decoder lazım olacak. Müzik konusundada s750'nin z5500den daha iyi olduğuna eminim çünkü yıllarca mega kullandım ve 2sinide bir arada test ettim zmnında ve mega daha iyiydi ama artık eksikliğini hissetmiyorum çünkü sonuçta öle uçurum fark yok sesten anlayan ve uğraş veren insan yine gerekli donanımlarla uygun ayarları yakalayacaktır.

Buda en son megadan ayrılırkenki testim dediğim gibi bana göre müzik konusu dışında asla z5500den iyi olamayacak bir sistem.s750'de meganın ses karakteristliği olarka aynısı sayılır fakat benim mega cambridge yapımıdır özellikle tizlerde inanılmaz başalılardı

• quote:

Orjinalden alıntı: FRAPS
    2 tane höparlör alıp denemiş veya ses sistemleri satılan yerde çırak olarak çalışmış adamlar uzman edasıyla burada atıp tutuyor.
    ben bu forumu seviyorum

Sonra birileri de gelip (ne kadar subjektif yorum da yapılsa) bu söylenenleri "uzman edasıyla atıp tutma" olarak betimliyor ve bilgi alışverişinin yerini kin dolu kişisel tartışmalar alıyor.

Ben de bu yaklaşımı hiç sevmiyorum.

Eğer "seviyeli, hoşgörülü" bilgi alışverişi yerine tartışmaktan hoşlanan varsa, bunu forumda herkese açık alanlar haricinde (mesela PM ile veya Msn gibi sohbet programları üzerinden) yapsın lütfen.

• Bence bu ses kalitesi kıyaslamalarında unutulan bi faktör var, o da kulağınızın sisteme alışma durumu.

Daha bir kaç gün önce x540 hoparlorlerimi g500 ile değiştim. G500 ü ilk dinlediğimde aceba hatamı yaptım dedim, Ses rengi tamamen farklıydı ve ben müziği x540 daki haliyle dinlemeye alışmıştım, beklediğim uçurum seviyesindeki farkı bulamadım. Ancak bir kaç gün sonra yeni sistemin tartışmasız üstünlüğünü algılamaya başladım. (güçten bahsetmiyorum)

Sonuçta alacak kişi bu iki setten hangisini alırsa alsın ikiside pc için tartışmasız kaliteli sistemler ve alıcısını memnun edecektir. Hi-Fi sistemlerde kriter gerçek sese nekadar benzediği ile kıyaslanıyor, bunlar multimedia hoparlor ve hepsinin kendi farklı ses karakteristikleri var, amaçları da sesi olduğu gibi sunmak değil, kulağınızın alıştığı veya ilk duyduğunuzda çarpıldığınız hoparlor sizin için en iyisidir, teknik veriler felan bu anlamda bir seviyeden sonra pek bişe ifade etmiyor...

• quote:

Orjinalden alıntı: losthell

Geniş alanda s750 daha iyi diyen, yaklaştıkça s750 bassı daha iyi vuruyor diyen arkadaşlar yapmayın yaa bu kadarda olmaz insanlar bukdr yanlış bilgilendirmeyin buraya bakıp alanlar oluyor. z5500'ün bass'ı kadar kuvvetli bassı asla megada yada gigada bulamazsınız yakın uzak farketmez ben kullandım biliyorum zamanında Wolverine adlı arkadaşımız 2tane mega birleştirdi yine bass olarak 1 tane z5500'de elde ettiğim bassı elde edemedim dedi yani kafanıza göre yazıyorsunuz resmen.bassları herzmn daha yumuşak ve güzeldir z5500'ün. Diğer üstün olduğu konu ise filmlerdir DD ve DTS çözüyor + olarak Dolby pro logic movie ve music donanımsal olarak mükemmel şekilde işleniyor ve en basit cihazı dahi bağlasanız sistem size profesyonel bir kullanım sunuyor. Oyunlarda 2 çeşit oyun var pc ve konsol olarak, konsolda ztn s750'nin şansı yok pcdede zaten oyun oynarken asıl marifet ses kartında bitmekte ben xfi ile kullanıyorum çokta kullanışlı. ayrıca oyunlarda bir nevi film gibi sayılırlar konsollar bunu anladı sonunda ve DD destekliyorlar pcdede artık bunu bekliyorum ses direk dijital olarak iletilirse ozmn yine decoder lazım olacak. Müzik konusundada s750'nin z5500den daha iyi olduğuna eminim çünkü yıllarca mega kullandım ve 2sinide bir arada test ettim zmnında ve mega daha iyiydi ama artık eksikliğini hissetmiyorum çünkü sonuçta öle uçurum fark yok sesten anlayan ve uğraş veren insan yine gerekli donanımlarla uygun ayarları yakalayacaktır.

Buda en son megadan ayrılırkenki testim dediğim gibi bana göre müzik konusu dışında asla z5500den iyi olamayacak bir sistem.s750'de meganın ses karakteristliği olarka aynısı sayılır fakat benim mega cambridge yapımıdır özellikle tizlerde inanılmaz başalılardı

1-Yaklaştıkça s750 bassı daha iyi vurmaz, tam tersi kötü vurur...Yani öyle bişey yazılmamış, tam tersi yazılmış..Yazıyı bi daha okuyun....
    2-Yakın-Uzak fark etmez demek, sub'ı nereye koyarsanız koyun aynı sesi alırsınız demektir...Böyle bi şey de yoktur. Bunu kimse de kabul etmez zaten.
    3-Burada konu MEGA değil GIGA'dır...İnsanları yanlış bilgilendirmeyin diyerek hiç kullanmadığı set hakkında bilmeden bilgi vermek ne kadar doğrudur?
    4-Birilerinin 2 tane bassı birleştirdim demesi bişey ifade etmez, başkası da ben 5 tane bassı birleştirdim der çıkar...Zaten 2 tane bass 400 watt'dan fazla yapar ve 2 tane oldukları için çok daha güçlü yayılır mekana, yani buna karşılık 188 watt'a daha güçlü demek sadece saçmalık olur, inandırıcılık payı hiç yoktur...
    5-Yumuşak bass daha iyi demek kişisel bir tercihtir...Size göre yumuşak bass (titreşimli), bana göre sert bass (tek vuruş) çok daha iyidir...Bu Tercih meselesidir, kalite ölçütü değildir....
    6-Harici bağlantı vardır; ama bu şekilde setin tiz ayarı olmadığından odun gibi bir ses ortaya çıkar...Bunu da gözardı etmemek gerekir...
    7-Bassın daha kuvvetli veya daha zayıf olmasının çokta bi önemi yoktur, sonuçta ev ortamında kullanılacak...Kimse yarından fazla açamayacak (hatta o kadar bile açamayacak).. Önemli olan setin malzeme kalitesi, tiz ve mid kalitesi ve sorunsuz bi şekilde kullanılmasıdır...
    8- Müzikte veya film de iyi olması o seti birinci çıkarmaz...Yani herkesin kullanım ölçütleri kendinedir...Konuyu açan arkadaş da zaten kendi kullanım ölçütleri doğrultusunda kararını vermiş, S750 tercih etmiştir (Hayırlı Olsun)

İYİ FORUMLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imperio -- 13 Ağustos 2008; 1:51:21 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Onurca

quote:

Orjinalden alıntı: kaanaysel

Z-5500 domuz gibi bir sistemdir. 20hz sınırında seste pürüzlenmeler olmuyor! Creative'de 20hz sınırında bir bass açtığında bırrr bırrrr diye bir ses duyarsın sadece ;) 2 'sini de dinledim. Z-5500 ezer geçer rahatlıkla. Ses dengeleme olayına gelince Harici kontrol panel sayesinde sub'ı kısabilir veya arttırabilirsin keyfine göre. Amfisi sub'ın içinde olmadığı için bi zamandan sonra sub'dan dızzz dızzz diye sesler gelmez! Z-5500 mükemmel bir tercih. S750'yi dinledim 1 şarkı ile dinledim ve arkadaşa geçmiş olsun raporunu verdim : )) JBL'in Demo Track adlı bir şarkısı var. Eğer mevcutsa elinde o şarkıyı aç ve 20hz sınırında Sub'ın ne kadar berbat ses verdiğine tanık ol ;) Sonra bir de Z-5500'de dene, gözlerinden yaş gelir... : )) şaka yapmıyorum, evi yıkarcasına sallıyor ortalığı alet. Zemin'in betonsa o zaman tam performans alırsın. Ahşap zemin sesi absorb'ler ve bass'lar dağılır. Beton zemin ve geniş alan (30m2, 40m2, 50m2) gibi alanlar için en iyisi Z-5500... Güven bana

z5500 ünde amfi subın içindedir bilmediğin şeylerde emin konuşma derim o dız dız sesi 5500 dende gelebilir ayrıca önemli olan ses ayarlarıdır sen ver bana z5500 ben ses kartından bi ayar çekiyim değil bır bır vır zır kır zor zart diye sesler nasıl gelio

z5500e laf ediyosun ve z2300 kullanıyosun..bu nasıl oluyor bize bi anlat bakem

• quote:

Orjinalden alıntı: trapspeed

quote:

Orjinalden alıntı: Onurca

quote:

Orjinalden alıntı: kaanaysel

Z-5500 domuz gibi bir sistemdir. 20hz sınırında seste pürüzlenmeler olmuyor! Creative'de 20hz sınırında bir bass açtığında bırrr bırrrr diye bir ses duyarsın sadece ;) 2 'sini de dinledim. Z-5500 ezer geçer rahatlıkla. Ses dengeleme olayına gelince Harici kontrol panel sayesinde sub'ı kısabilir veya arttırabilirsin keyfine göre. Amfisi sub'ın içinde olmadığı için bi zamandan sonra sub'dan dızzz dızzz diye sesler gelmez! Z-5500 mükemmel bir tercih. S750'yi dinledim 1 şarkı ile dinledim ve arkadaşa geçmiş olsun raporunu verdim : )) JBL'in Demo Track adlı bir şarkısı var. Eğer mevcutsa elinde o şarkıyı aç ve 20hz sınırında Sub'ın ne kadar berbat ses verdiğine tanık ol ;) Sonra bir de Z-5500'de dene, gözlerinden yaş gelir... : )) şaka yapmıyorum, evi yıkarcasına sallıyor ortalığı alet. Zemin'in betonsa o zaman tam performans alırsın. Ahşap zemin sesi absorb'ler ve bass'lar dağılır. Beton zemin ve geniş alan (30m2, 40m2, 50m2) gibi alanlar için en iyisi Z-5500... Güven bana

z5500 ünde amfi subın içindedir bilmediğin şeylerde emin konuşma derim o dız dız sesi 5500 dende gelebilir ayrıca önemli olan ses ayarlarıdır sen ver bana z5500 ben ses kartından bi ayar çekiyim değil bır bır vır zır kır zor zart diye sesler nasıl gelio

z5500e laf ediyosun ve z2300 kullanıyosun..bu nasıl oluyor bize bi anlat bakem

kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş

• Dün akşam Vatandan 365 liraya Creative Gigaworks G500 aldım. bugune kadar baya bi hoparlör değiştirdim ama şu kadarını söyliyim G500'ü evde kurup dinledikten sonra işte bu dedim! yani senelerce aradığım sesi sonunda buldum, bass ve tizler tam istediğim gibi. bası öyle kafa şişiren basslardan değil, derin ve güçlü vuruyor. volume değeri 2.5 tan sonra evi titretmeye başlıyor, en fazla 3'e kadar açtım ama hemen kapattım çünkü apartmandayım, 5'e getirsem galiba bina çatlayacak.

yani bence o kadar para verip s750 alırsan alacağın performans aşağı-yukarı bunun gibi olur yada biraz fazla olur, o yüzden benim sana tavsiyem Creative G500 ve iyi bir ses kartı alman. ama yinede sen bilirsin.
  • daha önce mega kullanıyordum mega arıza yapınca g500 e geçmiştim ve megadan sonra g500 hiç tatmin edici olmamıştı vokal sesler derinden ve boğuk geliyordu tiz ve midler yetersizdi daha sonra g500 ü satarak acoustic energy aego m almıştım bence s750 ile g500 ü karşılaştırma gibi bir yanlış yapma
  • yaw bu megaworks tam olarak hangisi oluyor? ben bulamadım ya.
  • google a creative megaworks thx 550 yaz görsellerde tarama yap yalnız eğer megaworks ü bilmiyorsan bu işte biraz acemisin demektir bahsettiğim seti kullanan kullanmayan herkes tanır kendisi efsanedir
  • arkadaşlar s750 için 2 el ses kartı alıcam ama ne öneririsiniz yada sıfır mı almalıyım izmir de oturuyorum burda bulabileceğim bir yer varmı acaba biliyomusunuz?
  • quote:

arkadaşlar s750 için 2 el ses kartı alıcam ama ne öneririsiniz yada sıfır mı almalıyım izmir de oturuyorum burda bulabileceğim bir yer varmı acaba biliyomusunuz?

2. el bulabilirsen hiç düşünme al hemen dostum....Ben normalde 2. el hiçbir şey almam....Fakat Ses kartlarının aşınma gibi bi durumu olmadığı için sıfır veya 2. el fark etmiyor....S750 gibi piyasanın en baba setini aldıysan, haliyle de ona yakışır bi kart alman gerek, yoksa sete yazık olur...Şahsen kullandığım için biliyorum, ucuz kartlar iyi performans vermiyor S750 ile...X-Fi Elite, Platium ve Fatal1ty falan gibi bi kart tavsiye ederim sana. İkinci el fiyatları baya düşük....Forumun 2. el kısmında baya güzel kartlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imperio -- 13 Ağustos 2008; 18:48:56 >

• ikinci el x-fi platinum fatal1ty champiyon series almanı tavsiye ederim

http://forum.donanimhaber.com/m_25540683/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: amo

yaw bu megaworks tam olarak hangisi oluyor? ben bulamadım ya.

Hocam sen olaya baya fransız kalmışsın yaaa....
    Fakat G500 ile S750 arasında aşağı-yukarı bi fark yok....Dağlar kadar fark var....Set de kalite sadece bina titretmek değildir...50 YTL'lik çakma sub'lar da aynı işi görür, hatta fazlasını görebilir......
    Bi yerde S750 dinlemeni tavsiye ederim, o zaman açık ara farkı görürsün sende.....Megaworks dinleme şansın ise maalesef yok, o set artık TR'de yok çünkü...Bulamaman da normal yani...
    Senin de setin hayırlı olsun kardeşim, Güle Güle kullan...Fiyatına göre 10 bi numara set

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imperio -- 13 Ağustos 2008; 19:03:56 >

• arkadaşlar bu iki ses kartından birini acam galiba sizce hangisini almalıyım s750 için

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=218&productid=bd850040

yada bu

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=218&productid=bd49815

daha çok müzik için ve farkları ne olabilir birisi audio birisi gamer

• Creative X-Fİ Gamer
  • S750 ye ikiside çok yetersiz, bunlar 100 ytl civarı setlerde iyi performans verebilir ama s750 de mümkün değil..

Maddi imkanın varsa

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=218&productid=bd700121

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=218&productid=bd49828

http://www.eksencomputer.com/e/ekshop/c1/73/p179-171-128.html

En azından Creative X-FI Xtreme Music 7.1 olabilir, gamer ve audio gibi ucuz serilerden çok daha iyidir.

quote:

arkadaşlar bu iki ses kartından birini acam galiba sizce hangisini almalıyım s750 için

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=218&productid=bd850040

yada bu

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=218&productid=bd49815

daha çok müzik için ve farkları ne olabilir birisi audio birisi gamer

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.