Şimdi Ara

CREATİVE GIGAWORKS THX S750 7.1 Mİ YOKSA Z5500 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
12.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Müzik için aşağıda yeralan ifadenin dışında daha geniş bakmak da gerekir; Müzik sestir, yani ses, müziği içine alan, kulak ile duyulabilen en geniş tanımdır. Müzik ise sesi meydana getirebilen herhangir canlı veya cansız, varlık veya varlıkların, münferit veya biraraya gelerek kültürel anlamda insan için birşeyler ifade eden ses veya sesler anlamına gelir. İnsanoğlu ik zamanlarından beri sesle varolmuş olup, işittiği sesleri kültürüyle birleştirerek, müzik haline getirerek dinlemiştir. İlk dinlemeler ve ses üretimleri, teknoloji olmadığında canlı olarak yapılabiliyordu. Ardından kayıtlar başladı ve son olarak digital formlar var. Sonuç olarak sesin teknoloji ile kayıt edilmeye başlamasında, aşamalar mono, stereo ve sonrasında da çevresel oalrak devam etmiş ve etmektedir. Bu bilimsel aşamalardaki asıl amaç, canlı olarak sesin üretildiği anda, orada olmayışımız sebebi ile sesin üretilirken oluşan orjinal-gerçek halini, insan işitme organının - kulakların, bu üretilmiş sesi nasıl daha çok gerçek hali ile, üretilirken meydana gelmiş olan ses olarak duyabilmesi içindir. Bu teknoloji ilerledikçe daha da iyi sonuçlar vermektedir. Fakat asla Allah'ın nimeti işitme sistemimiz gibi olamayacaktır. Bu görüntü de de böyledir. Neden plazmalar lcdler vb. üretilmekte? Görüntünün Gerçekte olduğu hali ile görüntüleyebilmek için görüntü teknololojisi vardır.
    "Sadece Stereo" çeversel sesin doğru ses olmayışı, anlayışı bazı dinleyicilerde mevcut olup, bu durum, aslında bilinç altında insanın görme fonksiyonun, duyma fonksiyonunu bağlayabilmesi - kalıba sokması - sınırlandırması olarak oluşabilmektedir. İnsan iki gözü ile görür açısı dardır, 360 derece değildir, yani çevresel değildir. insan iki kulağı ile duyar fakat duyma açısında sınır yoktur, 360 derece çevreseldir. Bundan dolayı sadece stereo tercih edenler belirli bir noktadan - görüş açısından - kısıtlı bir alandan gelen sesi, bu sebeplerle tercih edebilmektedirler. İnsanlar müzik dinlerken eski teknolojileri tercih edebilirler, bir başkası da taşplaktan mono kayıtın yerin hiçbirşeyin tutamayacağını söyleyebilir. Hepsi kişisel tercihlerdir. Ama gerçek olan değişmez, o da sesin insan tarafından çevresel olarak beyinde işlem gördüğü ve işitildiğidir. Teknolojik gelişmeler sayesinde üretilen sistemler zaman geçtikçe insan kulağına, daha gerçek anlamda, kapasitesini tam kullanabileceği şekilde - daha gerçeğe yakın, ve çevresel olarak daha fazla geniş bir açıyla hitap edebilecek seviyeye getirilmeye çalışılmaktadır. Bu gelişmelerde iki nokta önemlidir, birincisi belirttiğim gibi sesin insan kulağının kapasitesine göre mümkün olduğunca çevresel olması, ikincisi ise sesin gerçek tınısının mümkün olduğunca gerçeğine sadık kalınarak insana dinletiebilmesi. Şu anda stüdyolarda yapılan kayıt kalitesi geçmişe göre olduça fazla yol katetmiştir. kaydedilen sesi en iyi şekilde gerçeğine en yakın hali ile verebilen, sadece stereo - 2 adet hoperlördür demek asla doğru değildir. hoperlör boyutu ve sayısı, - duyulan sesin kalitesi ile ters orantılı asla olmamıştır. Biraz öncede belirttiğim gibi kişisel olarak tercih edilenin, sanki tek gerçek - olması gerekmiş gibi ifade edilmesi doğru değildir. Bunun aksine insanın doğal kapasitesini daha çok kullanabileceği bir durum ancak tavsiye edilebilir. Müzikten gerçek anlamda anlayan birçok ses mühendisi, müzisyen ve bu işin içinde olan kişiler, en değerli üretimlerini, kayıtlarını, çoğunlukla çevresel olarak yayımlatmaktadırlar.
    Görüntü teknolojisinde de aynı durum paralel olarak ilerlemektedir. Örnek olarak insanın bakış açısı 4:3 ten 16:9 daha uygun olduğundan geçilmiştir, ekranlar büyümüştür ve büyümektedir. Bunların hepsi, insanın duyma ve görme organlarının kapasitelerini gerçek anlamda karşılayabilmek için yapılmaktadır. Şu anda surround olarak istenirse 7.1 in haricinde 20-30 kanaldan da fazla kayıt yapabilecek sistemler de mevcut, henüz uygulamada değil, zamanla farklı ve gelişmiş sistemler de ortaya çıkacaktır.

quote:

Orjinalden alıntı: JakX

quote:

Orjinalden alıntı: mj_pelit

müzikten anlıyanlar z5500 ü beğenmez..sebebi tiz ve mid lerin yetersizliğidir..ama fiyatına göre mükemmel bir settir...artı olarak sahip olduğu sub çoğu milyarlık sette bile yoktur..bass sevenler için en mantıklı çözümdür...

Zaten müzikten anlayan adamın 5.1 7.1 vs bunlarla işi olmaz. Müzik stereodur 2 kanaldır bu kadar basit..

Bu tip hoparlörlerin amacı filmler için efekt üretmektir, daha hızlı tepki verirler ve daha küçüktürler ama doğal ses veremezler, bir rock müzik yada jazz müzikte (gerçek müzikler, bazı tarzlar gibi bilgisayar ortamın yaratılan müzikler değil) doğal ses çıkartan entrümanların sesini verecek kapasitede ve hacimde/kalitede değildirler.

• Şarkıyı Upload ediyorum R a p i d s h a r e'e. Lütfen merak edenler indirip kendi sistemlerinde denesinler...
    Özellikle Megaworks sahiplerinin Düşük frekans'ta duydukları sesi buraya yazmalarını istiyorum...

http://r a p i d s h a r e .com/files/136298080/JBL_Theme. mp3.html

Boşluksuz bir şekilde yazarak dosyaya ulaşabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanaysel -- 10 Ağustos 2008; 17:31:46 >
  • uzun lafın kısası kimse yoğurdum ekşi demez bu o misal oldu
  • Tabiki şu an Z5500 ve fiyatı 400'lü rakamlara düşmüşken ne tartışılıyor ki?
  • JakX e katılıyorum, uzun uzun yazmışsın ama müzik ile çevresel ses kavramlarının harmanlamış ve müzik kayıtlarının çevresel seste daha iyi etki veriğini söylemeye çalışmışsın. Bir filmde yada oyundaki çevresel ses kişiyi oynattığı medyanın içindeymiş hissi vermek içindir. Müzik dinlerken seyircisindir, mükemmel bir konser dinliyordundur müzisyenlerin karşısındasındır. Sol taraftaki ritim gitarın arka sağdan gelmesi atmosferi bozar bu bir arabanın arkadan gelerek diğer arabayı geçmesine benzemez. Bu yüzden bende müzik için iki kanallı sistemlerin daha gerçekçi olacağı kanısındayım.

quote:

Orjinalden alıntı: Kizilgri

Müzik için aşağıda yeralan ifadenin dışında daha geniş bakmak da gerekir; Müzik sestir, yani ses, müziği içine alan, kulak ile duyulabilen en geniş tanımdır. Müzik ise sesi meydana getirebilen herhangir canlı veya cansız, varlık veya varlıkların, münferit veya biraraya gelerek kültürel anlamda insan için birşeyler ifade eden ses veya sesler anlamına gelir. İnsanoğlu ik zamanlarından beri sesle varolmuş olup, işittiği sesleri kültürüyle birleştirerek, müzik haline getirerek dinlemiştir. İlk dinlemeler ve ses üretimleri, teknoloji olmadığında canlı olarak yapılabiliyordu. Ardından kayıtlar başladı ve son olarak digital formlar var. Sonuç olarak sesin teknoloji ile kayıt edilmeye başlamasında, aşamalar mono, stereo ve sonrasında da çevresel oalrak devam etmiş ve etmektedir. Bu bilimsel aşamalardaki asıl amaç, canlı olarak sesin üretildiği anda, orada olmayışımız sebebi ile sesin üretilirken oluşan orjinal-gerçek halini, insan işitme organının - kulakların, bu üretilmiş sesi nasıl daha çok gerçek hali ile, üretilirken meydana gelmiş olan ses olarak duyabilmesi içindir. Bu teknoloji ilerledikçe daha da iyi sonuçlar vermektedir. Fakat asla Allah'ın nimeti işitme sistemimiz gibi olamayacaktır. Bu görüntü de de böyledir. Neden plazmalar lcdler vb. üretilmekte? Görüntünün Gerçekte olduğu hali ile görüntüleyebilmek için görüntü teknololojisi vardır.
    "Sadece Stereo" çeversel sesin doğru ses olmayışı, anlayışı bazı dinleyicilerde mevcut olup, bu durum, aslında bilinç altında insanın görme fonksiyonun, duyma fonksiyonunu bağlayabilmesi - kalıba sokması - sınırlandırması olarak oluşabilmektedir. İnsan iki gözü ile görür açısı dardır, 360 derece değildir, yani çevresel değildir. insan iki kulağı ile duyar fakat duyma açısında sınır yoktur, 360 derece çevreseldir. Bundan dolayı sadece stereo tercih edenler belirli bir noktadan - görüş açısından - kısıtlı bir alandan gelen sesi, bu sebeplerle tercih edebilmektedirler. İnsanlar müzik dinlerken eski teknolojileri tercih edebilirler, bir başkası da taşplaktan mono kayıtın yerin hiçbirşeyin tutamayacağını söyleyebilir. Hepsi kişisel tercihlerdir. Ama gerçek olan değişmez, o da sesin insan tarafından çevresel olarak beyinde işlem gördüğü ve işitildiğidir. Teknolojik gelişmeler sayesinde üretilen sistemler zaman geçtikçe insan kulağına, daha gerçek anlamda, kapasitesini tam kullanabileceği şekilde - daha gerçeğe yakın, ve çevresel olarak daha fazla geniş bir açıyla hitap edebilecek seviyeye getirilmeye çalışılmaktadır. Bu gelişmelerde iki nokta önemlidir, birincisi belirttiğim gibi sesin insan kulağının kapasitesine göre mümkün olduğunca çevresel olması, ikincisi ise sesin gerçek tınısının mümkün olduğunca gerçeğine sadık kalınarak insana dinletiebilmesi. Şu anda stüdyolarda yapılan kayıt kalitesi geçmişe göre olduça fazla yol katetmiştir. kaydedilen sesi en iyi şekilde gerçeğine en yakın hali ile verebilen, sadece stereo - 2 adet hoperlördür demek asla doğru değildir. hoperlör boyutu ve sayısı, - duyulan sesin kalitesi ile ters orantılı asla olmamıştır. Biraz öncede belirttiğim gibi kişisel olarak tercih edilenin, sanki tek gerçek - olması gerekmiş gibi ifade edilmesi doğru değildir. Bunun aksine insanın doğal kapasitesini daha çok kullanabileceği bir durum ancak tavsiye edilebilir. Müzikten gerçek anlamda anlayan birçok ses mühendisi, müzisyen ve bu işin içinde olan kişiler, en değerli üretimlerini, kayıtlarını, çoğunlukla çevresel olarak yayımlatmaktadırlar.
    Görüntü teknolojisinde de aynı durum paralel olarak ilerlemektedir. Örnek olarak insanın bakış açısı 4:3 ten 16:9 daha uygun olduğundan geçilmiştir, ekranlar büyümüştür ve büyümektedir. Bunların hepsi, insanın duyma ve görme organlarının kapasitelerini gerçek anlamda karşılayabilmek için yapılmaktadır. Şu anda surround olarak istenirse 7.1 in haricinde 20-30 kanaldan da fazla kayıt yapabilecek sistemler de mevcut, henüz uygulamada değil, zamanla farklı ve gelişmiş sistemler de ortaya çıkacaktır.

quote:

Orjinalden alıntı: JakX

quote:

Orjinalden alıntı: mj_pelit

müzikten anlıyanlar z5500 ü beğenmez..sebebi tiz ve mid lerin yetersizliğidir..ama fiyatına göre mükemmel bir settir...artı olarak sahip olduğu sub çoğu milyarlık sette bile yoktur..bass sevenler için en mantıklı çözümdür...

Zaten müzikten anlayan adamın 5.1 7.1 vs bunlarla işi olmaz. Müzik stereodur 2 kanaldır bu kadar basit..

Bu tip hoparlörlerin amacı filmler için efekt üretmektir, daha hızlı tepki verirler ve daha küçüktürler ama doğal ses veremezler, bir rock müzik yada jazz müzikte (gerçek müzikler, bazı tarzlar gibi bilgisayar ortamın yaratılan müzikler değil) doğal ses çıkartan entrümanların sesini verecek kapasitede ve hacimde/kalitede değildirler.

• müziğin kaydı ne ise öyle dinlenilmesi iyidir
    stüdyoda stereo kayıt edilmişse 5.1 dinlemek sesi bozar
    dvd müzikleri de stereo dinlemek boşluğa sebep verir
    kayıt neyse öyle dinlenir
  • setleri açmaya hiç gerek yok
    bu sayfada ikisininde iç resimleri mevcut
    işi bilen adam bir bakışta anlar kaliteli işçiliği ve ürünü

quote:

Orjinalden alıntı: kaanaysel

Megaworks'un Amfisi ile Z5500'ün amfisini lütfen karşılaştırın ve örümcek ağından kastımın ne olduğunu farkedin. Amfi yoktan kastım, Megaworks'te bulunan örümcek ağlarıdır. Bunlar zaman içinde aletin içinden garip sesler gelmesine sebep oluyor. Logitech nasıl yapmış bilmiyorum ama ben o amfiye amfi demem Çünkü hem küçücük, hem de müthiş güçlü. Elbetteki receiver üzerinde değil amfi, sub'ın içinde ama Megaworks 'e bakın birde lüften...

Ben Megaworks ile Z5500 arasındaki farkedebildiğim farkları sizlerle paylaşmaya çalıştım...

Ayrıca software yardımıyla 20hz'e falan indirmedim sistemi, çarpıtmayın lütfen! Cool Edit 2000 ile Bu bahsettiğim şarkıyı import ettikten sonra frekansların hangi aralıklarda olduğunu görebiliyorsunuz ve bu noktalardan geçerken işlem, sesin uğultusuna şahit olabiliyorsunuz. İsteyen olursa bu şarkıyı gönderebilrim, herkes kendi setini test edebilir...

• GIGAWORKS S750 ile Z5500 ü aynı oda da aynı yerlerde kuzenle test ettik...oyun ve filmlerde 5500 fark edilir derecede fark atarken,müziklerde ise tiz konusunda GIGAWORKS 5500 ü geride bıraktı...bunun sebebide GIGAWORKS ün titanyum tweeter larının olması..ses seviyesi max. değerlere yükseltiğinde ise 5500 de ses bozulması olmazken,GIGAWORKS ün sub ında patlamalar ve uydularında cızırtılar oluştu...5500 ün bir diğer artısıda Digital sesleri (DOLBY DİGİTAL,DTS DİGİTAL)olağan üstü vermesi...

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliakalin -- 10 Ağustos 2008; 23:01:39 >
  • z5500 gigaworkse sadece ve sadece bass yönünden bi nebze üstün olabilir tiz ve dengeli güçlü seste 5500 sınıfta kalır ki 3 arkadaşımda 5500 var kendileri sölüolar bunları
  • quote:

Orjinalden alıntı: Onurca

emre6128 kardeş kendini boşa yorma işi bilen adam anlar ztn 2 set arasındaki kaliteyi bu arkadaşın işi belli ki ortamı germe niyetinde 5500 basit devresine ii diyor megaworksün bash amfi ünitesi örümcek ağıymış yok ses geliomuş gülerim ben buna

+1

Elektronikten anlamayanlar için resim yokmanın hiçbir anlamı yok gerçekten, hiçbir şey ifade etmez o resimler......Üstadlar ve elektronikçi arkadaşların hepsi kaliteyi ve kalitesizliği biliyor zaten...Şu daha iyi, hayır bu daha iyi demenin bi gereği yok....LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ...
    Ayrıca GÖRÜNEN KÖY DE KILAVUZ İSTEMEZ... O yüzden boşa geyik yapıp durmayalım....Konu çöpe!!!!
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orjinalden alıntı: Onurca

z5500 gigaworkse sadece ve sadece bass yönünden bi nebze üstün olabilir tiz ve dengeli güçlü seste 5500 sınıfta kalır ki 3 arkadaşımda 5500 var kendileri sölüolar bunları

Z5500 kesinlikle bass yönünden üstün değil arkadaşım...Sadece yapısı dolayısıyla basslar uzadığı için öyle hissediliyor...Teknik değerler ile bunu ölçüp gördüm....Fakat bu iyi veya kötü demek değil, o sub'ın karakteristliği ile alakalı....Öyle seven, öyle alır....
    Olay şu: Z5500'de havalı bass var, S750'de sert bass var...Mesela ben de LG Sinema Seti var, ufacık sub'dan manyak bass çıkıyor...En kısıkta bile vantilatör gibi hava üflüyor porttan, yani bassları çok uzatıyor...Ama ölçüm yaptığında içerde çok ufak bi desibel bass var...S750 ise ancak çoook açtığın zaman azıcık hava vermeye başlıyor....Ama ölçümde içerdeki bass değeri çok yüksek....Yani böyle hissetmenin nedeni birinin tek vuruş, birinin titreme vuruşlu olması...Ayrıca birinin yandan, diğerinin dipten vuruşlu olduğunuda unutmamak gerek....Dipten vuruşlu sub'larda ne kadar uzak olursan o kadar çok, ne kadar yakın olursan o kadar az bass hissedersin....Yani tam tersi bi durum olur dipten vurmalılarda....Uzaklaşınca bass çoğalır mı demeyin, deneyin ve görün Yani Z5500 ile S750'yi yanyana koyup, karşına geçip test ederseniz Z5500 daha güçlü duyulur...Ama uzaklaşınca S750 kalp titretirken, Z5500'ün bassı iyice azalır kulakta...Bunu iyi veya kötü demek için söylemiyorum....Tercih meselesidir...Evin uygunsa bunu bir dene arkadaşım, umarım oda da kullanmıyorsundur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imperio -- 11 Ağustos 2008; 2:21:23 >

• z5500
  • quote:

Orjinalden alıntı: aliakalin

GIGAWORKS S750 ile Z5500 ü aynı oda da aynı yerlerde kuzenle test ettik...oyun ve filmlerde 5500 fark edilir derecede fark atarken,müziklerde ise tiz konusunda GIGAWORKS 5500 ü geride bıraktı...bunun sebebide GIGAWORKS ün titanyum tweeter larının olması..ses seviyesi max. değerlere yükseltiğinde ise 5500 de ses bozulması olmazken,GIGAWORKS ün sub ında patlamalar ve uydularında cızırtılar oluştu...5500 ün bir diğer artısıda Digital sesleri (DOLBY DİGİTAL,DTS DİGİTAL)olağan üstü vermesi...

saygılar...

Dostum, sistemleri yukarıda vermiş olduğum şarkı ile de lütfen test edebilir misiniz?
    Sonuçları da lütfen bizimle paylaşın...
  • Müzik için S750 film için Z5500 diyebilirim... buradaki okuduğum yorumlara göre söylüyorum bunu.. ikisini de dinledim ama mağazalarda dinledim ve çok iyises kartına bağlı değillerdi... müzik dinlecekse s750 daha güzel ses verir diye düşünüyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Müzik için S750 film için Z5500 diyebilirim... buradaki okuduğum yorumlara göre söylüyorum bunu.. ikisini de dinledim ama mağazalarda dinledim ve çok iyises kartına bağlı değillerdi... müzik dinlecekse s750 daha güzel ses verir diye düşünüyorum..

Böyle düşünmen yanlıs İMPERİO anlattıklarıyla son noktayı koymus kesınlıkle katılıyorum soyledıklerıne... Kullanılacak mekan cok onemlı sımdı ornegın kalkıp bnm odamda (12m2 odam) z5500 ve s750 yı test etsek 10 kısıye dınletsek bunlardan 8 i emınımkı z5500 daha guclu bassları daha kuvvetlı dıyecektır fakat daha genıs alanlarda s750 nın tadını fark edıyorsunuz ben bunu fark ettım 55m2 bır alanda s750 dınledım basslar ve tısler mukemmeldı zaten arkadasta 45m2 fln demıs sen s750 den vaz gecme arkdsm z5500 emınım o ortamda sesı bogacaktır basslar on plana gecıcektır heee bu sorunu biraz gıderebılırsın 3 5 ayarla ama sonucta s750 de aklından gecıyor yanı alma ımkanın varken z5500 u aklından cıkar derım. oyle yok ıcınden ses gelıyormus yok zarttmıs zurtmus hepsı hıkaye oyle seymı olur hıc komikleşmeyelim lütfen

z5500 cok mukemmel bır set fakat s750 ile kıyaslanmamalı bence

• Beyler Bence Bu Konuyu Kapatın Soran Kişi Ortada Yok Ama Siz Hala Setlerin Birbirinden Üstün Yönlerini Tartışıyorsunuz Yok Yere...

Haniii Delinin Biri Kuyuya Taş Atmış .

Yöneticiler İlgilenir umarım
  • quote:

JakX e katılıyorum, uzun uzun yazmışsın ama müzik ile çevresel ses kavramlarının harmanlamış ve müzik kayıtlarının çevresel seste daha iyi etki veriğini söylemeye çalışmışsın. Bir filmde yada oyundaki çevresel ses kişiyi oynattığı medyanın içindeymiş hissi vermek içindir. Müzik dinlerken seyircisindir, mükemmel bir konser dinliyordundur müzisyenlerin karşısındasındır. Sol taraftaki ritim gitarın arka sağdan gelmesi atmosferi bozar bu bir arabanın arkadan gelerek diğer arabayı geçmesine benzemez. Bu yüzden bende müzik için iki kanallı sistemlerin daha gerçekçi olacağı kanısındayım.

Mantıklı açıklama için teşekkürler.

Kizilgri arkadaşımız yazmış uzun bir yazı ama sadece soyut kavramlarla adeta bir bilimkurgu yazı yazar gibi yazmış..

Bu tip sistemlerin farkını bilmek için önce müzik nedir, home cinema sistemi ve HIFI sistemler nasıldır ne farkları vardır, çalışma prensipleri nelerdir bunları bilmek gerekir. Öte yandan maalesef bazıları bugünkü standart bir müzik cd sinin 2 kanal stereo olduğundan bile habersiz durumdalar. DTS albümler var bendede 20-30 tane, öte yandan ilk başta ilginç gibi gelsede sadece 3-4 şarkıdan sonra başımı ağrıtıyorlar.. Sesteki müzikal kalitesizlik (home cinema sisteminin yapay sesleri) ve her taraftan gelen saçmasapan sesler insanın başını şişiriyor.. Sadece 1-2 tanesi hoş olmuş onlarda tek başlarına hiçbir anlam ifade etmiyorlar.. Zaten milyonlarca stereo müzik cd sinin yanında 30-50 tane dts albümünde hiçbir anlamı yok..

Müzik için 2 hoparlörden fazlasına ihtiyaç yoktur, zaten home cinema sistemlerindeki kolonların görevide farklıdır, merkez insan seslerini arkalar ise bazı efektleri ve subwoofer patlamalardaki mesela derin bassları verir. Bu 4 hoparlörün müzikle ilgili hiçbir görevi ve alakası yoktur, amaç filmler için çevresel ses yaratmak ve efekt üretmektir.

İnsanlar müzik dinlerken sahnede müzisyenlerin ortasında oturmazlar, dolayısıyla ses önden gelir her tarafımızdan birden gelmez. Tabii bunları düşünmeden bilimkurgu yazmak çok kolaydır..

• Tiz olmayan bir sistem benim için ölüdür. Arkadaşlardan duyduğuma göre logitech tiz konusunda zayıfmış.Bence bu da demek oluyorki müzik önemliyse logitech bence tercih edilmemeli. Film için ise z 5500 daha mantılı gibi.
  • arkadaşlar o değerli yorumlarınız için öncelikle herkese teşekkür ederim yorumlarınızdan anladığım kadarıyla film için z5500 müzik için ise s750 almam gerekiyo ben kararımı verdim s750 almaya karar verdim en kısa zamanda alcam alınca yorumlarımı yazarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetzeybek35

arkadaşlar o değerli yorumlarınız için öncelikle herkese teşekkür ederim yorumlarınızdan anladığım kadarıyla film için z5500 müzik için ise s750 almam gerekiyo ben kararımı verdim s750 almaya karar verdim en kısa zamanda alcam alınca yorumlarımı yazarım

doğru bir karar verdin kardeşim şimdiden setin hayırlı olsun
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.