Şimdi Ara

CREATİVE GIGAWORKS THX S750 7.1 Mİ YOKSA Z5500 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
12.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Wolverine

Sadece laptop un kendi kartıyla şimdiden memnunsan ilerde bir audigy2 nx veya audigy2 zs notebook aldığında şu anki zevkin 2ye katlanacak, bundan emin olabilirsin..

Peki bu ses sistemini tv de kullanacağımız zaman audigy2 nx veya audigy2 zs gibi kartlarla kullanabilirmiyiz ? kullanırsak ses kalitesinde artış olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feyt333 -- 17 Ağustos 2008; 13:22:15 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: feyt333

quote:

Sadece laptop un kendi kartıyla şimdiden memnunsan ilerde bir audigy2 nx veya audigy2 zs notebook aldığında şu anki zevkin 2ye katlanacak, bundan emin olabilirsin..

Peki bu ses sistemini tv de kullanacağımız zaman audigy2 nx veya audigy2 zs gibi kartlarla kullanabilirmiyiz ? kullanırsak ses kalitesinde artış olur mu ?

Tv için pc devre dışı kalıp setin decoderi devreye gireceğinden tv gerekli bağlantı imkanlarına sahipse bu işi çok kolay halletmek mümkün..

• quote:

Tv için pc devre dışı kalıp setin decoderi devreye gireceğinden tv gerekli bağlantı imkanlarına sahipse bu işi çok kolay halletmek mümkün..

peki harici bir dekoder kullansak ses kalitesi artar mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: feyt333

quote:

peki harici bir dekoder kullansak ses kalitesi artar mı ?

Decoder ses kalitesini artırmaz ancak mesela dvd izleniyorsa kaydedilmiş dvd yi hiçbir ses kaybına ve değişikliğe uğratmadan aynen duymamızı sağlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: takeru

Bence bu ses kalitesi kıyaslamalarında unutulan bi faktör var, o da kulağınızın sisteme alışma durumu.

Daha bir kaç gün önce x540 hoparlorlerimi g500 ile değiştim. G500 ü ilk dinlediğimde aceba hatamı yaptım dedim, Ses rengi tamamen farklıydı ve ben müziği x540 daki haliyle dinlemeye alışmıştım, beklediğim uçurum seviyesindeki farkı bulamadım. Ancak bir kaç gün sonra yeni sistemin tartışmasız üstünlüğünü algılamaya başladım. (güçten bahsetmiyorum)

Sonuçta alacak kişi bu iki setten hangisini alırsa alsın ikiside pc için tartışmasız kaliteli sistemler ve alıcısını memnun edecektir. Hi-Fi sistemlerde kriter gerçek sese nekadar benzediği ile kıyaslanıyor, bunlar multimedia hoparlor ve hepsinin kendi farklı ses karakteristikleri var, amaçları da sesi olduğu gibi sunmak değil, kulağınızın alıştığı veya ilk duyduğunuzda çarpıldığınız hoparlor sizin için en iyisidir, teknik veriler felan bu anlamda bir seviyeden sonra pek bişe ifade etmiyor...

İşte buna burn in deniyo.. zamanla sesin açılması durumu hem kulaklıklarda hem de ses sistemlerinde var bu inkar edilemez bence.. bende zamanında creative 5200 den megaworkse geçtiğim zaman aynı şeyleri yaşamıştım...

• quote:

Orjinalden alıntı: ahmetzeybek35

arkadaşlar biliyorum dalga mı geçiyosun bizimle diyeceksiniz ama bi arkadaşımın yaptığı yorumdan etkilenerek ve konuyu açmadan önceki fikrim olan z5500 ve audigy2 zs almaya karar verdim s750 de diğer cihazlara bağlama problemi ve adam akıllı bi ses kartı istemesinden dolayıda bu kararı verdim umarım doğru yapmışımdır

Doğruyu bulmana sevindik
  • Creative daha yapamadı megaworks gibi bir alet dört yıl oldu alalı tık demedi z5500 de güzel ama basları rahatsız edici ve abartı ses sistemi alacaksan kulağın hangisini severse onu alacaksın bas seven adam gider z5500 alır yok ben kalite ses istiyorum diyen adam da gider s750 alır aşık olur G500 falan saçmalık görende megaworks üstüne yapılmış bir cihaz sanıyor yanından bile geçemez zaten arada 200w fark var Cambridge var huzur var bulsam birtane yedek alırım

• 1 yıl Creative Gigaworks G550 kullandım hala evimde. Üç ay S750 dinledim arkadaşımla aynı mekanda kaldım cihaz arkadaşıma aitti. Forumda ve dışarıda (abartmıyorum) dört aydan fazla z5500 ve s750 araştırması yaptım seçim yapmak için. Arkadaşımın s750'si aklıma çakılmıştı geçen yıl ama z5500'ü çok merak ediyordum. wolverine kardeşimin tavsiyesi ve incelemeleri ışığında z5500 aldım geçen yıl. Önümüzdeki ay son taksidini ödeyeceğim. Bir 12 taksidi daha olsa yine öderim. Tiz mid olayına takanlar fanatiklik yapıyordur diyorum. Evimde dinliyorum isteyen olur ise davetlimdir buyursun dinleyelim şu olmayan mid tiz olayını varmıymış yomuymuş bir görelim. Eski mesajlarıma bakmak isteyen geçen yıla bakabilir, ben z5500'ü aldıktan sonra arkadaşım da kendi s750'sini satıp z5500 aldı. Baslar boğuyor şudur budur diyen arkadaşlarım da fanatiklik yapmasın isterim. Bas bas gibi vuruyor Creative çok kalite markadır her zaman önceliğim olmuştur(hatta creativciyim). Ama şimdi adamlar 10 numara ses sistemi yapmışlar, burada yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin. Aylarca dinlediğimiz cihazları iyi tanıyorum. Ne kadar yorarsan yor dahasını isteyen bir set z5500. s750 yüksek ses seviyesinde distorsiyona uğruyor bunu elli kere denedim. x-fi extreme music ses kartı ile eş zamanda almıştım. O günden bu güne en ufak bir memnuniyetsizliğim yok. Hatta evde bizden biri gibi davranırım ona. Creative iyisini yapsın onu alırım, çünkü bilirim kalitedir Creative. Ama z5500 hakikaten ultra bir set. Bunu forumdaki ATİvsNvdia olayına döndürmenin alemi yok.

• 500 ytl fiyat koydugu ses karrtında bile kalitesiz bileşenler kullanan markaya kaliteli demek düşündürücü..ayrıca o g500 ün de kumanda kalitesi tartışılır
  • Her insanin kulagi ayni derecede keskin ve net DUYMAZ ! kimi tizleri daha iyi duyar kimi midleri... insanin kulak zevkine göre EN İYİLER her zaman degişebilir.. ben bi kaç yildir Z-5500 kullanicisiyim ve şu kadarini soyluyorum ve ciddiyim Z-5500 ü tek geçerim.. NEDENİ; kulak zevkime en yatkin ses sistemi olmasidir.. basslari tizleri midleri dinledigim müzik türleriyle uyumlu... S750 kötü bi sistem degil ama bakin onunda sesini begenenler var tiz mid bass ayarlarini fln.. S750'yi de Z-5500'e tercih eden var.. Zevk ve kulak meselesi.. bi odaya iki insani koyun birde o odaya kaliteli bir sistem koyun biri tizleri daha fazla hisseder digeri ya bass'i yada midleri..
  • Her insanın görüşü farklıdır tabi, bende ses sistemi almaya karar verdim, forumlarda cok okudum, kimin neyi varsa o iyi oluyor genel olarak, bende gittim aynı müzikleri iki sistemdede dinledim ve dün itibariyle hepsiburada.com dan Z-5500 sipariş verim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah1982

Her insanın görüşü farklıdır tabi, bende ses sistemi almaya karar verdim, forumlarda cok okudum, kimin neyi varsa o iyi oluyor genel olarak, bende gittim aynı müzikleri iki sistemdede dinledim ve dün itibariyle hepsiburada.com dan Z-5500 sipariş verim.

İyi günlerde kullanmaniz dilegiyle.. Umarim pişman olmazsiniz..
  • Elimde SATILIK var.. ilgili arkadaslar iletisime gecebilir... 05363625455

CREATIVE GIGAWORKS S750 7.1 SPEAKER

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.