Şimdi Ara

CREATİVE GIGAWORKS THX S750 7.1 Mİ YOKSA Z5500

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
12.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar en kısa zamanda bu ikisinden birini alıcam ama karar veremedim sizler ne düşünürsüz bu iki hoparlör hakkında yorumlarınızı bekliyorum kararsız kaldım creative e 870 ytl para değermi sizce

• KESINLIKLE O PARAYA DEĞER S750 YE..ÇÜNKÜ BASSLARI TİZLER VEYA MİDLERİ EZMİYOR..MÜKEMMEL Bİ SİSTEM...Z5500 DE BASS LAR TİZLER MİDLERİ EZMEKTE...S750 DE MÜKEMMEL BASS MEVCUT.. BİRDE TİZLER VE BASS LAR MÜKEMMEL DENGELİ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetzeybek35

arkadaşlar en kısa zamanda bu ikisinden birini alıcam ama karar veremedim sizler ne düşünürsüz bu iki hoparlör hakkında yorumlarınızı bekliyorum kararsız kaldım creative e 870 ytl para değermi sizce

kullanım alanınıbelirt müzik oyun ve filmi kullanı önceliğine gre sırala bizde sana ona göre tavsiyede bulunalım hangisinin hoşuna gideceğini nerden bilebiliriz bu arada s750 gigatek.com da 740-750 tyl civarında
  • dengeli ses istiosan s750 sade bass z5500 seçim senin
  • ya aslında kullanım alanım 40 m2 lik bir yerde kullancam ve daha çok müzik ve film için kullanıcam ama benim için önemli olan sesi full lediğim zaman bozulma olmaması ve bass tan çok sesin temizliğii önemli benim için buna göre hangini almalıyım
  • KESİNLİKLE CREATİVE S750
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheMatador2

KESİNLİKLE CREATİVE S750

hayret ibrahim z5500 dememissin sende ciddi bi gelisme goruyorum fanatizmin bitmis gibi!!!
  • belirtiğin kriterlere uygun olan set s750 dir. başka sete yönemeni tavsiye etmem ayrıca gigatek.com da daha uygun fiyata bulabilirsin
  • belirttiğin kriterlere uygun olan set s750 dir. başka bir sete yönelmeni tavsiye etmem s750 yi gigatek.com da piyasaya göre daha uygun bir fiyata bulabilirsin
  • Hiç creative s750 dinlemedim, dinleme ihtiyacı duyacağımı da sanmıyorum, Z-5500 ü ağırlıklı olarak film için kullanıyorum. 57m² alanda sesi açıp ses şiddetini anlayamayıp 12 metre uzaklıkta konuşmaya kalkınca birbirimizi duyamayıp gidip kısıyorum. Tek beğenmediğim yanı müziklerde metal tarzı eserlerde müziksetinde dinlediğim tadı verememesi, diğer müzik türlerin de herhangi bir eksikliğini yaşamadım. Tavsiye ederim.
  • arkadaşlar biriniz s750 diyo biriniz z5500 diyo iksiinide dinleyen arkadaşlar varsa eğer tavsiyeniz hangi yönde olacaktır lütfen kararsız kaldım iyice almışken tam olsun istiyorum o kadar para verip keşke diğerini alsaydım dememek için ne yapmam gerekiyo
  • İkisinide dinledim, S750 yi 4 senedir kullanıyorum, seste bozulma veya herhangibr arıza vb. gibi hiçbir problem yaşamadım. İyi bir ses kartı şart. özellikle en alt seviye olarak x fi extrem music olabilr. Xfi çıkmadan önce audigy 2 xz platinium ile kullandım, bir ara ddts decoder ile de kullandım, o zamanlar sesini gerçekten çok beğenirdim, xfi çıktıktan sonra iyice araştırdıktan sonra elite pro yu aldım ve ilk dinlediğimde anladımki bu hoperlör sistemi gerçekten çok iyi bir ses işlemcisi gerektiriyor, eskiden güzel dediğim ses şimdi mükemmel ötesi, ayrıca bu son driverları da yüklersen en iyi performansı alırsın.
  • S750 de dahili dekoder yok mu?
  • S750 de dekoder yoktur, ses kartıının görevi zaten dekode ederek hoperlöre yollamaktır, ama her ses kartı bunu yapmıyor. Harici dekoder veya hoperlöre tümleşik dekoderler ile ses verimi çok iyi olmayabiliyor. Ses kartı yok mu?

quote:

Orjinalden alıntı: xenkebikec

S750 de dahili dekoder yok mu?
  • Anladığım kadarı ile S750 de optik ve coax bağlantı seçenekleri de yok, bu sistem için gerçekten kaliteli çıkış verebilecek ses kartlarına ihtiyaç var. Dahili dekoderi ve alternatif bağlantı seçenekleride olsa tam olacakmış.

ahmetzeybek35 almadan önce bağlantı yapacağın ses kartı nı ve bağlantı şekillerini göz önünde bulundurarak ve iki sistemide dinleyerek tercih etmeni öneririm iki sistemde güzel hangisini seçersen seç pişman olacağını sanmıyorum.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xenkebikec -- 8 Ağustos 2008; 1:21:03 >
  • Şimdi büyük odam var,ses açma imkanım var,her şeyi yaparım dersen z5500+xfi gerisi hikaye nedenmi artık devir teknoloji devri. Lcd tvler ile, ps3, bluray player tamamen hayatımızda e peki ne lazım, tabiki dahili decoder lazım. ps3 aldın decoder,bluray player aldın decoder,hd uydu alıcısı aldın decoder, pc'de film izliceksin decoder. Ses kartı mutlaka harika çözüyor ben bile bazen ses kartına çözdürüyorum daha tizli sevdiğim için özellikle geceleri iyi oluyor fakat eğer imkanım var ses açılabilir dersen mesela transformers gibi bir filmde asla decoderin ses dengesine ve bütünlüğüne ulaşamıyorsun ne yaptıysam xfi ile o ayarlara gelemedim bassı ayarlayacaksın tizi ayarlayacaksın ses şiddetini ayarlayacaksın fln bunları stüdyoda kayıt seviyesine getirmek manuel olarak imkansız o yüzden decoder şart.

Müzik ve oyuna gelirsek. 2 sistemde müzik sistemi değil zaten 2.1 al geç koltuğuna dinle güzelce, bu iki sistemi müzik olarak kıyaslarsanda biri midleri iyi derse biride basslar iyi der. Bana göre 3 yıl mega kullanmış biri olarak mid kalitesi bu tür sistemlerde zaten çok iyi değil oyüzden 2si arasında uçurum olmuyor ve 1 haftada alışıyorsunuz fakat bass şiddeti artarsa veya azalırsa herzmn hissedilecektir.

• quote:

Orjinalden alıntı: Kizilgri

İkisinide dinledim, S750 yi 4 senedir kullanıyorum, seste bozulma veya herhangibr arıza vb. gibi hiçbir problem yaşamadım. İyi bir ses kartı şart. özellikle en alt seviye olarak x fi extrem music olabilr. Xfi çıkmadan önce audigy 2 xz platinium ile kullandım, bir ara ddts decoder ile de kullandım, o zamanlar sesini gerçekten çok beğenirdim, xfi çıktıktan sonra iyice araştırdıktan sonra elite pro yu aldım ve ilk dinlediğimde anladımki bu hoperlör sistemi gerçekten çok iyi bir ses işlemcisi gerektiriyor, eskiden güzel dediğim ses şimdi mükemmel ötesi, ayrıca bu son driverları da yüklersen en iyi performansı alırsın.

Arkadaşıma aynen katılıyorum....
    Ben de her iki sistemi kullandım...S750 4 yıl, Z-5500'e ise 1 ay zor dayandım...Derdi, sorunu bitmedi; müzik zaten dinlenmiyor...(sadece bass'dan ibaret olan techno parçalar dinliyorsan o ayrı)
    S750 ise 4 yıl boyunca tık bile demedi Maşallah... Malzeme kalitesi, uydu kalitesi, ses kalitesi ve ses dengesi zaten tartışılmaz...Müzik için daha iyi, daha güçlü bir set yok...Film hiç izlemediğim için bi fikrim yok; ama eminim 7.1 film de muhteşem olur... Yalnız arkadaşında dediği gibi çok iyi bir ses kartı istiyor....İyi kartların ses işlemcileri ve decoderleri de muazzam ölçüde zaten..Decodere falan ihtiyaç duymuyor, her türlü giriş ve çıkışlarıda oluyor extradan, her haltı bağlayabiliyorsun yani...
    Bütçen sağlamsa ve sadece PC'de kullanacaksan ikisi arasında düşünmen için hiçbir neden yok bence
    Artık devir küp kasalı HOME PC devri zaten...İnternet, DVD, DivX, Oyun, MP3, Blue Ray, radio, tv, dvd-tv recorder vs. herşey küçücük bir kutuda, ıngıl cıngıl bi sürü alet yok artık...LCD'ye Plazmaya falanda bu şekilde bağlayıp 7.1 oyun, tv, radio, film, blue ray, müzik,internet vs. herşeyi yapabilirsin. Hepsi 1 tıkla elinin altında...Tabii biraz elden geçirme ile hepsi eldeki mevcut PC ile de olur....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imperio -- 8 Ağustos 2008; 2:55:31 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ahmetzeybek35

arkadaşlar biriniz s750 diyo biriniz z5500 diyo iksiinide dinleyen arkadaşlar varsa eğer tavsiyeniz hangi yönde olacaktır lütfen kararsız kaldım iyice almışken tam olsun istiyorum o kadar para verip keşke diğerini alsaydım dememek için ne yapmam gerekiyo

dostum s750 al bitir olayı müzik işi ayrıntı işidir oda s750 var film ve oyunlardada z5500 den aşağı kalacağını düşünmüyorum haftasonu bende arkadaşa kasamı götürüp z5500 ün xtreme gamer daki performansına bakacağım megaworks ten sonra beni tatmin etmezse alacağım tek set s750 dir
  • arkadaşlar decoder tam olarak ne işe yarıyor yorumarınızdan anladığım kadarıyla z5500 de var ama s750de yok galiba tam olarak nasıl bi fark olur bu acaba
  • ses kartı hiçbir işlem yapmayarak digital sesi decodere yolluyor sesi çözümleme görevini decoder üstleniyor ama ses kartından sese hiçbir müdahalede bulunamıyorsun (bas tiz ekolayzır vb.) ayrca dvd player veya ps3 xbox gibi oyun konsallarına optik olarak tek kablo ile bağlandığından kolaylık sağlıyor tabi kolaylık herkesin işine yaramıyor sadece pc de kullanacağım öncelikle müzik dinlemek için alıyorum ve sadece bas ağırlıklı değil her tür müzik dinlerim diyorsanız s750 sizin için en iyi seçimdir
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.