Şimdi Ara

Creative Gigaworks T3 Hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
5
Favori
24.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar dün sabah gold bilgisayardan 364 liraya ( 6 taksitle ) Creative gigaworks T3 ü aldım.

daha önce yıllarca i trigule 3400 2 tane megaworks ve x-530 kullanmış biri olarak megaworks hariç güç olarak hepsini ezip geçiyor.

subwooferı görünce ilk başkta hayal kırıklığına uğradım. ama kutusundan çıkarmak için yırtındığımda çok ağır olduğunu anladım :D ve moralim biraz yerine geldi. sistemin işçiliği ve malzeme kalitesi İNANILMAZ. uydular küçük ama ağır. hele subwoofer çok küçük ama çok çok ağır.

ilk dinlediğim şarkı yeni her bir sistem aldığımda dinlediğim ilk şarkı olan hotel california ( live ). sesi sonuna kadar açtığım halde en ufak bir bozulma bile yok ve en az megaworksun subwooferı kadar güçlü. biliyorum biri 50w biri 75w. ama watt değerini bir kenara koyup duyduğumu söyleyecek olursam ikiside eş güçte.

şuanda x-fi notebook versiyonunu kullanıyorum. ve aşırı derecede net bir ses sağlıyor ama asıl şaşırdığım nokta notebook un ses kartıyla bile çok çok net ses alabiliyorsunuz. çok şaşırttı bu sistem beni. daha önce 1 hafta kadar bose companion 3 series II sistemini kullandım. ( arkadşımda kaldığım süre içerisinde ) bu sistem bose un kalite ve gücünü alt ediyor. buna o kadar eminimki en kısa zamanda bose kullanan arkadaşımı davet edip dinleteceğim. biri 600-800 lira diğeri 350-400 lira. zaten bass konusunda hiç şüphem yokki bose companion 3 series 2 nin en az 2 katı güçlü ve ses çok derin.

filmlerdeki performansı da çok etkiledi beni. yüzüklerin efendisi serisinin 720p mkv lerini izledim. çok etkilendim. bir de Ninja.Assassin.720p.Bluray.x264- filmini izledim ve bunda da çok etkilendim. sesin kanallara dağılımı çok başarılı. çok net. mid manyağı oldum diyebilirim. şiddetle tavsiye ediyorum.

bu arada tekrar söylüyorum bu sistemin rakibi bose companion 3 series II değil

bu sistemin rakibi bose companion 5 tir. ve bununda fiyatı 1000-1200 lira civarındadır. hele bazıları altec lansing mx 5021 le kıyaslamış. :) eşit şartlar altında creative t3 altec lansing mx 5021 i her konuda ezer arkadaşlar. inceleme test ve puanlamaları veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tibitermo -- 6 Mart 2010; 18:01:26 >

• BU TABLO BAZI ÜST DÜZEY 2.1 MULTIMEDYA SES SİSTEMLERİNİN PERFORMANS KARŞILAŞTIRMASIDIR.

Creative Gigaworks T3 Hakkında
  • evet aynen yazmistim bir onceki mesajımda bose companion 5 olabilir sadece rakibi bunu espiri olsun diye yazmamistim arkadasta ayni goruste normal olarak . yanyana dinledim yanlizda deildim yanımdaki arkadaslarımın hepsi ayni fikirdeydi bose 3 ten kesinlikle daha iyi

ayrica bose icin gulen arkadasada usa daki bose 3 ve creative t3 fiyatina baksin

nerdeyse aynı fiyatta oldugunu gorecek ve t3 un fiyatınında nerdeyse ayni usa dakiyle yani soylemek istedigim bose u gozunuzde büyütüp t3 ü küçültmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quikcem -- 6 Mart 2010; 23:02:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: THE SUBTİTLE
    ben üst katta oturuyrum ve film ve müzik olayında müsait zamanlarda sesi açabiliyorum,gerçektende kulak tatmin oluyor,marka bu diyorum (Creative)

Hocam ne yaptın, inspire serisi gürültüden başka birşey değil. Creative in ürettiği ya da ürettirdiği ***works serileri dışında düzgün iş çıkardığını görmedim ben. Aynı koşullarda bendeki 10 yıllık Soundworks'ü bile dinleseniz sizdekileri çöpe atarsınız.

• bu sırada piyasada bulunmayan z2300 ler vatana gelmiş.. Creative T3 lerde bi ara stoklara gelse de gold bilgisayardan almaktan kurtulsak çok sorunlu bir yer ağzı yanan çok kişi var bunlardan biri de benim almaya korkuyorum şimdi kargoyla..
  • Gerek fiyatıyla gerekse de kendinden kalite anlamında görece üstün olan ürünlere kafa tutmasıyla ilk defa bir Creative aklıma yatmaya başladı.
    Türkiye fiyatı da gerçekten inanılmaz. Şu yukarıdaki tablo belki birçok şeye açıklama getirmiyor ancak en azından bir genel kanı oluşturmak adına ilk adım sayılabilir.

İyiden iyiye merak edip, hedeflerim arasına koymaya başladım

Yine de gönlüm Klipsch Promedia 2.1'den yana. Sonra da belki Aego M... Aaaah ah, ne vardı yurtdışı fiyatlarıyla Türkiye fiyatları arasında makul farklar olsa. %30'a dahi fitim ben yaaa...
  • Creative yi tavsiye etmiyorum , altech lansing al bence
  • Klipsch Promedia gelse bende almak isterim
  • Zaten düşük model de olsa Altec'im var, FX4021. Eğer ucuz yollu yurtdışından getirtme şansım olursa zaten direkt olarak Aego M'e yönelirdim. Ama Klipsch daha ucuz duruyor onun yanında. Yine de bass delisi değilim, daha çok temiz ses arayanlardanım. O yüzden Aego M bir adım önde.

Ha bir de düzeltme/ekleme: T3'ü müzikten ziyade film&oyun için tavsiye ediyorlar, ki bunlar da benim hiç mi hiç ilgi alanıma girmiyor. Fiyatına göre idare eder diye düşünüyorum yine de. Bass performansı özellikle iyiymiş -diyenlerin yalancısıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: freedom36

Zaten düşük model de olsa Altec'im var, FX4021. Eğer ucuz yollu yurtdışından getirtme şansım olursa zaten direkt olarak Aego M'e yönelirdim. Ama Klipsch daha ucuz duruyor onun yanında. Yine de bass delisi değilim, daha çok temiz ses arayanlardanım. O yüzden Aego M bir adım önde.

Ha bir de düzeltme/ekleme: T3'ü müzikten ziyade film&oyun için tavsiye ediyorlar, ki bunlar da benim hiç mi hiç ilgi alanıma girmiyor. Fiyatına göre idare eder diye düşünüyorum yine de. Bass performansı özellikle iyiymiş -diyenlerin yalancısıyım

• quote:

Zaten düşük model de olsa Altec'im var, FX4021. Eğer ucuz yollu yurtdışından getirtme şansım olursa zaten direkt olarak Aego M'e yönelirdim. Ama Klipsch daha ucuz duruyor onun yanında. Yine de bass delisi değilim, daha çok temiz ses arayanlardanım. O yüzden Aego M bir adım önde.

2.1 sistemi film ve oyun için tavsiye eden zihniyete.. :)) sen onlara kanma dostum

• quote:

film&oyun icin deil tamamen müzik icin onerilen bir speaker tanitim video larinidada gorebilirsiniz

• Ben de size incelemelerini okumanızı tavsiye ediyorum. Ancak benim kastettiklerim "kullanıcı" incelemeleri.

Hepsi ağız birliği etmişçesine fiyatının olması gerekenden daha yüksek olduğunu -"overrated" (Bose sendromunun başka bir görünümü bir nevi), ve müzikal anlamda dengi fiyatta olan aletlere göre geride kaldığını söylüyorlar. Dengi ses sistemleri ise burada birçoğunun adı geçtiği gibi Klipsch Promedia 2.1 (GX.. gibi bir modeli de vardı sanırım), Aego M ve hatta Altec Lansing MX5021. Ha bu demek değil ki hepsinin gerisinde kalıyor, hayır. Mesela ağırlığı film ve oyuna veren bir insan x1,5 katı değerindeki (Türkiye fiyatlarıyla konusuyorum) Aego M yerine, gidip mutlaka Gigaworks T3 almalıdır.

Şimdi böyle dedim diye müzik dinlenmeyecek diye bir kaide de yok. Burada kıyas yapıyoruz, hepsinin artılarını ve eksiklerini bir arada görmeye çalışıyoruz. Ancak kimileri özel alanlarda çok hassaslar. Hep söylüyorum, söylemeye de devam edeceğim: X540'ta müzik dinleyip "" havalarında gelip buraya yazı yazan insanlar var; bu müzik dinlemeye düşkün, temiz, net ve gerçekçi ses arayanlar için yanıltıcı oluyor işte. Çünkü bu anlamda 5 para etmezler. Bu demek değil ki "insanlar ucuza itibar ediyorlar, 5.1 aldık diye kendilerini bir şey sanıyorlar", asla! Dengi fiyatta öyle modeller var ki aslında. Biraz araştırsalar... Nihayetinde T3, Logitech'in şu forumda "gereğinden fazla saygı gören" aletlerini yerden yere vurur.

• quote:

Orijinalden alıntı: herhan00000

bu sırada piyasada bulunmayan z2300 ler vatana gelmiş.. Creative T3 lerde bi ara stoklara gelse de gold bilgisayardan almaktan kurtulsak çok sorunlu bir yer ağzı yanan çok kişi var bunlardan biri de benim almaya korkuyorum şimdi kargoyla..

T3'ü dün akşam Gold dan sipariş ettim.. Yazın beni biraz endişelendirdi... Dilerim gold bana da bir sıkıntı
    çıkarmaz... Siparişi net üzerinden online olarak yapmıştım.. Az önce Goldu aradım.. bir saat içinde
    müşteri temsilcisi atanacağını söyledi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nodar

quote:

bu sırada piyasada bulunmayan z2300 ler vatana gelmiş.. Creative T3 lerde bi ara stoklara gelse de gold bilgisayardan almaktan kurtulsak çok sorunlu bir yer ağzı yanan çok kişi var bunlardan biri de benim almaya korkuyorum şimdi kargoyla..

T3'ü dün akşam Gold dan sipariş ettim.. Yazın beni biraz endişelendirdi... Dilerim gold bana da bir sıkıntı
    çıkarmaz... Siparişi net üzerinden online olarak yapmıştım.. Az önce Goldu aradım.. bir saat içinde

Öyle dedilerse sorun olmaz sıkma canını bizi bilgilendir gelince

• quote:

Orijinalden alıntı: Ogzhn_

quote:

quote:

Bıyık altından gülüyormuşsun gibi geldi bana olmuyacak duaya amin diyormuşsum hissine kapıldım bak şimdi
    iyice huylanmaya başladım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ogzhn_

quote:

quote:

Bıyık altından gülüyormuşsun gibi geldi bana olmuyacak duaya amin diyormuşsum hissine kapıldım bak şimdi
    iyice huylanmaya başladım.

Ben de gold dan aldım. Bir sorun olmadı. Hatta ben teşhir ürünü gönderirler diye kıllanıp satış temsilcisiyle irtibata geçtim. Ürünler kapalı dedi. Benim ürün geldi kullanıyorım. Çok ta memnunum sen de memnun kalıcaksın sistemden.

• Aklımı çeliyor bu set cok fena benimde bu seti alırsam kesin şu ses kartınıda alırım ; bu ikilinin ses kalitesi artık nasıl olur bilemiyorum

• Helsloot hocam, sağda solda yorumları iyice okuyup araştır. Müziğe düşkün olduğunu çok iyi biliyorum. O yüzden iyi düşün taşın T3'ü alırken. Ama ses kartı 10 numara!

Ayrıca T3'ün Türkiye fiyatına, Klipsch Promedia 2.1 getirteceğim sanırım. Gerçi şimdilik kesin bir şey yok tabi ama... Altec'imi satabilirsem hemen alacağım.
  • quote:

Helsloot hocam, sağda solda yorumları iyice okuyup araştır. Müziğe düşkün olduğunu çok iyi biliyorum. O yüzden iyi düşün taşın T3'ü alırken. Ama ses kartı 10 numara!

Ayrıca T3'ün Türkiye fiyatına, Klipsch Promedia 2.1 getirteceğim sanırım. Gerçi şimdilik kesin bir şey yok tabi ama... Altec'imi satabilirsem hemen alacağım.

T3 hakkında 10 larca inceleme okudum. Bir tanesi bile olumsuz yönde değildi. Müzik için iyi değil demişsin tam tersi benim okuduğum incelemelerde müzik için iyi olduğundan bahsediliyordu. Ben de yaklaşık 4 gündür kullanıyorum. Ses kalitesi mükemmel. Creative e karşı benim de ön yargılarım vardı ama bu seti çok kaliteli yapmışlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.