Şimdi Ara

Creative Gigaworks T3 Hakkında (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
5
Favori
24.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mawoix

arkadaşlar bende yakınlarda z2300 almayı düşünüyordum.. acaba bunu mu alsam?? benim istediim sistem müzik sistemi.. müzik dinlerkende T.I. gibi basslı müzikleri olan sanatçıları dinlerim.. yani bass ı severim.. z2300 alıp yanına bulabilirsem gigaworks veya megaworks uydularımı eklesem yoksa bunu mu alsam?? çok kafam karıştı bu arada z2300ü veya bunu solo7 ile kullanmayı düşünüyorum..

O kadar para harcamışsın hala z2300 diyorsun akıllanmamışsın. Boşa para harcamaya devam et.. O kadar parayla giriş seviyesi ikinci el hifi sistem kurardın. solo7 ile z2300 kullanmak nedir çok çok saçma birşey al kullan beraber bol bol uğul uğul bir sistemin olur..

• quote:

Orijinalden alıntı: mawoix

arkadaşlar bende yakınlarda z2300 almayı düşünüyordum.. acaba bunu mu alsam?? benim istediim sistem müzik sistemi.. müzik dinlerkende T.I. gibi basslı müzikleri olan sanatçıları dinlerim.. yani bass ı severim.. z2300 alıp yanına bulabilirsem gigaworks veya megaworks uydularımı eklesem yoksa bunu mu alsam?? çok kafam karıştı bu arada z2300ü veya bunu solo7 ile kullanmayı düşünüyorum..

z2300 kullanmadığım için yorum yapamam... Ancak bununla birlikte müzik performansı iyi diyebilirim.. Aslında
    imkanı olanın bir mağazada logitech,altec gibi muadili setleri dinleyip karar vermesi gerekir.. Bassları bu kadar seviyorsan bu set sana cevap verebilir... Verecektir de... Zaten en büyük artısı boyundan fazla iş çıkaran subwoofer... Çünkü üç sürücülü bir suba sahip.. Basslar daha bir tok ve dolgun yani çatlama patlama gibi teneke efektlerini başarılı bir şekilde izole ediyor.. Pek bir uğıldama duyduğumu söyleyemem...
    Ayrıca ob ses kullanıyorken bir hafta önce ses kalitesini arttırmak yönünde forumdaki bir arkadaştan xfi extreme music kart almıştım... ses kanallara daha dengeli dağılıyor ve ses kalitesini biraz daha artıyordu ama dandik speaker seti yüzünden bir türlü istediğim verimi alamıyordum.. Sesde ki kalite biraz artmıştı ama yetersiz geliyordu.... Bu yüzden bu seti almaya karar verdim... Sonuç olarak; mp3 lerde hissedilir derecede kalite arttı... Sesler kanallara daha iyi dağılıyor ve daha anlaşılır,net çıkıyordu ..Tabi herşey mp3 değil... Daha henüz wma, wav gibi gibi diğer formatları deneyemedim...
    Xfi kartın orjinal sürücülerini kaldırıp creative sitesinden güncel sürücüleri indirip kurdum... Ses biraz daha yumuşadı ama kurarken bir yerde hata yaptım... Uygulama programları stabil çalışmıyor.. Bu yüzden daha tam verim alamadım.. Bütün sürücüleri tamamen kaldırıp temiz bir yükleme sonrasında daha net bir sonuç
    elde edebileceğim... Ama şunu söylemek gerekir; xfi kartla bu hoparlör seti ideal... Müzik dinlemek için creative nin kendi playeri winamp dan daha iyi netice veriyor ama wimanpın asio sürücülerini yüklerseniz
    ses kalitesi biraz daha artıyor ama empedans düşüyor...
    Oyun ve filmlere gelince pc başında film izlemek tercih ettiğim bir yöntem değil.. Oyunlarla da pek işim olmaz... Gerçi kurulumu yapılmamış
    pc de hazır iso halinde bekleyen NFS Shift ve Fifa09 var ama saatlerce uğraşıp bunları yükleyip ayarları yapıp
    gerekli eax dll dosyalarını bulup oyun altına atıp, derken verilecek emek gözümde dağ gibi büyüyor..
    Film derseniz o da creative nin soundworks tabanlı decoderli 5,1 bir speaker seti var.. İndirdiğim filmleri
    onunla izlemeyi tercih ediyorum.. Boş vakit bulduğumda yine de oyun ve film performansını test etmek isterim....

Ayrıca!...

quote:

Orijinalden alıntı: Feel The...

@nodar sistemin hayırlı olsun güle güle kullan.En kısa zamanda detaylı incelemeni yeni başlık altında bekliyoruz

iyi dileklerin için teşekkürler... Darısı başınıza.
    Detaylı olmasa bile yularıdaki yazım biraz fikir verebilir..

• Bugün aldım. İnanılmaz bir sistem. Creative audiophile zevkine göre bir sistem tasarlamış. Sıradan bir bilgisayar hoparlörü değil bu, z2300 falan ile karşılaştırmak ise hakaret. Bose Companion 3 ve Aego M dinlemiş biri olarak bu sistemi daha başarılı buldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obsidian

Bugün aldım. İnanılmaz bir sistem. Creative audiophile zevkine göre bir sistem tasarlamış. Sıradan bir bilgisayar hoparlörü değil bu, z2300 falan ile karşılaştırmak ise hakaret. Bose Companion 3 ve Aego M dinlemiş biri olarak bu sistemi daha başarılı buldum.

kesinlike dostum. bose companion 3 series 2 yi ben herşeyi ile aynı buluyorum nedense. başta fark var sanıyordum ama aslında aynı. garip birşekilde aynı sesi alıyorum.

bu arada benim sistemim. bu. fotoğraf çekme şansın varsa sende koyarmısın. iyi forumlar

Creative Gigaworks T3 Hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tibitermo -- 6 Kasım 2010; 14:55:02 >

• Merhaba,

Fotoğraf makinesi yanımda olmadığından cep telefonuyla çektim, kalitesi düşük ama idare et.

Bu resimde de görebileceğin gibi sistemi Creative x-fi surround 5.1 external ses kartı ile kullanıyorum. Bir usb dac ile falan nasıl olur merak etmiyor değilim. Onu da denemek lazım. Aynı zamanda oda boyutu nedeniyle ve kablo karmaşasını sevmediğim için yatak odasına 5.1 sistem kurmadığımdan (vardı ama kaldırdım), film izlerken ya da xbox 360'da oyun oynarken de LCD tv aracılığı ile bu sistemi kullanmayı planlıyorum. Bu subwoofer ile Call of Duty: Black Ops oynamak muhteşem bir deneyim olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obsidian -- 6 Kasım 2010; 16:21:23 >

• MUHTEŞEM güle güle kullan dostum.
  • Teşekkürler, sen de.
  • Harici x-fi kartla müzik performansından memnun musunuz? Ben de bilgisayarımı dağıtıyorum laptop kullanıcam. Auzantech prelude kartla birlikte müzik performansı harika idi. Harici x-fi ile çok aramam heralde dimi auzantech performansını?
  • kardeş x-fi audio notebook ile crystalizer ı sonuna kadar açıp hiçbir eq ayarı yapmadan istediğim player ile hiçbir yerde duymadığım netlikte ses alıyorum. en azından x-fi audio notebook ile durum bu.
  • External usb veya firewire kartlar zaten "genelde" internal kartlara göre daha iyi müzik performansı verir. Audiophile kartların (m-audio mesela) modellerinin çoğunun external olmasının nedeni de budur. Ama fiyatları da pahalı doğal olarak. Standart bir pc kullanıcısı için Creative x-fi serisi yeter ancak audiophile kalitesi arıyorsan daha üst markalara bakman lazım, m-audio, apogee vb. Ya da bir usb dac kullanabilirsin, Nuforce mesela.
  • VA - World'S Instrumental Hits (Vol 171-174) (2009) bu sistem ile dinlenecek şarkılar bunlar.
  • Edinelim. Ben de şu an Santana'dan Flor D'luna ile dinliyorum.
  • Creative x-fi yeterli dediğin gibi. Ama bulamıyorum hiçbir yerde.
  • 5.1 önemli değilse şunu da alabilirsin, bundan var Vatan'ın stoklarında.

http://www.vatanbilgisayar.com/creative-sb_x-fi_go!-sb-x-fi-go!-usb-ses-karti/productdetails.aspx?I_ID=37094
  • Arkadaşlar sizde bir sorum olacak. Verdiğiniz paranın her kuruşunu hakediyor mu? Geçen gün Vatna bilgisayar'da deneme şansım oldu lakin MP Player'ımdan dinlediğim Iron Maiden şarkısında basslar müziği eziyor gibi bir hissiyata kapıldım. Bir de boyutu cok ufak geldi ve resmen hayal kırıklığına uğradım...

Arasında kıyas yapmak bile bir acayip biliyorum ama Edifier X600'de gayet iyi ses veriyordu ve arlarında tam tamına 250 TL (!) fiyat farkı var. Doğrusu ben X600'ü Microlab FC 361'den daha iyi buldum ses kalitesi olarak. Edifier 3300SF'yi ise dinleyemedim. Ne yaptıysam ses cıkaramadım aletten. Z2300'nın ise teşhir ürünü yoktu. Onun da müzik performansı kötü diyorlar ama film ve oyunlarda harika iş cıkartıyormuş.

Bu arada bende bu aralar 2+1 ses sistemi alacağım ve tek müzik icin değil, film ve oyun da da kullanacağım. 5+1 ses sistemini odamın ufak olması (10 metrekare) ve yer sıkıntısından düşünmüyorum. Ayrıca günde en az 2 saat net başındayken müzik ile geciyor vaktim.Doğrusu kafam cok karısık. Bütcem 350 civarı ama o paraya değer mi diyorum. Yani cok az fark varsa 100 TL'ye gider X600 alırım.

• quote:

5.1 önemli değilse şunu da alabilirsin, bundan var Vatan'ın stoklarında.

http://www.vatanbilgisayar.com/creative-sb_x-fi_go!-sb-x-fi-go!-usb-ses-karti/productdetails.aspx?I_ID=37094

5.1 kullanmam zaten bilgisayarda. Ses kalitesi olarak bir farkı yoktur dimi bunun? Daha önce böyle birşey kullanmadığım için bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeaCulpa_27

Arkadaşlar sizde bir sorum olacak. Verdiğiniz paranın her kuruşunu hakediyor mu? Geçen gün Vatna bilgisayar'da deneme şansım oldu lakin MP Player'ımdan dinlediğim Iron Maiden şarkısında basslar müziği eziyor gibi bir hissiyata kapıldım. Bir de boyutu cok ufak geldi ve resmen hayal kırıklığına uğradım...

Arasında kıyas yapmak bile bir acayip biliyorum ama Edifier X600'de gayet iyi ses veriyordu ve arlarında tam tamına 250 TL (!) fiyat farkı var. Doğrusu ben X600'ü Microlab FC 361'den daha iyi buldum ses kalitesi olarak. Edifier 3300SF'yi ise dinleyemedim. Ne yaptıysam ses cıkaramadım aletten. Z2300'nın ise teşhir ürünü yoktu. Onun da müzik performansı kötü diyorlar ama film ve oyunlarda harika iş cıkartıyormuş.

Bu arada bende bu aralar 2+1 ses sistemi alacağım ve tek müzik icin değil, film ve oyun da da kullanacağım. 5+1 ses sistemini odamın ufak olması (10 metrekare) ve yer sıkıntısından düşünmüyorum. Ayrıca günde en az 2 saat net başındayken müzik ile geciyor vaktim.Doğrusu kafam cok karısık. Bütcem 350 civarı ama o paraya değer mi diyorum. Yani cok az fark varsa 100 TL'ye gider X600 alırım.

X600 almalısın dostum T3 herkese göre değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Urthas

quote:

5.1 önemli değilse şunu da alabilirsin, bundan var Vatan'ın stoklarında.

5.1 kullanmam zaten bilgisayarda. Ses kalitesi olarak bir farkı yoktur dimi bunun? Daha önce böyle birşey kullanmadığım için bilemiyorum.

Aradaki fiyat farkının 5.1 bağlanma özelliğinden dolayı olduğunu düşünüyorum ben, ses farkı olacağını sanmıyorum. Yine de yabancı sitelerdeki incelemelere bir bak istersen.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeaCulpa_27

Arkadaşlar sizde bir sorum olacak. Verdiğiniz paranın her kuruşunu hakediyor mu? Geçen gün Vatna bilgisayar'da deneme şansım oldu lakin MP Player'ımdan dinlediğim Iron Maiden şarkısında basslar müziği eziyor gibi bir hissiyata kapıldım. Bir de boyutu cok ufak geldi ve resmen hayal kırıklığına uğradım...

Bence dinlemeden alma. Yani bizim sözlerimiz, her ne kadar objektif olmaya çalışsak da, bir nebze de olsa subjektif. Ben de genelde rock ve türevlerini dinlerim, diğer müzik türlerine de kapalı değilim ama. Sadece gitarın baskın olduğu bir sound arıyorsan (birçok metal dinleyicisi gitar rifflerine önem verir, gerisini boşverir) T3 sana göre olmayabilir çünkü dengeli bir ses veriyor. Metal müzikte bence gitar olduğu kadar bass, davullar (çok önemli) ve yer yer synth/klavye kombinasyonları da önemli ve sesin dengeli ve berrak gelmesi işini T3 iyi beceriyor. Bass fazlalığından rahatsız olursan zaten arkadaki bass düğmesinden ayarlayabiliyorsun. Belki de bass'ı köklemişlerdi dinlediğin yerde? Genelde bizim insanımız bass hastası olduğundan bunu yapmış olabilirler. Ben orta derecede tutuyorum ve rock'ı da zevkle dinliyorum. Judas Priest gibi heavy şarkılar da gayet güzel geliyor kulağa.

Film konusunda çok başarılı, şüphen olmasın o açıdan. Uyduların küçüklüğü güçsüz olduğu anlamına gelmiyor.

Ama dediğim gibi kendin dinle ve karar ver.

@ Tibitermo, güzel şarkı gerçekten. Klasik seviyorsan Rachmaninov'un parçalarını da tavsiye ederim. Piyano melodileri kulağa inanılmaz hoş geliyor T3'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obsidian -- 7 Kasım 2010; 11:59:11 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.