Şimdi Ara

Creative ep-630 Kullanıcı Değerlendirmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
884
Cevap
4
Favori
85.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün sipariş verdiğim creative ep-630 ses yalıtımlı kulaklık elime ulaştı, yaklaşık 1 saatir denemekteyim, yorumlarımı sizinle paylaşmak istedim.

Daha önce Bandridge bp159 kullanmış biri olarak kulaklığın kulağa inanılmaz rahat oturduğunu söyleyebilirim. En yoğun ve sert bass içeren parçaları Samsung YPt 6x 512 mblık çalarıma atıp denemeye koyuldum.

Öncelikle şunu belirtmeliyim 21.seviyeden sonra ses inanılmaz yoğunlaşıyor, ama kesinlikle hiçbir şekilde çatlama bozulma duyamıyorsunuz. Bass konusunda tatmin etmenin ötesinde, mest edici diyebilirim.

Tizler konusunda mp3 çaların çok seçeneği olduğundan birçoğunu denedim ve WOW , SRS ve TruBASS kapalı olarak çalan ROCK modunu çok beğendim, zira zaten kulaklık kendisi bass ağırlıklı ses veriyor, tizlerdeki eksikliğini böyle giderdiğimi düşünüyorum.

Çok tartışılan kablo konusunda önceki Bandridge'in kablosunu çok beğenirdim, ama 2 ay içinde temassızlık yapıp kullanım dışı kalmıştı. Creative'in kablosu evet, inanılmaz sağlam görünüşlü değil, ancak hafiflik ve elastikiyet gözönünde bulundurularak tasarlandığını düşünüyorum o yüzden ufacık birşeyde kopacağını sanmıyorum. Olur da sorun olup gönderdiğiniz garantiden kullanıcı hatası diye dönerse, alırsınız 4-5 ytlilik bir kulaklık, elektronikçide bağlatırsınız. Kablo uzunluğu gayet tatminkar, ne ele ayağa dolaşacak kadar uzun, ne de çantanıza ulaşmayacak kadar kısa.

kutunun içinden 3 çift kulak silikonu çıkıyor, bandridge'e oranlayınca ses yalıtımının müthiş olduğunu söyleyebilirim. Rahatlık konusunda da "kulağınıza taktıktan sonra tamamen unutabilirsiniz" diyorum.

Alışverişi ideefixeden yaptım, temin kargolama ve elime ulaşması mükemmel hızlı oldu, 45 ytl kulaklık, 4,4 ytl de kargo toplam 50 ytle geldi, sennheiser cx-300'ün elmasepetindeki 80 ytllik fiyatına oranla çok uygun olduğunu düşünüyorum.

Son olarak anladım ki, daha önceden 128kbpslik mp3ler kulağıma güzel gelirken, şimdi özellikle farkı anlayabiliyorum - o yüzden mp3lerinizi bilgisayarınıza atarken (müzik cdsinden) 192'den aşağıya atmayın

Özetle, mp3 çalarının özelliklerini olabildiğince ortaya çıkartmak isteyen orta seviye kullanıcılar için tavsiye ederim.

Sorusu olan varsa alabilirim, saygılar

• açıklamaların için teşekkürler..Aklında soru işareti olanlar bir nebze olsun aydınlatılmışlardır umarım.Bende 3gün önce Ep-635 aldım.Ep-630 la aynı herşeyi sadece renk ve kablo farklı.benimkinde boyunluk olayı iyi güzelde kısa yahu önceden yolda yürürken 4 adımda kulağımdan düşen kulaklıklardan sonra bu çok acayip geldi her 4 adımda elimi kulağıma götürüyorum düşmüşmü die
    Eğer şimdiye kadar hep 10-15 ytllik kulaklıklar kullanmış ve biraz kalite arıyorsanız tereddüt etmeyin alın

• cx300 kullanıyorum bass konusunda çok övülüyor bu creative bitanede ondanmı alsam benimkinde de manyak bas var daha nekadar olabilir düşünemiyorum. kulaklık kulakla zıplıyordur herhalde
  • Gerçekten EP-630 fiyatına göre çok iyi bir kulaklık tizlerden çok memnunum basslara zaten laf yok ve çok çok rahat oturyor kulağa yumuşacık cx300 yerine kesinlikle bunu tercih edin derim ben
  • o zaman kesinlikle bir creative ep 630 almak lazım bende uzun süredir kullandığım bandridge lerim bozulduğu için yeni bir kulaklık arayışı içindeydim.sanırım tercihim creative ep 630 olacak
  • En Büyük sorunu kulak uçlarının düşüp kaybolması....

Eğer satan varsa söylesin ....
  • atikanatasoy

Hocam gerçekten çok yararlı bir topic olmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: blackandwhite

açıklamaların için teşekkürler..Aklında soru işareti olanlar bir nebze olsun aydınlatılmışlardır umarım.Bende 3gün önce Ep-635 aldım.Ep-630 la aynı herşeyi sadece renk ve kablo farklı.benimkinde boyunluk olayı iyi güzelde kısa yahu önceden yolda yürürken 4 adımda kulağımdan düşen kulaklıklardan sonra bu çok acayip geldi her 4 adımda elimi kulağıma götürüyorum düşmüşmü die
    Eğer şimdiye kadar hep 10-15 ytllik kulaklıklar kullanmış ve biraz kalite arıyorsanız tereddüt etmeyin alın

Çok güzel açıklmışsınız,bende de aynı şey oluyor,yürürken ellerimi cebime koymak ne büyük bir nimetmiş

• quote:

Orjinalden alıntı: The-Journal

En Büyük sorunu kulak uçlarının düşüp kaybolması....

Eğer satan varsa söylesin ....

metan'a sormuştum bir dönem bandridge'e cx 300 başlığı oluyordu ve daha iyi işe yaradığını söylemişti excom, sormuştum 3lü paketine 5 lira mı ne demişti, havale yapıyorsun adresine direk gönderiyorlardı,

kulaktan düşmemesi olayında blackandwhite'a katılıyorum, bandridge'de iken (ki o da efsane birşeydi ama eksikleri vardı, mesela şimdi hiçbiryerde bulunamıyor:) bulursam alacağım direk) kulağımdan arada düşerdi ama creative'de böyle bir sorun yok, olacak gibi de gözükmüyor
  • Eline sağlık çok aydınlatıcı olmuş.
  • Selam arkadaşlar, ya bende kulaklık araştırırken hepsiburada.com'da rastladım ürüne.
    Müthiş övgüler yağdırmışlar ki nitekim sizde aynısını söylüyorsunuz. Yorumlara güvendim ve aldım hatta şu an bunları yazarkende dinliyorum ancak bu kulaklık yani bunca yoruma rağmen söylemek istemiyorum ama çok kötü ya, bendemi bir problem var ürünmü arızalı anlayamadım, ancak bilgisayardan dinliyorum acaba bundan dolayımıdır, tizler çok kötü cızırtı şeklinde ve patlıyor, bass diye bişey var biraz ama benim 2+1 im bile daha güzel bass vuruyor. Winampta dinliyorum üstelik full DFX ile ama sesi açamıyorum kulağımı rahatsız ediyor. Ürünü yenisiyle değiştirmek için müracaat ettim, çünkü bukadar güzel yorumdan sonra hatayı üründe bulamam. Yinede eksik bişeyler mi var bende, yardımcı olurmusunuz. Not: Kulaklığı kulak yoluna tam olarak yerleştiriyorum.

• tamam güzel kulaklıkta birde şu kablosunu asimetrik yapsalarmış cx300 gibi süper olacakmış, ben sırf kablosu için cx300 tercih ederim...gg de yenisi 45 milyon civarı bulunabiliniyor bilginize...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mehmet Veysi

Selam arkadaşlar, ya bende kulaklık araştırırken hepsiburada.com'da rastladım ürüne.
    Müthiş övgüler yağdırmışlar ki nitekim sizde aynısını söylüyorsunuz. Yorumlara güvendim ve aldım hatta şu an bunları yazarkende dinliyorum ancak bu kulaklık yani bunca yoruma rağmen söylemek istemiyorum ama çok kötü ya, bendemi bir problem var ürünmü arızalı anlayamadım, ancak bilgisayardan dinliyorum acaba bundan dolayımıdır, tizler çok kötü cızırtı şeklinde ve patlıyor, bass diye bişey var biraz ama benim 2+1 im bile daha güzel bass vuruyor. Winampta dinliyorum üstelik full DFX ile ama sesi açamıyorum kulağımı rahatsız ediyor. Ürünü yenisiyle değiştirmek için müracaat ettim, çünkü bukadar güzel yorumdan sonra hatayı üründe bulamam. Yinede eksik bişeyler mi var bende, yardımcı olurmusunuz. Not: Kulaklığı kulak yoluna tam olarak yerleştiriyorum.

Senin dinlediğin sistemde yada ayarlarında birşey var ep-630 fiyatına göre bence mükemmel bir ürün ki bu kulaklık

http://headphonereviews.org/index.php

sitesine önerilen kulaklıklar arasında yer almaktadır kesinlikle sizin dinlediğiniz ayarlarda bir sorun var

• Açıkçası bende öyle düşünüyorum var bişey bana görede. Ancak şöyle bir durum var kulaklığı taktığım girişe 2+1'i takıyorum ses gayet güzel her bakımdan. Acaba ne tür ayarlara bakabilirim offf ya herkes gibi bende şu basları beynimde hissetemek istiyorum varmı yardımcı olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilentMode -- 2 Mart 2007; 22:43:51 >
  • ses kartın ne arkadaşım gidipte onboard ile dinlemeni önermem ayrıca iyi bir mp3 player ile o kulaklık verdiği güçlü bass'dan dolayı insanın kulağını acıtıyor adeta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 2 Mart 2007; 23:26:12 >
  • Bu konuda teknik destek alacağım arkadaşımi donanımdan pek anlamam ben yazılımcıyım, yardımın için sağol gelişmeyi aktarırım.
  • kulaklık adaptörünü değiştir,kulağına uygun olanını dene.
  • bilgisayarla dınlersen verım alamazsın tabi...bence kulaklıkta bı sorun yok bı mp3 calarda dene....helekı acer falan kullanıyosan ses tabıkı kotucıkacak
  • ben de az önce denedim bilgisayarda, daha yüksek ses verdi ama bahsettiğin sorun yok, ancak herşey ses kartıyla ilgili

zira ses kartları kulaklıkla kullanılmak icin değil, hoparlör gibi amperi daha yüksek cihazlarla kullanılmak icin tasarlanmıştır (bildiğim bu) o yüzden bir arkadaşının mp3 çalarında kullanıp düzgünlüğünü teyid edebilirsin
  • Benim zen micronun kendi kulaklığı basslarda zayıftı ,bu yüzden ep-630 aldım yeteri kadar bass alıyorum şimdi ama asıl eski sony walkman imde mega bass ı açıp deneyince yuh dedim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.