Şimdi Ara

CPYWATCH [ANA KONU] (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
487
Cevap
14
Favori
38.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
161 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-40C5DD97E

Maddi durumum, eğitim düzeyim hakkında bahsetmeyeceğim. Asgari ücretle çalışan, varoşlarda yaşayan vasıfsız tiplere kendimi kanıtlama ihtiyacı duymuyorum.

Normalde oyun oynamaya vakti olan, oyun oynamaktan keyif alan biri değilim. Konuyu üst sıralarda gördüm dikkatimi çekti, yasal da değil dh nasıl izin vermiş anlamadım.

Daha önce öğrenciyken ülkenin en bilinen oyununu yapan firmada birkaç ay gönüllü olarak çalışmıştım. Binbir emekle, büyük masraflarla yapıldığına bizzat şahit oldum. Sizin yaptığınız da düpedüz hırsızlık. Paran yetmiyorsa oynama. Ben de porsche panamera almak istiyorum ama param yetmiyor. Gidip çalmıyorum  

Neyse varoluşsal ezikliğinin hıncını bu tarz platformlarda almaya devam edip hırsızlığını haklı çıkarmaya çalış.

Buradaki son yorumum.

Alıntıları Göster

Tamam bundan sonra paramız yetmezse oynamadan önce sana sorarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gocs -- 19 Ekim 2020; 12:39:20 >

• Çok yaşa CPY  

Korsan hırsızlıktır diyen tatlısu forumcularına bakmayın arkadaşlar, bir yazılımcı olarak "kendi düşüncemi" söylüyorum, hırsızlık falan değildir, hatta ve hatta birçok anlamda reklam ve ilgiyi artırma aracı oluyor yazılımlar için. Mesela Microsoft kendi izin veriyor çakma aktive windows'a; tüm dünyaya yayılayım, benim OS'ime mecbur olsunlar vs. gibi yaklaşımlarla.

Memleketteki tonla hırsızlığa ses çıkarmazken gelip burada kurdan dolayı civcive dönmüş cebindeki 200 lirasını vermeyip korsan oyun indiriyor diye kimse kimseye hırsız diyemez, bu işler o kadar kolay değil... Çalman için eksiltmen lazım, korsanın özü "kopyalamak". Git bir otomobili kopyalayabiliyorsan kopyala mesela    . Ben korsan kullanmıyorum (güvenlik açıkları ihtimali olsun, programın/oyunun tam deneyimini ve desteğini yaşayamama olsun vs.), fakat durumu olmayan adama da korsan kullandı diye hırsız demem, diyemem, mantıksız, saçma (burada durumdan kastım da, fakir fukara olan değil, öğrencidir, cebinde 100 lirası vardır gidip oyun mu alacak kendine kıyafet mi alacak derdindedir, bu tür çok insan var memlekette, herkes sizin gibi elit değil).

O koca koca şirketlerin satışlarını/masraflarını düşünenler de önce o şirketlerin o oyunu yapan asıl emekçileri nasıl sömürdüklerini düşünsünler bir zahmet (o gelen paraları da gayet açık ve net şirketin sahipleri ve birkaç yönetici pay ediyor aralarında).

Diğer bir yandan da ülkelerin çoğunda korsan kullanmak suç da değil korsanı dağıtmak ve bundan gelir elde etmek suç. Hayatım boyunca korsan kullanmadım diyen adam da aleni yalan söyler, en azından bir film vs. izlemiştir...

Varoşlarda yaşayan vasıfsız bir tip olarak üst düzey bir teknoloji firmasında yöneticiyim bu arada  

• Konuda dil desteği getirmedikleri için haketmişler, beter olsunlar yazanlar görüyorum. Kendinizi bu kadar önemli zannetmeyin. Türkiye'den oyun sektörüne giden para yüzde 1 bile değildir. Adamlar avrupa ülkelerine bile dil desteği getirmiyor bize mi getirecek? Siz oyun çıkarsanız Papua Yeni Gine için dil desteği getirir misiniz?

• Mortal kombatı da empress kırmış. Ortalık şenlendi,😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kırılan oyunları nerden indiriyosunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F4A62F0AF

Konuda dil desteği getirmedikleri için haketmişler, beter olsunlar yazanlar görüyorum. Kendinizi bu kadar önemli zannetmeyin. Türkiye'den oyun sektörüne giden para yüzde 1 bile değildir. Adamlar avrupa ülkelerine bile dil desteği getirmiyor bize mi getirecek? Siz oyun çıkarsanız Papua Yeni Gine için dil desteği getirir misiniz?

Free to play dan tr ne kadar gidiyor biliyor musunuz. ?

Kendinizi aşağılık kompleksi sokmayın

Bir oyun 1000₺ olacak ve tr olmayacak ?

O zaman telefon da tr getirmesinler

ABD bir film 10 dolar. Tr de bir film 80₺ mi ?

Yada 100₺ ?

Oldu o zaman filmler de tr gelmesin. Nasılsa önemsiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ciddi ciddi korsan oynayıp işçi, emekçi hakları diye kendini haklı çıkarmaya çalışan komünistler var. Serbest piyasa ve kapitalizm olmasaydı bu oyunların bir tanesini bile göremezdiniz. Bari Türkçe olanları alın da CD Projekt gibi firmalar "Şu Türklere bak, Cyberpunk'u Türkçe yaptık onu bile orijinal almıyorlar" deyip sonraki oyunlarında dil desteğini kaldırmasın.

• ozgur79 kullanıcısına yanıt
    Cyberıda bu hırsızların korsan oynayacağından adım gibi eminim firmanın bir sonraki oyunu witcher 4 çok büyük ihtimalle Türkçe gelmeyecek
    Rdr 2 yama projesini hak hukuk hebele hübele diye şikayet eden kesimle cpy yi savunan kesim aynı
    Birde rdr2 nin kurulacağını sanıyorlar daha çok beklersiniz
    Belki 5 sene sonra epic bedava verir ordan oynarsınız oyun fosillesince :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mk11, pes 2021 ve re3 satın almıştım, elimde patladı :)

Mafia ve death stranding rulezzz...

• quote:

Orijinalden alıntı: D e v r i m

Death Stranded cpy sürümü setup exe'sinde windows defender virüs bulup yüklemiyor. Oyunu yükleyen var mı acaba?

Defenderi kapatıp kurabilirsin aynı sıkıntıyı bende yaşadım. Sorunsuz kurdum kapatınca ama bende başka bir sorun var. Monitörum eski 16 :10 1440x900 çözünürlük var. Oyun ayarlarından sadece 1280x720 seçeneği var. Hiçbir türlü değişmiyor fix gelir inşallah

• Bilgisayarlarınıza bol bol mining virüsleride kurdunuz hayırlı olsun

• Öğrenci adam bi oyuna bırak 400ü 200 nasıl versin. Çalışmaya başlayıp adam gibi maaş aldığım zaman zaten oyuna para veririm. Oyuna Türkçe gelip gelmemesi şahsen çokta umurumda değil çünkü ingilizcem gayet iyi seviyede, ayrıca şu ana kadar da oyunları anlamama sorunu yaşamadım neredeyse.

Fitgirle düşmüş cpy nin kırdıkları. İşlemcisi ne güvenen nortal combat 11 i kursun bakalım

• grihokkabaz G kullanıcısına yanıt

"adım gibi eminim" ve "büyük ihtimalle" ifadelerini aynı cümle içinde kullanan bir insanın 5-6 sene sonra çıkması beklenen bir oyun için paylaştığı muhteşem tahminlerini ciddiye almalı mıyız sence?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 17 Ekim 2020; 11:48:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grihokkabaz

Cyberıda bu hırsızların korsan oynayacağından adım gibi eminim firmanın bir sonraki oyunu witcher 4 çok büyük ihtimalle Türkçe gelmeyecek
    Rdr 2 yama projesini hak hukuk hebele hübele diye şikayet eden kesimle cpy yi savunan kesim aynı
    Birde rdr2 nin kurulacağını sanıyorlar daha çok beklersiniz
    Belki 5 sene sonra epic bedava verir ordan oynarsınız oyun fosillesince :)

Bay bilmiş cyperpunk. Fiyat performans PC de iyi

Ps de 459 ₺

Gel gelelim. Sony ne yaptı horizon zero dawn tr niye yok. , Spiderman da neden yok ? Bunlar özellikle spidi ultimate sürümü 80€. Hadi açıkla

Diğer. Firmalar da tr de yok ? 770₺ fiyat çekmiş NFS heat ?

Kalkıp hırsız dolandırıcı diyene kadar lan benim

Alım gücüne göre çok pahalı ama tr var anlıyorum. Zevkim bu alıyorum da diyemiyoruz ne yapak ?

Orjinal alın ama seni firmalar kaide almasin.

O zaman bay hırsız bey. Gittiğin filmler de tr olmasın. Fiyatı 15 dolar olsun ? Neden onda. Var bunda yok ? Sinema cok mu ucuza film çekiyor. ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cidden oturup offline oyunlar oynayabilenler var mı ? 18 yaşından büyüklerden bahsediyorum

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Seni kim ciddiye alıyor :) emek hırsızısınız
    Gelecekte bu korsan işi bitecek rockstar güzel bir başlangıç yaptı

• Arkadaşlar fitgirl ve dodi packlere güvenebilirsiniz.1337 yazın nette

• Enes Eyibil E kullanıcısına yanıt
    Sizde tepkinizi Türkçe çıkan oyunları satın alarak çıkmayanları almayarak gösterebilirsiniz Türkçe çıkmadı diye korsan oynamak şart değil
    Sony horizona Türkçe getirmedide araştır bakalım kaç tane oyununda Türkçe var kaç tane oyununda dublaj var bir iki oyuna gelmedi diye firmayı kötülemenin anlamı yok
    Cyberpunk konsolda pahalıysa pcden alabilirsiniz oyun 200 liraya temin edilebiliyor daha ne olsun
    Ama yok bedava varken para vermek enayilik değil mi

• scapegoat111 kullanıcısına yanıt
    Ben, online oyun oynamayı çok sevmiyorum. Genel olarak last of us - uncharted - spider man - God of war - skyrim gibi çizgisel hikayeli(skyrim hariç) oyunlar oynuyorum. Oynadığım oyunların %70 ini bu tür oluşturuyor.

forza horizon 4 - rdr 2 - gta online gibi oyunları genellikle sağda solda npc değil online oyuncular gezsin gözüm şenlensin diye oynuyorum görevleri mümkün olduğunca tek kişi yapmaya çalışıyorum. %20 de bu

Online oynadığım tek oyun hearthstone dur heralde tam olarak. Bazen de WoT %10 da bu

• AC_Hawker kullanıcısına yanıt
    Aradığım yorum. Korsanı savunmuyorum hatta küçüklüğümde korsan oynadığım oyunları oynamayacak olsam bile sonradan satın alıp kütüphaneme eklemiş biriyim. Fakat yeni çıkan oyunların 700 tl olduğunu düşünürsek online alana da korsan oynayana da laf söylemek mantıksız. Oyun oynamak bir ihtiyaç değildir hobidir bir hobinin bu kadar pahalı olması kabul edilemez. Türkiye’ye de kesinlikle yerel fiyatlandırma gerekiyor 20-30 tl olsun diyenler tabii ki mantıksız konuşuyor ama bir oyunun ederi en fazla 200-250 bilemedin 300 tl olur. 700 tlye oyun satıyorlarsa ben korsan oynamam ama oynayan da son derece haklıdır.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.