Şimdi Ara

cpu sıcak değil ama fan son hızda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • cpu normal durumdayken bile 36 il 40 derece arasında değişen sıcaklıklar almasına rağmen işlemci fanım(stok fan) 4800 rpm'de çalışıyor.oda da klima açınca sıcaklıkta hiç bir değişme olmazken fan hızı 2300 rpm'e düşüyor.bu fanı yavaş çalıştırmak için bir program yokmu?eğer varsa nasıl kullanılır. işlemci 478pin p4 3.0 768mb ram ddr333. uyduruk bir kasa ve anakart.psu 300watt yazıyo ne kadar doğru bilmiyorum.80 gb hdd ide.
    sesden bilgisayarı açamaz oldum.soğutmak istemiyorum yeterki sesi azalsın.

• bios ayarlarini bi sifirlasan...
  • fanın 4 pinli ise speedfan ile yavaşlatabilirsinYanlışım varsa söyleyin
  • quote:

Orjinalden alıntı: by*cambaz

fanın 4 pinli ise speedfan ile yavaşlatabilirsinYanlışım varsa söyleyin

nasıl çalışırkı bu program biraz detay verirmisin..

bende aynı dertten yanıyorum ama bence virüs var pc de ve ciddi biçimde kasıyo bilgisayarı..!
  • fan 3 pinli speedfan işe yaramadı.biosda fan hızı ile ilgili bir yer olup olmadığını bilimiyorum.biosu sıfırlamam hiç iyi olmaz zorla ayarladım herşeyi.
  • kasa kapagını acıpta dene eger hızında herhangi bir degisiklik yoksa daha kaliteli bir fan alıp onu tak yok eger kasanın acılmasıyla soguma daha iyi oluyor vede fan ona gore yavaslıyorsa ya kasaya fazladan bir fan tak veya kasayı degistir
  • bence tamamen bios ayarlarıyla alakalı biyos ayarlarından fan speed degerlerini veya hangi degerde full speed le döneceğini ayarlamalısın.
  • kasanın yan tarafı açık.power suply'nin altında içeri hava üfleyen bir fan var. ayrıca hdd'yi soğutması içinde ek bir fan takılı ama hala son hızda işlemci fanı! bios olayını biraz anlatırmısınız?
  • anakartının markasına göre değişir ayarları ama genel olarak cpu ile ilgili kısımın içinde cpu fan speed diye bir kısım olur dordan devir ayarlarını değiştirebilirsin veya kitapçıgı duruyorsa oradada ayrıntılı olarak yazar.
  • anakart biostar kitapçık duruyor ama ayrıntı yok.en son çare işlemci hızını düşürmeyi deneyeceğim. o da olmazsa kulağı tıkamak kalıyor.bios awardbios.pc health statues bölümü var sadece sıcaklık ve hız yazıyo ayar yapmaya izin vermiyo
  • S:M:A:R:T fan controlu kapat istersen...
  • S:M:A:R:T fan controlu'nu nereden kapatabilirim?
  • arkadasım bıosa gır orda fanın degerlerı olan yer olacaktır derecesı falan yazar ıslemcının falan orda fanın hızını f tuslarıyla halledebılırsın sanırsam fanın speed bolumunu bulup...kly gelsn..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.