Şimdi Ara

CPU'dan Gelen İnce Ses (FX8350)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar imzadaki sistemi kullanıyorum yalnız şöyle bir sıkıntım var yabancı forumlarda araştırmama rağmen net bir bilgiye ulaşamadım.

Sorun;

CPU tam yük altında (test programlarında) 56 derece sıcaklıktan sonra (ekran kartlarındaki coil whine) gibi ince ses çıkartarak çarpan ve voltaj düşürerek anlık cpu değerlerini aşağıya çekiyor

• Anakartınızdan kaynaklanıyor. Büyük ihtimal düşük bir model değil mi? O ince ses mofsetlerden gelir, ya da ramlarden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

Anakartınızdan kaynaklanıyor. Büyük ihtimal düşük bir model değil mi? O ince ses mofsetlerden gelir, ya da ramlarden.

anakarthttp://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-990fxa-d3rev_10

ramlerden sanmıyorum cpu olduğu kesin, yalnız bi çözümü yok galiba
  • Anakartın mofset sıcaklıklarına bakın çok sıcaksa onlar frekans düşürür işlemciyi yavaşlatır.

• merhaba arkadaşlar bende fx-8350 kullanıyorum. Cpuz ve aida64 ile baktığımda sadece 4 çekirdek görüyor konu hakkında bilgisi olan var mı bana yardımcı olabilir misiniz ?

CPU'dan Gelen İnce Ses (FX8350)
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

Anakartın mofset sıcaklıklarına bakın çok sıcaksa onlar frekans düşürür işlemciyi yavaşlatır.

sıcaklık değerlerini nasıl görebilirim program veya cihaz mı ?
  • Comaa kullanıcısına yanıt
    Aida64 kullanabilirsiniz önerim elinizle dokunup bakmanız.

• seref31 kullanıcısına yanıt
    Biostan çekirdekleri kapatmış olabilirsiniz. Yeni konu açıp yardım isteyin.

• o ince ses işlemciden geliyor içindeki silikonların soğuyup ısınmasından kaynaklı . onun çözümünü bir arkadaş forum da yazmıştı bir ayarla düzeltilebiliyordu.
  • Reanimate kullanıcısına yanıt
    yardımcı olabilirsen çok sevinirim
  • kondansatör veya bobinlerden geliyor olabilir bi ihtimal
  • mtnsyln kullanıcısına yanıt
    büyük ihtimal olabilir yalnız cpu test etmeye başladığımda ısı 55-60 arası olduğunda ses başlıyor ve ara ara cpu yük altında kaldığı sürece devam ediyor
  • Comaa kullanıcısına yanıt
    bende elektronikçiyim pc dışında herhangibir devre kartında düşük güçte ve kalitesiz bobin ve kondansatörlerin ses yaptığına şahit oldum ve uzun süreli kullanımda kondansatörlerin şişerek bozulduğuna ve patladığınıda gördüm bence elinde farklı bir anakart varsa bir deneme yap
  • Ayni sorunu fx6200 ile ben yasadm ve sorunu cozdum sorun harici bir cpu fan kullandiginda fani gerektiginden fazla sikarsan gerceklesiyor ve ciddi kulak tirmalayan bir ses cikarttiriyor cpu ya ben bozdum diye cok korkmustm xigmatek loki vardi duzgun bisey degildi zaten siktica gidiyodu bi dur noktasi yoktu digerleri gibi... Fan montaji hatalidir bi stok fani tak fene ses kesilirse anlaki sorun onda...

• @mtnsyln farklı anakartla denemem şuan mümkün değil

@cinayet13 dediğinizi deniyeceğim
  • Could be power management issue - try this - works a treat

1. Execute: "regedit"
    2 .Locate: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Power \ PowerSettings \ 54533251-82be-4824-96c1-47b60b¬740d00 \ 5d76a2ca-e8c0-402f-a133-215849¬2d58ad
    3. Change Attributes from 1 to 0.
    4. Then, through the control panel - power - in the settings mode select power management processor. There will be an option disabling idle processor and high pitched noise immediately disappears.

şunu bir denermisin CPU dan ses gelmemesi gerekiyor.
    akşam evde deneyip sonuçları paylaşırım
  • O sesin işlemciden gelmesi zor ve düşük bir ihtimal, en yakın ihtimaller, anakarttaki cpu regülatör bobinleridir, bu bobinler iyi kalıplanmayan kalitesiz bobin ise ve yetmiyorsa ötme yapacaktır, tabi fanlardada olabilir sorun, fanı elinizle durdursanızda bunu anlamayabilirsiniz, bunun için fanın anakartla olan fişini çekiniz..
    malesef ses aynen dvm ediyor
  • anakartdan kaynaklanıyor büyük ihtimal anakart marka model ne?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.