Şimdi Ara

Corsair Benim İçin Bitmiştir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
2
Favori
8.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler hocam. Evet ücret karşılığı parçayı gönderebilirlerdi. Umarım pili bulmuşsunuzdur sizde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ahmetqzl01 kullanıcısına yanıt
    Buldum buldum. Pazartesi elimde olur. Bakalım 1500 mAh bir pil aldım. Bi tık daha büyük orjinalinden ama reddit'te bunu da takanlar var. Hallederim bir şekilde.

• Değil Corsair, tüm ürünlerde tavrım aynıdır. Bir elektronik ürüne ihtiyacım varsa, o esnada parasının hakkını veren, markası bilindik ürünü alırım. Markaların hepsinin aynı olması gerekmez.

Monitörüm, ekran kartım ve farem ASUS,
    Klavyem Razer,
    Kasam Aerocool,
    Anakartım Gigabyte,
    Belleklerim Kingston,
    SSD'lerim Samsung ve Hi-Level,
    Gamepad'im Miceosoft,
    2+1 hoparlörüm ve kablosuz kulaklığım Philips,
    Kasa içi fanlarım ve işlemci soğutucum Dark markalarına ait.

Halimden oldukça memnunum. Bana Gigabyte yamuk yapsa ASUS, ASUS yamuk yapsa Razer, Razer yamuk yapsa Kingston ile yoluma devam ederim. Tüm sistemi A firmasından döşesem ve o firma bana yamuk yapsa sistemden soğurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Buldum buldum. Pazartesi elimde olur. Bakalım 1500 mAh bir pil aldım. Bi tık daha büyük orjinalinden ama reddit'te bunu da takanlar var. Hallederim bir şekilde.
    Hocam mümkünse pili aldığınız modelin linkini ve taktıktan sonraki performansını paylaşabilirseniz,
    ileride benim gibi mecbur değişim yapacak kişilere yardımı olur.
  • Ben de logitech'e kılım ne olacak?

z533 aldım, idle modda sürekli bi çınlaması var. Amazon üzerinden aldım ve bir kaç ay sonra buradaki distribütöre yazdım ama bakmıyorlarmış.

Şimdi gidip içindeki boktan 1 amper gürültü çıkaran trafoyu nereden bulup değiştireceğim?

Birini kötüleyerek diğerine iyi demenin de bir anlamı yok! Logitech de şerefsiz Corsair de o zaman.

Hatta ben Corsair'den aşırı memnunum mesela. Ne vengeance ramleri bozulmak bildi ne Sıvı soğutma değişiminden kaçındılar. Tek mail ile rma üzerinden

gitti geldi ürün.
  • geberit kullanıcısına yanıt
    Pil gönderimi yasak açin gümrük ile konuşun bu yüzden insanlar baska turlu şekil de geçiriyor hoparlör içinde pil yollayan firmalar var. Hali ile corsair yollasa bile geçmiyecek çindeki herhangi bir firma degil kendileri. Yasal garanti bittiginde Sana parça tedarik etmek zorunda değil. Rma ürün garanti içerisinde geçerli dir. Amerikada 1 ay garanti olan ürünler var siz sanirim tr deki gibi saniyorsunuz Hersey 2 yil garantili degil. Ve parça tedarik etme gibi zorunlulugu yok. Açin azicik corsair garanti şartlarini okuyun. Bizim 2adet hx1200 mining de kullanilan power eridi evet bildigin eridi. Adamlar sorgusuz degisti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir benzer olay asusta başıma geldi 3.5mm jakı kirildi kullanici hatasi oldugu icin ucret karsiligi onarim talep ettim 240 liralik kulakligin bir tek 3.5mm jakina 330 lira fiyat cekti utanmazlar. bende asusa tovbe etmistim ayni sekilde

• 2009 yılında logitech kablosuz mouse aldım. Yaklaşık 4 yıl sonra alıcısı ı kaybettim ve yazdım logitech e tek aksaklık yaşatmadan ve tek kuruş ödetmeden alıcıyı gönderdiler hem de Hollanda dan. UPS ile geldi 3 gün içinde. Onu da kaybettim 3 yıl sonra ve yine yazdım. Yine aynı şekilde sorunsuz ve ücretsiz alıcı yolladılar. Ürünü alalı 7 yıl falan olmuştu. Bu anlayışa güvenerek z533 (yanlış olabilir) hoparlör aldım. 2 yaşındaki oğlum uyduların ortasını ezdi. Bunu açıkça belirtip garantiye gönderdim, ücreti mukabilinde tamir yapabiliriz diye yazdım. Ücretsiz sıfır uydular verdiler. Bunları yaşamış biri olarak başka markaya bakmam artık.

• acaluka kullanıcısına yanıt
    Merhaba aynı sorunu yasadiktan sonra aliexpressten yaklasik degerde pil aldim. Fakat bu daha kısa surede bitiyor. 3-4 saat idare etsin dersen böyle bir sey yapabilirsin. Ledleri komple iptal edip sol ve sağ kulaklığa 2 pil takmayi düşünüyorum

Not: pili değiştirirken kulakliga giden kablolar cok ince olduğu için dikkat etmekte fayda var.

Aldigim pil:

https://m.tr.aliexpress.com/item/32807917196.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32807917196&aff_trace_key=2686f54a2adc4b0db7d43209f06005c8-1583610121727-01532-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=4134amp-A6F3TovJYAyMNTLAxIQ39Q1583610200474&browser_id=cc7c32b4ce6b4a72b7dbd911c7df6516&is_c=N

• Ben de Cooler Master'ın CM Storm Sirus 5.1 kulaklığını almıştım, çok da memnundum. Windows 10 çıkınca adamlar driver yapmadılar. Kaldı öyle. İyi firma diye bir şey yok gerçekten, hepsi 2 yılda bir yeni ürün al, işine gelirse diye bakıyor.
  • Shadow Ryzen kullanıcısına yanıt
    Bende kablolu kulaklık taraftarıyım.

Kulak üstü modelleri geçtim, earpuds dedikleri kulak içi kulaklıkların pilleri ömürlerini doldurunca nasıl değiştiriyorlar?

Bu sebepten dolayı tercihiö kablolu kulaklık..
    Bazı arkadaşlar yazmışlar, bende ekleme yapayım;

2006'da yani 14 sene önce aldığım Philips marka kulaklık hiç bir sorun çıkarmadı, ses kalitesi bozulmadı. "Bozulsa da yenisini alsam" diye bakıyorum ancak aletin bozulmaya niyeti yok.

Üzerinde mikrofon olan kulaklık hiç sevemedim. Kulaklıkla mikrofonun her zaman ayrı olması taraftarıyım. İkisi bir arada kulaklıklarda mikrofon veya kulaklık tarafı bozulsa diğer sağlam olan tarafta çöpe gidebiliyor.
  • şu kulaklağın resmini atarmısınız ne çeşit nasıl bir pil var içinde tamir edilebilir muhtemelen bende geçen ses bombası aldım pili çalışmıyordu pil değişikliği yaptım şuan harika çalışıyor
  • hocam içine telefon bataryası koyman gerekiyor, telefon bataryalarında koruma devresi de var , uygun ölçüde bir telefon bataryası bulursan takabilirsin

normal lipo da takabilirsin ama koruma devresi de alman lazım , telefon bataryası daha bulunabilir diye diyorum , içinden çıkan batarya 1000mah , bu değerden yüksek bir batarya işini görür

koruma devresi olarak şunu kullanabilirsin aldığın bataryada koruma devresi yok ise
    https://urun.n11.com/diger/tp4056-korumali-lityum-pil-sarj-devresi-micro-usb-batarya-sarj-P395578935 (bundan bi 5 tane falan alabilirsin bence ilerdede işine yarayabilir , daha ufaklarıda var şöyle
    https://www.n11.com/arama?q=1s+bms ama bunların usb port yok bundan alcaksan 1 tane al başka yerde pek işine yaramayabilir yada yedek istersen al

kart üzerindeki usb soketi söküp sağında ve solunda bulunan + ve - den şarj aleti girişine bağlıyorsun
    b+ b- yi bataryaya bağlıyorsun , OUT uda kulaklığa bağlıyorsun , korumasız batarya aldıysan bunu kullamak zorundasın yoksa batarya patlar

@ ekleme

aldığın bataryayı bilmiyorum ama içinde ufak bi kart varsa koruma devresi var demektir videodaki gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 8 Mart 2020; 12:54:2 >

THH verin belli bir sure malın yedek parçasını tedarik etmeleri gerekıyor paranızınızı gerı alırsınız en azından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 8 Mart 2020; 12:57:37 >
  • Steelseries tek geçerim...
  • hiç corsair ürün almadım ama benim içinde corsair bitmiştir, bu kadar konu döndüyse üzerine sıkıntı corsairdedir
  • Aynı mah bi pil alıp takıver bu kadar sinir strese gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: axiadam

Steelseries tek geçerim...
    Tek geçme bence....

Adamlar karşı ödemeli kargo gönderiyor.
    Hemde garantisi devam eden ürüne

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.